Bourjois, Healthy Balance Unifying Powder (Prasowany puder wyrównujący cerę i nadający jej blask)

Pielęgnacja i jednocześnie makijaż o naturalnym wykończeniu, prasowany puder Healthy Balance Bourjois zapewnia blask, matowy finisz oraz lekki niczym puch skład, który nie obciąża skóry. Połączenie składu i konsystencji Healthy Balance sprawia, że puder nadaje makijażowi wykończenie oraz 10 - godzinną trwałość. Dzięki swojej rozdrobnionej i wnikającej w skórę formule, puder Healthy Balance zapewnia naturalne wykończenie makijażu. Wzbogacony o nylon i kaolin, jest łagodny i pozostawia uczucie świeżości i komfortu, bez grubej warstwy ani efektu maski. Puder ten przeciwdziała błyszczeniu się skóry i zapewnia dobroczynne działanie dzięki owocu kaki oraz yuzu.
Wyciąg z kaki nawilża, regeneruje i ujędrnia skórę.
Ekstrakt z yuzu oczyszcza i uzdrawia skórę.
Puder Bourjois Healthy Balance Unifying Powder jest dostępny w 4 kolorach.

rozświetlające, matujące
sucha, mieszana, normalna
Krycie
średnie
prasowany

Fajny był ale się zbił :)

Bardzo przyjemny puder. Przejdę od razu do plusów i minusów.

Plusy:
- bardzo ładny kolor (miałam najjasniejszy)
- leciutki
- niewidoczny na skórze
- nie matuje jakoś fantastycznie, ale przez to idealnie się wtapia i nie widać, że cos jest na twarzy, dobry do poprawek
- malutki, nawet w kieszeń się zmieści

Minusy:
- brak gabeczki w opakowaniu, opakowanie jest również zbyt małe żeby zmieścił się tam jakikolwiek własny aplikator
- cena, bez promocji jest ona dla mnie jednak zbyt wysoka jak na puder używany tylko do poprawek i to nie codziennie

Reasumując, puder był bardzo fajny, niestety rozbił mi się w czasie upadku. Na razie nie odkupię go, ponieważ nie jest najtańszy a ja mam zdolności do rozbijania pudrów na długo przed ich zużyciem :)

Używam tego produktu od: kilka miesięcy

Pojawiło się małe rozczarowanie

Puder kupiłam na promce w Rosmanie. Wiele dobrego słyszałam o firmie Bourjois, więc byłam przekonana, że to będzie hit w mojej kosmetyczce. A jednak nie do końca
Schludne małe, czerwone opakowanie, nie za grube, wręcz idealne do małej torebki na wielkie wyjścia . Duży plus za to, że w środku jest lustereczko, ale już brak jest puszku. Łatwo się aplikuje zarówno pedzlem, jak i puszkiem. Ma dość mocno pigment, więc trzeba uważać z nakładaniem, gdyż duża ilość tego pudru na buzi wygląda komicznie.
Mam cerę mieszaną, dużego matu nie daje. Moich niespodziewanych gości na twarzy (krostki, pryszcze) też nie potrafi zakryć.
Mam odcień 56 light bronzer, jest troszkę ciemniejszy od naturalnych odcieni. Zakupiłam go na lato, gdyż zawsze jestem opalona, więc nie chciałam by twarz była za blada.
Jeśli kilka razy w ciągu dnia go nakładałam, to wkoncu efekt końcowy był taki, że moja twarz wyglądała jak po nie udanym solarium, mocno brązowa, aż za bardzo. Miałam też wrażenie że zostawia brązowe plamy, więc trzeba go bardzo dobrze rozprowadzać po twarzy.
Powiem tak, nie jest z tych najgorszych, ale też i nie z tych najlepszych. Nalewno też długo się nie trzyma na twarzy. Aaa i najważniejsze, zostawia brudne ślady na ubraniach. Dla cer tłustych nie polecam.

Dla mnie hit

Mój absolutny hit! Używam na skórę bardzo suchą, atopową, absolutnie nie uczula, pomimo tego, ze jest zapachowy- cudowny, relaksujący zapach owoców:)
Na twarzy utrzymuje się u mnie cały dzień, ewentualne poprawki robię tylko w okolicy nosa.
Pozostawia satynowe wykończenie, bardzo miękkie, przyjemne, mimo tego, że mam suchą skórę nie wysusza jej dodatkowo jak inne pudry, wręcz przeciwnie- utrzymuje nawilżenie twarzy! I co ważne, nie powoduje efektu maski, nawet jeśli nałoży się go więcej.
Posiadam kolory 52- zima/wiosna/jesień i 53-lato.
Jedynie cena jest drobnym mankamentem, ale zawsze czaję się na niego na promocji :P

Podsumowując
plusy:
-wykończenie
-trwałość
-kolory
-piękny zapach
-nie zapycha
-NIE WYSUSZA!
-nie uczula, nie podrażnia alergicznej skóry
-idealnie stapia się z podkładami
-praktyczne opakowanie z lusterkiem

minusy:
-cena

Bubel

Puder ma wygodne, kompaktowe opakowanie. Produkt trochę się pyli po zetknięciu z pędzlem.. Całkiem przyzwoicie wygładza. Niestety jego dużym minusem jest to, że nie najjaśniejszy odcień przyciemniał mi podkład, dlatego nie polecam bladziochom. Drugim minusem jest to, że puder sprawiał, że makijaż wyglądał ciężko. Efekt nie był świeży ani promienny. Jak dla mnie jest to bubel.

Nietrwały

Zaletami tego pudru były lusterko i jego ładny zapach wyczuwalny podczas aplikacji, potem znikał. Opakowanie poręczne z lusterkiem, ale mega minus za brak gąbeczki do nakładania, a że opakowanie było tak płaskie nie mogłam włożyć tam swojego puszka, dopiero jak zużyłam większą część pudru to coś tam wcisnęłam. Nie zauważyłam wyrównania cery, bo puder był bardzo delikatny. Tak jakbym tylko zmatowiła cerę i nic nie nałożyła. Nie zapychał i nie podkreślał suchych skórekani porów. Żadnego krycia ani żadnego blasku. Dla mojej cery ze skłonnością do zaczerwienień nie sprawdził się w ogóle. Nie polecam!

Serio 10 godzin ?

Małe, lekkie i solidne opakowanie, otwiera i zamyka się sprawnie, z całą pewnością nada się w podróż. Posiada lusterko, nie posiada gąbeczki :( Coś za coś? Ja wolę puder z dołączona gąbeczką. Zapach pudrowo - miętowy, przyjemny. Jest z tych zbitych pudrów, trzeba się namęczyć aby wydobyć wystarczającą ilość produktu, Uwaga wykończenie jest satynowe nie matowe! Dobrze komponuje się z podkładami.
Czytaj :Ma dwie wady:
1. trwałość max 4 godziny, po tym moja skóra świecie się i żąda poprawki.
2. podkreśla niedoskonałości, zmarszczki i krostki. Dla Pan o nieskazitelnej skórze.
Czy zakupie go ponownie ooooo nie !

Poręczny

Piękne, wygodne opakowanie z lusterkiem i gąbką. Jest zgrabne i solidne. Miałam ciemniejszy odcień na lato, na wakacje. Lekki mat, średnie krycie. Przesuszał moją skórę, dlatego wyjątkowo źle wyglądał pod oczami. Podkreślał każdą mini zmarszczkę. Trzymał się kilka h,ale nakładając kolejną warstwę skóra wyglądała na zmęczoną, brak tego lekkie wykończenia, które wychodzi mi innymi pudrami. Niestety bardzo mały wybór kolorów.
Dla mnie za szybko znikał z twarzy. Nie uczulił oraz posiada ładny, delikatny zapach. Troszkę twardy, ale dzięki temu w ogóle nie pyli się, więc jest mega wydajny.

Fajny puder z jedną paskudną wadą

Kupiłam go kilka miesięcy temu na jakiejś promocji i pamiętam, że skusiła mnie wtedy niska cena.
Mój kolor: 53 Beige Clair / Light Beige - średnio jasny, wpada lekko w żółte tony.

Opakowanie proste ale funkcjonalne zarazem. W środku jest lusterko, dobre do poprawek w ciągu dnia. Nie dołączono puszka, ale jak ktoś dysponuje takim małym i dosyć cienkim, to może go tam w środku upchnąć. Opakowanie jest lekkie, w sam raz do torebki, porządnie się zamyka więc nie ma obaw że samoistnie się otworzy i zrobi Armageddon.

W zasadzie korzystam z tego pudru tylko rano, gdy robię makijaż, bo do poprawek w ciągu dnia mam inny puder, albo korzystam z bibułek matujących.

Pięknie pachnie. Dość intensywnie, ale czuję go jedynie w momencie aplikacji, później już nie.

Bardzo drobno zmielony, pod palcem jest mięciutki i jedwabisty. Nie pyli się jakoś bardzo, no chyba że zostanie potraktowany "na ostro".

Używam zarówno na całą twarz jak i pod oczy - przy lekkiej warstwie pod oczami wygląda bardzo ładnie. W ogóle z tym pudrem jest tak, że lepiej mniej niż więcej. Gdy utrwalam makijaż i omiotę nim całą twarz miękkim pędzlem, aplikując niewielką ilość produktu, to wygląda super. Natomiast jeżeli przesadzę, to wygląda zbyt pudrowo, a nawet lubi mi zrobić ciastko.

Wykończenie jest satynowe. Ten puder nie daje matu, zatem osoby które lubią porządne zmatowienie albo mają problem z nadmiernym przetłuszczaniem, nie będą nim na pewno zachwycone.
Ja mam mieszaną cerę 30+ i w gruncie rzeczy jestem zadowolona z efektu jaki mi daje. Najchętniej sięgam po niego w takie zwyczajne dni. Ten puder wygląda na skórze bardzo naturalnie. Lubię go aplikować zwłaszcza na lekkie podkłady, kremy BB/CC albo sypkie podkłady mineralne. On nie zabiera tym kosmetykom świetlistości. Owszem utrwala, scala ten makijaż, ale jednocześnie nie robi pudrowej skorupki.
Przy mojej mieszanej cerze po ok. 4-5 godzinach muszę odcisnąć nadmiar sebum w chusteczkę albo bibułkę matującą. Jednak po zdjęciu ze strefy T nadmiaru sebum wszystko nadal wygląda naturalnie i ładnie. Makijaż się wcale nie rozjeżdża. Zwykle nie muszę dodawać pudru przy takiej poprawce.

Lubi się z większością moich podkładów. Nawet tym o przedłużonej trwałości, zastygających i matowych, dodaje świeżości i lekkości.
O dziwo poległ przy podkładzie z tej samej serii Bourjois Healthy Mix. Ten podkład jest mocno nawilżający i nie zastyga, a jak dołożyłam jeszcze na niego ten puder, to na twarzy zrobiło się coś złego - makijaż wyszedł plamiście, a po dwóch godzinach zaczął zjeżdżać z twarzy.
Natomiast o dziwo dobrze się zgrywa z kremem CC z Bourjois, a jeszcze lepiej z kremem BB z Missha.

W ogóle nie przesusza. Nic a nic. Nigdy nie czułam żadnego dyskomfortu czy ściągnięcia.
Nie zauważyłam także żadnego podrażnienia czy uczulenia, choć jest to mocno perfumowany puder.
Skład... Nieciekawy. Nie będę się rozpisywać jednak nad tym, bo jak kogoś to interesuje, to sam oceni.

W zasadzie można powiedzieć, że ten puder jest bardzo dobry, jednak niestety do ideału mu brakuje. Jego największą wadą jest to, że bardzo oksyduje. Nakładam podkład, później warstwę pudru i już po chwili widzę, że twarz robi się coraz bardziej ciemna. Niestety pod koniec dnia jest jeszcze gorzej. Trzeba to mieć na uwadze. W opakowaniu puder wydaje się być dosyć jasny, jednak ostatecznie zmienia kolor podkładu i przyciemnia.

Może być

Puder posiada bardzo ładne opakowanie, ale dosyć ciemne odcienie. Delikatnie utlenia się na twarzy. Może nie jest jakoś mocno matujący, ale przy cerze suchej, normalnej i może mieszanej się sprawdzi, a ponadto ma bardzo fajne krycie i ładnie ujednolica twarz

Mój ulubiony puder

Jest to moj ulubiony puder. Używam go od dlugiego czasu. Zawsze dostaję go na promocji. Ma świetny zapach. Trwałość oceniam na przeciętną, ponieważ trzyma się ok 6h ale jak dla mnie i mojej skory jest to idealny czas. Dodam, ze po tych 6 h się nie swiece.

Latem hit

Produkt posiadam w odcieniu 52 vanila który nie jest tak jasny jak odcienie vaniliowe innych firm ale kolor jest bardzo bezpieczny mimo to. Opakowanie jest dość małe ale produkt jest wydajny. Zima zupełnie mi nie odpowiada za to latem pięknie utrwala makijaż, lekko matuje nienazwalabym tego 10cio godzinnym matem, cera wygląda bardzo korzystnie lekko za co najbardziej go lubię.

Ulubiony

Przez długi czas mój ulubiony puder. Pięknie scala się ze skórą, nie podkreśla suchych skórek, rozszerzonych porów i zmarszczek. Upiększa twarz nie tworząc efektu maski. Dobrze matowi. Właściwości pielęgnacyjnych nie zauważyłam ale jak dla mnie to nie od tego jest puder.
Bardzo wydajny, kupowałam zawsze na promocji więc cena była niska. Niestety teraz już nie umiem go spotkać w drogeriach. Już go nie produkują? Ja żałuję!

nawet nawet

Puder jest wygodny do torebki, ma lusterko, nie zajmuje dużo miejsca. Ale czy to jest matowienie na 10h i naturalny wygląd? nie ma szans, chociaż to się tyczy chyba wszystkich pudrów. Lubię go bo nie obciąża skory i jest mega wydajny, można ładnie się poprawic w ciagu dnia ale jako utrwalenie całego makijażu chyba jest za słaby. plus za to ze ma fajne kolory i nie zapycha