MomMe, Odżywcza śmietanka do kąpieli

MomMe, Odżywcza śmietanka do kąpieli

Hipoalergiczna, stworzona w 100% według naturalnej receptury emulsja myjąca w formie delikatnej śmietanki MomMe. Przeznaczona do mycia oraz kąpieli dzieci i niemowląt, także tych o skórze bardzo wrażliwej, problematycznej, skłonnej do alergii i atopowej.
Odżywcza śmietanka do kąpieli MomMe wyjątkowo łagodna dla skóry, bezzapachowa, pozbawiona alergenów. Zawiera roślinne substancje myjące bazujące na pochodnych kokosa oraz szereg wyselekcjonowanych składników odżywczych, nawilżających i łagodzących, takich jak organiczne mleczko z migdałów ziemnych, roślinne biolipidy, naturalna witamina E i prebiotyk, który sprzyja odbudowie i zachowaniu równowagi flory bakteryjnej skóry, łagodząc ryzyko przesuszenia i podrażnień.
Ponad 40% składu śmietanki stanowią najwyższej jakości oleje: słonecznikowy, arbuzowy, babassu, makadamia i ze słodkich migdałów, czyniąc z niej wyjątkową, ekologiczną alternatywę dla parafinowych emulsji natłuszczających. Śmietanka MomMe posiada przyjemną, wydajną konsystencję i delikatnie się pieni. Może być stosowana do wanienki lub pod prysznic.

Skład: Aqua, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Isoamyl Cocoate, Glycerin, Polyglyceryl-3 Dicitrate/Stearate, Citrullus Lanatus Seed Oil, Betaine, Cyperus Esculentus Tuber Extract, Xanthan Gum, Macadamia Ternifolia Oil, Phospholipids, Glycine Soya Sterol, Stearic Acid, Palmitoyl PG-Linoleamide, Squalane, Inulin, Alpha Glucan Oligosaccharide, Benzyl Alcohol, Dehydroacetic Acid, Tetra Sodium Glutamate Diacetate, Tocopherol (mixed), Beta-Sitosterol, Squalene, Bisabolol, Parfum, Citric Acid, Citronellol, Citral, Coumarin, Geraniol, Limonene, Linalool.

Cena: 39zł / 100ml
/m/

bezzapachowa, hipoalergiczna
płyny do kąpieli, żele do kąpieli
natłuszczające, nawilżające
podrażniona, wrażliwa
w tubie
100 – 250ml, 50 - 100ml

Nie wiem, skąd te rewelacje

Dla mnie ta śmietanka to zwyczajne myjadło jakich wiele, nie rozumiem zachwytów, produkt sprawdził się o wiele gorzej od podobnego produktu, mleczka do mycia z oliwą z oliwek z Alphanova, które niestety nie jest dostępne w znanych drogeriach i tu Momme ma jedyną przewagę, bo gdyby produkt Alphanova czy inne tego typu były tak samo dostępne, to nikt by się nie rozpływał nad tym przeciętniakiem, bo taka jest ta śmietanka, nie robi nic szczególnego, i do tego wychodzi drogo, nawet w promocji, gdyż jest bardzo niewydajna. Naprawdę wypadła u nas bardzo przeciętnie, dlatego jak zwykle w takich sytuacjach nasuwa się pytanie, czy te wszystkie pochlebstwa, które wyczytuję, nie są przypadkiem objawem magii reklamy, marketingu szeptanego, sponsoringu czy jakiegokolwiek innego zaklęcia?

Produkt spełnia podstawowe zadanie, czyli oczyszcza skórę nie podrażniając jej i nie szczypie dziecka w oczy, a opakowanie ma bardzo ładne obrazki, ale to samo i nic dodatkowo robią i mają produkty 2-3 razy tańsze. Tutaj nie ma dodatkowych korzyści pielęgnacyjnych, ukojenia skóry, ani nawilżenia. Konsystencja faktycznie śmietankowa, prawie się nie pieni, tak delikatnie tylko, to jedyne, co by się zgadzało z opisem i nazwą.

Jest to drugi produkt tej marki, który testujemy i drugi raz nie spełnił obietnic producenta, obydwa kosmetyki wypadły znacznie poniżej oczekiwań, jest wiele lepszych produktów naprawdę.

Dobry produkt

Śmietanka ma dobry skład, nie wysusza skóry, estetyczną tubkę, mimo to średnio przyjemnie mi się jej używało. Nie podobał mi się zapach, konsystencja taka sobie, wydajność kiepska, a cena nienajniższa. Ogólnie kosmetyk jest w porządku, ale znam takie, które chętniej kupię ponownie :)

Używałam kilka razy i jest ok.

Używałam kilka razy i jest ok. Przede wszystkim skusił mnie całkiem dobry skład, na co zwracam uwagę. Dzięki temu, że jest dobry, to śmietanka mnie nie uczulała, skóra nie swędziała i nie była zaczerwieniona po kąpieli. Bardzo fajnie nawilża skórę, nie trzeba korzystać po kąpieli z balsamu :) Zapach też przyjemny.

Kolejny, świetny produkt od Mommee

Ta śmietanka to samo dobro. Nie jest najtańsza, ale widać za co płacimy, już przy pierwszym użyciu.

Wyśmienita pielęgnacja dla mamy i malucha, idealny skład, bogaty, treściwy, ale bezpieczny i skuteczny. Piękny, delikatny i bobaskowy zapach, który uwielbiam.

Najchętniej codziennie chlapałabym się w tym cudeńku, ale tylko okazjonalnie podbieram dziecku :) Naprawdę genialny produkt. Polecam w 100%.

Wspaniała dla dużych i małych

Śmietanki używam sama przy AZS. Dzięki niej to pierwsza zima, kiedy nie linieję jak jaszczurka. Nie cierpię używać balsamów do ciała, a po tej śmietance nie są już potrzebne. Nadaje się zarówno do kąpieli jak i pod prysznic, dobrze myje i nawilża, ale bez zostawiania tłustej warstwy. Poleciłam ją koleżankom dla ich maluszków i również są zadowolone. Zapach może się nie podobać, jest mało przyjemny - typowy dla olejowych produktów "bez zapachu" - mnie to nie przeszkadza. Przerzuciłam się z tubki na dużą butlę z pompką, która jest super wygodna.

Super dla dziecka z AZS

Jako mama dziecko przechodzącego AZS jestem naprawdę zadowolona. Produkt może nie należy do najtańszych, ale kosmetyki przeznaczone do atopowej skóry wcale do nich nie należą. Naturalny skład i fajna konsystencja. Pozostawia skórę maluszka dobrze nawilżoną.

Super!

Produkt, który polubił się ze skórą mojego Maluszka. Cena może wysoka, ale po zużyciu pierwszego opakowania jestem pewna, że kupię następne.
Śmietanka ma przyjemny zapach, jest gęsta, po wlaniu pod strumień wody dobrze się rozpuszcza. Tym, co podoba mi się najbardziej, jest poziom nawilżenia skóry dziecka. Po kąpieli posiłkujemy się balsamem nawilżającym, ale jeśli przypadkiem Tata zapomni to nie ma tragedii - skóra i bez tego jest gładka, mięciutka i odżywiona.
Z czystym sercem mogę polecić produkt każdej mamie, ja jestem zachwycona przemyślanym składem i świetnym działaniem :)

Bardzo dobry produkt

Na śmietankę zdecydowałam się ze względu na bardzo dobre opinie. Szukałam czegoś delikatnego do pielęgnacji atopowej skóry mojego dziecka.

Odżywczą śmietankę do kąpieli kupujemy w zgrabnej plastikowej tubce. Kosmetyk jest gęsty, ma przyjemny zapach i biały kolor.
Zgodnie z zaleceniami producenta porcję śmietanki wlewałam bezpośrednio pod strumień wody w wannie aby dobrze się rozpuściła.
Kosmetyk jest bardzo łagodny, nawet dla wrażliwej skóry dziecka. Nie podrażnia również oczu. Świetnie oczyszcza, nawilża i odżywia skórę. Po kąpieli tak właściwie nie musiałam już nic nakładać. Podczas używania śmietanki nie mieliśmy problemu z przesuszoną skórą czy jakimiś wysypkami.
Od razu widać że kosmetyk ma świetnie przemyślany i skomponowany skład.

Ja jestem zachwycona działaniem tego niepozornego produktu i mimo dość wysokiej ceny chętnie do niego wrócę.

Cudeńko

Śmietanka jest cudowna pod każdym względem. Ma cudowny, przebogaty skład. Łagodne substancje myjące nie naruszają bariery lipidowej. Nawilża skórę już podczas mycia, pozostawia ją gładziutką.
Ma ładny, "bobaskowy" zapach.

Ideał kąpielowy.

Kupiony w: Otrzymałam do testów od marki/producenta

Rewelacja

Jest to kolejny hit w naszej łazience i z czystym sumieniem mogę polecić śmietankę do kąpieli. W parze z ziołowym masełkiem pielęgnacyjnym zrobiła cuda na skórze mojego dziecka i teraz AZS z którym walczymy nie jest tak uciążliwe jak parę miesięcy temu. Skład jest na prawdę świetny. Nie ma tam składnika do którego można się przyczepić. A do tego skłaniki z upraw organicznych szczególnie zachęcają do kupna tego produktu,ponieważ jak wiemy to co naturalne zawsze będzie lepszy od składnika dopracowanego w laboratorium chemicznym. Skóra mojego malucha była lepiej nawilżona i odżywiona. Zauważyłam jak bardzo stała się gładka i sprężysta po zastosowaniu odżywczej śmietanki do kąpieli. Zniknął uciążliwy świąd,który utrudniał każdą noc mojemu dziecku i co najważniejsze zniknęły podrażnienia i suche placki na skórze. Zaczerwienienia czasem się pojawiają ale skóra nie wygląda tak źle jak do tej pory wyglądała. Jedynie co mnie martwi w tym produkcie to wydajność. Opakowanie starcza mi zaledwie na 12 myć a choćby się chciało nie można powiedzieć,że jest ono tanie,bo dając tak drogocenne składniki z kontrolowanych upraw jest to niewykonalne. Jednakże fajnie by było jakby popracować nad zminimalizowaniem kosztów aby każda,przeciętna Polska rodzina z dzieckiem,które wymaga szczególnej pielęgnacji mogła ten produkt kupić,bo na prawdę warto i z całego serca polegam go każdej mamie. :)

Tatusiowy ulubieniec

Recenzji póki co miało nie być... ponieważ u nas kąpiel to raczej czas córeczki z tatusiem, nie miałam zbytnio okazji przetestować tej śmietanki. Czekała w szafce na czasy, w których to ja będę kąpać małą kilka dni pod rząd, żebym mogła wyrobić sobie na jej temat jakieś zdanie. I kiedyś jak szykowałam kąpiel dla małej, zamiast wyciągnąć żel 2w1, przez pomyłkę wyjęłam śmietankę... i tatuś zaczął testy... no i to on jak zobaczył, że piszę o tych kosmetykach powiedział: "napisz o śmietance, że jest za****" = chodziło o super, hiper:)
Powiem tylko tyle, że jeśli tatuś tak powiedział to coś w tym musi być.
Ja mogę powiedzieć tylko tyle, że po kąpieli małej dolewam wody i w nią wskakuje. Nie lubię stosować na sobie balsamów i tego zazwyczaj nie robię, a skóra na nogach już nie jest taka sucha jak kiedyś...
Skład naprawdę fajny!

Ukojenie dla suchej skóry

Tego produktu używałam około miesiąc i na tyle starczyło opakowanie przy regularnym stosowaniu. Konsystencja śmietanki bardzo ciekawa- zdecydowanie bardziej gęsta nić stosowane przeze mnie do tej pory emolienty.
Moja córka ma bardzo wrażliwą skórą i często mamy do czynienia z różnymi nieprzyjemnymi dolegliwościami skórnymi dlatego bardzo ważne jest dla mnie nawilżenie jej skóry. Ta śmietanka bardzo dobrze nawilża skórę, natłuszcza ją ale nie zostawia na skórze tłustej warstwy. Po kilku użyciach zauważyłam znaczną regenerację "uszkodzonej" skóry (tu chodzi mi głównie o suche swędzące plamy), które często występują u mojej córci.
Śmietanka z pewnością nie uczula, ponieważ nic niepowołanego nie pojawiło się na skórze mojej córki, a czasem się to zdarza po innych kosmetykach.
Bardzo podoba mi się naturalny skład tej śmietanki i przyznam szczerze, że wodę po kąpieli córki dolewałam do wody na swoją kąpiel. Również moja skóra stała się bardziej nawilżona i po kąpieli nie muszę stosować balsamów nawilżających.
Zdecydowanie ta śmietanka sprawdziła się u nas- zarówno u mnie jak i u mojej córki więc zdecydowanie zaopatrzę się w nią dla maluszka, który już niebawem powiększy naszą rodzinę. Świetnie, że można go używać już od 1 dnia życia.
Z czystym sumieniem polecam go dla każdego kto boryka się z problemami skórnymi- zarówno dla dzieci jak i dorosłych.