Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Witaj górska przygodo!:)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-06-09, 11:49   #31
milena22x
Raczkowanie
 
Avatar milena22x
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 281
Smile Góralskie dowcipy, czyli Spływ Dunajcem na wesoło:P

Dziś będzie trochę na wesoło Wspomniany wyżej przystojny Słowak z tratwy opowiadał przez cały spływ dowcipy. Nie pamiętam wszystkich, bo było ich bardzo dużo. Ale dwa nawiązujące właśnie do burzy i Dunajca utkwiły mi w pamięci






toi baca na jednym brzegu Dunajca, a góral na drugim. Baca drze się: - Głęboka?! Ale góral nie dosłyszał, bo Dunajec okropnie szumiał, więc mówi: - To nie Oka, to Dunajec! Na to baca wchodzi do wody, prąd go porywa, ledwo żywy wychodzi na drugim brzegu. Po chwili podchodzi wściekły do górala i mówi: - Ja ci k.....a dam do jajec!








edzie gazda z gaździną furmanką. Nagle niebo się zachmurzyło, rozszalała się burza. Znienacka 20 metrów przed furmanką uderzył piorun. A gazda patrzy w niebo, palec podnosi i mówi:
- Nooooooo...
Jadą dalej. Po chwili następny piorun uderzył 5 metrów za furmanką. Gazda znów podnosi palec i mówi:
- Noooooooooooooo...
Znowu jadą dalej. Nagle kolejny piorun uderza w gaździnę jadącą na furmance, a gazda zadowolony:
- No!!!







Uwielbiam góralski humor

---------- Dopisano o 14:55 ---------- Poprzedni post napisano o 14:32 ----------


Czekolada Studentska- niebo w gębie!


Podczas pobytu na Słowacji trzeba było oczywiście zrobić zakupy! Opłaca się kupić zwłaszcza alkohol, oczywiście z okazji cenowej skorzystałam, kupiłam swój ulubiony likier Sheridan's ( cena o połowę niższa, niż u nas) i słowackie piwko Złotego Bażanta Ale najbardziej byłam zadowolona z innego zakupu. A mianowicie przepysznej czeskiej czekolady Studetskiej!






Charakterystyczne błękitne tabliczki produkowane są w czterech wersjach: z bakaliami i galaretkami wersje mleczna, gorzka i biała oraz mleczna z bakaliami z dodatkiem suszonych wiśni. Jest numer jeden na liście zakupów, kiedy jedzie się do naszych słowackich lub czeskich sąsiadów. Normalnie niebo w gębie! niestety nie kupi się tej czekolady w Polsce:/ Czy jest tutaj ktoś, kto nie jadł lub chociaż nie słyszał o czekoladzie Studenckiej? jeśli nie mieliście okazji jej spróbować, to zachęcam. Jak tylko będziecie w Czechach, bądź Słowacji, kupcie obowiązkowo Wspominam o tej czekoladzie, gdyż podczas pobytu w górach, nie ruszałam się nigdzie bez niej. Kiedy ma się ochotę na małe słodkie co nieco, to czekoladka studencka jest idealna

__________________
Zapraszam do mojego konkursowego wątku o wakacyjnych przygodach


Witaj górska przygodo!



Edytowane przez milena22x
Czas edycji: 2011-06-18 o 15:15 Powód: zmiana czcionki, literówka
milena22x jest offline Zgłoś do moderatora