Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Czesanie włosów kręconych i falowanych
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-12-11, 11:09   #78
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Czesanie włosów kręconych i falowanych

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
Ja mam wrażenie, że mi włosy bez przeczesywania w ciągu dnia zbijają się w takie pasma pozlepiane od brudu i kurzu i wygląda to fatalnie.
Nie wiem, gdzie musiałabyś się znajdować, by brud i kurz poprzyklejał się w ilościach dostrzegalnych gołym okiem. W kamieniołomie podczas wyrzynania kamieni? Nie przesadzajmy po prostu w żadną stronę.
Cytat:
Ostatnio dość długo ich nie czesałam w ciągu dnia bo przyrządy mi się zużyły i czuję się bardzo niekomfortowo w takich włosach niestety. Takie strąki grube, brzydkie, matowe.
Zawsze możesz przeczesać czystymi i suchymi palcami. W sumie to najmniej inwazyjne.

Cytat:
Napisane przez agatus84 Pokaż wiadomość
Dopiero niedawno się dowiedziałam, że falują, zwłaszcza po odżywce Doliva Limoni di Amalfi (nie wiem, co takiego wyjątkowego ma w składzie, ale robi cuda).
Proszę, oto, co odżywka ma w sobie. Skład jest raczej lekki, najpewniej własnie dlatego masz takie efekty.
Cytat:
Ratujku, co mam robić? Kupić tangle teezer? Drewniany grzebień? Używam za dużo emolientów?
Moim zdaniem przesadzasz z ilością emolientów. Kallos jako b/s? Może się sprawdzić, ale może bez oleju wczesniej?
Takie włosy jak Twoje wolą mniej niż bogato. Trzeba więc tak to wszystko opracować, by włosy dostawały maksimum, ale w minimalnych dawkach.

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
Ja ostatnio delikatnie i starannie rozczesałam włosy z odżywką na mokro i już sie cieszyłam na fale. Wyschły oczywiście same, bez czesania, a na noc zrobiłam sobie koka-ślimaka. Niestety z rana włosy były oklapnięte a fale wyglądały brzydko, włosy były pozbawione życia. Wciągu dnia całkowicie się rozprostowały i wyglądały jak siano.
I jakoś mnie to nie dziwi. Nie wszystkie włosy lubią nakazy, a Ty swoim fundujesz kok. Im mocniejszy skręt, tym częściej spotkasz się z odwrotną reakcją włosów na takie próby.
nie jest tez powiedziane, że nie popełniłaś błędów podczas mycia i stylizacji.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując