Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Glikol propylenowy (Propylene glycol) - ZBIORCZY
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-02, 11:55   #98
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Uwaga na propylene glycol w kosmetykach do oczu!!!!

Cytat:
Napisane przez kassandra102 Pokaż wiadomość
UWAGA NA KOSMETYKI Z PROPYLENE GLYCOL-em!!!!!!!!!!!
Pani w aptece poleciła mi Żel Arnikowy Floslek Na opakowaniu jest napisane ze można go stosowac pod oczy więc w moim przypadku wydawał sie idealny. I faktycznie śiniak zszedł wyjątkowo szybko z tym że dostałam w tym oku zapalenia śródmiąszowego rogówki !
A wiecie co jest najśmieszniejsze ( a raczej najtragiczniejsze)? Otóż to ze ten Żel - polecany na zmniejszanie śńców pod oczami na drugim miejscu tuż po wodzie zawiera PROPYLENE GLYCOL!!!! a jak sie okazuje składnik ten po dostaniu sie do oka powoduje w nim stany zapalne!!!!!
Lekko złośliwie będzie krem pod oczy, który dostanie się do oka, działa już lekko inaczej...
Niestety oczka są wrażliwe, a jest też sporo osób bardzo wrażliwych (np. moja mama), którym jeśli cokolwiek dostanie się do oka coś się złego dzieje (u mamy kosmetyk w oku - dwa tygodnie leczenia ).
Więc trzeba uważać po prostu...
BTW floss lek pod oczy ze śwetlikiem mnie uczulił i to dość silnie - łzawienie, kichanie, opuchnięte oczy, etc. Alergolog stwierdził, że to kwestia świetlika - i rzeczywiście na to zielsko mam alergie i nie mogę stosować niczego z nim w składzie...

Wnioski: trzeba uważać i niczego do oka nie wkładać i sprawdzać na co reagujemy źle, bo może się okazać że mamy alergię na któryś "zdrowy i naturalny" składnik
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując