Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Siwe włosy są moim przekleństwem
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2019-08-27, 15:48   #30
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Siwe włosy są moim przekleństwem

Bardzo dziękuję za wszystkie przytoczone rady i pomysły
Włosów siwych mam już sporo, mniej więcej jest to prawie połowa tego co mam na głowie. Pojedyncze siwki pojawiały się u mnie już gdy byłam nastolatką, ale wówczas się tym nie przejmowałam. Od jakiegoś czasu zauważyłam, że z każdym rokiem systematycznie przybywa ich coraz więcej.U mnie nie jest to sprawa genetyczna, niedawno mama dziwiła się widząc moją głowę, bo sama nie ma ani jednego siwego włosa ...
One kompletnie mi nie pasują, wyglądają koszmarnie, a w dodatku mam przetłuszczający się skalp i wówczas te pozbawione barwnika kosmyki sprawiają wrażenie zaniedbanych i brudnych.
Od dłuższego czasu kładłam farby drogeryjne w odcieniach zimnego brązu, niestety nie chwytały w ogóle moich siwych włosów - a na pozostałych kolor wypłukiwał się do rudości w przeciągu dwóch tygodni. Zainwestowałam nawet w specjalny profesjonalny szampon, który podobno miał niwelować miedziane odcienie brązu.. niestety bez jakichkolwiek efektów (https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...e-shampoo.html)
Zdesperowana spróbowałam henny Khadi w nadziei, że pokryje siwki i dzięki niej uzyskam w końcu chłodny brąz (https://kosmetykinatura.pl/product-p...Braz-100g.html). Niestety wyszedł mi miedziany brąz, a zamiast siwych mam złoto - żółte..
Po prostu farby chemiczne kompletnie nie chwytają moich włosów (zwłaszcza siwych) plus bardzo szybko się wypłukują do rudości. Henna podobnie.
Szczerze wątpię, aby spożywanie konkretnych pokarmów miało mieć wpływ na siwienie... ale oczywiście filmik obejrzę, co mi szkodzi. Co do farb fryzjerskich/profesjonalnych - czytałam artykuły na ten temat i podobnie jak te drogeryjne, one również się wypłukują.
Zaciekawiło mnie dosyć odsiwianie - na czym polega ten proces i czy faktycznie działa?
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując