Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Vademecum antykoncepcji! cz. 2
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2019-05-02, 21:27   #331
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: HELP! Pierwsze tabletki anty, czy coś poszło nie tak?

Cytat:
Napisane przez wilga25 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny mam problem!
Jakiś czas temu udałam się do ginekologa z problemem nie regularnych miesiączek. Okazało się, że mam chore jajniki.
Miesiączkę miałam co 2-3 miesiące, czasami dłużej..
No więc lekarz kazał mi brać tabletki anty według ulotki.
Tabletki anty zaczęłam brać zaraz następnego dnia. Nie wiedziałam kiedy dostanę miesiączkę, czy za dwa miesiące czy za cztery.
Teraz nie wiem czy dobrze zrobiłam w tym wypadku..
No i na ulotce było napisane, że trzeba nakleić naklejkę tygodni i brać po kolei od dnia zaczęcia - czyli u mnie od środy.
No więc brałam każdego dnia te tabletki sumiennie o tej samej godzinie i właśnie dziś doszłam do zielonych.

Zgupiałam.. Nie wiem czy mam brać teraz te zielone, skoro białe brałam tylko przez 15 czy zacząć nowe pudełko od czwartku?
Kompletnie się pogubiłam.
Dodam, że są to tabletki atywia.
Coś pomotałaś. Bierzesz Atywię Daily w schemacie 21+7. W pudełku powinna być nalepka z dniami tygodnia - zwykle jest to 7 pasków, z których każdy zaczyna się od innego dnia tygodnia. Powinnaś wybrać ten z środą na początku i przykleić go do blistra. Wtedy pierwsza tabletka w blistrze to tabletka "środowa". Po 21 dniach robisz przerwę tudzież bierzesz placebo. Tabletki te nie mają substancji aktywnych i służą tylko temu, by nie wypaść z rytmu brania tabletek.
Nie wiem co zrobiłaś inaczej, niemniej powinnaś przyjąć 21 aktywnych tabletek i dopiero przejść do placebo.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując