Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Diametralna zmiana przepisów!
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-04-28, 10:02   #10
Renatka_2108
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka_2108
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Tu i tam ;)
Wiadomości: 7 463
GG do Renatka_2108
Dot.: Diametralna zmiana przepisów!

Cytat:
Napisane przez sparx Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny oto co znalazłam na stronie www.prawko.com.pl


Dla młodych kierowców (tych którzy posiadają prawo jazdy przez okres nie dłuższy niż 2 lata) przewiduje się okres próbny trwający 2 lata w trakcie którego osoba:
  1. przez pierwsze 7 miesięcy będzie musiała jeździć samochodem oznakowanym z przodu i z tyłu zielonym liściem
  2. będzie musiała, pomiędzy 5 a 7 miesiącem od uzyskania prawa jazdy, odbyć dodatkowy kurs dokształcający w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz praktyczne szkolenie w zakresie zagrożeń w ruchu drogowym,
  3. przed upływem 7 miesiąca od uzyskania praw jazdy nie będzie mogła przekraczać prędkości 50 km/h na obszarze zabudowanym i 80 km/h poza obszarem zabudowanym, podejmować pracy zarobkowej w charakterze kierowcy oraz osobiście wykonywać działalności gospodarczej polegającej na kierowaniu pojazdem.

Wystraszyłam sie trochę. W tamtym tygodniu zdałam prawko i czy jak to wejdzie w zycie np latem jak to przewidują to mnie bedzie tez dotyczyc?

1) oznakowany samochod duzo osob juz ma, zielonym listkiem, widzialam tylko z tylu, podobno w niektorych miejsach daja takie naklejki wraz z prawo jazdy.
2)kurs jest oczywiscie bez sensu, bardzij by sie przydal tym z wiekszym stazem gdzys zmieniaja sie przepisy ruchu drogowego i starsi kierowcy moga o tym nie wiedziec np. moj ojciec nie wiedzial ze na skrzyzowanie nie mozna dojerzdzac na "luzie" tylko normalnie na biegu, a samochodem jezdzi dobre 30 lat. (taki przyklad nie wiedzy ludzi z dlugim stazem)
3) Na obszarze zabudowanym sa ograniczenia predkosci do 50km/h wiec nie ma to nic wspolnego ze zmiana przepisow, czasem po prostu te ograniczenia sa dzwigane, a 90km/h mozna jechac poza obszarm zabudowanym wiec zmiana i tak ni zauwazalna, a tak wogole czy jest taka osoba ktora ZAWSZE jezdzi przepisowo ? Watpie
A co do pracy arobkowej, totalny bez sens
__________________
Renatka_2108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując