Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Zakręcone dzieci, czyli jak dbać o małe lokasy
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-02-26, 17:37   #105
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Zakręcone dzieci, czyli jak dbać o małe lokasy

Cytat:
Napisane przez jusik Pokaż wiadomość
Trzeba po prostu dodać do pielęgnacji jakąś nawilżającą maskę/odżywkę - jeszcze niech Eloe zweryfikuje, bo nie wiem czy dla dziecka ok(sama używałam przy przesuszu, na dziecku nie wypróbowana), ale np. pomarańczowa L'biotica byłaby może ok
Myślę, że Biowaxy (L'Biotica) w ogóle mogłyby się fajnie sprawdzić, choć mogą dostatecznie nie dociążyć włosów. Problem rozwiąże dodanie kapki oleju niewnikającego labo zmieszanie z Garnierem właśnie.
Cytat:
lub różowa isana z jedwabiem, taka w tubce - w sumie proteinowa jednak, ale u mnie i córki działa fajnie zmiękczająco i nawilżająco.
Warto sprawdzić, bo ona tez do mycia się nada.
Iwona75 piszesz o Biowaxie z keratyną i jedwabiem... Pamiętaj, że te proteiny wymagają więcej emolientów. Nie stosowałam tej odżywki, więc nie wiem jeszcze jak szybko reagują włosy. Zostawiłabym ją jednak na pogodę o większej wilgotności i bardziej przyjzanym punkcie rosy albo mieszałabym z olejem czy Garnierem.

Cytat:
U córki przed zimą ciut rozluźniała skręt<ale wyglądały jednoczesnie na mega zadbane i zero "pirza"> w tej chwli nie rozluźnia - nie wiem czy efekt pory roku, czy skręt się wzmocnił
Długo już dbacie? Wysoce prawdopodobne jest nie tyle wzmocnienie, co zdolnośc do utrzymania skrętu, elastyczność włosa

Cytat:
Można też wypróbować co drugie mycie odżywką, tylko nie wiem, czy to dobra pora na ten eksperyment - o ile w lecie i jesienią praktykowałyśmy obie i było to genialne, to zimą nam bardziej pasuje rozcieńczony szampon z slsem mimo, że skóra skalpu raczej "suchsza" to po szamponie i skóra i włosy lepiej wyglądają i się "czują".
To indywidualne. Moje odwrotnie - teraz lepiej reagują na rzadsze mycie i mycie odżywką. Latem potrzebują częściej, szamponu również.

Cytat:
Napisane przez Iwona75 Pokaż wiadomość
Balsam Nivea już kupiłam
Czy można go też używać zaraz po umyciu na mokre włosy,czy lepiej zostawić sobie tylko do reanimacji?
Nie wiem dlaczego, ale wydaje mi się, ze już odpowiadałam na to pytanie... Dziwne, bo postu nie ma
Musisz spróbować sama. Ona się na poczatku sprawdza lepiej niz później. poza tym niedawno widziałam w analizowym nowy skład tego balsamu. I to mnie niepokoi. Aż dziś ją zrobię, bom ciekawa, co wsadzili.

Cytat:
Napisane przez pemkad Pokaż wiadomość
No prosze na wizazu jest wszystko Nawet dział dla małych zakreconych. To bardzo dobrze, weszłam tu poczytać jak sobie inne mamy radzą z małymi kreciolkami. i samej poszukac ewentualnych inspiracji.
Moja corka ma dwa i pół roku. Genetyczne uwarunkowania sprawiły, że pielegnacja jej wlosów jest nie lada wyzwaniem, Przeczytałam wiele a nawet bardzo wiele blogów (niestety obcojęzycznych) na temat pielegnacji "takich" włosów. W końcu sama wziełam byka za rogi i postanowiłam działać. Krok po kroku zaczęłam wprowadzać pewną rutynę w nasze życie i udalo sie. mała A ma teraz zadbane wloski, ja spokoj ducha i poziom nerwicy spadl do minimum Ciągle sie szkolę, ciągle jeszcze testuję ale już jest o wiele łatwiej.
oczywiście oszołomiona szczęściem zaczęlam wszystko spisywać i okraszać na blogu. o tu http://zakreconywlos.blogspot.co.uk/ , ale i tu sie bardzo chetnie poudzielam
gratuluję! Niestety w Polsce nadal mało dzieci o takim skręcie, a wiele osób mających podobne włosy nieszczególnie zajmuje sobie głowę ich pielęgnacją
Skoro z Ciebie weteranka pielęgnacyjna, to britishcurlies też już znasz? Sporo tam naprawdę dobrych kosmetyków, a i wiele składów analizowałyśmy w wątku analizowym na forum.

Cytat:
Napisane przez ik1986 Pokaż wiadomość
jak miło że jest taki wątek. moja córka ma 1,5 roku włoski jeszcze krótkie z przodu prościutkie a z tyłu kręciołki i właśnie z tym jest problem bardzo jej się puszą, plączą i kołtunią fakt moja wina wcześniej używałam byle jakiego szamponu (dopiero od niedawna się interesuję składami, aż dziwne że w dziecięcych szamponach jest tyle syfu). zmieniłam szampon na babydream, myję 2 razy w tyg(ale chyba zacznę tylko 1 raz) przed myciem nakładam oliwkę i później odżywkę d/s isana. zaczynają się robić ciut lepsze.a może wy polecicie coś jeszcze do jej włosków
Sporo polecanych produktów postach wcześniej. Zerknij. Jaka oliwkę nakładasz? Jaką Isanę?
pokażesz nam włosy córci?
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując