Zagroda babuszki cz.4 - Strona 78 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary Dzisiaj, 05:38   #2311
Emmi123
4 pory roku i ja piąta
 
Avatar Emmi123
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 7 302
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

Przekonała mnie do takiej uprawy nasza Imuś ( z sąsiedniego tematu) wstawiając na wizaż podobne zdjęcie .

---------- Dopisano o 06:38 ---------- Poprzedni post napisano o 06:34 ----------

Na podobnej zasadzie uprawiam koperek, który nie załapał się na zdjęciu. Ciut go z lewej strony widać i natkę pietruszki. Ale w tym roku jej nie wysiewałam, bo mam sporo w warzywniku. Ale nie wiem czy jeszcze nie wysieję, bo bo jednak spora wygoda.


----------------------
W zeszłym roku wykorzystałam starą wannę pod uprawę i też jestem bardzo zadowolona. Stoi niczym ogrodowa rzeźba przy warzywniku . W poprzednim sezonie omyłkowo poszły do niej sadzonki dyni i był to absolutny niewypał, bo dynia się płoży. W tym przypilnowałam i siedzą cukinie i patisony. Ten busz to tylko na force, one mają tam przestrzeń i światło. Zaczynają już kwitnąć. Zero ślimaka. Odpływ na wodę od spodu tam gdzie wanny mają swój zwykły odpływ na wodę. MM wsadził tam sporo kompostu. Rozsady wsadziłam już w kwietniu ale nie pamiętam dokładnie kiedy? Jak te upały były?W każdym razie wcześnie. Przygotowani byliśmy, że jak przyjdzie ochłodzenie to po prostu wannę okryjemy agrowłókniną. Można w niej uprawiać wszystko co by się uprawiało w grządce. My nie podlewamy dodatkowo. Ziemia z tym nawozem trzyma wilgoć i ciepło. Nawet podczas suszy nie podlewaliśmy.

IMG_20240611_073740126.jpg

Edytowane przez Emmi123
Czas edycji: Dzisiaj o 06:09
Emmi123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 06:09   #2312
Emmi123
4 pory roku i ja piąta
 
Avatar Emmi123
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 7 302
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

Dobrego dnia życzę
Emmi123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 06:19   #2313
cicha722
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-12
Wiadomości: 318
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

O Emmi super też tak zrobię. W tunelu ślimaki grasują i nawet koperek mi zjadły:/

---------- Dopisano o 06:19 ---------- Poprzedni post napisano o 06:19 ----------

Miłego dnia
cicha722 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 07:27   #2314
lenifa
Zakorzenienie
 
Avatar lenifa
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 3 382
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

To bardzo interesujące Emmi z tą wanną i ślimakami. Może to z powodu chropowatej zewnetrznej powierzchni wanny? Ale nie wiem jaka to wanna. Wszak ślimaki nie wchodzą na róże bo są kolce. I córy też się dobrze spisuje powyższona grządka na truskawki , u góry z rynienką i daszkiem nad nią, a w rynience sól. Pytałam właśnie jak sobie truskawki radzą i jest ok. Więc może gęste kolce też są sposobem? Pomyślałabym o taśmach kolczastych, ale jest jeden zong. Musiałyby być zakopane w ziemię, bo przecież one paskudy nie mają problemu z wkopaniem się pod ziemię na kilka cm. Wykopałam raz gniazdo tych paskud. To bylo na głebokości ok 10 cm. Pojęcia nie mam, bo tu łażą do góry po ścianie murku z piaskowca, a czasem je widzę jak spindrają się na chropowate otynkowane ściany budynku. W każdym razie szukajcie a znajdziecie. Ha już aż się interesowałam gdzie jest ta Luzytania

Edytowane przez lenifa
Czas edycji: Dzisiaj o 07:37
lenifa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 07:43   #2315
annorl1
Zakorzenienie
 
Avatar annorl1
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 259
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

Dzień dobry
Lenifa, co do ślimaków i róż... no cóż...po wczorajszym dniu nic mnie juz nie zdziwi Po deszczu na moich różach był ogrom ślimaków, a róże mają kolce i owszem. Coś strasznego. Więc widać ślimak i na różę już wejdzie.
Emmi, my też kury na jajka trzymamy, ale staramy się, aby stado nie było za stare. Bo zboże kosztuje, więc starą kurę zabić lepiej i kupić młode. Chociaż| od kilku lat z tym zabijaniem kur to u nas kiepska sprawa
Wstałam dzisiaj po 5 i poszłam sprawdzić czy oprysk na mszyce zadziałał. Mój bób, buraczki i fasolka uratowane, całe dziadostwo pozdychało.
annorl1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 07:57   #2316
lenifa
Zakorzenienie
 
Avatar lenifa
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 3 382
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

To mnie An zdziwiłaś, bo ogrom ślimaków w u mnie w ogródku był i to co ocalało to róże, bo i hortensje miały nadgryzione dziurki, ale wyraźnie im nie smakowaly.

Poranne dziwne odkrycie. Wrzuciłam do zlewu talerz i butelkę po mleku aby je opłukac puściłam strumień wody. Butelka lezała na talerzu. Strumień wody akurat utrafil na nią no to chciałam przesunąc kran aby na nią nie lecialo i nie pryskało a butelka poszła za strumieniem wody . No to w drugą stronę, a butelka za strumieniem, Aż pójdę to zrobić jeszcze raz, czy mnie oczy nie manią. No nie manią. Odkrycie nie wiem na co haha. Ale może się komuś przydać.

Edytowane przez lenifa
Czas edycji: Dzisiaj o 08:11
lenifa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 08:17   #2317
annorl1
Zakorzenienie
 
Avatar annorl1
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 259
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

Lenifa, a jak ja sie wczoraj zdziwiłam jak te cholery zobaczyłam na różach...
annorl1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary Dzisiaj, 08:22   #2318
lenifa
Zakorzenienie
 
Avatar lenifa
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 3 382
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

Aż mnie przestraszyłaś An. Miałam nadzieję że są bezpieczne. Bo clematis wiedziałam, że lubią i pilnowałam. Ale nie dopilnowałam. Ostatnie kwiaty zjadly do końca.
lenifa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 10:45   #2319
annorl1
Zakorzenienie
 
Avatar annorl1
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 259
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

Ech, tak mnie te soimaki wkurzyły, że zagfoniłam kaczki aby z nimi porządek zrobiły. Niby tu kaczek nie wpuszczamy, bo to koło domu i kaczki mają osobno, żeby nam pod domem nie srały. Ale teraz kilka dni rano będę je tu wpuszczała, bo robi sie ich coraz więcej. Więc będę miała nasrane, ale bez ślimaków
annorl1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 2 (0 użytkowników i 2 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-06-12 11:45:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:27.