nudziara czy wyobraziłam sobie nie wiadomo co? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2024-06-20, 06:53   #61
loxol
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2024-02
Wiadomości: 16
Dot.: nudziara czy wyobraziłam sobie nie wiadomo co?

To prawda, ale to tylko testy. To najmniejszy problem, a gdzie reszta?
loxol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-06-20, 07:19   #62
tadko
Raczkowanie
 
Avatar tadko
 
Zarejestrowany: 2024-06
Wiadomości: 66
Dot.: nudziara czy wyobraziłam sobie nie wiadomo co?

Cytat:
Napisane przez loxol Pokaż wiadomość
To prawda, ale to tylko testy. To najmniejszy problem, a gdzie reszta?
A niby co jeszcze?
Normalny człowiek zasuwa 40 płatnych godzin w tygodniu. Plus dodatkowe godziny za darmo aby się wyrobić, wykazać i by go nie zwolniono. Nauczyciel ma pensum 18h. Tyle że te 18h to jest godzina lekcyjna = 3/4h. Czyli tak naprawdę wychodzi trochę ponad 13h. W tygodniu. To jest 1/3 tego ile pracuje przeciętny pracownik. Ale nauczyciel ma płacone nie za 1/3 etatu, a za cały. Pomijam już płatne blisko 3 miesiące wolnego w czerwcu, lipcu i sierpniu oraz wszelkie możliwe święta.
Do tego należy doliczyć najróżniejsze dodatki, których nauczyciele mają całkiem pokaźną liczbę: stażowy, funkcyjny, motywacyjny, za wychowawstwo, za warunki, wiejski, za zastępstwo, na start i jeszcze wiele innych. Do tego dochodzą nagrody i pożyczki z funduszu oprocentowane na 0%.

Pomijam już kwestię szkoleń, za które płaci szkoła i wycieczek za które płacą rodzice.

Jak ja chcę się doszkolić to wykładać sam muszę gruby hajs i nie pracować (a więc i nie zarabiać) by mieć czas na takie szkolenie, które zwykle kosztuje ok kilkunastu kafli. I to nie jest tak jak w przypadku nauczycieli, że takie szkolenie to czysta fikcja i po prostu trzeba odsiedzieć swoje. Trzeba zawsze zdać trudny egzamin, za który też trzeba zapłacić.

Czujesz już różnicę?

Edytowane przez tadko
Czas edycji: 2024-06-20 o 07:22
tadko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-06-20, 13:48   #63
loxol
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2024-02
Wiadomości: 16
Dot.: nudziara czy wyobraziłam sobie nie wiadomo co?

Akurat sprawdzanie to najmniejszy problem. Nie wiem, czy wiesz, ale są również placówki prywatne, gdzie nauczyciel pracuje 8h dziennie… w wakacje również
loxol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-06-20, 13:55   #64
tadko
Raczkowanie
 
Avatar tadko
 
Zarejestrowany: 2024-06
Wiadomości: 66
Dot.: nudziara czy wyobraziłam sobie nie wiadomo co?

Cytat:
Napisane przez loxol Pokaż wiadomość
Akurat sprawdzanie to najmniejszy problem. Nie wiem, czy wiesz, ale są również placówki prywatne, gdzie nauczyciel pracuje 8h dziennie… w wakacje również
O nie! Tak jak pracownice administracyjne w tej placówce. Szok.
tadko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-06-20, 14:05   #65
loxol
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2024-02
Wiadomości: 16
Dot.: nudziara czy wyobraziłam sobie nie wiadomo co?

No tak, mają lepiej… mogą chociażby sobie wziąć urlop kiedy chcą, a nie tylko w wakacje…
loxol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 20:10   #66
MaggieGo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2024-02
Wiadomości: 108
Dot.: nudziara czy wyobraziłam sobie nie wiadomo co?

Cytat:
Napisane przez tadko Pokaż wiadomość
A niby co jeszcze?
Normalny człowiek zasuwa 40 płatnych godzin w tygodniu. Plus dodatkowe godziny za darmo aby się wyrobić, wykazać i by go nie zwolniono. Nauczyciel ma pensum 18h. Tyle że te 18h to jest godzina lekcyjna = 3/4h. Czyli tak naprawdę wychodzi trochę ponad 13h. W tygodniu. To jest 1/3 tego ile pracuje przeciętny pracownik. Ale nauczyciel ma płacone nie za 1/3 etatu, a za cały. Pomijam już płatne blisko 3 miesiące wolnego w czerwcu, lipcu i sierpniu oraz wszelkie możliwe święta.
Do tego należy doliczyć najróżniejsze dodatki, których nauczyciele mają całkiem pokaźną liczbę: stażowy, funkcyjny, motywacyjny, za wychowawstwo, za warunki, wiejski, za zastępstwo, na start i jeszcze wiele innych. Do tego dochodzą nagrody i pożyczki z funduszu oprocentowane na 0%.

Pomijam już kwestię szkoleń, za które płaci szkoła i wycieczek za które płacą rodzice.

Jak ja chcę się doszkolić to wykładać sam muszę gruby hajs i nie pracować (a więc i nie zarabiać) by mieć czas na takie szkolenie, które zwykle kosztuje ok kilkunastu kafli. I to nie jest tak jak w przypadku nauczycieli, że takie szkolenie to czysta fikcja i po prostu trzeba odsiedzieć swoje. Trzeba zawsze zdać trudny egzamin, za który też trzeba zapłacić.

Czujesz już różnicę?

Masz rację. Wczoraj zaczęły się wakacje i jest za☠☠☠iście . A Ty masz jakieś rozdwojenie jaźni - z jednej strony wyliczasz, jak to nauczyciele mają łatwo, dobrze i dostają masę pieniędzy za nic, czyli są cwani, z drugiej natomiast - że "na nauczyciela idą przeważnie osoby, który nie zdołały załapać się na lepiej płatny zawód". Z logiki pała!
MaggieGo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 20:39   #67
zeeshaniqbal
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2024-06
Wiadomości: 1
Dot.: nudziara czy wyobraziłam sobie nie wiadomo co?

Cytat:
Napisane przez loxol Pokaż wiadomość
To część jest inne niż od pozostałych sąsiadów a może rzeczywiście sobie coś ubzdurałam. Choć jak pisałam po spotkaniu z klasą jest inaczej. Trudno, może rzeczywiście jakieś złe wspomnienia z lat szkolnych wróciły :p
- Download IGTV Video: IGTV is a long video on Instagram, SaveInsta supports download IGTV videos to your device for storage or playback when there is no 3G, wifi connection.
zeeshaniqbal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-06-22 21:39:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:50.