Nauka gry na skrzypcach - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-21, 17:54   #31
Oprindelige
Raczkowanie
 
Avatar Oprindelige
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 90
Dot.: Nauka gry na skrzypcach

hm...ja mam niecałe 14 i dopiero zaczynam naukę. uważam, że możesz się nauczyć. nie będziesz zawodowym skrzypkiem ale dla przyjemności, jak najbardziej
do szkoły muzycznej cię nie przyjmą, chyba że to taka co dorosłych przyjmuje. A więc załatw sobie korepetytora. dobre podstawy są najważniejsze! powodzenia
__________________
2011- Scotland, UK
2012- London, UK
2013-Toscany, Italy
Oprindelige jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-01, 12:08   #32
moniamala
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 8
Dot.: Nauka gry na skrzypcach

Mam wielką prośbę.Chcę sobie przypomnieć gry na skrzypcach(17lat przerwy i pustka) i potrzebuję pierwsze kroki .Nie mam dostępu do takiej książki ponieważ mieszkam za granicą.Tu patrzyłam ale nic nie ma.Jeśli ktoś ma,proszę o wysłanie na maila monikapilarczyk@amorki.pl .Chciałabym jeszcz zacząć ucyć córke,bo bardzo mnie prosi,ale sama muszę sobie przypomnieć.
moniamala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-12, 14:11   #33
Oprindelige
Raczkowanie
 
Avatar Oprindelige
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 90
Dot.: Nauka gry na skrzypcach

A ja dalej gram.
Skoro chcesz uczyć córkę to może zapisz ją do szkoły muzycznej ( nie wiem gdzie mieszkasz ). Wyślij córę na zajęcia i ucz się razem z nią ;P
__________________
2011- Scotland, UK
2012- London, UK
2013-Toscany, Italy
Oprindelige jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-21, 19:14   #34
Ioang
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1
Dot.: Nauka gry na skrzypcach

Mnie leworęczność zupełnie nie przeszkadza.. chociaż może w sumie jestem troszkę praworęczna? Lewą ręką piłki np. nie rzucę.. ale resztę robię lewą.
Ioang jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-01, 02:34   #35
zizanka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1
Dot.: Nauka gry na skrzypcach

A czy któraś z Was zna jakiegoś nauczyciela gry na skrzypcach w Siedlcach? Próbowałam sama szukać, ale nic z tego nie wyszło. Ja mam 19 lat, ale mimo wszystko będę próbowała. Byłabym bardzo wdzięczna za jakikolwiek kontakt
zizanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-15, 12:47   #36
giovanna2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 1
Dot.: Nauka gry na skrzypcach

A ja jak chodzilam do szkoly muzycznej to dziewczynce ktora byla leworeczna przelozyli struny i podbrodek i grala...
Z tego co tu widze to mialam duzo szczescia bo poszlam do zwyklej szkoly muzycznej majac 18 lat. od 15 lat nie mialam skrzypiec w rekach - zmienilam miejsce zamieszkania, ale 4 dni temu zamowilam skrzypce elektryczne i czekam.
Mieszkam za granica lecz jest tak duzo ksiegarni wysylkowych, ze z ksiazkami tez nie ma problemu - prawie wszystkie wysylaja za granice.
I musze sie "pochwalic" ze nigdy nie "rzepolilam" moze to slizganie smyczka u dzieci to jest z powodu niewyrobionej koordynacji, lub nieosluchania sie, bo jak ktos chce grac to 3 razy przylozy smyczek i ten dzwiek tak wyciagnie ze bedzie przyjemnie sluchac, pewnie ze na poczatku latwe utworki - lepiej latwe a dobrze niz trudne byle jak,
Az mi sie lzej zrobilo na duszy w tym forum, bo myslslam ze ze mna cos nie tak, ze tak mi sie tej muzyki jeszcze chce. Mnie rodzinka nie pozwalala uczyc sie grac - bo byly bardziej "pozyteczne" zawody, a ja chcialam chocby dla siebie...
I jestem dzis szczesliwa doslownie - bo widze ze ze mna ok. ze ta milosc nie mija i ze jest wieelu takich jak ja. Pozdrowka dla wszystkich i POWODZENIA dla "spoznionych" muzykow ) .
dajcie znac jak Wam idzie nauka.
giovanna2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-20, 22:39   #37
amnazja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2
Dot.: Nauka gry na skrzypcach

Witajcie!
Jestem nowa i trafiłam tu przypadkiem, bo wszystko, co o skrzypcach jest dla mnie interesujące.
Mój romans z tym instrumentem zaczęłam w zeszłym roku za pomocą programu komputerowego - samouczka "Gram na skrzypeczkach" wydawnictwa Paganiniclub. Gram już całkiem nieźle, dochodzę już prawie do końca podręcznika i mam nadzieję, że wyjdzie jego druga część.
Mieszkam na wsi, daleko o d szkół muzycznych i innych ośrodków kultury i nie mam możliwości dojechać na żadne lekcje. Początkowo nie wierzyłam, że mi się uda, ale to jest na prawdę możliwe!
Powodzenia dla wszystkich amatorów- miłośników gry na skrzypcach.
To jest najwspanialszy z instrumentów.
amnazja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-27, 07:52   #38
zakochanaana789
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 8
Dot.: Nauka gry na skrzypcach

czesc! Od jakiegoś czasu chodzi za mną chęc kupienia skrzypiec i nauczenia sie gry na nich, tak dla siebie. Mma 20 lat , ale nuty znam bo chodzilam na fortepian do szkoly muzycznej. Chcialabym kupic w miare tanie skrzypce. Bo jesli mi gra na nich nie pójdzie to nie bedzie mi szkoda.
Widzialam ze na allegro są nawet za 170 zł, czy takie skrzypce są cokolwiek warte? Czy będa własnie odpowiednie dla kogos kto chce sie podstaw nauczyc?
pozdrawiam
zakochanaana789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-28, 08:49   #39
amnazja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2
Dot.: Nauka gry na skrzypcach

Znam panią, która grę na skrzypcach zaczęła w wieku 40 i paru lat.
Uczyła się z podręcznika-programu-samouczka komputerowego dostępnego w sieci.
Kupiła skrzypce Ever Play za jakieś 300 zł, bo początkowo sama nie wierzyła w to, że się nauczy.
Teraz gra bardzo dobrze jak na samouka, ale bardzo CHCIAŁA się nauczyć.
amnazja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-05, 12:14   #40
Nukusia04
Przyczajenie
 
Avatar Nukusia04
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2
Dot.: Nauka gry na skrzypcach

Witam! zakochanaana789, napisałam Ci pw na temat skrzypiec. Jak masz jakiekolwiek pytania,to pytaj
Nukusia04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-02, 03:12   #41
Ja4000
Raczkowanie
 
Avatar Ja4000
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 64
Dot.: Nauka gry na skrzypcach

to ja też się dopiszę. 22 lata i zaczynam grać na pianinie. rodzina puka się w czoło, sądzą że zwariowałam, absolutnie nie pochwalają tego. poszłam do pracy żeby zarobić na pianino, mam je i ćwiczę. Nuty znam bo grałam na gitarze kilka lat, ale tu są 2 ręce więc wiadomo. doszkalam się ;-) A ja to uwielbiam, tak długo czekałam i myślałam, że to nigdy nie nastąpi, już dawno się poddałam. ale nastąpiło, dręczyło mnie to strasznie i powiedziałam sobie raz kozie śmierć, trudno do dzieła. Mam chwile załamania, ale przecież nie wszystko wychodzi od razu. Mam czas - kilkadziesiąt lat, w końcu chyba się nauczę. Pozdrawiam wszystkich zaczynajacych grać!!
Ja4000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-13, 19:34   #42
krevett99
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 26
Dot.: Nauka gry na skrzypcach

To ja się też dołączę. Mam 22 lata i zaczęłam grę na skrzypcach jakiś miesiąc temu. Nauczycielka mówi,że idzie mi dobrze ja się w sumie też cieszę. Szybko poszło mi ustawienie obu rąk, dźwięki też czysto mi wychodzą. Myślę,że wszystko da się zrobić. Nie wolno zapominać,że muzyka to sztuka. Tu nie chodzi tylko o techniczne wymiatanie.
krevett99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-05, 06:23   #43
dariamikus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 1
Dot.: Nauka gry na skrzypcach

Każdy wiek jest dobry, aby zacząć. Ja w wieku 21 lat zaczęłam naukę gry na skrzypcach, bo zawsze to było moim marzeniem i żałowałam, że nie poszłam do szkoły muzycznej. Na xxx kupiłam potrzebne nuty i znalazłam świetnego nauczyciela. Nigdy nie jest za późno!

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-10-05 o 15:45 Powód: Reklama.
dariamikus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-14, 14:39   #44
TenderHeartedGirl
Raczkowanie
 
Avatar TenderHeartedGirl
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 35
Dot.: Nauka gry na skrzypcach

Jak świetnie rozumiem wszystkich uczestników tego wątku! Skrzypce były moim marzeniem w wieku dziecięcym. W szkole podstawowej zajęcia muzyczne po prostu uwielbiałam i chodziłam na wszystkie możliwe chóry i zespoły instrumentalne, ale wiadomo, że w wersji szkolnej to co najwyżej flet prosty i dzwonki chromatyczne.

Oczywiście bardzo chciałam pójść do szkoły muzycznej, ale nie pozwolili mi na to rodzice... Że niby nie będę mieć czasu na naukę w szkole itd... Porażka... Zawsze byłam prymuską i jako grzeczne dziecko zrezygnowałam z tego marzenia. Choć imałam się wszystkiego co związane z muzyką - chór, nawet schola kościelna... Do dzisiaj lubię sobie pośpiewać tak już "w domowych warunkach", no ale nie jestem raczej obdarzona talentem w tym względzie

Cóż, teraz mam 26 lat i do dzisiaj nie mogę znaleźć tego swojego hobby. Czegoś co dawałoby mi taką radość jak muzyka. Mam w sobie naprawdę ogromne pokłady wrażliwości i mam wrażenie, że tak bardzo minęłam się z powołaniem. A zostałam naukowcem, zgodnie z wolą rodziców.

I czuję się teraz jak szaleniec z taką myślą, że jestem już dorosła i że mogłabym coś zrobić w tym kierunku TERAZ. Skrzypce porzucam, ale może pianino? Czy istnieje w ogóle coś takiego jak szkoła muzyczna dla dorosłych w Wawie? Zależałoby mi raczej, żeby to nie były zajęcia indywidualne, chciałabym mieć kontakt z innymi muzykującymi ludźmi i też mieć jakiś narzucony grafik, co zapewniłoby systematyczność. Jak myślicie? Jest jakaś szansa na coś pdoobnego?
TenderHeartedGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-14, 15:14   #45
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Nauka gry na skrzypcach

najważniejszą część - naukę gry na instrumencie - i tak masz indywidualnie.

PSMy mają program czteroletni dla nastolatków "za starych" na tradycyjną sześciolatkę, ale nie jestem pewna czy nie istnieje jakaś górna granica wieku. najlepiej przejdź się do psm w swoim mieście i zapytaj.

natomiast w tej czteroletniej szkole i tak wybór jest dość ograniczony. na pewno nie będziesz mogła wziąc ani skrzypiec ani fortepianu (choć fortepian bywa jako drugi instrument dodatkowy - ale to znowu nie jestem pewna czy w przypadku czterolatek nie dopiero w drugim stopniu).
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-14 16:14:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:39.