Sypana herbata a zdrowie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2024-05-30, 18:22   #1
deusdarwoj
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2024-05
Wiadomości: 1
Smile

Sypana herbata a zdrowie


Dziewczyny,

Czy pijecie sypaną herbatę? Jakie są wasze ulubione? Słyszałam, że jest dużo zdrowsza niż ta w torebkach. Co myślicie?

😊
deusdarwoj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-06-05, 12:22   #2
hasta_la_vista
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 138
Dot.: Sypana herbata a zdrowie

Nie no, raczej dokładnie tak samo zdrowa, chyba że te torebki są z bliżej nieznanego materiału i ten materiał już tak jest niekoniecznie zdrowy. Herbapolowe Big Active są z jakiejś właśnie takiej fizeliny sztucznej w dotyku...
hasta_la_vista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-06-13, 17:44   #3
TheSunTheMoonTheStars
Zadomowienie
 
Avatar TheSunTheMoonTheStars
 
Zarejestrowany: 2023-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 1 543
Dot.: Sypana herbata a zdrowie

Cytat:
Napisane przez hasta_la_vista Pokaż wiadomość
Nie no, raczej dokładnie tak samo zdrowa, chyba że te torebki są z bliżej nieznanego materiału i ten materiał już tak jest niekoniecznie zdrowy. Herbapolowe Big Active są z jakiejś właśnie takiej fizeliny sztucznej w dotyku...
Właśnie w herbatach w torebkach niezdrowe są tylko torebki. Podobno nawet najlepiej wykonane sprawiają, że do wody dostają się niefajne substancje, których przy herbacie sypanej oczywiście by nie było. Papierek powinien być eko, niebarwiony, szarawy, naturalny w dotyku - taki jak w herbatach Pukka czy Yogi.

Mi akurat błyszczące torebki z Big Active nie przeszkadzają, ale same herbaty w tych torebkach mega straciły jakość w ciągu kilku ostatnich lat. Przestałam je kupować, bo już naprawdę zaczęłam mieć wrażenie, że piję samą gorącą wodę o jakimś posmaku. Tak mało jest tam herbaty w herbacie.

Przerzuciłam się za to na dobrego, starego Liptona i herbaty Lloyd.

Zwłaszcza herbaty z Lloyd mnie zaskoczyły, są mega intensywne w smaku, porządne. Nawet w torebce widać autentyczne kawałki owoców i listeczki herbaty. Mega polecam
TheSunTheMoonTheStars jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-06-14, 09:52   #4
hasta_la_vista
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 138
Dot.: Sypana herbata a zdrowie

Mnie większość tych Big Active i tak nie podchodzi, za mocno chemiczny aromat i dla mnie prawie wszystkie smakują tak samo - czyli mydłem Co ciekawe nie wszyscy podzielają moje odczucia, nic chemiczno-mydlanego nie czują, a dla tych samych osób świeża kolendra smakuje mydłem - dla mnie to jedno z ulubionych ziół, żadnego mydła nie wyczuwam. W tych herbatkach czy takich na wagę ze sklepu Czas na herbatę to prędzej mydło w smaku się znajdzie niż w kolendrze. Ciekawe, że te mydlane odczucia są takie rozbieżne, nie zgrywają się

Pukkę to mogłabym cały czas sączyć gdyby nie ceny

Edytowane przez hasta_la_vista
Czas edycji: 2024-06-14 o 09:54
hasta_la_vista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-06-14, 22:12   #5
TheSunTheMoonTheStars
Zadomowienie
 
Avatar TheSunTheMoonTheStars
 
Zarejestrowany: 2023-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 1 543
Dot.: Sypana herbata a zdrowie

Cytat:
Napisane przez hasta_la_vista Pokaż wiadomość
Mnie większość tych Big Active i tak nie podchodzi, za mocno chemiczny aromat i dla mnie prawie wszystkie smakują tak samo - czyli mydłem Co ciekawe nie wszyscy podzielają moje odczucia, nic chemiczno-mydlanego nie czują, a dla tych samych osób świeża kolendra smakuje mydłem - dla mnie to jedno z ulubionych ziół, żadnego mydła nie wyczuwam. W tych herbatkach czy takich na wagę ze sklepu Czas na herbatę to prędzej mydło w smaku się znajdzie niż w kolendrze. Ciekawe, że te mydlane odczucia są takie rozbieżne, nie zgrywają się

Pukkę to mogłabym cały czas sączyć gdyby nie ceny
Oj tak, niestety ceny porządnych herbat są duże
TheSunTheMoonTheStars jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-06-17, 11:31   #6
alaka95
Przyczajenie
 
Avatar alaka95
 
Zarejestrowany: 2024-06
Wiadomości: 4
Dot.: Sypana herbata a zdrowie

Cytat:
Napisane przez hasta_la_vista Pokaż wiadomość
Mnie większość tych Big Active i tak nie podchodzi, za mocno chemiczny aromat i dla mnie prawie wszystkie smakują tak samo - czyli mydłem Co ciekawe nie wszyscy podzielają moje odczucia, nic chemiczno-mydlanego nie czują, a dla tych samych osób świeża kolendra smakuje mydłem - dla mnie to jedno z ulubionych ziół, żadnego mydła nie wyczuwam. W tych herbatkach czy takich na wagę ze sklepu Czas na herbatę to prędzej mydło w smaku się znajdzie niż w kolendrze. Ciekawe, że te mydlane odczucia są takie rozbieżne, nie zgrywają się

Pukkę to mogłabym cały czas sączyć gdyby nie ceny
Uwielbiam herbaty, ale piję właśnie tylko sypane. To jest niesamowite, jaki smak i aromat potrafi mieć dobrze zaparzona herbata. Ja uwielbiam Lu'an Gua Pian. Smakuje, jakbym piła letnią łąkę!
alaka95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-06-18, 08:44   #7
bierna_sosna
Raczkowanie
 
Avatar bierna_sosna
 
Zarejestrowany: 2024-05
Wiadomości: 207
Dot.: Sypana herbata a zdrowie

Ja w tym roku zaczęłam sama zbierać ziółka i na ten moment mam ususzony czarny bez, akację, chabry, młodą pokrzywę Ogólnie wolę ziołowe herbaty aniżeli czarne, bo mają bardzo fajne działanie na organizm.
bierna_sosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-06-18 09:44:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:12.