Roam like at home - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-06-10, 14:28   #1
samotny_t
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 244

Roam like at home


Od 15 czerwca ma obowiązywać zasada określona w tytule wątku - na terenie UE mamy nie ponosić żadnych dodatkowych opłat za roaming (nawet za internet itp.), po prostu przy wyjeździe wewnątrz UE mamy się nie przejmować telefonem, ma działać jak w kraju. Polscy operatorzy podeszli do tego dość oryginalnie i unijną regulację w zasadzie zignorowali, pozostawiając opłaty za roaming i czekając, co się stanie Wyjątkiem jest Orange Polska, które się dostosowało.

Jak ktoś nie w temacie, to można poczytać choćby tutaj http://www.wirtualnemedia.pl/artykul...m-like-at-home

Co o tym sądzicie? Zarówno o samej zasadzie roam like at home (moim zdaniem wspaniała), jak i o podejściu rodzimych operatorów? Jak przypuszczacie, czy raczej operatorzy się dostosują, a może będzie zupełnie inaczej i opłaty będą funkcjonować w najlepsze, albo wręcz operatorom uda się wylobbować rezygnację Unii z roam like at home?

Edytowane przez samotny_t
Czas edycji: 2017-06-10 o 14:30
samotny_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-10, 14:57   #2
397c2675f3cdfd9a8d969495a6edd4aafb32f2d2_655aa1f83943f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2 330
Dot.: Roam like at home

W czasach powszechnej dostępności do sieci roaming to przeżytek. Mam nadzieję, że operatorzy niestosujący się do nowych przepisów dostaną boleśnie wysokie kary.
397c2675f3cdfd9a8d969495a6edd4aafb32f2d2_655aa1f83943f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-10, 16:02   #3
rukolka
Zakorzenienie
 
Avatar rukolka
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 3 184
Dot.: Roam like at home

[1=397c2675f3cdfd9a8d96949 5a6edd4aafb32f2d2_655aa1f 83943f;74555301]W czasach powszechnej dostępności do sieci roaming to przeżytek. Mam nadzieję, że operatorzy niestosujący się do nowych przepisów dostaną boleśnie wysokie kary.[/QUOTE]

Jak to przeżytek? Nie wszędzie jest dostęp do bezpłatnego wifi. Mnie bardzo ucieszyła ta wiadomość, uważam, że już dawno powinno to zostać wprowadzone. Wreszcie będzie można dzwonić i korzystać z internetu podczas podróży za normalne stawki. Być może to spowoduje, że klienci innych sieci zaczną kupować masowo karty sim z orange na wyjazdy wakacyjne i wtedy inne sieci też obniżą ceny. Oby.
rukolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-10, 17:15   #4
_Pixie_
Zadomowienie
 
Avatar _Pixie_
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 926
Dot.: Roam like at home

Hej Byłam ostatnio w salonie Play i pytałam o to, konsultant powiedział, że obecnie trwają rozmowy w tej sprawie i prawdopodobnie wprowadzą darmowy roaming jeśli uda im się wszystko dograć.
_Pixie_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-10, 17:24   #5
samotny_t
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 244
Dot.: Roam like at home

Cytat:
Napisane przez _Pixie_ Pokaż wiadomość
Hej Byłam ostatnio w salonie Play i pytałam o to, konsultant powiedział, że obecnie trwają rozmowy w tej sprawie i prawdopodobnie wprowadzą darmowy roaming jeśli uda im się wszystko dograć.
Tu nie ma nic do dogrywania, to jedna prosta decyzja zarządu
samotny_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-10, 17:35   #6
_Pixie_
Zadomowienie
 
Avatar _Pixie_
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 926
Dot.: Roam like at home

Pewnie tak, ale takie info dostałam.
_Pixie_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-10, 18:08   #7
karolowanka
Rozeznanie
 
Avatar karolowanka
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 679
Dot.: Roam like at home

nareszcie! Juz od kilku lat nie korzystam z telefonu za granica, uzywam whatsappa lub dzwonie z messengera, gdy zostaje gdzies na dluzej to kupuje lokalna karte sim, tak samo jak moi znajomi, nauczylam tego nawet moich rodzicow i reszte rodziny

wiec fajnie, ze operatorzy nareszcie nadazaja za postepem, nawet jesli jest to wymuszone
karolowanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-06-10, 19:16   #8
vilka1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 659
Dot.: Roam like at home

Myślę, że w obecnych czasach już dawno powinno to się zadziać. Mam nadzieję, że wszystkie sieci się dostosują, raczej nie mają wyjścia,na pewno czekają już gigantyczne kary Mam służbowy telefon w Orange, korzystam przede wszystkim z niego, więc fajnie, fajnie
vilka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-10, 20:55   #9
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Roam like at home

Szkoda ze tylko w Unii.
Swoją drogą nasi operatorzy to prawdziwi Janusze telefonii komórkowych łaskę robią.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-10, 22:36   #10
397c2675f3cdfd9a8d969495a6edd4aafb32f2d2_655aa1f83943f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2 330
Dot.: Roam like at home

Cytat:
Napisane przez rukolka Pokaż wiadomość
Jak to przeżytek? Nie wszędzie jest dostęp do bezpłatnego wifi. Mnie bardzo ucieszyła ta wiadomość, uważam, że już dawno powinno to zostać wprowadzone. Wreszcie będzie można dzwonić i korzystać z internetu podczas podróży za normalne stawki. Być może to spowoduje, że klienci innych sieci zaczną kupować masowo karty sim z orange na wyjazdy wakacyjne i wtedy inne sieci też obniżą ceny. Oby.
No to to samo napisałam używając skrótu myślowego "roaming" jako "opłaty za roaming".
397c2675f3cdfd9a8d969495a6edd4aafb32f2d2_655aa1f83943f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-10, 22:52   #11
karolowanka
Rozeznanie
 
Avatar karolowanka
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 679
Dot.: Roam like at home

Cytat:
Napisane przez rukolka Pokaż wiadomość
Jak to przeżytek? Nie wszędzie jest dostęp do bezpłatnego wifi. Mnie bardzo ucieszyła ta wiadomość, uważam, że już dawno powinno to zostać wprowadzone. Wreszcie będzie można dzwonić i korzystać z internetu podczas podróży za normalne stawki. Być może to spowoduje, że klienci innych sieci zaczną kupować masowo karty sim z orange na wyjazdy wakacyjne i wtedy inne sieci też obniżą ceny. Oby.
czy to znaczy tez, ze bedzie mozna uzywac danych komorkowych z pakietu wykupionego w polsce bez dodatlowych oplat?
karolowanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-06-10, 23:04   #12
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 2 827
Dot.: Roam like at home

Roaming w UE to wstyd. Na granicach nie ma praktycznie zadnych kontroli, wolny przeplyw wszystkiego co mozliwe, a roaming puszcza ludzi z torbami. Ciesze sie, ze to uregulowano i plus dla orange, ze od razu sie dostosowali.
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-11, 19:00   #13
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: Roam like at home

Janusze biznesu - pamiętajcie o tym, że telekomy muszą płacić stawki hurtowe za roaming. A te zostały niestety ustawione na wysokim poziomie biorąc pod uwagę ceny na rynku polskim. Co może oznaczać, że za każdy MB będą płacić więcej niż dostaną od klienta. Dlatego tez UE zgodziła się, żeby nie polscy operatorzy nie wprowadzali roam-like-at-home w pełni, tylko tak żeby chociaż nie ponosić strat.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
nazywaj mnie Vill

ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-11, 19:08   #14
samotny_t
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 244
Dot.: Roam like at home

Cytat:
Napisane przez ViLLeMkA Pokaż wiadomość
Dlatego tez UE zgodziła się, żeby nie polscy operatorzy nie wprowadzali roam-like-at-home w pełni, tylko tak żeby chociaż nie ponosić strat.
To jest co najmniej nadinterpretacja. Jeśli istotnie znany Ci jest dokument udzielający takiej zgody, to proszę zalinkuj do niego.
samotny_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-11, 19:34   #15
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: Roam like at home

https://ec.europa.eu/digital-single-...ions-roam-home pytanie 4 (oficjalna strona KE)

http://europa.eu/rapid/press-release_MEMO-17-885_en.htm

Dodatkowo, żaden przedsiębiorca nie będzie dokładał do biznesu - pełny rlah spowodowałby zapewne mniej atrakcyjne pakiety na całym polskim rynku, zwłaszcza przy obecnie bardzo wyrównanej konkurencji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:34 ---------- Poprzedni post napisano o 20:30 ----------

I tu jeszcze ciekawa dyskusja łącznie ze stanowiskiem polskiego regulatora w tej sprawie http://www.telko.in/oferty-z-roaming...zaniem-klopotu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
nazywaj mnie Vill

ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-11, 21:28   #16
samotny_t
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 244
Dot.: Roam like at home

Cytat:
Napisane przez ViLLeMkA Pokaż wiadomość
https://ec.europa.eu/digital-single-...ions-roam-home pytanie 4 (oficjalna strona KE)

http://europa.eu/rapid/press-release_MEMO-17-885_en.htm

Dodatkowo, żaden przedsiębiorca nie będzie dokładał do biznesu - pełny rlah spowodowałby zapewne mniej atrakcyjne pakiety na całym polskim rynku, zwłaszcza przy obecnie bardzo wyrównanej konkurencji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:34 ---------- Poprzedni post napisano o 20:30 ----------

I tu jeszcze ciekawa dyskusja łącznie ze stanowiskiem polskiego regulatora w tej sprawie http://www.telko.in/oferty-z-roaming...zaniem-klopotu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No czytałem to już wcześniej i w mojej ocenie polscy operatorzy wykroczyli ponad to "fair use" na które Unia pozwala. Niemniej jednak sprawa jest moim zdaniem arcyciekawa i zobaczymy jak się rozwinie.
samotny_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-12, 07:46   #17
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Roam like at home

Widziałam wczoraj reklamy T-mobile o bezpłatnym roamingu. Jak w najbliższych dniach Play tez nie dołączy, kupuję starter na wyjazd

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-12, 09:18   #18
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Roam like at home

Z tym Orange to tak nie do końca. Mamy około 100 firmowych numerów - opiekun stwierdził, że darmowy roaming będzie nas obowiązywał od nowych umów Trwają negocjacje...
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-12, 11:38   #19
polna_rozyczka
Rozeznanie
 
Avatar polna_rozyczka
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 750
Dot.: Roam like at home

Czy wiecie może, czy z nowymi przepisami zmieniają się tylko zasady dotyczące roamingu w UE, czy reszta Europy też jakoś o nie zahacza?
polna_rozyczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-06-12, 11:43   #20
samotny_t
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 244
Dot.: Roam like at home

Cytat:
Napisane przez polna_rozyczka Pokaż wiadomość
Czy wiecie może, czy z nowymi przepisami zmieniają się tylko zasady dotyczące roamingu w UE, czy reszta Europy też jakoś o nie zahacza?
Na razie nie, ale ma być też na Islandii, w Liechtensteinie i w Norwegii.
Cytat:
In which countries can I roam like at home starting on 15th of June?
In all 28 countries of the EU: Austria, Belgium, Bulgaria, Croatia, Cyprus, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Greece, Hungary, Ireland, Italy, Latvia, Lithuania, Luxembourg, Malta, the Netherlands, Poland, Portugal, Romania, Slovenia, Slovakia, Spain, Sweden, United Kingdom.

In the countries of the European Economic Area: Iceland, Liechtenstein, Norway roam like at home will be introduced shortly after 15 June.
https://ec.europa.eu/digital-single-...ions-roam-home
samotny_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-12, 13:20   #21
polna_rozyczka
Rozeznanie
 
Avatar polna_rozyczka
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 750
Dot.: Roam like at home

Cytat:
Napisane przez samotny_t Pokaż wiadomość
Na razie nie, ale ma być też na Islandii, w Liechtensteinie i w Norwegii.

https://ec.europa.eu/digital-single-...ions-roam-home
Super, dzięki! Mi właśnie chodziło o jeden z tych krajów.
polna_rozyczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-18, 09:43   #22
_Pixie_
Zadomowienie
 
Avatar _Pixie_
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 926
Dot.: Roam like at home

Play wprowadził darmowy roaming słyszę w reklamie. Sprawdzam. Darmowe 10,15,30 dni w roku, tylko w taryfie FORMUŁA SMARTFON UNLIMITED 69,99 oraz FORMUŁA SMARTFON UNLIMITED 99,99
_Pixie_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-18, 10:59   #23
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: Roam like at home

Nie ma czegoś takiego jak darmowy roaming i nigdy nie było takich planów. Miały być ceny jak w kraju - i dotyczy to głównie rozmów i SMS, bo na pakiety danych UE wprowadziła przeliczniki (biorąc pod uwagę, że koszt dla telekomu za 1gb to ponad 7 eur - a w PL wiele ludzi nie płaci nawet tyle abonemanetu miesięcznie)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
nazywaj mnie Vill

ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-18, 11:29   #24
kosmetyko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 456
Dot.: Roam like at home

Cytat:
Napisane przez ViLLeMkA Pokaż wiadomość
Nie ma czegoś takiego jak darmowy roaming i nigdy nie było takich planów. Miały być ceny jak w kraju - i dotyczy to głównie rozmów i SMS, bo na pakiety danych UE wprowadziła przeliczniki (biorąc pod uwagę, że koszt dla telekomu za 1gb to ponad 7 eur - a w PL wiele ludzi nie płaci nawet tyle abonemanetu miesięcznie)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I jeszcze wszechobecne zdziwienie, że operatorzy nie chcą dokładać do interesu
kosmetyko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-18, 15:00   #25
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Roam like at home

Cytat:
Napisane przez _Pixie_ Pokaż wiadomość
Play wprowadził darmowy roaming słyszę w reklamie. Sprawdzam. Darmowe 10,15,30 dni w roku, tylko w taryfie FORMUŁA SMARTFON UNLIMITED 69,99 oraz FORMUŁA SMARTFON UNLIMITED 99,99
Odwiedziłam dziś stronę Play i nie widzę nic na ten temat, żeby dotyczyło to tylko wybranych ofert. W informacji o roamingu jest zakładka "abonament" i "play na kartę" i w tej drugiej czytam co następuje:
- Odbieraj bezpłatnie połączenia w roamingu UE w każdej ofercie.
- Połączenia głosowe, SMS-y, MMS-y, które wykonasz w roamingu UE, potraktujemy jak połączenia wykonane w kraju (Jeżeli w ramach oferty masz pakiety minut, SMS-ów, MMS-ów lub nielimitowane rozmowy albo SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci komórkowych w kraju, możesz je wykorzystać również w roamingu UE. Połączenie wykonane w roamingu w UE na numer Play, rozliczane jest jak połączenie do innych sieci.)
- Transmisję danych rozliczymy z uwzględnieniem Limitów GB przyznanych w ofertach. (Limity GB określa regulamin pakietów dodatkowych. Po wykorzystaniu Limitu GB naliczymy opłatę 4 gr za 1 MB lub udostępnimy Ci pakiet Internet UE 500 MB za 19 zł.
Limity GB na UE pomniejszają krajowy pakiet internetu.)

Rozumiem z tego, że mając pakiet Unlimited na kartę mogę korzystać normalnie z tego co mam w pakiecie. Zahaczę jeszcze o salon dla pewności.

Edit: Świeże info z salonu. Nowy roaming jest aktywny przez max 14 dni pobytu za granicą ciągiem (jak pani mówiła, żeby uniknąć sytuacji, że ktoś mieszkający na stałe za granicą będzie korzystał z ich oferty) - może to zmienią, jeszcze nie wiedzą, dopiero testują. Mając formułę unlimited na kartę korzystam normalnie z nielimitowanych połączeń i smsów, bezpłatny internet to 1,25 GB - pobierany z pakietu, dodatkowe MB płatne. W zależności od posiadanej oferty jest różny pakiet danych, na ich stronie jest do pobrania tabelka gdzie jest to wszystko rozpisane.
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.

Edytowane przez jaksy
Czas edycji: 2017-06-18 o 18:08
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-18, 23:41   #26
397c2675f3cdfd9a8d969495a6edd4aafb32f2d2_655aa1f83943f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2 330
Dot.: Roam like at home

Jaksy dziękuję za informacje.
397c2675f3cdfd9a8d969495a6edd4aafb32f2d2_655aa1f83943f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-18, 20:49   #27
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Roam like at home

Odkopuję wątek.

Cytat:
Napisane przez jaksy Pokaż wiadomość
Edit: Świeże info z salonu. Nowy roaming jest aktywny przez max 14 dni pobytu za granicą ciągiem (jak pani mówiła, żeby uniknąć sytuacji, że ktoś mieszkający na stałe za granicą będzie korzystał z ich oferty) - może to zmienią, jeszcze nie wiedzą, dopiero testują. Mając formułę unlimited na kartę korzystam normalnie z nielimitowanych połączeń i smsów, bezpłatny internet to 1,25 GB - pobierany z pakietu, dodatkowe MB płatne. W zależności od posiadanej oferty jest różny pakiet danych, na ich stronie jest do pobrania tabelka gdzie jest to wszystko rozpisane.
No i zmienili W Play Unlimited już tylko 500 MB internetu bez opłat (1,25 GB w zeszłym roku, zaraz po zniesieniu opłat za roaming). A jak tam u Was w innych sieciach? Też lecą w kulki?
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-19, 10:43   #28
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: Roam like at home

Cytat:
Napisane przez jaksy Pokaż wiadomość
Odkopuję wątek.



No i zmienili W Play Unlimited już tylko 500 MB internetu bez opłat (1,25 GB w zeszłym roku, zaraz po zniesieniu opłat za roaming). A jak tam u Was w innych sieciach? Też lecą w kulki?
Nie lecą w kulki tylko dostali zgodę regulatora na stosowanie dodatkowych opłat z powodu wysokich strat (w samej drugiej połowie 2017r było to ok 100mln).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
nazywaj mnie Vill

ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-25, 16:05   #29
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Roam like at home

Tak czy siak, nie mozna korzystac bez roamingu, tzn. roamingu oficjalnie nie ma, teraz sa tzw. "oplaty dodatkowe" i "kary".
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-04-25 17:05:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:04.