Problem z otłuszczonym brzuchem. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-21, 20:34   #1
Wewr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 5

Problem z otłuszczonym brzuchem.


Cześc
Jestem tu nowa i mam do Was pytanie odnośnie ćwiczenia brzucha. Jakiś czas temu (2 lata temu) zaczęłam się odchudzać, byłam już bardzo gruba. Ważyłam 61 kg przy wzroście 160 i miałam 15 lat. Przez ten okres spokojnie chudłam, na początku mama nakazała mi dietę Dukana, a potem po prostu normalnie jadłam, tylko mniejsze porcje. I tak jest do dziś. Pochłaniam około 1500 kcal, od czasu do czasu coś poćwiczę, ale właściwie to nie mam pojęcia jak się do tego zabrać. Ciągle mam tłuszcz na brzuchu i walczę z nim, a tego lata chciałam się go pozbyc.
Mam teraz 17 lat, 162 cm i ważę 46 kg. Jednak na tyle nie wyglądam. Zdiagnozowałam u siebie skinny fat. Jak uzyskac ładny wyrzeźbiony brzuch (to najbrzydsza częśc mojego ciała, nie licząc twarzy). Poniżej wstawiam kolaż 3 zdjęc.
Ile powinnam jeszcze spalac tkankę tłuszczową i kiedy będą ładnie zarysowane mięśnie?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 10170732_1590866974472765_627529953629450402_n.jpg (34,9 KB, 287 załadowań)
Wewr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-21, 20:48   #2
tamlin111
Zakorzenienie
 
Avatar tamlin111
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: ZWA :)
Wiadomości: 12 988
Dot.: Problem z otłuszczonym brzuchem.

Jeśli nie widzisz mięśni zarysowanych pod skórą radzę wizytę u okulisty i na tym się skupić, bo widzisz rzeczy których nie ma, a nie widzisz tych co są. Czekasz na komplementy, dowartościowanie się czy co?
__________________
Paulinka terrorystka
Boczuś
tamlin111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-21, 21:17   #3
Wewr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 5
Dot.: Problem z otłuszczonym brzuchem.

Nie, czekam na porady jak wypracowac ładny, płaski i umięśniony brzuch z zarysowanym sześciopakiem? Pytam się, jakie cwiczenia robic, zeby spalic tłuszcz z brzucha, a potem jak nabrac masy. Ciężko to zrozumiec?
Wewr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-21, 21:23   #4
201605161428
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 219
Dot.: Problem z otłuszczonym brzuchem.

Cytat:
Napisane przez Wewr Pokaż wiadomość
Nie, czekam na porady jak wypracowac ładny, płaski i umięśniony brzuch z zarysowanym sześciopakiem? Pytam się, jakie cwiczenia robic, zeby spalic tłuszcz z brzucha, a potem jak nabrac masy. Ciężko to zrozumiec?

Cholernie, biorąc pod uwagę, że nie masz ani GRAMA tłuszczu na brzuchu. Już widać słaby zarys mięśni, a ty mi tu o tłuszczu dziewczyno :O Tyś otłuszczonego brzucha na oczy nie widziała :P Patrząc na swój czuje się obecnie jak wieloryb przy twoim ;D
201605161428 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-21, 21:26   #5
tamlin111
Zakorzenienie
 
Avatar tamlin111
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: ZWA :)
Wiadomości: 12 988
Dot.: Problem z otłuszczonym brzuchem.

Cytat:
Napisane przez Wewr Pokaż wiadomość
Nie, czekam na porady jak wypracowac ładny, płaski i umięśniony brzuch z zarysowanym sześciopakiem? Pytam się, jakie cwiczenia robic, zeby spalic tłuszcz z brzucha, a potem jak nabrac masy. Ciężko to zrozumiec?
Bardzo.
Pokaż ten tłuszcz który chcesz spalić. Od tego zacznijmy. I ten nie płaski brzuch.
__________________
Paulinka terrorystka
Boczuś
tamlin111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-21, 21:59   #6
magda*M
Rozeznanie
 
Avatar magda*M
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 838
GG do magda*M
Dot.: Problem z otłuszczonym brzuchem.

Cytat:
Napisane przez Wewr Pokaż wiadomość
Nie, czekam na porady jak wypracowac ładny, płaski i umięśniony brzuch z zarysowanym sześciopakiem? Pytam się, jakie cwiczenia robic, zeby spalic tłuszcz z brzucha, a potem jak nabrac masy. Ciężko to zrozumiec?
Dokładnie. Gdzie dokładnie jest ten zatłuszczony brzuch, bo nie widzę??? Polecam wizytę nie tyle u okulisty co u psychologa bo na moje oko to widzę tu jakieś zaburzenia...
A później można się zapoznać z całą masą ćwiczeń modelujących brzuch.
magda*M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-22, 00:41   #7
werakowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 26
Dot.: Problem z otłuszczonym brzuchem.

Moim zdaniem masz piękny brzuch i mięśnie przecież na nim widać!!!

Typowymi ćwiczeniami, na uwypuklenie mięśni brzucha jest aerobiczna szóstka Weidera. Może poczytaj o tym i spróbuj jak Ci się spodoba?
werakowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-22, 07:58   #8
Martva
Zadomowienie
 
Avatar Martva
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 473
Dot.: Problem z otłuszczonym brzuchem.

Bałam się napisać, ale myśl o psychologu była moją pierwszą myślą. I to z mamą - nakazać Dukana piętnastolatce (!!!!) z prawidłowym BMI?
Martva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-22, 10:55   #9
Wewr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 5
Dot.: Problem z otłuszczonym brzuchem.

Nie napisałam, że mam spasiony brzuch, tylko, że jest na nim tłuszcz. Szczególnie w dolnej partii :/ Wiem, bo jak go dotknę, to najpierw jest taka miękka warstwa, co można określic tkanką tłuszczową, prawda?
Jakieś pół roku temu starałam się robic AW6, ale okropnie bolał mnie odcinek lędźwiowy, już po 3-4 dniu. Ból przeszedł dopiero po 2 tygodniach, wtedy dzień w dzień się rozciągałam. Po jakimś czasie znowu podeszłam do areobicznej 6, ale powtórzyło się to samo. Poza tym troszkę się zniechęciłam, bo poczytałam, że mięśnie się rzeźbią, ale najpierw trzeba tłuszcz zlikwidowac. Tak się staram, ale ten ta warstwa tego tłuszczu (jakieś 2 cm) nie schodzi...
Nie mam zbyt dobrej kondycji, pracuję nad nią, ale nie mam czasu na jakieś regularne cwiczenie (max 30 min dziennie). Czy oprócz ABS i AW6 są jakieś inne zestawy?
Martva, prawidłowe BMI to nie wszystko. Byłam na prawdę na dobrej drodze do otyłości i chwała mojej mamie za to, że kazała mi się wziąc za siebie
Wewr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-22, 12:07   #10
201605161428
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 219
Dot.: Problem z otłuszczonym brzuchem.

Widac robisz zle cwiczenia, cwicz przed lustrem. Nie masz tluszczu dziecie, zaden czlowiek nie jest tylko skora i koscmi. A do miesni jak zawodowe fittnesow, gdzie czujesz twarde jak stal miesnie w dotyku z pewnoscia nie wystarczy ci 30 minut dziennie bez kondycji.
Dieta dla dziecka NIGDY nie jest dobrym rozwiazaniem. Mozma ograniczyc slodkie, zwiekszyc ruch, dawac mniejsze posilki, ale nie odchudzac dietami. Masz swiadomosc jak one rozwalaja organizm takiego dziecka, ktore potrzebuje energii aby rosnac? Pomiajajc juz fakt, ze potem wyrastaja osoby, ktore maja brzuch jak deska i widza tam tluszcz, co zostawione samopas czesto konczy sie wizytami u psychologa z zaburzeniami zywienia i zaburzonym postrzeganiem swojej osoby.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201605161428 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-22, 16:06   #11
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: Problem z otłuszczonym brzuchem.

Ja myślę że jeśli jeszcze będziesz chciała zbijać tkankę tłuszczową to możesz stracić okres i narobić sobie problemów hormonalnych.

Ja uważam podobnie jak koleżanki że dieta Ducana i żadna inna dieta poza dietą co się nazywa "zdrowe odżywianie" to nie jest dobre dla osoby która się jeszcze rozwija (zresztą dla nikogo nie jest dobre na dłuższą metę) i tutaj duży minus dla twojej mamy. Może zrobiła to z niewiedzy ale niestety mogło ci to nieźle zaszkodzić.

Jeśli chcesz zobaczyć mięśnie na brzuchu to zacznij je ćwiczyć, może ich nie widzisz tam bo ich tam nie ma za bardzo. Pisałaś że bolą cię plecy przy ćwiczeniach na brzuch. Zacznij od dobrej rozgrzewki i staraj się po wszystkich ćwiczeniach, rozciągać, zwłaszcza plecy, to nie będą tak boleć. Brzuszki ja np robię na piłce takiej dużej i czuje jak ten brzuch pracuje a plecy nie bolą. A6w nie polecam bo tam są za dużo i za często te brzuszki, moim zdaniem. Ćwiczenia są dobre ale nie w takiej ilości i częstotliwości.

I może skoryguj dietę, czasami pomaga odstawienie nabiału na korzyść innych źródeł białka.
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-22, 17:50   #12
Wewr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 5
Dot.: Problem z otłuszczonym brzuchem.

Starałam się je cwiczyc, ale po przykładowo połowie jakiegokolwiek zestawu (np. Mel B) wymiękam. Po prostu nie mam siły. I nie chodzi mi np. o zakwasy, bo ich nie mam (był taki okres, że były teraz już nie ma). Staram się coś robic, ale jestem po prostu za słaba Na np. jazdę na rowerze, rolkach to mam siłę, ale takie siłowe cwiczenia mnie wykańczają. Może znasz jakieś prostsze zestawy?
Co do diety, to czytałam, że trzeba jeśc dużo białka. Obliczam więc sobie ile tak mniej więcej zjadam i wychodzi mi ok. 70-60 g. To chyba sporo? Węgli około 120, a tłuszczy 40 g. Białko nie pochodzi zazwyczaj z nabiału tylko np. grillowanych ryb (np. dorsza, pstrąga), kurczaka. Nie wiem co robię nie tak, bo dostarczam białka ponad dzienną normę
Wewr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-22, 17:55   #13
201605161428
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 219
Dot.: Problem z otłuszczonym brzuchem.

Ile kcal dziennie zjadasz? Przy cwiczeniach zapotrzebowanie rosnie.
Dla poczatkujacych jest np. 30 day shred z Jillian. To sa proste programy. Jak chcesz miec miesnie to nie ma zmiluj, trzeba cwiczyc, nie jeczec ze sie nie ma sily :p

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201605161428 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-22, 18:03   #14
Wewr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 5
Dot.: Problem z otłuszczonym brzuchem.

Dzięki, spróbuję tego zestawu.
Zjadam tak od 1200 do 1500 kcal dziennie. A do ilu może rosnąc to zapotrzebowanie? Bo ja się boję, że zamiast w mięśnie to obrosnę w tłuszcz
Wewr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-22, 20:06   #15
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: Problem z otłuszczonym brzuchem.

Cytat:
Napisane przez Wewr Pokaż wiadomość
Starałam się je cwiczyc, ale po przykładowo połowie jakiegokolwiek zestawu (np. Mel B) wymiękam. Po prostu nie mam siły. I nie chodzi mi np. o zakwasy, bo ich nie mam (był taki okres, że były teraz już nie ma). Staram się coś robic, ale jestem po prostu za słaba Na np. jazdę na rowerze, rolkach to mam siłę, ale takie siłowe cwiczenia mnie wykańczają. Może znasz jakieś prostsze zestawy?
Co do diety, to czytałam, że trzeba jeśc dużo białka. Obliczam więc sobie ile tak mniej więcej zjadam i wychodzi mi ok. 70-60 g. To chyba sporo? Węgli około 120, a tłuszczy 40 g. Białko nie pochodzi zazwyczaj z nabiału tylko np. grillowanych ryb (np. dorsza, pstrąga), kurczaka. Nie wiem co robię nie tak, bo dostarczam białka ponad dzienną normę
Na poprawę kondycji i siły jest tylko jeden sposób. Ćwiczyć, ćwiczyć ćwiczyć. co z tego że teraz wymiękasz po połowie zestawu. Początki zawsze tak wyglądają jak wcześniej nie ćwiczyłaś. Jak wymiękasz to rób wolniej, mniej powtórzeń, odpocznij chwilę, nie musisz trzymać tempa tych osób co ćwiczą w danym zestawie. A za 2, 3 tygodnie może trochę więcej, te ćwiczenia nie będą już sprawiały trudności pod warunkiem że będziesz próbować. Ja np wykroków bardzo nie lubiłam, przewracałam się i nie miałam siły, ani motywacji, najpierw próbowałam z krzesłem, potem sama ale wolniej niż na zestawach a teraz już każdy mój trening siłowy to musi zawierać wykroki z ciężarkami i nawet polubiłam to ćwiczenie. Teraz tak samo próbuję wrócić do pompek.

Twoja dieta tez może mieć wpływ na to że nie masz siły. Ja jak miałam niedawno taki etap że jadłam mniej to jak tylko wsiadłam na rower stacjonarny to nawet 10 min nie mogłam na nim wytrzymać. Parę razy kiedyś też próbowałam ćwiczyć na czczo i trening był po prostu do niczego.
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-23, 19:29   #16
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: Problem z otłuszczonym brzuchem.

Cytat:
Napisane przez Wewr Pokaż wiadomość
Dzięki, spróbuję tego zestawu.
Zjadam tak od 1200 do 1500 kcal dziennie. A do ilu może rosnąc to zapotrzebowanie? Bo ja się boję, że zamiast w mięśnie to obrosnę w tłuszcz
jeszcze apropo tego. Jak będziesz dokładać po 100 kcal tygodniowo w dodatku ćwicząc to w tłuszcz nie powinnaś obrosnąć. Nie wiem jakie jest twoje dzienne zapotrzebowanie ale na redukcję tłuszczu wystarczy niewielki deficyt kaloryczny, jakieś 300 Kcal. Przy 1200 - 1500 Kcal dziennie to raczej mięśni też nie wybudujesz, bo żeby zbudować mięśnie to musi by dodatni bilans i ćwiczenia siłowe.
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-26, 18:56   #17
izkaa84
Raczkowanie
 
Avatar izkaa84
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 162
Dot.: Problem z otłuszczonym brzuchem.

ja też tu nie widzę tłuszczu. Może poszukaj ćwiczeń na mięśnie brzucha np 6W lub obecnie bardzo popularne ćwiczenia z E.Chodakowską.
__________________
"Wyleczyć można tylko tego, kto chce być zdrowy" - mój blog: skuteczneodzywianie.pl. Zobacz w jaki sposób udało mi się osiągnąć wymarzoną sylwetkę
izkaa84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-26, 19:02   #18
MalaPau
Raczkowanie
 
Avatar MalaPau
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 261
Dot.: Problem z otłuszczonym brzuchem.

Tu nie ma zadnego tłuszczu! Dziewczyno czy ty zdajesz sobie sprawe, że przyjmujesz mniej kalorii niż wynosi twoje zapotrzebowanie? Podnoś liczbe stopniowo, masz pol godziny dziennie na cwiczenia- wykorzystuj ten czas.
Zwieksz ilosc kalorii, przy cwiczeniach i zdrowym trybie zycia zachowasz sylwetke.
Pierwsze co, gdy przeczytałam twoje wypowiedzi to w glowie miałam zaburzenia postrzegania samej siebie, co sie za tym ciagnie zaburzenia zwiazane z jedzeniem. I nie pisze tego aby wpedzić Cie w depresje czy ublizyc ci. Masz dobre ciało, ja o takim marze. Wiec wiecej usmiechu, zaakceptuj ten sliczny brzuch i trenuj
MalaPau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-26, 21:51   #19
FioletowyAnanas
Zakorzenienie
 
Avatar FioletowyAnanas
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: .
Wiadomości: 3 523
Dot.: Problem z otłuszczonym brzuchem.

.
__________________
Wymiana!


Edytowane przez FioletowyAnanas
Czas edycji: 2016-11-28 o 18:55
FioletowyAnanas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-26 22:51:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:15.