Pokój z dużą ilością sprzetu - pomocy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-11-07, 16:52   #1
Mob
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5
Smile

Pokój z dużą ilością sprzetu - pomocy!


Cześć wszystkim!
Znalazłem to forum przypadkiem z racji tego że zabieram się za remont swojego pokoju.

Chciałbym abyście mi pomału doradzali jak go urządzic,jest to pokój w którym bardzo dużo czasu spędzam przy komputerze,śpie w nim także.

Chciałem coś z nim zrobic już od dłuższego czasu ale dopiero to zdjęcie zainspirowało mnie do poczynienia pewnych zmian!

[img=http://img219.imageshack.us/img219/105/1446699225f929c46809ows6. th.jpg]

Podoba mi się wzór,podoba mi się kolor,wszystko!

Mam zamiar zacząć od pomalowania ścian ew. naklejenia tapety i może panele na podłoge ? tylko mi zawsze wydawało się że przy panelach jest zimno,a robienie ogrzewania podłogowego odpada!
A skonczyć na wywaleniu karnisza z firankami i zamontowaniu dobrych rolet ew. żaluzji. udekorawaniu wszystkiego itp!
Zacznijmy od tego że posiadam łóżko które narazie mi wystarcza,oraz meblo ścianke przy której doszedłem do wniosku że ją odnowie,na jaki kolor? nie wiem jeszcze nic i dlatego będzie mi potrzebna wasza pomoc.

Napewno musze kupic duże biurko na komputer,drzwi,może okna wymienie.

Mam duzo sprzętu komputerowego wszystko dobierane czarne i chciałbym aby to pasowało wszystko do siebie!

Jutro zrobie także real foto pokoju abyście mogli bardziej szczegółowo ocenic sytuacje!
A narazie zrobiłem kiepski wzór i metrarzem :
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg wymiary.jpg (13,3 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1446699225f929c46809ows6.jpg (109,5 KB, 42 załadowań)
Mob jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-07, 20:14   #2
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Pokój z dużą ilością sprzetu - pomocy!

Mob, Rodzynku nasz Wizażowy , witamy na forum

Rzeczywiście, pokój którego zdjęcie wkleiłeś - kolorystycznie fajnie urządzony

Na tym forum znajdziesz kilka wątków które mogą Cię zainspirować. Jeśli masz zamiar zacząć od ścian polecam wątek inspiracyjny o pokoju w kolorach natury/przyrody . Jeśli zdecydujesz się na tapetę, albo może jakiś szablon albo coś równie pomysłowego - poszukaj inspiracji w wątku o pomysłach na ścianę oraz fototapetach.

Jeśli chodzi o panele to ja sobie bardzo chwalę, i mimo że jestem straszny zmarzluch nie jest mi wcale zimno Przeciwnie; są bardzo wygodne - jak się coś ubrudzi można szybko zmyć, nic się nie przyczepia itp. Poza tym na pewno uda Ci się dobrać panele w jakimś ładnym ciepłym brązie pasujące do ścian

Dużo informacji znajdziesz o żaluzjach, nieco mniej o roletach - możesz założyć dla nich osobny wątek

W udekorowaniu na pewno pomogą Ci Dziewczyny, inspiracje możesz też znaleźć w wątkach o pokojach w stylu azjatyckim, orientalnym, japońskim.

Jak już urządzisz pokój zapraszamy do wątku Samochwał - pokaż swój urządzony pokój

Dziewczyny, do dzieła, któraś ma pomysł na pokój Rodzynka ?
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-07, 21:47   #3
Mob
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5
Dot.: Pokój z dużą ilością sprzetu - pomocy!

szugarbejb - dziekuje za tak miłe przywitanie i fachowe przedstawienie tych jakze potrzebnych wątków! mało osób tak pomaga wolą napisać coś w stylu "skąd mam wiedzieć bądz użyj google"

Fajnie że bede "rodzynkiem:

Mam duzo to przegladania,od jutra zabieram się za skrobanie ścian i zanim to skończe robić to musze podjąc decyzje co do malowania ew. tapety.

Obecnie moj pokój jest zielono-żółty , ale ostatnio wzieło mnie na takie ciemniejsze barwy,ale aby nie było zbyt szaro to zainwestuje w dobre oświetlenie ?

Czy moge zrobić tak że 2 sasiadujące ściany wyłoże tapetą a pozostałe 2 farbą ? jak to będzie ze sobą współgrać ?

Pare fotek jeszcze wyłowiłem które sie mi podobają :
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 01_big.jpg (59,0 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 274_1_db2f57.jpg (80,1 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3738_pl_Kronopol_Dab_Retro_2384.jpg (36,2 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 525710.jpg (25,9 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 527501.jpg (36,7 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg czerwień39.jpg (83,0 KB, 17 załadowań)
Mob jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-07, 21:50   #4
Mob
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5
Dot.: Pokój z dużą ilością sprzetu - pomocy!

Te Chińskie-Japońskie wzory chyba także u mnie zagoszczą na którejś ze ścian.

Istnieje jeszcze jedna wersja nad którą myślałem równocześnie z tą pierwszą fotą,pokój niebieski a reszta biała :
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC00181.JPG (94,4 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00184.JPG (96,0 KB, 14 załadowań)
Mob jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-09, 10:14   #5
Ivonea
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 2 588
GG do Ivonea
Dot.: Pokój z dużą ilością sprzetu - pomocy!

podrzucam pomysły na kolorystykę... i być może nie tylko
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ozdoby_art.jpg (14,1 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpeg verso2_.jpeg (79,8 KB, 12 załadowań)
Ivonea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-09, 12:45   #6
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Pokój z dużą ilością sprzetu - pomocy!

Jeżeli chodzi o tapetowanie i malowanie ścian to całkiem ciekawy pomysł, jak dobrze dobierzesz tapety i farby może bardzo ładnie wyglądać. Brat pomalował u siebie w domu pokój na dwa różne kolory i efekt jest bardzo interesujący.

Jeżeli chodzi o kolor biały to nie zapomnij że będzie na nim widać bród tak wiec nie jest to zbyt praktyczny kolor jeżeli chodzi o wyposażenie pokoju, podobnie jest z czarnym (obecnie pokutuję za mój pomysł z przed paru lat zrobienia pokoju z czarnymi meblami, kurz już po kilku godzinach od sprzątania jest widoczny). No chyba że jesteś maniakalnym pedantem który co chwilę sprząta, wtedy biały będzie całkiem fajny, zwłaszcza że rozjaśni pokój po zastosowaniu ciemnej farby.

Jeżeli chcesz robić tak spory remont to nie zastanawiałeś się nad zabudowaniem jednej ściany szafą, miałbyś więcej miejsca na przechowywanie rzeczy. Niekoniecznie musi być z drzwiami suwanymi, ostatnio w castorami odkryłam że mają fajne sosnowe drzwiczki i deski z których planuję zrobić szafę, jest tyle wymiarów drzwiczek, że można coś dopasować, no i wyszło mi że będzie nawet o połowę taniej.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-11, 16:37   #7
Mob
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5
Dot.: Pokój z dużą ilością sprzetu - pomocy!

Ivonea - dzieki za pomysły

asiulkaa - miałem zamiar kupić meblo ścianke ale zrezygnowałem z tego pomysłu,mam meblo ścianke dośc stara ale mam zamiar coś ją odnowić,zmieszcze tam ciuchy,TV i będzie jeszcze pare pułek nie zabudowanych tylko będzieci mi musieli pomódz coś wymyślic z nią!

Będą panele we wtorek pojade zamówić tak aby połozyć do soboty .

Jutro jade do Idei...widziałem katalog i powiem wam że w sumie cały pokój urzadziłem z bialych mebli ale wacham się bo wiadomo białe to koszmar a ja sprzątać za często nie lubie! heh

Pomalowałem juz pokój w połowie...w połowie bo jak się okazało super farba Duluxa-kolory świata nie dośc że po 3 krotnym pomalowaniu nie zakryłą starej farby to do tego w paru miejcach sie luszczy żal okropny! mimo że przygotowywałem ściany 2 dni do malowania i uprzednio pomalowałem gruntem 2 razy ! emulsja na emulsje wszystko dobrze zrobione. więc mimo że przekonałem się że ten żółty nie bardzo pasuje to do tego musze kupić jeszcze jedną puszke aby pomalowac jeszcze raz!

Zato druga strona wyszła super - niebieska! i ukłony w strone farb nobiles

Sufit -
biały
2 ściany - niebieskie
2 ściany - żółte
Mam taką prosbe abyście mi pomogli dobrać do jutra!! kolor biurka i ew. jakiejś szafki i dodatków do tego koloru czyli niebieski-biały oraz dobrać ten trzeci kolor tzn, czy zostawić ten żółty tylko pomalować jeszcze raz czy np: kupić biały bo bardzo spodobało mi się połaczenie białego i niebieskiego ! co robic ?

W tle zdjęc macie ta meblościanke w kolorze poprostu drewna jasnego,czy kupić biurko w ten desen i robić wszystko w tym deseniu juz ? jak to będzie się miało do tego niebieskiego i białego ?

Przepraszam za fotki ale obecnie tylko komórka mnie ratuje :


2 pierwsze fotki przed malowaniem,2 nastepne już pomalowane zdecydowałem sie na niebieski i to był strzał w 10! strasznie się mi podoba!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC00019.JPG (57,0 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00020.JPG (62,3 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00024.JPG (60,4 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00023.jpg (52,6 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00029.jpg (35,8 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00030.jpg (34,6 KB, 7 załadowań)
Mob jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-11-11, 17:43   #8
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Pokój z dużą ilością sprzetu - pomocy!

Ta kolorystyka niebiesko żółta bardzo mi się podoba, więc ja głosuję za pozostawieniem żółtego, zresztą będzie szybciej pomalować jeszcze raz żółtym niż teraz z żółtego przemalowywać ściany na biały.
Co do meblościanki to najlepiej zrobić ją okleiną, trochę pracy ale efekty są bardzo dobre, sama kilka lat temu przerabiałam taką na wysoki połysk poprzez oklejanie (niestety wtedy maiłam manie czarnego koloru).
Jeżeli chodzi o meble to proponowała bym żółte plus niebieskie akcenty, lub z okleiną drewnianą ale jasną bo ten niebieski jest ciemny i dodatkowo ciemne meble mogły by spowodować że pokój zrobi sie bardzo ponury.
Jeżeli chodzi o podłogę to możesz pomyśleć zamiast paneli nad deską barlinecką, jest cichsza, ciepła bo to 1,5 cm drewna plus 0,5 cm papierowych płyt, a układa się niewiele gorzej niż panele.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-11, 18:29   #9
Mob
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5
Dot.: Pokój z dużą ilością sprzetu - pomocy!

mówisz że ci sie podoba ? hmm no bardzo zle nie ma ale myślalem ze lepiej wyjdzie!

żółte meble z niebieskimi dodatkami...coś mi sie to nie widzi będzie zbyt dziecinnie :/ a tego nie chce! Zobaczymy co jutro będzie w idei.

Co do deski barlineckiej to odpada bo jest za droga niestety
Mob jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:47.