Cesarka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-01-21, 20:41   #1
karolina_kosa
karolina_kosa
 
Avatar karolina_kosa
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7
Question

Cesarka


Cześć
Mam pytanie odnośnie cesarskiego cięcia. Jak czułyście się zaraz po ? Po ilu dniach wstałyście ? Mam cesarkę w środę a w sobotę 5 ważnych egzaminów na studiach .. Chyba będzie ciężko .. Miała któraś z was może podobną sytuacje ?
karolina_kosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-21, 21:39   #2
dorris23
Pyskatka
 
Avatar dorris23
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Daleko w świecie
Wiadomości: 2 832
Dot.: Cesarka

Cytat:
Napisane przez karolina_kosa Pokaż wiadomość
Cześć
Mam pytanie odnośnie cesarskiego cięcia. Jak czułyście się zaraz po ? Po ilu dniach wstałyście ? Mam cesarkę w środę a w sobotę 5 ważnych egzaminów na studiach .. Chyba będzie ciężko .. Miała któraś z was może podobną sytuacje ?
Miałam cesarke. Nie mogłam wstać przez 24h. Po 24h przyszła połozna, żeby pomóc mi sie "uruchomić", było bardzo ciężko, ogromny ból mimo kroplówek i ketonalu. Z każdym dniem bylo lepiej ale długo dochodziłam do siebie. Około miesiąca miałam problem z podniesieniem sie z łóżka. Wątpie abys czuła się na siłach na te egzaminy, nie mozna tego jakoś przełożyć?

Po cc mialam oczywiscie dren i cewnik. Wykapac moglam sie dopiero po 3 dniach! Myslalam, ze tego nie zniose. Po 3 dniach zdjeli mi dren i cewnik. Musialam lezec 5 dni w szpitalu po cc (takie wymogi szpitalne)
__________________
Najważniejsza na świecie jest rodzina.
Najpierw ta, w której się urodziłeś.
Później ta, którą sam stworzyłeś.
dorris23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-22, 07:15   #3
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: Cesarka

ja mialam cc w poniedzialek a w srode wyszlam do domu - bardzo dobrze znioslam cc, ale nie dalabym rady isc po 3 dniach na egazamin
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-22, 07:58   #4
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Cesarka

Cytat:
Napisane przez karolina_kosa Pokaż wiadomość
Cześć
Mam pytanie odnośnie cesarskiego cięcia. Jak czułyście się zaraz po ? Po ilu dniach wstałyście ? Mam cesarkę w środę a w sobotę 5 ważnych egzaminów na studiach .. Chyba będzie ciężko .. Miała któraś z was może podobną sytuacje ?
Miałam cc w piątek, ze szpitala wyszłam w normalnym stanie (oczywiście bez dźwigania) właśnie w środę.
Ale ja bym tych egzaminów nie planowała z innych względów niż samopoczucie fizyczne.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-22, 09:22   #5
karolina_kosa
karolina_kosa
 
Avatar karolina_kosa
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7
Dot.: Cesarka

Dziękuję wam bardzo za odpowiedzi . To jednak nie będzie takie proste jak myślałam , przełożę sobie terminy egzaminów . W końcu to nie one są najważniejsze a zdrowie moje i dzidziusia .
karolina_kosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-22, 10:46   #6
dorris23
Pyskatka
 
Avatar dorris23
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Daleko w świecie
Wiadomości: 2 832
Dot.: Cesarka

Cytat:
Napisane przez karolina_kosa Pokaż wiadomość
Dziękuję wam bardzo za odpowiedzi . To jednak nie będzie takie proste jak myślałam , przełożę sobie terminy egzaminów . W końcu to nie one są najważniejsze a zdrowie moje i dzidziusia .
Racja
__________________
Najważniejsza na świecie jest rodzina.
Najpierw ta, w której się urodziłeś.
Później ta, którą sam stworzyłeś.
dorris23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-22, 21:31   #7
madziara_07
Zadomowienie
 
Avatar madziara_07
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: west yorkshire
Wiadomości: 1 176
Dot.: Cesarka

cesarke mialam w czwartek rano (10-11) wieczorem juz wstalam i usiadlam normalnie, nastepnego dnia juz chodzilam zwlaszcza jak mi wyjeli cewnik. w sobote wyszlam do domu, wstawac bylo ciezko ale bardziej bylam rozbita i zmeczona niz obolala. ja dostalam tylko ibuprofen i paracetamol z przeciwbolowych, nawet wszystkich nie wybralam.
ale egzaminy przeloz. nawet po normalnym porodzie bylabys wykonczona a co tu mowa po cesarce, a jeszcze trzeba sie dzieckiem zajac, nie bedziesz miala glowy do powtorek.

dorris23 moge sie spytac czy tak obolala bylas czy w Polsce to standard ze ketonal daja po cc?
__________________
"Trudno określić jego wiek. Ale sądząc po cynizmie i zmęczeniu światem, będących odpowiednikiem datowania węglem dla ludzkiej osobowości, miał jakieś siedem tysięcy lat."
T. Pratchettt
madziara_07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-01-22, 21:37   #8
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Cesarka

Chyba nie standard, ja mało co dostawałam, na początku tylko jakieś kroplówki, nie wiem, czy nie Pyralginę, ale mogę się mylić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-22, 21:44   #9
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Cesarka

Ja mialam cc w piatek ok14 wieczorem prysznic i wyjecie cewnika. Przeciwbólowe mocne dostalam dozylnie. Nic mnie nie bolało poza pierwszym wstawaniem z łóżka. W domu bylam w niedzielę. Ale każdy przypadek jest indywidualny. Nie planowalabym egzaminów tak szybko. Może lepiej przed porodem?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-23, 12:31   #10
dorris23
Pyskatka
 
Avatar dorris23
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Daleko w świecie
Wiadomości: 2 832
Dot.: Cesarka

Cytat:
Napisane przez madziara_07 Pokaż wiadomość
cesarke mialam w czwartek rano (10-11) wieczorem juz wstalam i usiadlam normalnie, nastepnego dnia juz chodzilam zwlaszcza jak mi wyjeli cewnik. w sobote wyszlam do domu, wstawac bylo ciezko ale bardziej bylam rozbita i zmeczona niz obolala. ja dostalam tylko ibuprofen i paracetamol z przeciwbolowych, nawet wszystkich nie wybralam.
ale egzaminy przeloz. nawet po normalnym porodzie bylabys wykonczona a co tu mowa po cesarce, a jeszcze trzeba sie dzieckiem zajac, nie bedziesz miala glowy do powtorek.

dorris23 moge sie spytac czy tak obolala bylas czy w Polsce to standard ze ketonal daja po cc?
w Polsce w specjalistycznym szpitalu. Nie, ketonal nie jest standardem ale gdy widzieli co się ze mna dzieje, ze zwykle leki przeciwbolowe nie dzialaja to pani doktor zaleciła położnym podawanie mi ketanolu.
__________________
Najważniejsza na świecie jest rodzina.
Najpierw ta, w której się urodziłeś.
Później ta, którą sam stworzyłeś.
dorris23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-24, 12:00   #11
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Cesarka

Cytat:
Napisane przez karolina_kosa Pokaż wiadomość
Cześć
Mam pytanie odnośnie cesarskiego cięcia. Jak czułyście się zaraz po ? Po ilu dniach wstałyście ? Mam cesarkę w środę a w sobotę 5 ważnych egzaminów na studiach .. Chyba będzie ciężko .. Miała któraś z was może podobną sytuacje ?
Równie dobrze możesz jeszcze być w szpitalu. Ja była 8dni po porodzie, bo tego wymagała sytuacja.

CC miałam w piątek rano, wstawałam wieczorem. O ile nie było komplikacji u matki lub dziecka to wypisy były po 4 dniach (jak rodzisz w środę to wypuszczali w niedzielę, jak w piątek to we wtorek do domu).
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-24, 13:50   #12
karolina_kosa
karolina_kosa
 
Avatar karolina_kosa
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7
Dot.: Cesarka

No tak , nie wzięłam pod uwagę tego ,że mogę posiedzieć troszeczkę dłużej , no nic , przełożyłam sobie terminy egzaminów także na spokojnie
karolina_kosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-24, 14:17   #13
dorris23
Pyskatka
 
Avatar dorris23
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Daleko w świecie
Wiadomości: 2 832
Dot.: Cesarka

Cytat:
Napisane przez karolina_kosa Pokaż wiadomość
No tak , nie wzięłam pod uwagę tego ,że mogę posiedzieć troszeczkę dłużej , no nic , przełożyłam sobie terminy egzaminów także na spokojnie
dobrze zrobiłaś, po co jeszcze teraz stresować sie egzaminami
__________________
Najważniejsza na świecie jest rodzina.
Najpierw ta, w której się urodziłeś.
Później ta, którą sam stworzyłeś.
dorris23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-25, 09:10   #14
Candid
Zadomowienie
 
Avatar Candid
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: wschód
Wiadomości: 1 440
GG do Candid
Dot.: Cesarka

Hej. Ja miałam cc w ubiegłą środę w znieczuleniu. Po 6 godzinach wstałam na chwilę (pionizacja) i spowrotem się położyłam. Następnego dnia o 5 rano położna wyjęła cewnik, wstałam, wykąpałam się i już z dzieckiem rooming in byłam cały czas. Wieczorem wzięłam ostatnie lekarstwo przeciwbólowe. W 4 dobie już śmigałam jak młoda gazela. A dzisiaj nie pamietam już bólu.

Na egzaminy też jednaknie dałabym rady pójść. Także mądra decyzja.
__________________
Dwa szczęścia😍

Edytowane przez Candid
Czas edycji: 2017-01-25 o 09:12
Candid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-25, 13:27   #15
Linaewen
Zakorzenienie
 
Avatar Linaewen
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 017
Dot.: Cesarka

Cytat:
Napisane przez madziara_07 Pokaż wiadomość
cesarke mialam w czwartek rano (10-11) wieczorem juz wstalam i usiadlam normalnie, nastepnego dnia juz chodzilam zwlaszcza jak mi wyjeli cewnik. w sobote wyszlam do domu, wstawac bylo ciezko ale bardziej bylam rozbita i zmeczona niz obolala. ja dostalam tylko ibuprofen i paracetamol z przeciwbolowych, nawet wszystkich nie wybralam.
ale egzaminy przeloz. nawet po normalnym porodzie bylabys wykonczona a co tu mowa po cesarce, a jeszcze trzeba sie dzieckiem zajac, nie bedziesz miala glowy do powtorek.

dorris23 moge sie spytac czy tak obolala bylas czy w Polsce to standard ze ketonal daja po cc?
madziara, mi podali na sali obserwacyjnej 3 godziny po cięciu, sami z siebie. Później nie wiem co dają(ta kroplówka to był ostatni przeciwból jaki potrzebowałam, o dziwo), ale na nawał dostałam ketonal do wyboru jako jeden z leków.

Ja miałam CC w nocy ze środy na czwartek, do domu wypuścili mnie w sobotę. Czułam się bardzo dobrze, ale ostatnie co bym była w stanie wtedy robić to zaliczać kilka egzaminów...
__________________
"Uroczyście nie zobowiązuję się do regularnych porządków, prowadzenia kalendarza, niejedzenia słodyczy, byciu skrupulatnym w podejmowanych czynności oraz gaszeniu światła w łazience - to się nigdy nie udało, więc w końcu dorosłam do nie oszukiwania samej siebie."
za: whitepointeshoes
Linaewen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-25, 14:50   #16
megilla
Zakorzenienie
 
Avatar megilla
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 409
Dot.: Cesarka

Trochę mnie to przeraza, że tak szybko pionizuja i nikt nie zwraca uwagi na zespół popinkcyjny. A potem mówi się, że to normalne, kę mogą być zawroty głowy, osłabienie czy mdłości.
Usiadlam 24h po cc i powoli doczlapalam pod prysznic. Na następny dzień już mogłam ogolic nogi. Każdego. Dnia było lepiej.
megilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-25, 15:21   #17
madziara_07
Zadomowienie
 
Avatar madziara_07
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: west yorkshire
Wiadomości: 1 176
Dot.: Cesarka

Cytat:
Napisane przez megilla Pokaż wiadomość
Trochę mnie to przeraza, że tak szybko pionizuja i nikt nie zwraca uwagi na zespół popinkcyjny. A potem mówi się, że to normalne, kę mogą być zawroty głowy, osłabienie czy mdłości.
Usiadlam 24h po cc i powoli doczlapalam pod prysznic. Na następny dzień już mogłam ogolic nogi. Każdego. Dnia było lepiej.
co to jest zespol popinkcyjny??????
mam przed oczami skecz Monty Phytona o operacji i maszyne robiaca "piiiiing"
__________________
"Trudno określić jego wiek. Ale sądząc po cynizmie i zmęczeniu światem, będących odpowiednikiem datowania węglem dla ludzkiej osobowości, miał jakieś siedem tysięcy lat."
T. Pratchettt

Edytowane przez madziara_07
Czas edycji: 2017-01-25 o 15:23
madziara_07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-25, 15:27   #18
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Cesarka


Pewnie chodzi o:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Zesp%C...82_popunkcyjny
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-25, 21:25   #19
madziara_07
Zadomowienie
 
Avatar madziara_07
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: west yorkshire
Wiadomości: 1 176
Dot.: Cesarka

aaa to literowka byla, ok to sorry za nie w temacie w takim razie
__________________
"Trudno określić jego wiek. Ale sądząc po cynizmie i zmęczeniu światem, będących odpowiednikiem datowania węglem dla ludzkiej osobowości, miał jakieś siedem tysięcy lat."
T. Pratchettt
madziara_07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-25, 21:58   #20
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Cesarka

No ja zaslablam pod prysznicem (2 doba). Wracalam na sale na wozku i nieumyta. Piguly myslaly, ze przesadzam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-25, 23:56   #21
megilla
Zakorzenienie
 
Avatar megilla
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 409
Dot.: Cesarka

Haha, to sprawka autokorekty. Tylko co to jest pinkcja?
megilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-01, 08:35   #22
Siarzyk90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 11
Dot.: Cesarka

Ja się cieszę, że rodziłam CC, tak naprawdę w drugiej dobie było ze mną już dobrze, czułam się tylko ogólnie osłabiona (uczucie trochę jak w grypie, drętwiały mi nogi, bolała głowa i mdliło mnie trochę). W pierwszej dobie, jak zaczęło "schodzić" znieczulenie przez moment było gorzej, najważniejsze to przetrwać najgorsze a potem powoli wraca się do formy JA sama i lekarze byli pozytywnie zaskoczeni, że tak szybko wracam do formy Uważam, że to też duża zasługa personelu med. bo pierwszy poród miałam SN, niestety opiekę miałam złą, dziecko było wyciskane, najadłam się ogromnego stresu jak się okazało że dziecko ma przez to krwiaka (wchłonął się na szczęście) obiecałam sobie wtedy nigdy więcej SN. Jak zaszłam w drugą ciąże zapadła decyzja od razu mąż powiedział, że odkładamy pieniądze i będzie CC prywatnie (mieszkam w stolicy, rodziłam w Iatrosie bo tutaj wcześniej rodziła moja przyjaciółka i polecała). W sumie się rozpisałam, miało być tylko o tym ile do siebie dochodziłam haha w moim przypadku szybciej doszłam do siebie po CC niż SN ale tak jak wspomniałam uważam, że to duża zasługa bezstresowej załogi med.
Siarzyk90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-02, 15:55   #23
karolina_kosa
karolina_kosa
 
Avatar karolina_kosa
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7
Dot.: Cesarka

Cesarkę miałam o godz. 17 a następnego dnia o 10 już byłam na nogach , bo tak kazała położna. Dzidziusia dostałam koło 12 i był już ze mną cały czas. Kolejnego dnia było gorzej , wystarczyło ,że podniosłam głowę , momentalnie robiło mi się niedobrze . Przez kilka dni ten stan się utrzymywał. Głowa bolała niemiłosiernie non stop , pomógł dopiero Apap extra . Ciężko było bardzo , zwłaszcza w nocy ,ale na szczęście to już za mną.
karolina_kosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-09-02 16:55:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:18.