Kłótnia z przyjaciółką - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-01-16, 13:09   #1
Ewelina00000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-10
Wiadomości: 7

Kłótnia z przyjaciółką


Hej

Zakładam ten wątek bo chciałam usłyszeć opinii osób postronnych gdyż nie wiem co mam myśleć ani robić w tej sytuacji.Otoz chodzi o moją przyjaciółkę.Znamy się 12 lat i zawsze byłyśmy jak siostry.Naprawde bardzo rzadko kiedy się kłóciłyśmy.

W weekend mieliśmy domówkę na której byłyśmy my razem z naszymi facetami.Ja srednio lubie sie z jej chłopakiem bo mam wrazenie ze nie traktuje jej powaznie.Wiele razy slyszalam jak sie do niej odzywa,nawet slyszalam jak ją wyzywal...

On rzadko kiedy z nami wychodzi gdziekolwiek,zwłaszcza na imprezy bo ich nie lubi. Probowalam z nią gadac o tym jak ja traktuje ale ona jest zdania ze oni po prostu sa w takim zwiazku,obydwoje sie do siebie odzywaja w ten sposob i ze to dla nich normalne.W zasasdzie nikt nie potrafi jej przegadac w tym temacie wiec stwierdzilismy ze nie bedziemy sie w to mieszac.

No ale wracajac do rzeczy.Moja przyjaciolka ma dosc słaba głowę a wiadomo jak to na imprezach,alkohol itd i po północy upila sie i zasnęła.Impreza była w mieszkaniu moim i mojego chłopaka więc mieli wracać razem,no ale ona była do tego stopnia nie w stanie ze stwierdzilismy z moim chlopakiem ze najrozsadniej bedzie jak zostanie u nas a nastepnego dnia jej chlopak po nia przyjedzie,bo oni nie mieszkają razem.

Jedyny problem byl w tym ze mielismy plany ktore troche sie przez to pokrzyzowaly ale doszlismy do wniosku ze nie ma wyjscia.Gadalismy o tym w osobnym pokoju zeby na spokojnie wszyatko ustalic.

Nastepnego dnia wstalismy i wszystko bylo w porządku.Ona wiele razy u nas zostawała wiec zadnej nowosci nie bylo.

Kolo poludnia przyjechal po nia jej facet.Widac bylo ze niezbyt pasowalo mu to ze musial po nia jechac,byl dla niej nie miły,powiedzial ze wiecej nie pije bo sie nie umie zachowac po alkoholu i że ma mu oddać za paliwo.Niby w żartach ale dla mnie takie coś jest wręcz niedopuszczalne.W końcu wyszli.Nie minęła godzina a moja przyjaciółka pisze do mnie z wielką akcja że jej chłopak powiedzial ja że niby zwyzywałam ją do mojego chłopaka.Ja totalnie nie wiedziałam o co chodzi,bo nie powiedzjalsm na nią złego słowa.Tlumaczylam jej to a ona stwierdziła że ma nagranie jak to mowie bo jej chłopak ponoć ją wczoraj nagrywał a w tle było słychać nasza rozmowę.Kiedy powiedziałam żeby mi pokazała to nagranie to stwierdziła że nie musi mi niczego udowadniać,ważne że ona wie a skoro ja kłamie to nie jej problem.Gadalam z chlopakiem o tym i on też jest pewny że nic takiego nie mówiłam.Napisal nawet do niej i jej chłopaka że skoro mają dowody i nie chcą ich pokazać to nie jest żaden dowod i żeby przestali lecieć w chuja ale oni są uparci przy swoim.Probowalam z nią gadac ale ona jest tego 100% pewna i wierzy w to co mowi jej facet.Po czasie zaczęła mnie olewać więc stwierdziłam że nie będę więcej się narzucać bo ja jestem pewna że nic nie zrobiłam.Problem w tym że nie wiem o jakie nagranie jej chodziło i jak mam z nią to załatwić kiedy obie jesteśmy pewne swojego,a do niej nic nie dociera.Nie chcę się z nią kłócić ale co ja mogę zrobić skoro mi nie wierzy.Co o tym myślicie?
Ewelina00000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-16, 14:31   #2
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Kłótnia z przyjaciółką

Dziewczyna ma własny rozum i wypada to uszanować. Jeśli facet kłamie i chce was rozdzielić - nadal to jej decyzja.

I nie jestem zdzwiona, że facet jest zły, gdy jego partnerka upiła się tak mocno, że nie była w stanie wrócić do domu i trzeba po nią jechać następnego dnia. Zatapianie się w trupa określam jako patologię. Jej facet był miły, że po nią przyjechał. Dla wielu taka akcja byłaby końcem relacji.
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-16, 14:59   #3
0fb2986dc06479a38c396fe4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a18ec99
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 1 805
Dot.: Kłótnia z przyjaciółką

jakby sie moj facet uchlal do nieprzytomnosci tak bardzo, ze nie bylabym go w stanie odwiezc taksowka, to byloby mi koszmarnie wstyd i wcale nie w zartach powiedzialabym mu pare slow

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
0fb2986dc06479a38c396fe4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a18ec99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-16, 15:08   #4
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 870
Dot.: Kłótnia z przyjaciółką

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89468276]Dziewczyna ma własny rozum i wypada to uszanować. Jeśli facet kłamie i chce was rozdzielić - nadal to jej decyzja.

I nie jestem zdzwiona, że facet jest zły, gdy jego partnerka upiła się tak mocno, że nie była w stanie wrócić do domu i trzeba po nią jechać następnego dnia. Zatapianie się w trupa określam jako patologię. Jej facet był miły, że po nią przyjechał. Dla wielu taka akcja byłaby końcem relacji.[/QUOTE]

Jak wyżej.

Autorko, każdy swój rozum ma. Na razie nie ma czego wyjaśniać. Dziewczyna zechce, to się odezwie. Nie zechce? Krzyżyk na drogę. Przecież sama wiesz co było, a co nie.

Ps. Pewnie nieraz już skomentowałaś jej związek, który uważasz za niezbyt dobry dla niej. Ale widać ona ma inne zdanie. Teraz wykorzystuje pretekst, aby się odciąć od Ciebie.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.

Edytowane przez Ellen_Ripley
Czas edycji: 2023-01-16 o 15:11
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-16, 15:14   #5
MaggyGaggy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-05
Wiadomości: 13
Dot.: Kłótnia z przyjaciółką

Naprawdę chcesz się przyjaźnić z kimś kto pije do odcinki? Nie dziwię się temu facetowi.
MaggyGaggy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-16, 15:46   #6
arno22
Zadomowienie
 
Avatar arno22
 
Zarejestrowany: 2017-04
Lokalizacja: północna wielkopolska
Wiadomości: 1 051
Dot.: Kłótnia z przyjaciółką

No i po przyjaźni....
arno22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-16, 16:03   #7
ElBelzebub
Raczkowanie
 
Avatar ElBelzebub
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 391
Dot.: Kłótnia z przyjaciółką

Żeby coś można było sobie wyjaśnić, obie strony muszą tego chcieć.

Ona teraz jest wkurzona i nie chce niczego wyjaśniać - jeżeli będziesz naciskać to jeszcze bardziej się pokłócicie.

Najlepsze, co możesz tu zrobić, to po prostu poczekać np. kilka dni czy tygodni i dopiero wtedy odezwać się do niej z propozycją wyjaśnienia sobie tej sytuacji i zakopania topora wojennego.

Jeżeli wtedy dalej będzie wrogo nastawiona to cóż... trzeba będzie się pogodzić z rozpadem tej przyjaźni.

Edytowane przez ElBelzebub
Czas edycji: 2023-01-16 o 16:06
ElBelzebub jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-01-16, 19:30   #8
ChanLee
Raczkowanie
 
Avatar ChanLee
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 324
Dot.: Kłótnia z przyjaciółką

Jak dla mnie wyżywa się na tobie za to co usłyszała od swojego faceta w samochodzie. On może nawet specjalnie ją podjudza by sama skończyła relację z tobą i nie musiał wysłuchiwać wyrzutów, że on niby jej kazał.

Daj sobie spokój. Ewentualnie poczekaj aż jej się oczy otworzą i w końcu zda sobie sprawę z jakim chamem i bucem jest w relacji.
ChanLee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-16, 19:47   #9
rejczeI
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 292
Dot.: Kłótnia z przyjaciółką

Ja bym jej powiedziała coś do słuchu na temat nagrywania prywatnych sytuacji i mało mnie obchodzi ze jej chłopak nagrywał ja. Nie byli u siebie ani w miejscu publicznym. Na przyszłość niech nauczy się pić a jak woli wierzyć burakowi od nagrywania i tekstów jakie sadził to na zdrowie.
rejczeI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-16, 20:03   #10
Kaviaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 83
Dot.: Kłótnia z przyjaciółką

A czemu ta koleżanka nie mogła jechać do swojego faceta? Rozumiem, że nie mieszkają razem ale chyba czasem się spotykają i nocują u siebie w domu? To nie mogli razem wrócić do któregoś mieszkania?
Skoro facet ją wyzywa i źle traktuje, a ona nie przyjmuje tego do wiadomości to niezbyt mądra jest ta Twoja koleżanka.
Kaviaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-16, 20:03   #11
rejczeI
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 292
Dot.: Kłótnia z przyjaciółką

W ogóle bym jej powiedziała że nie przypominam sobie bym ja czymś obraziła ale może byłam po alkoholu tak samo jak ona i coś mi się zdaje. Moze byłam głośna, albo wkurzona. I że nie mam problemu z tym że porządnie zapila i została, ale że popsuła plany to jest fakt. Niemniej o czym rozmawiam z moim facetem to moja sprawa więc niech się ogarnie. Zwłaszcza że jej nie przeszkadza jak jej wybranek odnosi się do niej jak cham i ona ponoć tak lubi. I że nie chce go więcej widzieć bo sieje ferment i ma jeszcze tupet robić jakieś nagrania. Niech sie może zatrudni w pewnej znanej przez to ristorante. Idioci jacys ta twoja psiapsia i jej kochas, sorki, serio. Jakby była ok to by Ci to puściła żebyście sobie mogły wyjaśnić i opcjonalnie pozbyć się kwasu. Więc albo kłamie albo jej nie zalezy. Nie warto biegać za toksynami.

Edytowane przez rejczeI
Czas edycji: 2023-01-16 o 20:09
rejczeI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-01-16, 21:19   #12
Jarzabek85
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2023-01
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 40
Dot.: Kłótnia z przyjaciółką

Poczekaj aż się rozstaną. Przybiegnie wtedy do Ciebie. Jej facet to toksyk i zrobił jej sieczkę w głowie. Teraz będzie łykać wszystko co on jej powie
Jarzabek85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-16, 22:32   #13
Overcooked
Wtajemniczenie
 
Avatar Overcooked
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 2 508
Dot.: Kłótnia z przyjaciółką

To jak rozmawiasz ze swoim chłopem o niej to wg ciebie tylko twoja sprawa, ale to jak ona rozmawia ze swoim m.in. o tobie to już nie jest tylko jej sprawa?

Może masz powody żeby negatywnie oceniać chłopaka przyjaciółki i jakość jej związku, ale nic nie zdziałasz w kwestii otwierania jej oczu jak będziesz cięta na niego w zupełnie nieadekwatnych sytuacjach jak jego reakcja przy odbiorze dziewczyny co zachlała do odcięcia dzień wcześniej albo stosowała wobec siebie inne standardy co jest "prywatną sprawą związku którego nie można skomentować".


Najlepiej by było chwilowo odpuścić. Nie drążyć tematu, przy ponownym kontakcie np za tydzień czy dwa - luźno tak jak zwykle a nie nie wracać do niego z pompatycznymi tekstami o toporach i nie wiercić dziury w brzuchu. Prędzej ci wybaczy te rzekome brzydkie słowa o niej gdy sama byłaś przy alkoholu (bo sama odwala akcje których się wstydzi i "nie jest sobą") niż zaakceptuje że jej ukochany to manipulator. Bo chodzi o to żeby się pogodzić i nie urwać kontaktu czy żeby "wygrać" z tamtym typem? Potem gdy między tobą i koleżanką będzie ok to działania chłopaka będą w oczach przyjaciółki na jego niekorzyść - robił sceny z nagrywaniem wstawionej pary która finalnie przecież pomogła i chciał przekreślić waszą przyjaźń przez głupotę którą sobie bez problemu odpuściłyście.
Overcooked jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-17, 06:18   #14
black_elderflower
Raczkowanie
 
Avatar black_elderflower
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 481
Dot.: Kłótnia z przyjaciółką

ej ale co za akcja że gościu ją nagrywa jak ona pijana leży? :co jest: żeby jej później wypomnieć typu patrz jak się upijałaś? Wtf
Albo nagrywał niby ją, ale słyszał waszą rozmowę, Twój może głośniejszy także podpity ton, jak mówisz ze mieliście plany a ona się nastukała i teraz nie ma jak, więc stwierdził, że tym ją podjudzi przeciwko Tobie. Wtedy będzie już miał od was spokój bo za wami nie przepada a nie miał pomysłu jak swoją partnerkę od tego odciąć. Mega toxyk...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
black_elderflower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-17, 06:31   #15
NocnaWiedma
Lady in red.
 
Avatar NocnaWiedma
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 67 023
Dot.: Kłótnia z przyjaciółką

Ja napiszę trochę inaczej. Toksyczni partnerzy usiłują odciąć drugą osobę od rodziny i przyjaciół by nie mieli się do kogo zwrócić. Ona ma teraz głowę wypraną i do czasu aż nie przejrzy to on będzie ten dobry, a cały świat zły. Jak mówisz to związek pełen wyzwisk i manipulacji, a więc psychicznej przemocy... Na razie ona nie zrozumie, ale kiedyś będzie potrzebować pomocy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
NocnaWiedma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-17, 07:25   #16
Jarzabek85
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2023-01
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 40
Dot.: Kłótnia z przyjaciółką

Cytat:
Napisane przez NocnaWiedma Pokaż wiadomość
Ja napiszę trochę inaczej. Toksyczni partnerzy usiłują odciąć drugą osobę od rodziny i przyjaciół by nie mieli się do kogo zwrócić. Ona ma teraz głowę wypraną i do czasu aż nie przejrzy to on będzie ten dobry, a cały świat zły. Jak mówisz to związek pełen wyzwisk i manipulacji, a więc psychicznej przemocy... Na razie ona nie zrozumie, ale kiedyś będzie potrzebować pomocy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie. Jednak jak to jest pierwszy związek, to ona tego szybko nie zauważy.

Daj przyjaciółce jasny komunikat: gdy będziesz mnie potrzebować, ja zawsze będę. Bo jak on już zniknie, to ona będzie czuła się bardzo samotna, zagubiona i będzie jej wstyd. Wtedy pokaż jej, że Wasza przyjaźń jest prawdziwa i dorosła.
Jarzabek85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-17, 07:44   #17
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Kłótnia z przyjaciółką

Jak wyżej, daj jej do zrozumienia, ze w razie co - jesteś. Tymczasem jednak nic więcej nie zrobisz, jeśli on rzeczywiście nią manipuluje, a ona jest na to podatna. Tacy partnerzy przysłaniają caly świat i rzeczywistość.


Sent from my iPhone using Tapatalk
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-17, 16:28   #18
967f3601e527e8d89f0729c53155db34a99f48cb_63dafd3d2687d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-06
Wiadomości: 537
Dot.: Kłótnia z przyjaciółką

Ta historia brzmi jak klasyk.
Dziewczyna poznaje chłopaka, on ją trzyma w złotej klatce i jest dla niej wiecznie niemiły, ale za to jak raz na dzień będzie miły to dla niej oznacza, że jest mega wyjątkowa i zapomina o wszystkim.

Takie dziewczyny często uciekają się do jakiegoś kłamstwa, żeby wyrwać się ze znajomości, których nie akceptuje jej toksyczny chłopak.
967f3601e527e8d89f0729c53155db34a99f48cb_63dafd3d2687d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-01-17 17:28:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:46.