Wyjazd do Londynu na studia? I inne problemy... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-04-20, 00:19   #1
AaaKotkiDwa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 2
Unhappy

Wyjazd do Londynu na studia? I inne problemy...


Hej, spróbuję to skrócić jak tylko się da. Mieszkam obecnie w Szkocji z rodzicami, mam 23 lata i skończoną szkołę średnią. Obecnie pracuję sobie i oszczędzam jak się da, chociaż kokosów nie zbijam (ani nie mam jeszcze aż tak dużo zaoszczędzone). Nie płacę za nic, czasem kupię coś do domu, ogółem "łatwe" życie wiodę w małym mieście, gdzie nie ma zbytnio co robić, gdzie wyjść ani z kim.

No właśnie, co raz częściej myślę, że to już czas wyjechać na studia, zacząć ekscytujące życie, bawić się, poznać prawdziwy smak alkoholu (nigdy nie byłam pijana) ale... no kurde boję się. W Szkocji nie ma uni z kierunkiem który mnie interesuje, więc zostaje tylko Anglia, ale w Anglii jak w Anglii bezpiecznie nie jest.

Czuję się, jakbym się mentalnie zatrzymała w wieku 17 lat. Miałam tylko raz w życiu chłopaka, ale krótko, więc nawet się nie całowałam. Nie mam do kogo po ludzku przyjść bez zaproszenia i pooglądać film, bo nie mam takiej więzi. Czuję się oziębła, przez to wszystko nabawiłam się strachu przed dotykiem, przyszłym (być może) seksem. Bycie singielką jest komfortowe, ale w tym wieku już ciało i mentalność domaga się czegokolwiek.

Czuję się też niespełniona zawodowo, bo jak można być spełnionym pracując w obsłudze klienta, bez wykształcenia? Z drugiej strony nie mam też ambicji, ale kierunek który wybrałam jest najbliższy mojemu sercu. Próbowałam odnaleźć siebie, gdy rok spędziłam na podróżowaniu, ale do niczego w końcu nie doszłam.

Chcę coś zmienić, ale się boję i przez to czuję, że kawał życia mnie omija. Boję się, że będą ofiarą zamachu albo ogółem jakiegoś mordercy przez to, że podjęłam taką decyzję, jak nie inną. Boję się, że będę tęsknić i nie poradzę sobie, bo jestem dość cicha i niezbyt przebojowa. Boję się, że mi się nie uda, że będę żałować, ale nie będę mogła przez 3 lata się wyrwać przez kredyt studencki (który jest ciężki, oj ciężki), ale czy 23 latka naprawdę w tym wieku powinna mieszkać z rodzicami i oglądać zdjęcia ładnych aktorów?

Ciągle odkładam studia na kolejny rok i następny, tak naprawdę to nigdy nie byłam gotowa...

Jak poradziłyście sobie z samotnym wyjazdem?
AaaKotkiDwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-20, 07:34   #2
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wyjazd do Londynu na studia? I inne problemy...

Ty masz chyba jakieś zaburzenia lękowe. Wymyślasz sobie wymówki, żeby tylko nie robić całkowicie normalnych rzeczy. I masz przedziwne wyobrażenia na temat rzeczywistości.
'Prawdziwy smak alkoholu' to nie tylko upicie się.
Nie masz z kim wyjść w małym mieście. A próbujesz chociaż? Bo jest szansa, że tak samo będzie w dużym mieście.
Nie masz do kogo przyjść bez zaproszenia na film? Nie dziwię się, bo raczej mało kto ochoczo rezygnuje ze swoich planów, bo się ktoś zjawia w drzwiach bez zapowiedzi.
Anglia niebezpieczna? Proszę cię... A co tam jest? Wojna domowa? Porównaj sobie statystyki przestępstw zamiast wymyślać. Masz większe prawdopodobieństwo, że zginiesz w wypadku komunikacyjnym w tym swoim miasteczku, niż że cię spotka zamiach w Londynie.
Dlaczego uważasz, że musisz brać kredyt studencki? Nie ma żadnych stypendiów? Co z twoimi oszczędnościami, pracą na miejscu?
Najbardziej mnie dziwi, że nie bałaś się rok podróżować, a masz problem z wyjazdem na studia.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-20, 08:39   #3
Vanir410
Wtajemniczenie
 
Avatar Vanir410
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 2 159
Dot.: Wyjazd do Londynu na studia? I inne problemy...

Cytat:
Napisane przez AaaKotkiDwa Pokaż wiadomość

No właśnie, co raz częściej myślę, że to już czas wyjechać na studia, zacząć ekscytujące życie, bawić się, poznać prawdziwy smak alkoholu (nigdy nie byłam pijana) ale... no kurde boję się.
Czekaj, a to na studia nie jedzie się uczyć? Bawić się możesz bez studiów. Ogólnie studia jako wielka balanga to mit.

Cytat:
Napisane przez AaaKotkiDwa Pokaż wiadomość
Anglia, ale w Anglii jak w Anglii bezpiecznie nie jest.
Twierdzisz tak, bo?

Cytat:
Napisane przez AaaKotkiDwa Pokaż wiadomość
Chcę coś zmienić, ale się boję i przez to czuję, że kawał życia mnie omija. Boję się, że będą ofiarą zamachu albo ogółem jakiegoś mordercy przez to, że podjęłam taką decyzję, jak nie inną.
Wszędzie możesz zostać ofiarą mordercy. Anglia to normalny kraj, a nie zlot psychopatów.

Cytat:
Napisane przez AaaKotkiDwa Pokaż wiadomość
Boję się, że będę tęsknić i nie poradzę sobie
Dlaczego miałabyś sobie nie poradzić? I zawsze możesz wrócić do domu.

Cytat:
Napisane przez AaaKotkiDwa Pokaż wiadomość
bo jestem dość cicha i niezbyt przebojowa.
To nie argument.

Cytat:
Napisane przez AaaKotkiDwa Pokaż wiadomość
ale czy 23 latka naprawdę w tym wieku powinna mieszkać z rodzicami i oglądać zdjęcia ładnych aktorów?
Co jest złego w mieszkaniu z rodzicami?
Przecież to Twoja decyzja, że tkwisz w miejscu. Nie winny tu jest dom rodzinny.

Przede wszystkim oczekujesz, że studia zmienią Twoje życie i staniesz się inną osobą. To nie do końca tak działa. Nieśmiała jesteś tu i tam. Kolegów możesz poznać wszędzie.
Vanir410 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-20, 11:02   #4
Ava_
Zakorzenienie
 
Avatar Ava_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4 865
Dot.: Wyjazd do Londynu na studia? I inne problemy...

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;86728719]
Dlaczego uważasz, że musisz brać kredyt studencki? Nie ma żadnych stypendiów? Co z twoimi oszczędnościami, pracą na miejscu?
[/QUOTE]

Kredyt studencki idzie na pokrycie oplaty za uczelnie. Rok kosztuje 9-10k funtow. Watpie, zeby autorka miala tyle odlozone pracujac za 8 funtow na godzine (zgaduje, ze gdzies w okolicach minimalnej zarabia). To x3 jesli mysli o licencjacie. Roczna magisterka jest z reguly drozsza. A nie wspominam nawet o utrzymaniu.

Autorko, a gdzie Ty podrozowalas, ze bylo tak bezpiecznie i bezstresowo? Bylas w ogole w Londynie? Moze na poczatek przyjedz sobie na 2-3 miesiace do Londynu na probe, prace jakas znajdziesz bez problemu i zobaczysz czy rzeczywiscie tyle niebezpieczenstw czyha na kazdym kroku.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ava_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-20, 11:15   #5
AaaKotkiDwa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 2
Dot.: Wyjazd do Londynu na studia? I inne problemy...

Odpiszę od razu na dwie wiadomości.

Londyn jest dla mnie jak najbardziej niebezpieczny, nie czułam się tam komfortowo podróżując samej nawet w autobusie. Wieczorem byłam zaczepiana. Nie spotkało mnie to u siebie ani w Polsce w miastach wojewódzkich. I nie mówię tylko o zamachach, a ogółem o przestępczości. Mimo tego, bardzo lubię to miasto.
Co do kredytu studenckiego, to 90% osób studiujących go bierze, bo inaczej się nie da przeżyć, nikt z kieszeni 9 tysięcy funtów na rok nie wyczaruje + mieszkanie, jedzenie, itd. Jeśli go wezmę i stwierdzę, że jest mi źle to będę musiała i tak spłacać pierwszy rok + kredyt na mieszkanie.
Wiem, że studia to nie tylko imprezy. Ale czuję, że mnie ta młodzieńcza zabawa ominęła, jakaś porcja życia. Kiedy myślę o 2017 np to nie myślę o żadnym konkretnym wydarzeniu, tak jakbym nie miała wspomnień. Bałam się zabawy, próbowania.
Miejsce mnie nie zmieni wiem, ale może pchnie na otworzenie się i nie przezimowanie ostatnich najlepszych lat życia.
Studia kojarzą mi się z ekscytacją, pozytywnym stresem, kiedy natłok papierów. Nie odstrasza mnie to.
Moje życie jest po prostu nudne... Nie mogę poznać nikogo w tym miasteczku, bo każdy się zna już praktycznie. Londyn jest wielki, różni ludzie, kultury.

---------- Dopisano o 11:15 ---------- Poprzedni post napisano o 11:11 ----------

Cytat:
Napisane przez Ava_ Pokaż wiadomość
Kredyt studencki idzie na pokrycie oplaty za uczelnie. Rok kosztuje 9-10k funtow. Watpie, zeby autorka miala tyle odlozone pracujac za 8 funtow na godzine (zgaduje, ze gdzies w okolicach minimalnej zarabia). To x3 jesli mysli o licencjacie. Roczna magisterka jest z reguly drozsza. A nie wspominam nawet o utrzymaniu.

Autorko, a gdzie Ty podrozowalas, ze bylo tak bezpiecznie i bezstresowo? Bylas w ogole w Londynie? Moze na poczatek przyjedz sobie na 2-3 miesiace do Londynu na probe, prace jakas znajdziesz bez problemu i zobaczysz czy rzeczywiscie tyle niebezpieczenstw czyha na kazdym kroku.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie podróżowałam sama, ale byłam w różnych miastach Polski, Niemczech, Anglii itd... Właśnie boję się, że się bez tego kredytu nie utrzymam, nawet jeślibym przyjechała pracować, a nie na studia.

Edytowane przez AaaKotkiDwa
Czas edycji: 2019-04-20 o 11:12
AaaKotkiDwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-20, 11:24   #6
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wyjazd do Londynu na studia? I inne problemy...

Cytat:
Napisane przez Ava_ Pokaż wiadomość
Kredyt studencki idzie na pokrycie oplaty za uczelnie. Rok kosztuje 9-10k funtow. Watpie, zeby autorka miala tyle odlozone pracujac za 8 funtow na godzine (zgaduje, ze gdzies w okolicach minimalnej zarabia). To x3 jesli mysli o licencjacie. Roczna magisterka jest z reguly drozsza. A nie wspominam nawet o utrzymaniu.
Ja w ogóle jestem ciekawa jaki kierunek i uczelnia ją interesuje. Nie znam osobiście realiów, ale mam znajomych, którzy studiowali w UK i nikt się nie uwiązał kredytem (ani swoich rodziców). Wszystkie wydatki pokrywali z pracy na miejscu. Dlatego nieco sceptycznie traktuję te obawy autorki.

---------- Dopisano o 12:24 ---------- Poprzedni post napisano o 12:15 ----------

Cytat:
Napisane przez AaaKotkiDwa Pokaż wiadomość
Odpiszę od razu na dwie wiadomości.

Londyn jest dla mnie jak najbardziej niebezpieczny, nie czułam się tam komfortowo podróżując samej nawet w autobusie. Wieczorem byłam zaczepiana. Nie spotkało mnie to u siebie ani w Polsce w miastach wojewódzkich. I nie mówię tylko o zamachach, a ogółem o przestępczości. Mimo tego, bardzo lubię to miasto.
W każdym dużym mieście jest większe prawdopodobieństwo, że ktoś cię zaczepi. Bo jest więcej ludzi.
Cytat:
Co do kredytu studenckiego, to 90% osób studiujących go bierze, bo inaczej się nie da przeżyć, nikt z kieszeni 9 tysięcy funtów na rok nie wyczaruje + mieszkanie, jedzenie, itd. Jeśli go wezmę i stwierdzę, że jest mi źle to będę musiała i tak spłacać pierwszy rok + kredyt na mieszkanie.
Te 90% to twoje osobiste szacunki, czy jakieś weryfikowalne dane? Skąd się tu nagle wziął kredyt na mieszkanie?
Cytat:
Wiem, że studia to nie tylko imprezy. Ale czuję, że mnie ta młodzieńcza zabawa ominęła, jakaś porcja życia. Kiedy myślę o 2017 np to nie myślę o żadnym konkretnym wydarzeniu, tak jakbym nie miała wspomnień. Bałam się zabawy, próbowania.
Miejsce mnie nie zmieni wiem, ale może pchnie na otworzenie się i nie przezimowanie ostatnich najlepszych lat życia.
Studia kojarzą mi się z ekscytacją, pozytywnym stresem, kiedy natłok papierów. Nie odstrasza mnie to.
Moje życie jest po prostu nudne... Nie mogę poznać nikogo w tym miasteczku, bo każdy się zna już praktycznie. Londyn jest wielki, różni ludzie, kultury.
To może z innej beczki: po ci od razu studia? Nie możesz się po prostu najpierw wyprowadzić do dużego miasta? Studia do de facto tylko chodzenie na zajęcia, nauka i egzaminy. Cała ta otoczka nie wynika z samego faktu studiowania, tylko z osobowości ludzi, którzy się bawią w ten, a nie inny sposób. Są ludzie, którzy przeszli przez studia bez żadnej imprezy i ekscytacji, zapewniam.
Cytat:
Nie podróżowałam sama, ale byłam w różnych miastach Polski, Niemczech, Anglii itd...
Zadziwia mnie twój tok myślenia coraz bardziej. Podróże to nie prawdziwe życie w danym mieście. Żeby wiedzieć jak naprawdę się tam będziesz czuć, musisz tam żyć przez jakiś czas, a nie przejechać się kilka razy autobusem i uwierzyć, że to niebezpieczne, bo ktoś cię zaczepił.
Cytat:
Właśnie boję się, że się bez tego kredytu nie utrzymam, nawet jeślibym przyjechała pracować, a nie na studia.
To sobie policz ile kosztuje życie w Londynie zamiast się bać nie posiadając żadnych danych. Ceny dosłownie wszystkiego można sprawdzić w internecie.

Edytowane przez 18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Czas edycji: 2019-04-20 o 11:26
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-20, 11:30   #7
Ava_
Zakorzenienie
 
Avatar Ava_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4 865
Dot.: Wyjazd do Londynu na studia? I inne problemy...

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;86729234]Ja w ogóle jestem ciekawa jaki kierunek i uczelnia ją interesuje. Nie znam osobiście realiów, ale mam znajomych, którzy studiowali w UK i nikt się nie uwiązał kredytem (ani swoich rodziców). Wszystkie wydatki pokrywali z pracy na miejscu. Dlatego nieco sceptycznie traktuję te obawy autorki.[/QUOTE]


Nie wiem z jakiego kregu sa Twoi znajomi, ale raczej wiekszosc ludzi bierze kredyt. Sama studiowalam z kredytem, tak z glowy to chyba nie znam nikogo kto nie bralby kredytu. Wyjatek stanowia osoby robiace magisterke 5+ lat temu, kiedys rzad nie dawal kredytu studenckiego na magisterke, bo wyszli z zalozenia ze nie kazdy musi miec MA. W sumie sie z tym zgadzam. Rezultat byl taki, ze magisterke robili tylko bogaci z domu.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ava_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-04-20, 11:47   #8
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wyjazd do Londynu na studia? I inne problemy...

Cytat:
Napisane przez Ava_ Pokaż wiadomość
Nie wiem z jakiego kregu sa Twoi znajomi, ale raczej wiekszosc ludzi bierze kredyt. Sama studiowalam z kredytem, tak z glowy to chyba nie znam nikogo kto nie bralby kredytu. Wyjatek stanowia osoby robiace magisterke 5+ lat temu, kiedys rzad nie dawal kredytu studenckiego na magisterke, bo wyszli z zalozenia ze nie kazdy musi miec MA. W sumie sie z tym zgadzam. Rezultat byl taki, ze magisterke robili tylko bogaci z domu.
To są ludzie z powiedzmy klasy średniej lub poniżej. W tym jedna osoba z Polski, która akurat przerwała studia na rok i w tym czasie zarobiła na ciąg dalszy. Generalnie rodzice im pomagali w takim zakresie, że można było do nich wrócić gdyby coś nie wyszło.
Oczywiście nie twierdze, że to jakaś reguła, bo to było tylko kilka osób. Ogólnych statystyk nie znam.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-20, 13:56   #9
bezpaniki
Zadomowienie
 
Avatar bezpaniki
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: ŚwinkaMorska/Kraków
Wiadomości: 1 359
Dot.: Wyjazd do Londynu na studia? I inne problemy...

Jaki kierunek? I gdzie w Szkocji?

Po pierwsze nie musisz od razu isc na studia, zwlaszcza jesli nie jestes przekonana, ze to jest to. Kredyt czy nie to jest sporo kasy do wywalenia, jesli zrezygnujesz. (Czy w szkocji uni nie jest darmowe dla obywateli? Moze pojsc bardziej w tym kierunku: zdobyc obywatelstwo?) sa kursy, sa staze (apprenterships) w roznych dziedzinach, gdzie uczysz sie i pracujesz w zawodzie. Mozesz poszukac roznego rodzaju wolontariatow i tak poznac ludzi, dolaczyc do grup hobbystycznych.

Anglia to nie tylko Londyn, a juz zwlaszcza jesli szukasz uni, sa inne miasta, tansze do zycia z rozwinietym zyciem studenckim i ‘bezpieczniejsze’ od stolicy.
bezpaniki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-20, 14:16   #10
DarkChocolate666
Zakorzenienie
 
Avatar DarkChocolate666
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: ;-)
Wiadomości: 4 049
Dot.: Wyjazd do Londynu na studia? I inne problemy...

Cytat:
Napisane przez AaaKotkiDwa Pokaż wiadomość
Odpiszę od razu na dwie wiadomości.

Londyn jest dla mnie jak najbardziej niebezpieczny, nie czułam się tam komfortowo podróżując samej nawet w autobusie. Wieczorem byłam zaczepiana. Nie spotkało mnie to u siebie ani w Polsce w miastach wojewódzkich. I nie mówię tylko o zamachach, a ogółem o przestępczości. Mimo tego, bardzo lubię to miasto.
Co do kredytu studenckiego, to 90% osób studiujących go bierze, bo inaczej się nie da przeżyć, nikt z kieszeni 9 tysięcy funtów na rok nie wyczaruje + mieszkanie, jedzenie, itd. Jeśli go wezmę i stwierdzę, że jest mi źle to będę musiała i tak spłacać pierwszy rok + kredyt na mieszkanie.
Wiem, że studia to nie tylko imprezy. Ale czuję, że mnie ta młodzieńcza zabawa ominęła, jakaś porcja życia. Kiedy myślę o 2017 np to nie myślę o żadnym konkretnym wydarzeniu, tak jakbym nie miała wspomnień. Bałam się zabawy, próbowania.
Miejsce mnie nie zmieni wiem, ale może pchnie na otworzenie się i nie przezimowanie ostatnich najlepszych lat życia.
Studia kojarzą mi się z ekscytacją, pozytywnym stresem, kiedy natłok papierów. Nie odstrasza mnie to.
Moje życie jest po prostu nudne... Nie mogę poznać nikogo w tym miasteczku, bo każdy się zna już praktycznie. Londyn jest wielki, różni ludzie, kultury.

---------- Dopisano o 11:15 ---------- Poprzedni post napisano o 11:11 ----------



Nie podróżowałam sama, ale byłam w różnych miastach Polski, Niemczech, Anglii itd... Właśnie boję się, że się bez tego kredytu nie utrzymam, nawet jeślibym przyjechała pracować, a nie na studia.
Anglia to nie tylko Londyn Jezeli to miasto tak Cie przeraza, to moze warto pomyslec o innym.
__________________
All I wanna do is get high by the beach.
DarkChocolate666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-20, 16:10   #11
minutes to midnight
Przyczajenie
 
Avatar minutes to midnight
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 26
Dot.: Wyjazd do Londynu na studia? I inne problemy...

Cytat:
Napisane przez bezpaniki Pokaż wiadomość
Jaki kierunek? I gdzie w Szkocji?

Po pierwsze nie musisz od razu isc na studia, zwlaszcza jesli nie jestes przekonana, ze to jest to. Kredyt czy nie to jest sporo kasy do wywalenia, jesli zrezygnujesz. (Czy w szkocji uni nie jest darmowe dla obywateli? Moze pojsc bardziej w tym kierunku: zdobyc obywatelstwo?) sa kursy, sa staze (apprenterships) w roznych dziedzinach, gdzie uczysz sie i pracujesz w zawodzie. Mozesz poszukac roznego rodzaju wolontariatow i tak poznac ludzi, dolaczyc do grup hobbystycznych.

Anglia to nie tylko Londyn, a juz zwlaszcza jesli szukasz uni, sa inne miasta, tansze do zycia z rozwinietym zyciem studenckim i ‘bezpieczniejsze’ od stolicy.

Studia w Szkocji za darmowe dla ludzi z Unii Europejskiej. Trzeba tylko zaaplikować na SAAS. Studia w Danii są tez darmowe Ogólnie rozumiem Twoje obawy, Szkocja jest o wiele bezpieczniejszym oraz bardziej przyjaznym państwem niż Anglia. Jaki kierunek Cię interesuje? Nie ma niczego takiego w Edynburgu albo Glasgow?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
minutes to midnight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-04-20, 16:15   #12
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Wyjazd do Londynu na studia? I inne problemy...

albo studiuj w Polsce...
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-20, 16:33   #13
amillia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2 364
Dot.: Wyjazd do Londynu na studia? I inne problemy...

Cytat:
Napisane przez minutes to midnight Pokaż wiadomość
Studia w Szkocji za darmowe dla ludzi z Unii Europejskiej. Trzeba tylko zaaplikować na SAAS. Studia w Danii są tez darmowe Ogólnie rozumiem Twoje obawy, Szkocja jest o wiele bezpieczniejszym oraz bardziej przyjaznym państwem niż Anglia. Jaki kierunek Cię interesuje? Nie ma niczego takiego w Edynburgu albo Glasgow?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na papierze to akurat Glasgow jest bardziej niebezpieczne niż Londyn Ale generalnie oba miasta nie uznałabym za zagrożenie dla mojego życia, trochę przesadzasz autorko.

Co do kredytu, większość studentów go bierze, nie znam ani jednej osoby, która wyczarowała z powietrza 9k funtów rocznie + kasę na utrzymanie, na pewno nie jest to typowa sytuacja.
amillia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-20, 17:19   #14
Ava_
Zakorzenienie
 
Avatar Ava_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4 865
Dot.: Wyjazd do Londynu na studia? I inne problemy...

Z drugiej strony ten kredyt nie jest taki straszny, zaczynasz splacac dopiero po x czasie i jezeli zarabiasz minimum 21k na rok. Potem odprowadzaja ci jakies 50-80 miesiecznie z wyplaty, czego w ogole sie nie odczuwa. Nie ma tez zadnego wplywu na zdolnosc kredytowa, wiec to nie jest taki killer, uwiazanie do konca zycia i kaplica. Problem moze byc tylko w wypadku wyjazdu z UK na dobre.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ava_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-20, 21:07   #15
minutes to midnight
Przyczajenie
 
Avatar minutes to midnight
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 26
Dot.: Wyjazd do Londynu na studia? I inne problemy...

Cytat:
Napisane przez amillia Pokaż wiadomość
Na papierze to akurat Glasgow jest bardziej niebezpieczne niż Londyn Ale generalnie oba miasta nie uznałabym za zagrożenie dla mojego życia, trochę przesadzasz autorko.

Co do kredytu, większość studentów go bierze, nie znam ani jednej osoby, która wyczarowała z powietrza 9k funtów rocznie + kasę na utrzymanie, na pewno nie jest to typowa sytuacja.

Owszem tyle ze różnica między Glasgow a Londynem jest taka ze w Glasgow to gangi między sobą walczyły/walczą. Nie słyszy się często o niewinnych ofiarach. Ale to taki offtop, sorki


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
minutes to midnight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-20, 23:50   #16
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6 283
Dot.: Wyjazd do Londynu na studia? I inne problemy...

Twoje podejście do zabawy i znajomości wydaje się dosyć dalekie od rzeczywistości. Naprawdę, co może być ekscytującego w upijaniu się? Ból głowy? Zwracanie treści pokarmowej? Brak kontroli nad sobą i swoim zachowaniem?
Podobnie znajomości: naprawdę mało kto ma taką relację, żeby wpadać do przyjaciół bez zapowiedzi, to nie jest szczyt szczęścia i nie jest to rzeczywistość.
Oczywiście, że na studiach poznaje się duzo ludzi, bo spędzasz zwykle więcej czasu w gronie wielu osób podobnych do ciebie w kwestii np. wieku, zainteresowań... ale to już od ciebie zależy czy nawiazasz z nimi głębsze relacje. Bo nawet będąc w tlumie ludzi można się trzymać na uboczu.
Realia wcale nie są tak kolorowe jak twoje wyobrażenia może warto też doceniać swoją codzienność. A jeśli czujesz, że masz dosyć swojej małej miejscowości, to spróbuj wyjechać najpierw na 2-3 miesiące do pracy (tak jak radza dziewczyny) a nie od razu na studia i zobaczysz, czy to miejsce dla ciebie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-04-21 00:50:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:42.