Malowanie mieszkania - samemu czy wynająć ekipę remontową? Jakieś porady? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-12, 16:07   #1
Llfa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 6
Smile

Malowanie mieszkania - samemu czy wynająć ekipę remontową? Jakieś porady?


Zastanawiam się, czy sama potrafiłabym pomalować mieszkanie. Tydzień temu wprowadziłam się i szukam malarza - jeden zaśpiewał 200 zł za pokój (3 na 3 metry) więc fajnie - ale on jest już umówiony i dopiero w przyszłym tygodniu będzie wolny, drugi za całe mieszkanie bez łazienki (30 m2) - 2500 sama robocizna (bardzo niechlujny ten pan, cuchnęło od niego, no ale wracał znad morza... ). W ogóle trudno jest znaleźć malarza - bo albo na urlopie, a ci dobrzy są już poumawiani do końca sierpnia.
Wziełam oczywiście pożyczkę na remont, ale niewiele. Za zaoszczędzone pieniądze mogłabym fajnie zrobić łazienkę - droższa kabina prysznicowa i kafelki.
Co myślicie, czy warto samemu się porwać na samodzielne malowanie? Czy raczej skorzystać z usług profesjonalnego malarza? Bo jeszcze trzeba zrobić podłogi. A jeśli chodzi o malowanie - jest zerwana tapeta, więc trzeba szpachlować.
Macie jakieś rady odnośnie takiego remontu? Chciałabym mieć ładnie pomalowane ściany - macie jakieś porady? Chcę kupić farby beckers.

Edytowane przez Llfa
Czas edycji: 2014-08-12 o 16:09
Llfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-12, 16:20   #2
justynkag10
Zadomowienie
 
Avatar justynkag10
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Nibylandia :)
Wiadomości: 1 320
Dot.: Malowanie mieszkania - samemu czy wynająć ekipę remontową? Jakieś porady?

A nie możesz kogoś poprosić (jakiegoś faceta) żeby ci pomógł pomalować? Szkoda wydawać kasę na coś co pewnie większość twoich kolegów by sama zrobila.
__________________
Nikt nie zasługuje na Twoje łzy,
a ten kto na nie zasługuje na pewno nie doprowadzi Cię do płaczu.

Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości.
Książki 31/2016r.
Filmy 462/2016r.

2017r.:
Filmy - 305

justynkag10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-12, 16:21   #3
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Malowanie mieszkania - samemu czy wynająć ekipę remontową? Jakieś porady?

Da się, ale jest to ciężka robota, jeżeli nie ma się wprawy i zajmuje to 2 razy więcej czasu. Szpachlowanie było najgorsze, non stop poprawiałam, a i tak nie było idealnie. Potem smugi przy malowaniu. Jeżeli masz siłę (bo naprawdę ręce bolą, a przy suficie to już w ogóle), to możesz spróbować. Samo malowanie, choć też nie jest łatwe, to najprzyjemniejsze z tego wszystkiego.

Ja znając siebie, gdybym mieszkała sama i było całe mieszkanie do zrobienia, to próbowałabym sama i na pewno wolałabym gdzie nie-gdzie położyć tapetę, bo dużo łatwiej jest. Choć nie wiem ile czasu by mi to zajęło i czy w połowie bym nie zrezygnowała Z drugiej strony patrząc na ceny 'fachowców'... to pewnie zapierniczałabym dalej

I jestem przerażona, nie wiedziałam, że tyle to kosztuje.
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-12, 16:37   #4
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Malowanie mieszkania - samemu czy wynająć ekipę remontową? Jakieś porady?

Nie masz kogoś kto by ci pomógł za przysłowiową flachę? Brat, tato, jakiś znajomy? Osobiście wolałbym malować sam, może i mniej profesjonalnie, ale za zaoszczędzoną kasę zrobiłbym coś innego czy dołożył do kabiny itp.
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-12, 18:49   #5
evela28
na drugie mam Irena
 
Avatar evela28
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: mój raj
Wiadomości: 29 359
Dot.: Malowanie mieszkania - samemu czy wynająć ekipę remontową? Jakieś porady?

samo malowanie to łatwizna, gorzej z przygotowaniem ścian, przy szpachlowaniu trzeba troszkę wprawy i mieć jakieś pojęcie, ja mam równe ściany, maluję sama, z oklejaniem jest najwięcej roboty, sufity maluję mąż
__________________

kiedy życie daje ci w twarz
uśmiechnij się i z politowaniem powiedz:
bijesz się jak ciota
evela28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-12, 18:56   #6
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Malowanie mieszkania - samemu czy wynająć ekipę remontową? Jakieś porady?

gdyby było samo malowanie to bym powiedziała, że sama dasz radę. jak będzie gipsowanie - może też sobie poradzisz, a jak będzie sporo gipsowania to przydałaby się pomoc. mnie cała teorię gipsowania przekazał pan w sklepie budowlanym
jeśli myślisz o gładziach to koniecznie weź kogoś do pomocy.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-12, 18:59   #7
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Malowanie mieszkania - samemu czy wynająć ekipę remontową? Jakieś porady?

Cytat:
Napisane przez Llfa Pokaż wiadomość
Macie jakieś rady odnośnie takiego remontu? Chciałabym mieć ładnie pomalowane ściany - macie jakieś porady?
Z ładnym zaszpachlowaniem będziesz mieć problem, to raz. Dwa, jeśli robisz na ścianach kolor, trzeba go ładnie odciąć od sufitu - trzeba umieć sobie wszystko wymierzyć i uważać co się robi. Brałabym malarza, jeśli by mi zależało na ładnym efekcie.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-12, 19:10   #8
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Malowanie mieszkania - samemu czy wynająć ekipę remontową? Jakieś porady?

Tylko kup porządną farbę. Odradzam z góry Dulux Colours of the World, bo niedawno nim robiliśmy i ta farba to jakaś pomyłka (jeżeli ma się porównanie z Beckersem chociażby).
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-12, 19:24   #9
201706190936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4 164
Dot.: Malowanie mieszkania - samemu czy wynająć ekipę remontową? Jakieś porady?

Ja malowałam sama i szpachlowałam sama. Szpachli sporo nie było, w sumie kosmetyka ale jednak trzeba to było zrobić. Trudne to nie jest, ale jest żmudne i wymaga dokładności. Mnie najbardziej drażniło zacieranie tego, a łapy bolały tak że w nocy nie spałam. A samo malowanie to już przyjemność, trzeba tylko dokładnie papierową taśmą malarską okleić marginesy na listwach, na kontaktach, ościeżnicach, futrynach czy co tam masz co bezpośrednio przylega do ściany a nie chcesz by było pobrudzone farbą.
Ogólnie zasady są proste - jak nie masz nawet bladego pojęcia o szpachlowaniu to daruj sobie. Bo z malowaniem nie powinnaś mieć problemu, byle równo.
201706190936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-12, 19:46   #10
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 376
Dot.: Malowanie mieszkania - samemu czy wynająć ekipę remontową? Jakieś porady?

Ja pół domu pomalowałam sama Duluxem (beżowy pled), ale było to tylko malowanie, ewentualnie drobne zaprawki z gładzi. Aha, no i sufit malowałam tylko raz, tak to mąż robił sufity. Samo malowanie ścian to pikuś, gorzej jest jak dochodzą gładzie. Duluxem malowałam na dwie warstwy i zawsze wszystko kryło. Odradzam natomiast Śnieżkę- trzy warstwy trzeba kłaść.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-12, 21:07   #11
martyna_tina
Bang Bang Bang
 
Avatar martyna_tina
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 3 646
Dot.: Malowanie mieszkania - samemu czy wynająć ekipę remontową? Jakieś porady?

Ostatnio remontowaliśmy z mężem 2 pokoje u moich dziadków (no dobra, "remontowaliśmy" to małe nadużycie, ja tylko pomagałam i sprzątałam ), łączna powierzchnia ok. 30m2. Trzeba było m.in. właśnie zerwać tapety, nałożyć gips, gładź, poszlifować, a na końcu pomalować, co było już najprzyjemniejszym etapem
Powiem szczerze - sama w życiu nie zdecydowałabym się na taką robotę, chyba, że samo malowanie.
Jeżeli jednak zdecydujesz się na samodzielny remont, polecam do szlifowania wypożyczyć tzw. żyrafę - nie namachasz się jak szalona no i zaoszczędzisz sporo czasu Co do farb - odradzam farby pod szyldem OBI - kolor wyszedł co prawda bardzo ładny, ale sama farba jest szalenie niewydajna, 2 warstwy to absolutne minimum; z całego serca polecam za to Dekoral Fashion Używaliśmy odcienia "lawendowy welwet" - ściana była pięknie i równo pokryta już po pierwszej warstwie, do tego spora wydajność
__________________
CBT

Wymiana zapachowa

Edytowane przez martyna_tina
Czas edycji: 2014-08-12 o 21:08
martyna_tina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-12, 21:12   #12
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Malowanie mieszkania - samemu czy wynająć ekipę remontową? Jakieś porady?

Cytat:
Napisane przez Llfa Pokaż wiadomość
Zastanawiam się, czy sama potrafiłabym pomalować mieszkanie. Tydzień temu wprowadziłam się i szukam malarza - jeden zaśpiewał 200 zł za pokój (3 na 3 metry) więc fajnie - ale on jest już umówiony i dopiero w przyszłym tygodniu będzie wolny, drugi za całe mieszkanie bez łazienki (30 m2) - 2500 sama robocizna (bardzo niechlujny ten pan, cuchnęło od niego, no ale wracał znad morza... ). W ogóle trudno jest znaleźć malarza - bo albo na urlopie, a ci dobrzy są już poumawiani do końca sierpnia.
Wziełam oczywiście pożyczkę na remont, ale niewiele. Za zaoszczędzone pieniądze mogłabym fajnie zrobić łazienkę - droższa kabina prysznicowa i kafelki.
Co myślicie, czy warto samemu się porwać na samodzielne malowanie? Czy raczej skorzystać z usług profesjonalnego malarza? Bo jeszcze trzeba zrobić podłogi. A jeśli chodzi o malowanie - jest zerwana tapeta, więc trzeba szpachlować.
Macie jakieś rady odnośnie takiego remontu? Chciałabym mieć ładnie pomalowane ściany - macie jakieś porady? Chcę kupić farby beckers.
Jeśli masz wycyklinowane ściany to maluj sama. Potrzeba Ci farby, wałka na teleskopie, sitka malarskiego (chyba, że wiadro wyposażone jest w taką specjalną tackę do zdejmowania nadmiaru farby z wałka, żeby nie kapało), folia malarska do przykrycia mebli i podłóg, taśma malarska, by nie zabrudzić listwy pamelowej i kontaktów i jechane. Nie da się tego sfuszerować. Mi malowanie pokoju wałkiem zajmuje 2 godziny max.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-12, 21:13   #13
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Malowanie mieszkania - samemu czy wynająć ekipę remontową? Jakieś porady?

Cytat:
Napisane przez martyna_tina Pokaż wiadomość
Dekoral Fashion Używaliśmy odcienia "lawendowy welwet" - ściana była pięknie i równo pokryta już po pierwszej warstwie, do tego spora wydajność
Dekoral Fashion również mogę polecić, najbardziej jednak przypadła mi do gustu Śnieżka Satynowa. Jednak co by nie było napisane na opakowaniu nawet najlepszej farby, dla idealnie równego krycia trzeba zrobić 2 warstwy.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-12, 21:26   #14
martyna_tina
Bang Bang Bang
 
Avatar martyna_tina
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 3 646
Dot.: Malowanie mieszkania - samemu czy wynająć ekipę remontową? Jakieś porady?

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Jeśli masz wycyklinowane ściany to maluj sama. Potrzeba Ci farby, wałka na teleskopie, sitka malarskiego (chyba, że wiadro wyposażone jest w taką specjalną tackę do zdejmowania nadmiaru farby z wałka, żeby nie kapało), folia malarska do przykrycia mebli i podłóg, taśma malarska, by nie zabrudzić listwy pamelowej i kontaktów i jechane. Nie da się tego sfuszerować. Mi malowanie pokoju wałkiem zajmuje 2 godziny max.
Może też przydać się pędzelek, gdyby trzeba było dostać się do jakichś zakamarków Zależnie od stanu ścian może być również potrzebny grunt.

Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
Dekoral Fashion również mogę polecić, najbardziej jednak przypadła mi do gustu Śnieżka Satynowa. Jednak co by nie było napisane na opakowaniu nawet najlepszej farby, dla idealnie równego krycia trzeba zrobić 2 warstwy.
Zgadzam się Po 2 warstwa DF wyszło po prostu bajecznie
Śnieżka Satynowa to ta, którą tak ostatnio reklamują? Faktycznie łatwo usuwa się plamy? Sypialnię pomalowaną mamy Nobilesem i niestety zmywanie plam pozostawionych przez psa kończy się jaśniejszymi smugami na ścianach
__________________
CBT

Wymiana zapachowa
martyna_tina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-12, 21:31   #15
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Malowanie mieszkania - samemu czy wynająć ekipę remontową? Jakieś porady?

Cytat:
Napisane przez martyna_tina Pokaż wiadomość
Śnieżka Satynowa to ta, którą tak ostatnio reklamują? Faktycznie łatwo usuwa się plamy? Sypialnię pomalowaną mamy Nobilesem i niestety zmywanie plam pozostawionych przez psa kończy się jaśniejszymi smugami na ścianach
nie wiem czy reklamują bo nie mam TV niemniej jednak, nie robią się na niej zacieki, po przetarciu szmatką nie ma śladów, ma bardzo fajną strukturę.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-12, 23:01   #16
ewcia1980
Raczkowanie
 
Avatar ewcia1980
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 245
Dot.: Malowanie mieszkania - samemu czy wynająć ekipę remontową? Jakieś porady?

Ja bardzo jestem zadowolona z beckersa, poprzednio miałam duluxa, ale po wypróbowaniu beckersa w jednym z pokoi, pomalowałam wszystkie pokoje beckersem.
ewcia1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-13, 07:27   #17
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Malowanie mieszkania - samemu czy wynająć ekipę remontową? Jakieś porady?

Cytat:
Napisane przez ewcia1980 Pokaż wiadomość
Ja bardzo jestem zadowolona z beckersa, poprzednio miałam duluxa, ale po wypróbowaniu beckersa w jednym z pokoi, pomalowałam wszystkie pokoje beckersem.
Bo Beckers to Beckers, co tu dużo gadać.

---------- Dopisano o 08:27 ---------- Poprzedni post napisano o 08:24 ----------

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
Ja pół domu pomalowałam sama Duluxem (beżowy pled), ale było to tylko malowanie, ewentualnie drobne zaprawki z gładzi. Aha, no i sufit malowałam tylko raz, tak to mąż robił sufity. Samo malowanie ścian to pikuś, gorzej jest jak dochodzą gładzie. Duluxem malowałam na dwie warstwy i zawsze wszystko kryło. Odradzam natomiast Śnieżkę- trzy warstwy trzeba kłaść.
U nas w pracy się niestety nie sprawdziła, a malował dobry fachowiec. Tzn. ciemne kolory wyszły przyzwoicie, natomiast jasne - wszyscy, którzy oglądają stwierdzają, że coś nie tak, np. w jednym pomieszczeniu niby ten sam kolor, a ma nieco inny odcień (Pustynny szklak). Efekt naprawdę średni. W jednym pomieszczeniu było malowane farbą z barwnikiem... i tam wyszło najlepiej. Może nam jakąś podróbkę sprzedali, sama nie wiem.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-13, 07:29   #18
pzs1
Zadomowienie
 
Avatar pzs1
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: z mojego pokoju
Wiadomości: 1 239
GG do pzs1
Dot.: Malowanie mieszkania - samemu czy wynająć ekipę remontową? Jakieś porady?

My z TŻ remont robiliśmy sami w sensie szpachlowania, docierania i malowania ścian. Czeka nas jeszcze wyrównanie ścian w przedpokoju i też będziemy to robić sami.

Naprawdę warto poszukać kogoś kto Ci pomoże jakiegoś kolegi, wujka kogokolwiek, bo moim zdaniem jak nie robisz gładzi to szkoda kasy. ostatnio w firmie malowaliśmy kilka pomieszczeń za 11 pln/ metr.

A przede wszystkim jeśli chcesz robić kafelki w łazience to proponuję najpierw na tym się skupić i zrobić remont łazienki a dopiero później, na samym końcu brać się za malowanie mieszkania. Ilość kurzu unoszącego się przy remoncie łazienki może sprawić, że świeżo położone na ściany kolory nagle zbledną
__________________
Ilo
pzs1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-13, 07:36   #19
patrycjamy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 190
Dot.: Malowanie mieszkania - samemu czy wynająć ekipę remontową? Jakieś porady?

Przede wszystkim wprowadźmy ład co do kolejności remontowania/urządzania:
1. Gładź na ściany- sama nie zrobisz, weź fachowca niech to wyrówna
2.łazienka- najpierw kładzie się płytki na ścianę, potem terakota na podłogę. Jak z podłogą w kuchni? Jest ułożona czy do zrobienia?
3. malowanie- możesz sama
4. ułożenie podłogi w pokojach- jeśli to panele, potem listwy przypodłogowe. Jeśli w pokoju jest już podłoga to kwestia jest dokładnego zabezpieczenia, jeśli planujesz gres/terakotę w salonie zrób podłogę przed malowaniem
5. Montaż kabiny, kompaktu (chyba, ze jest miska podwieszana to jednocześnie z układaniem płytek, umywalki, bidetu itp.
To tak na szybko, jak masz pytania pisz Nie zgadzaj się na gładź+ malowanie zaproponowane przez fachowca- przy tym zestawie znacznie zawyżona jest cena malowania, które nie jest trudne
patrycjamy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-13, 07:52   #20
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Malowanie mieszkania - samemu czy wynająć ekipę remontową? Jakieś porady?

Cytat:
Napisane przez pzs1 Pokaż wiadomość
(...)
A przede wszystkim jeśli chcesz robić kafelki w łazience to proponuję najpierw na tym się skupić i zrobić remont łazienki a dopiero później, na samym końcu brać się za malowanie mieszkania. Ilość kurzu unoszącego się przy remoncie łazienki może sprawić, że świeżo położone na ściany kolory nagle zbledną
Kolejność prac.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-13, 08:18   #21
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Malowanie mieszkania - samemu czy wynająć ekipę remontową? Jakieś porady?

Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
Z ładnym zaszpachlowaniem będziesz mieć problem, to raz. Dwa, jeśli robisz na ścianach kolor, trzeba go ładnie odciąć od sufitu - trzeba umieć sobie wszystko wymierzyć i uważać co się robi. Brałabym malarza, jeśli by mi zależało na ładnym efekcie.
jakie wymierzyć? wystarczy użyć taśmy papierowej.

Cytat:
Napisane przez patrycjamy Pokaż wiadomość
Przede wszystkim wprowadźmy ład co do kolejności remontowania/urządzania:
1. Gładź na ściany- sama nie zrobisz, weź fachowca niech to wyrówna
2.łazienka- najpierw kładzie się płytki na ścianę, potem terakota na podłogę. Jak z podłogą w kuchni? Jest ułożona czy do zrobienia?
3. malowanie- możesz sama
4. ułożenie podłogi w pokojach- jeśli to panele, potem listwy przypodłogowe. Jeśli w pokoju jest już podłoga to kwestia jest dokładnego zabezpieczenia, jeśli planujesz gres/terakotę w salonie zrób podłogę przed malowaniem
5. Montaż kabiny, kompaktu (chyba, ze jest miska podwieszana to jednocześnie z układaniem płytek, umywalki, bidetu itp.
To tak na szybko, jak masz pytania pisz Nie zgadzaj się na gładź+ malowanie zaproponowane przez fachowca- przy tym zestawie znacznie zawyżona jest cena malowania, które nie jest trudne
ja bym nie kładła paneli w mieszkaniu.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-13, 08:40   #22
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Malowanie mieszkania - samemu czy wynająć ekipę remontową? Jakieś porady?

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
jakie wymierzyć? wystarczy użyć taśmy papierowej.

położenie taśmy papierowej równo i równolegle do sufitu (a nie "prawie"), jeśli pokój jest długi nie jest przecież łatwe. Na oko tego nie zrobisz. Fachowcy używają laserowych poziomic i linek odbijających, co znacznie ułatwia i przyspiesza pracę.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-13, 09:04   #23
pemimi
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 523
Dot.: Malowanie mieszkania - samemu czy wynająć ekipę remontową? Jakieś porady?

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
ja bym nie kładła paneli w mieszkaniu.
Dlaczego? Ja mam ostatnio małe parkietowe załamanie i zastanawiam się, jak i czym go zakryć

Co do malowania, my robimy wszystko sami Już raz daliśmy radę i wyszło bardzo fajnie, więc i teraz damy Tylko trochę czasu jednak to zabiera.
pemimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-13, 09:27   #24
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Malowanie mieszkania - samemu czy wynająć ekipę remontową? Jakieś porady?

Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
położenie taśmy papierowej równo i równolegle do sufitu (a nie "prawie"), jeśli pokój jest długi nie jest przecież łatwe. Na oko tego nie zrobisz. Fachowcy używają laserowych poziomic i linek odbijających, co znacznie ułatwia i przyspiesza pracę.
można przyklejać kawałkami. jeśli ma się ograniczone fundusze to można poświęcić więcej czasu na przyklejanie takiej pierdoły.
Cytat:
Napisane przez pemimi Pokaż wiadomość
Dlaczego? Ja mam ostatnio małe parkietowe załamanie i zastanawiam się, jak i czym go zakryć

Co do malowania, my robimy wszystko sami Już raz daliśmy radę i wyszło bardzo fajnie, więc i teraz damy Tylko trochę czasu jednak to zabiera.
moi rodzice mają płytki - sprawdzają się idealnie, tym bardziej, że mają psy. ja mam psa i panele w mieszkaniu. czarne. widać psią sierść, pociągnięcia po mopie - pewnie to kwestia koloru. jednak minusem może być rysowanie się podłogi psie pazurki to jedno. wystarczy nieuważnie przesunąć mebel, głupie krzesło i może być ślad. z racji, że jest to wynajmowane mieszkanie, muszę milion razy bardziej uważać ;p
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-13, 09:29   #25
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 376
Dot.: Malowanie mieszkania - samemu czy wynająć ekipę remontową? Jakieś porady?

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Bo Beckers to Beckers, co tu dużo gadać.

---------- Dopisano o 08:27 ---------- Poprzedni post napisano o 08:24 ----------



U nas w pracy się niestety nie sprawdziła, a malował dobry fachowiec. Tzn. ciemne kolory wyszły przyzwoicie, natomiast jasne - wszyscy, którzy oglądają stwierdzają, że coś nie tak, np. w jednym pomieszczeniu niby ten sam kolor, a ma nieco inny odcień (Pustynny szklak). Efekt naprawdę średni. W jednym pomieszczeniu było malowane farbą z barwnikiem... i tam wyszło najlepiej. Może nam jakąś podróbkę sprzedali, sama nie wiem.
Co do Beckersa to masz całkowita rację- według mnie jest mega zaj..ty, alce cena tez taka Malowaliśmy kiedyś nią sypialnię (mielismy amarantową). wyszło nas bardzo drogo, ale powiem szczerze, że powłoka, jaką daje Beckers jest niesamowita- dzieci mogą zrobić wszystko na ścianie i można milion razy myć. Natomiast wybierając Duluxa kierowałam się kolorem, bo szukałam ciepłego beżu i ten mi się najbardziej spodobał. I nawet idealnie pokrył na jasne tego mocnego wcześniej Beckersa, więc ja jestem bardzo zadowolona.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-13, 10:02   #26
201706190936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4 164
Dot.: Malowanie mieszkania - samemu czy wynająć ekipę remontową? Jakieś porady?

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
Co do Beckersa to masz całkowita rację- według mnie jest mega zaj..ty, alce cena tez taka Malowaliśmy kiedyś nią sypialnię (mielismy amarantową). wyszło nas bardzo drogo, ale powiem szczerze, że powłoka, jaką daje Beckers jest niesamowita- dzieci mogą zrobić wszystko na ścianie i można milion razy myć. Natomiast wybierając Duluxa kierowałam się kolorem, bo szukałam ciepłego beżu i ten mi się najbardziej spodobał. I nawet idealnie pokrył na jasne tego mocnego wcześniej Beckersa, więc ja jestem bardzo zadowolona.
Ja wiem czy cena Beckersa przeraża?... Jest normalna, porównywalna z innymi farbami. Swoją drogą wolę dopłacić i kupić uczciwą farbę niż jakieś badziewie które nie sprawdza się nawet po kilku pokryciach.

U mnie kiedyś Dulux też się sprawdził, nawet idealnie, dwa krycia i było super. Natomiast Dekoral w moim mieszkaniu to porażka. Ostatnio malowałam Beckersem - zamalowałam ten nieszczęsny Dekoral - i wyszło znakomicie.
201706190936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-13, 10:50   #27
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Malowanie mieszkania - samemu czy wynająć ekipę remontową? Jakieś porady?

Daj spokoj dasz rade ;-ppp 2,5 tysiaca za malowanie o ludzie. Robicie z tego filozofie a salix z laserami mnie zabila. Wiekszosc polakow ma dom wymalowany przez syna wujka szwgra ziecia tescia ojca sasiada i budowlanca i z pewnoscia obylo sie bez laserow. To nie jest lot w kosmos tylko malowanie. Zajmie wiecej czasu niz gdyby robil to tos wprawiony i zeby bylo dokladnie trzeba sie bedzie postarac ale to nie jest kurde naprawa auta tylko malowanie scian.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-13, 10:59   #28
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Malowanie mieszkania - samemu czy wynająć ekipę remontową? Jakieś porady?

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Robicie z tego filozofie a salix z laserami mnie zabila. Wiekszosc polakow ma dom wymalowany przez syna wujka szwgra ziecia tescia ojca sasiada i budowlanca i z pewnoscia obylo sie bez laserow.


Laser czy poziomica tradycyjna, obojętne - chcesz mieć ładnie, musisz sobie umieć wyznaczyć dokładny poziom i równą linię. Przecież nie mówię, że się nie da. Efekt malowania po domowemu na pewno będzie ok jeśli się wykażesz cierpliwością i precyzją.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-13, 11:01   #29
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Malowanie mieszkania - samemu czy wynająć ekipę remontową? Jakieś porady?

No wlasnie ;-p
A jeden z pokoi ma "az" 9 metrow. Czyli sie da jak sie minimalnie przyloza
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-13, 11:05   #30
EndTimeLady
Raczkowanie
 
Avatar EndTimeLady
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 95
Dot.: Malowanie mieszkania - samemu czy wynająć ekipę remontową? Jakieś porady?

My zazwyczaj takie rzeczy robimy w domu sami. Myślę że dasz sobie rade jeśli tylko masz trochę cierpliwości Fakt faktem że warto mieć ejdnak jeszcze jedną osobę do pomocy
__________________
Blog/galeria moich prac złotniczych i jubilerskich:

http://jewelrylostintime.blogspot.com/


EndTimeLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-14 14:27:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:35.