STUDIA pomocy Krakowska Akademia Frycza-Modrzewskiego - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-18, 19:35   #1
ostatnigasiswiatlo3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 8
Smile

STUDIA pomocy Krakowska Akademia Frycza-Modrzewskiego


Hej dziewczyny. Chcę iść na studia na kierunki bezpieczeństwo wewnętrzne. Myślałam właśnie o Akademii Frycza-Modrzewskiego, bo znalazłam tam kierunek jakiego szukam, ale chciałabym zasięgnąć waszej opinii o tej uczelni, bo na pewno ktoś tutaj jest z tej szkoły. Proszę o szczere opinie, bardzo mi na tym zależy.
ostatnigasiswiatlo3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-18, 20:24   #2
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: STUDIA pomocy Krakowska Akademia Frycza-Modrzewskiego

w Krakowie tę szkołę określa się jako KSW - Kup Sobie Wykształcenie.
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-18, 21:02   #3
201706190936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4 164
Dot.: STUDIA pomocy Krakowska Akademia Frycza-Modrzewskiego

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
w Krakowie tę szkołę określa się jako KSW - Kup Sobie Wykształcenie.
Dokładnie
201706190936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-18, 22:15   #4
Carame
Rozeznanie
 
Avatar Carame
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 581
Dot.: STUDIA pomocy Krakowska Akademia Frycza-Modrzewskiego

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
w Krakowie tę szkołę określa się jako KSW - Kup Sobie Wykształcenie.
Dokładnie to samo miałam napisać.

To szkoła głównie dla bogatych dzieciaków, którym rodzice płacą za studia (żeby nie było, nie jest to tylko moja bezpodstawna opinia, znam osobę pracującą na tej uczelni).
Carame jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 08:41   #5
Narrhien
Zakorzenienie
 
Avatar Narrhien
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 757
Dot.: STUDIA pomocy Krakowska Akademia Frycza-Modrzewskiego

Sprawdź sobie program tych studiów i porównaj z kierunkiem bezpieczeństwo narodowe na innych, krakowskich uczelniach. Możliwe, że to jest to samo, tylko pod inną nazwą.

Ja powiem tak - KSW ma renomę, jaką ma. Ja tam uważam, że jak człowiek chce się nauczyć, to wszędzie się nauczy, jednak mimo wszystko płacenie za studia dzienne, za kierunek, na który nie byłoby problemem dostać się na uczelnię publiczną, to całkowita strata kasy. Zrozumiałabym jeszcze np. prawo, komuś brakło punktów żeby się na UJ dostać, a nie chce iść na zaoczne, więc wybiera KSW. Ale bezpieczeństwo wewnętrzne? Po co za to płacić?

Tak więc przemyśl to, Autorko. I pamiętaj,że kierunek studiów wybierasz po to, by w przyszłości gdzieś pracować. Kim chcesz być po takim kierunku, przemyślałaś to, masz plany na swoją ścieżkę kariery, czy po prostu chcesz tam isc, bo nazwa brzmi fajnie?
__________________
"Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu."


Narrhien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 09:23   #6
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: STUDIA pomocy Krakowska Akademia Frycza-Modrzewskiego

mam dwóch kolegów na bezpieczeństwie wewnętrznym na AK (dawne KSW ) i nie narzekają... zdawać zdaję wszystko prędzej czy później, za poprawki też si u nich płaci więc tak czy inaczej każdego przepuszczają w każdej sesji. Przedmioty z nazwy wydają się poważne, w rezultacie okazują się niezbyt wymagające. Ogólnie koledzy, którzy średnio sobie radzili w liceum, na tych studiach nie schodzą poniżej średniej 4,0
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 09:24   #7
anekania
Zakorzenienie
 
Avatar anekania
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 247
Dot.: STUDIA pomocy Krakowska Akademia Frycza-Modrzewskiego

Nie polecam tej szkoły!!
MOja przyjaciółka zrezygnowała i uciekała jak tylko mogła, i przeniosła się na inna uczelnię! Szkoła dla bogatych snobów jezdzących drogimi autami , szkoła typowa dla lansu. Oczywiście można poznać jakiś normalnych ludzi, ale Ci są spychani na margines jak nie mają na drinka za 50zł :/
Paranoja!! A no i oczywiście tam sie podobno tylko za kibel nie płaci
maskara! odradzam!
anekania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-20, 09:26   #8
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: STUDIA pomocy Krakowska Akademia Frycza-Modrzewskiego

A gdzie w Krakowie są drinki za 50zł?

Poza tym trochę stereotypami teraz poleciałaś.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 14:57   #9
anekania
Zakorzenienie
 
Avatar anekania
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 247
Dot.: STUDIA pomocy Krakowska Akademia Frycza-Modrzewskiego

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
A gdzie w Krakowie są drinki za 50zł?

Poza tym trochę stereotypami teraz poleciałaś.
Cytuje moją przyjaciółke, myśle , że nie trudno o takie miejsca chociażby najbliżej patrząc scandale
anekania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 16:24   #10
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: STUDIA pomocy Krakowska Akademia Frycza-Modrzewskiego

nie wiedziałam, że przy takim ogromie klubów w krk, studenci chodzą na drinki do drogich restauracji
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 17:58   #11
anekania
Zakorzenienie
 
Avatar anekania
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 247
Dot.: STUDIA pomocy Krakowska Akademia Frycza-Modrzewskiego

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
nie wiedziałam, że przy takim ogromie klubów w krk, studenci chodzą na drinki do drogich restauracji
To są studenci zamożni bardzo bardzo.
Bez sensu , żebyśmy dywagowały mając dwa różne podejścia ja przedstawiam dziewczynie od strony mojej przyjaciółki która własnie wcale nie ejst biedna , ale nie znosi takich snobistycznych ludzi.
anekania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-20, 18:21   #12
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: STUDIA pomocy Krakowska Akademia Frycza-Modrzewskiego

no właśnie g... prawda, że na Ak studiują tylko bardzo zamożni
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 19:00   #13
Dzikun
Zakorzenienie
 
Avatar Dzikun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 5 729
Dot.: STUDIA pomocy Krakowska Akademia Frycza-Modrzewskiego

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
no właśnie g... prawda, że na Ak studiują tylko bardzo zamożni
Prawda
Dzikun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 19:19   #14
ostatnigasiswiatlo3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 8
Dot.: STUDIA pomocy Krakowska Akademia Frycza-Modrzewskiego

chciałam wtrącić, że ja wybieram się na studia zaoczne więc gdzie bym nie poszła to i tak muszę płacić. a z tego co wyczytałam to semestr kosztuje u Frycza 1600zł, a na uj np. 2100zł za semestr. Poza tym, ja niestety zbyt późno zdecydowałam się na studiowanie tego kierunku i w deklaracji maturalnej wpisałam rozszerzoną matematykę, a prawie na wszystkie uczelnie na ten kierunek liczy się wos lub historia.Kolejna rzecz to to, że zależy mi własnie na krk, bo jest to najbliższe większe mi miasto a dojeżdzając kilkaset gdzie indziej co 2tygodnie długo bym nie pociągneła.Wiadomo, że teraz pożądani się inżynierowie ale chcę spróbować dostać się do policji, a Frycz po ukończeniu studiów oferuje mi zaświadczenie uprawniające do skrócenia kursu przygotowawczego do policji (np. Szczytno, Legionowo itp. )
ostatnigasiswiatlo3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 19:47   #15
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: STUDIA pomocy Krakowska Akademia Frycza-Modrzewskiego

Cytat:
Napisane przez Dzikun Pokaż wiadomość
Prawda
ale prawda, że g.. prawda czy prawda, że sami zamożni?
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 19:56   #16
Narrhien
Zakorzenienie
 
Avatar Narrhien
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 757
Dot.: STUDIA pomocy Krakowska Akademia Frycza-Modrzewskiego

nie w tym wątku napisałam
__________________
"Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu."


Narrhien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 20:06   #17
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: STUDIA pomocy Krakowska Akademia Frycza-Modrzewskiego

Koleżanka tam studiuje i również odradzam.
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 20:10   #18
Melanchton
Zakorzenienie
 
Avatar Melanchton
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z najwyższej wieży
Wiadomości: 3 768
Dot.: STUDIA pomocy Krakowska Akademia Frycza-Modrzewskiego

Mam kolegę, który chodził tam za kasę egzaminy za innych zdawać... Pewnego razu swój test wypełnił, a tam laska do niego zerka i błagalnie pyta, co ma wpisać w czwartym, a on jej na to, szeptem: "Churchill" i patrzy jak ona pisze: Czerczil...
__________________
just like Johnny Flynn said, 'the breath I've taken and the one I must' to go on
Melanchton jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 20:14   #19
ostatnigasiswiatlo3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 8
Dot.: STUDIA pomocy Krakowska Akademia Frycza-Modrzewskiego

kurcze teraz to już nie wiem co robić, pasuje mi ta szkoła pod względem kierunku i kryteriów przyjęcia ale te wasze opinie...:confu sed:
ostatnigasiswiatlo3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-20, 20:16   #20
anekania
Zakorzenienie
 
Avatar anekania
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 247
Dot.: STUDIA pomocy Krakowska Akademia Frycza-Modrzewskiego

Cytat:
Napisane przez ostatnigasiswiatlo3 Pokaż wiadomość
kurcze teraz to już nie wiem co robić, pasuje mi ta szkoła pod względem kierunku i kryteriów przyjęcia ale te wasze opinie...:confu sed:
Musisz wiedzieć, że w ofertach pracy, bardzo często pracodawcy podkeślają iż nie przyjmuja absolwentów KSW!! :/
anekania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 20:20   #21
ostatnigasiswiatlo3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 8
Dot.: STUDIA pomocy Krakowska Akademia Frycza-Modrzewskiego

zachęca mnie tam jeszcze to że może mi to skrócić kurs w szkole policyjnej, gdzie chce próbować się dostać do oporu.
ostatnigasiswiatlo3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 20:23   #22
laylusiaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 40
Dot.: STUDIA pomocy Krakowska Akademia Frycza-Modrzewskiego

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
mam dwóch kolegów na bezpieczeństwie wewnętrznym na AK (dawne KSW ) i nie narzekają... zdawać zdaję wszystko prędzej czy później, za poprawki też si u nich płaci więc tak czy inaczej każdego przepuszczają w każdej sesji. Przedmioty z nazwy wydają się poważne, w rezultacie okazują się niezbyt wymagające. Ogólnie koledzy, którzy średnio sobie radzili w liceum, na tych studiach nie schodzą poniżej średniej 4,0

ja uczęszczam właśnie na tą uczelnie. jestem na II roku psychologii.. generalnie to nie jest tanio i za wszystko trzeba płacić. nie pochodzę z bogatej rodzin, nie jestem snobem i nawet nie mam prawa jazdy (jest bardzo dużo osób mojego "pokroju") więc za żadne skarby nie zgodzę się z tą wypowiedzią. ja tam polecam tą szkołę. dobrzy wykładowcy,dobre standardy. ja polecam.
laylusiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 20:30   #23
laylusiaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 40
Dot.: STUDIA pomocy Krakowska Akademia Frycza-Modrzewskiego

Cytat:
Napisane przez anekania Pokaż wiadomość
Nie polecam tej szkoły!!
MOja przyjaciółka zrezygnowała i uciekała jak tylko mogła, i przeniosła się na inna uczelnię! Szkoła dla bogatych snobów jezdzących drogimi autami , szkoła typowa dla lansu. Oczywiście można poznać jakiś normalnych ludzi, ale Ci są spychani na margines jak nie mają na drinka za 50zł :/
Paranoja!! A no i oczywiście tam sie podobno tylko za kibel nie płaci
maskara! odradzam!
przepraszam, pomyliłam cytowanie w poprzednim poście. chodziło mi o zacytowanie tego.

skąd możesz wiedzieć, że masakra skoro nie uczęszczałaś na tą uczelnie? masz tylko info z drugiej ręki? bez przesady. to co napisałas z tym drinkiem to już gruba paranoja.
laylusiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 20:58   #24
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: STUDIA pomocy Krakowska Akademia Frycza-Modrzewskiego

ja tam studiuje i jestem zadowolona. Bardzo przyjazni wykladowcy,.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 20:59   #25
Nunum
Rozeznanie
 
Avatar Nunum
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 812
Dot.: STUDIA pomocy Krakowska Akademia Frycza-Modrzewskiego

Cytat:
Napisane przez ostatnigasiswiatlo3 Pokaż wiadomość
zachęca mnie tam jeszcze to że może mi to skrócić kurs w szkole policyjnej, gdzie chce próbować się dostać do oporu.
Ale na zaoczne mozesz probowac sie dostac na UJ lub UP, ja wolalabym studiowac na takich uczelniach niz na KSW. Moja kolezanka tam studiuje i jak w LO jest szlo starsznie kiepsko, zdawala ledwo z klasy do klasy to teraz ma dobre oceny z egzaminow i watpie zeby nagle zaczela sie uczyc Ale poszla na te studia bo rodzice jej placa i zalatwia prace po studiach wiec po co ma sie wysilac na innej uczelnii.
__________________
Słodycze i niezdrowe jedzenie
Waga w dół !
...
Nunum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 21:40   #26
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: STUDIA pomocy Krakowska Akademia Frycza-Modrzewskiego

Cytat:
Napisane przez Nunum Pokaż wiadomość
Ale na zaoczne mozesz probowac sie dostac na UJ lub UP, ja wolalabym studiowac na takich uczelniach niz na KSW. Moja kolezanka tam studiuje i jak w LO jest szlo starsznie kiepsko, zdawala ledwo z klasy do klasy to teraz ma dobre oceny z egzaminow i watpie zeby nagle zaczela sie uczyc Ale poszla na te studia bo rodzice jej placa i zalatwia prace po studiach wiec po co ma sie wysilac na innej uczelnii.
- - moj kolega skonczyl prawo i dostal sie na aplikacje. bez niczyjej pomocy. po tej szkole.

ps. ^latwosc^ egzaminow mozna miedzy bajki wlozyc. egzaminy sa normalne jak gdzie indziej- studiowalam na uniwerku wiec wiem.

Dla mnie plusem jest ze KA nie olewa studentow jak notorycznie robi to UJ.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 22:34   #27
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: STUDIA pomocy Krakowska Akademia Frycza-Modrzewskiego

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
- - moj kolega skonczyl prawo i dostal sie na aplikacje. bez niczyjej pomocy. po tej szkole.

ps. ^latwosc^ egzaminow mozna miedzy bajki wlozyc. egzaminy sa normalne jak gdzie indziej- studiowalam na uniwerku wiec wiem.

Dla mnie plusem jest ze KA nie olewa studentow jak notorycznie robi to UJ.
Co do pogrubionego - kolejny stereotyp, nawet nie chce mi się tego komentować, bo takie gadanie jest żałosne

Poza tym - z tego co wiem to prawo na AK wykładają przede wszystkim wykładowcy z UJotu. Kierunki ekonomiczne przeważnie wykładowcy z UEku. Także tego
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 22:58   #28
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: STUDIA pomocy Krakowska Akademia Frycza-Modrzewskiego

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość

Poza tym - z tego co wiem to prawo na AK wykładają przede wszystkim wykładowcy z UJotu. Kierunki ekonomiczne przeważnie wykładowcy z UEku. Także tego
więc lepiej od razu wybrać UJ niż prawo na AK
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 23:08   #29
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: STUDIA pomocy Krakowska Akademia Frycza-Modrzewskiego

Owszem, lepiej.
Ale mam znajomą, która na prawo na UJ się nie dostała, poszła na AK jak jeszcze było KSW i miała zajęcia z tymi samymi wykładowcami co jej znajomi studiujący na UJocie... tylko oczywiście w sesji miała mimo wszystko lżej ale uczyła się tego samego. Tylko to było kilka lat temu, nie wiem czy teraz też tak jest. Ale skądś tych wykładowców AK musi brać, przecież nie posiada zbyt bogatej własnej bazy pracowników
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-21, 01:00   #30
Lady_Kala
Rozeznanie
 
Avatar Lady_Kala
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 809
Dot.: STUDIA pomocy Krakowska Akademia Frycza-Modrzewskiego

Strasznie wszystkie lecicie stereotypami. Przykre, że najczęściej nie wiedząc nic o tej uczelni albo powtarzając bajki usłyszane od koleżanki mojej koleżanki kuzynki siostrzenicy mojego szwagra...

Nie spotkałam się nigdy z tym, żeby w jakiejkolwiek ofercie pracy było zastrzeżone, że nie przyjmują absolwentów KA-chętnie zobaczę link do takowej oferty, bo wydaje mi się to raczej czymś w stylu urban legend niż prawdą.
Nie jest wcale łatwo i nie jest prawdą, że płacąc zaliczysz sesję. Studiuję tam administrację sądową-mnóstwo osób na roku ma warunki i powtarzanie przedmiotu z lat poprzednich, które prędzej czy później będą musieli zaliczyć, żeby móc uzyskać dyplom. Są przedmioty łatwiejsze ale też takie, na które kładą szczególny nacisk i nie jest łatwo je zdać. Na egzamin z prawa gospodarczego przyszły osoby z powtarzania przedmiotu, które formalnie szkołę skończyły już 3-5 lat temu ale nie mogą się bronić z powodu braku zaliczenia z tego przedmiotu. Podobnie było z wieloma przedmiotami. Kadra jest w większości z UJ (na moim wydziale, na ekonomicznym z kolei z UEKu), mamy też część swojej własnej kadry-wykształconej w szkole oraz wykładowców z innych uczelni, którzy przeszli na wyłączność KA i pracują już tylko u nas. Porównujący wymagania jakie stawiali nam z tymi, które egzekwowali na UJocie nie wynika, żeby traktowali nas jakoś specjalnie ulgowo, czasem wręcz przeciwnie-wykładowca na UJocie dość łagodny i mało wymagający u nas przyciskał mocniej-jakby celowo udowadniając, że pomimo płacenia za studia musisz coś sobą reprezentować. Nie jest też prawdą, że nawet leniwe osoby nic się nie uczące skończą studia-tacy odpadli u nas na 1szym roku
I totalną bzdurą jest to, że studiują tylko osoby bogate. Jak można tak generalizować i uogólniać? takim gadaniem nie wystawiacie negatywnej oceny uczelni a sobie-wszak każdy wie, ze stereotypy są domeną osób ograniczonych, o wąskich horyzontach. Mam na roku i osoby przyjeżdżające własnymi, drogimi samochodami i osoby żyjące na poziomie średniej krajowej ale też osoby biedniejsze dostające od uczelni stypendia socjalne z powodu niskiego dochodu na osobę w rodzinie. Przekrój sytuacji materialnej jak w każdym jednym środowisku-występują i Ci biedniejsi i bogatsi.
A to, że ktoś mało zdolny w liceum ukończył te studia? a co to udowadnia niby? Ja znam malo zdolne w liceum osoby, które skończyły Akademię Rolniczą, Politechnikę, Agh, UJ czy Pedagogiczną. Może nie wymagali na ich kierunkach zbyt wiele a może te osoby wzięły się za naukę dopiero na studiach-nie wiem to nie oceniam. A tym bardziej nie wystawiam uczelni świadectwa na podstawie jednego studenta.
Fakty są takie, że KA co roku jest coraz wyżej w rankingach uczelni.
Ja jestem zadowolona, znam też osoby z wydziału ekonomii i zarządzania (marketing, zarządzanie bezpieczeństwem), socjologi, bezpieczeństwa wewnętrznego właśnie, którzy także nie narzekają. Znam mnóstwo osób, które z dyplomem KA znalazły pracę w zawodzie-zwłaszcza absolwentów administracji, które znalazły pracę w sądach, prokuratorze, urzędach państwowych-i to wcale nie dzięki znajomościom.
Dodatkowym plusem jest to, że uczymy się w komfortowych warunkach-kampus jest nowoczesny, znakomicie dostosowany do osób niepełnosprawnych, których uczy się u nas mnóstwo, sale są przestronne, klimatyzowane, dobrze nagłośnione. Biblioteka jest świetnie zaopatrzona, są liczne sklepiki/stołówki/barki, pokoje studenckie, wifi w budynkach kampusu głównego, zadbane i czyste toalety. Tego często nie uświadczysz w budynkach innych uczleni-nawet płacąc na zaoczne studia (moja siostra studiuje na pedagogicznym i wiem w jakich warunkach odbywają się zajęcia)

Jeśli podoba Ci się program studiów to nie wahaj się, myślę, że będziesz zadowolona.
__________________
Bloguję o perfumach:
https://olfaktoryczna-swiatynia.blogspot.com/
***
ADOPT! SAVE A LIFE!
Life saved: 2 Milka Draka
Dwie syberian husky
Lady_Kala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-24 09:34:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:47.