Nie miałem dzieciństwa i raz chcę być dorosły, a raz dzieckiem.. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-08-11, 18:37   #1
adam2002
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 2

Nie miałem dzieciństwa i raz chcę być dorosły, a raz dzieckiem..


xx

Edytowane przez adam2002
Czas edycji: 2017-08-20 o 11:33
adam2002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-11, 19:31   #2
201803071148
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 1 468
Dot.: Nie miałem dzieciństwa i raz chcę być dorosły, a raz dzieckiem..

idź do specjalisty, on Ci pomoże. Serio, to nie jest wstyd chodzić do psychoterapeuty/psychologa/psychiatry, a teraz po prostu niszczysz swoją psychikę i zdrowie
201803071148 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-11, 20:53   #3
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Nie miałem dzieciństwa i raz chcę być dorosły, a raz dzieckiem..

Cytat:
Napisane przez adam2002 Pokaż wiadomość
Od 13 roku życia cierpię na zaburzenia odżywiania (początkowo jedzenie kompulsywne, potem anoreksja, potem jedzenie kompulsywne i bulimia ćwiczeniowa, potem jedzenie kompulsywne, teraz ogólnie zaburzenia odżywiania) oraz podejrzewam u siebie od 13 roku życia depresję. Obecnie mam 15 lat. Nie wychodzę nigdzie, nigdy nie miałem znajomych, prawie nie chodzę do szkoły, bo nie daję rady wstać itp. Mam duży problem ze zrozumieniem, jaki chcę być. Ogólnie to miesza sie to tak:
1. Chcę być już dorosłym facetem, zarabiać, być wysportowanym, podrywać kobiety, prowadzić życie dojrzałego, samodzielnego człowieka. (nawet w internecie kilka razy podawałem się za starszego, tak 20 lat, pisałem z dziewczynami 17-18 i po prostu z nimi flirtowałem, eh..). Ogólnie to jak na swój wiek jestem bardzo dojrzały - nie mówię to z własnego osądu, lecz również z opinii nauczycieli, ludzi wokół mnie itd. Fascynuje mnie psychologia, wypowiadam się raczej o wiele dojrzalej niż moi rówieśnicy, mam bardzo szerokie koła zainteresowań. Nie zachowuję się jak chłopak w moim wieku, rówieśnicy mnie śmieszą, marzę, by być starszy.

2. Nienawidzę, że mam 15 lat i jestem już taki "duży". Mam ochotę być chudziutkim chłopakiem, wstawać na śniadanie z mama, potem iść z plecakiem do szkoły jak w podstawówce, tam gadać o sprawach, na jakie rozmawiają dziesięciolatkowie. Mam ochotę iść na strych, znieść zabawki i się bawić... Nawet nad morzem poznałem 10letniego chłopaka, bawiliśmy się przez jakieś 4 godziny no i było super.

Ogólnie to waham się między tymi dwiema wizjami - albo być małym chłopcem, który się bawi, nie myśli w ogóle o sensie życia, planach, osiąganiu sukcesów, niekwestionowaniu wszystkiego, albo być dorosłym facetem, który właśnie o tym sensie życia myśli, jest pisarzem, dojrzały i tak dalej.

Ma to również związek z moimi zaburzeniami odżywiania - jak był okres, że chciałem być dzieciakiem, głodziłem się. Jak chciałem być dorosły, to ćwiczenia, bieganie, bo mięśnie.
Mam też tak, że jak obejrzę jakiś serial, gdzie są nastolatkowie, chcę się zachowywać jak oni. Jak obejrzę komedię, gdzie są dojrzali faceci, chcę być jak oni.
I już nie wiem, co właściwie robić

Nie miałem dzieciństwa, bo już w wieku 12 byłem nieźle we wszystkim rozgarnięty. Jakoś od 11 roku życia chciałem być dorosły, nie interesowały mnie rzeczy, o których mówią rówieśnicy. Cały czas żyję, ze kiedyś będę dorosły, to będzie za☠☠☠iście, a tak naprawdę to tak cholernie chciałbym odrobić dzieciństwo, no ale jak. Ehh.
Nie wiem czy ci to pomoże, ale jest wiele osób które nie mają dzieciństwa, szybko dorastają.
Część tak sama z siebie, inni że względu na okoliczności, wydarzenia w życiu.
Także nie jesteś jedyną osobą w takiej sytuacji na naszej planecie

Wizyta u psychoterapeuty na pewno nie zaszkodzi.
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-12, 11:52   #4
bluebluesky
Zakorzenienie
 
Avatar bluebluesky
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 3 573
Dot.: Nie miałem dzieciństwa i raz chcę być dorosły, a raz dzieckiem..

Dlaczego nie miales dziecinstwa?
__________________
Ktoś nie śpi, aby spać mógł ktoś.
bluebluesky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-12, 12:34   #5
adam2002
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 2
Dot.: Nie miałem dzieciństwa i raz chcę być dorosły, a raz dzieckiem..

Tak naprawdę to trudno mi powiedzieć, kiedy tym dzieckiem "przestałem" być. Kiedy miałem 8 lat, ojciec zdradził matkę po raz pierwszy i chwilowo wyniósł się do kochanki. Mama codziennie płakała, wydzwaniała do niego. Ja nie odczułem straty ojca w ogóle - nie pił jakoś przesadnie, nigdy nie był dla nas wsparciem, wywoływał kłótnie, czasami bił mamę. Mnie rzadko, najczęściej prała mnie mama (na przykład uderzanie głową o podłogę, szarpanie, kopanie, policzkowanie, plucie, czasem nawet gryzienie). Nie byliśmy patologią z zewnątrz. Chciałem w tym okresie być dla mamy jakimś oparciem, skoro sam w ogóle nic nie odczułem. Ojciec wrócił, niby wszystko się ułożyło. Generalnie to właśnie w tym okresie nie chciałem być dzieckiem, a dorosłym. już w wieku bodajże 9 albo 10 lat byłem zafascynowany filmami typu Zmierzch i chciałem prowadzić życie dorosłego faceta - podrywać kobiety, mieć pracę. Do tego zafascynowanie seksem od 10 roku życia, ale nie jak większość kolegów, że sobie chichrali, ale ja naprawdę fascynowałem, że mam już kobietę, jestem dorosły i ogólnie. Niby miałem jakichś znajomych, ale starałem się udawać starszego. Bardzo szybko sięgnąłem po literaturę dla osób starszych, rozmawiałem na pseudo poważne tematy (nawet ze znajomymi jak w 4 klasie wracaliśmy ze szkoły to robiliśmy konkursy, kto opowie lepszą historię miłosną o mnie i o Belli Swam ;--; ) Generalnie to bardzo fascynowałem się serialami i w wieku 11 lat układałem plany, jak to będzie, gdy będę już dorosłym facetem.
adam2002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-12, 12:59   #6
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Nie miałem dzieciństwa i raz chcę być dorosły, a raz dzieckiem..

Polecam psychologa. Naprawdę. Masz sporo tych traum z dzieciństwa i zaburzenia odżywiania to zaledwie czubek góry lodowej. Może być tak, że próbujesz kontrolować swoje ciało by mieć poczucie kontroli nad własnym życiem bo przez to piekło, które zgotowali Ci dorośli kiedyś mogłeś poczuć, że nad swoim życiem nie masz wcale kontroli i stąd takie zaburzenia. Bardzo często tak jest bo żywienie, wagę kontrolować najłatwiej i widać tego wymierne efekty.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-12, 13:03   #7
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Nie miałem dzieciństwa i raz chcę być dorosły, a raz dzieckiem..

Nie psycholog tylko PSYCHOTERAPEUTA. I autor faktycznie potrzebuje terapii tyle ze jest niepełnoletni. Nie wiem czy może sobie sam załatwić terapię.

wysłane telepatycznie
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-08-12 14:03:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:08.