podnośnik hydrauliczny, lewarek - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-12-02, 15:20   #1
KrysiaP87
Przyczajenie
 
Avatar KrysiaP87
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 18
GG do KrysiaP87

podnośnik hydrauliczny, lewarek


cześć dziewczyny czy wie któraś z Was może czym się różnią od siebie, czym się cechują i co jest lepsze: podnośnik hydr. czy lewarek? czy podnośnik hydr jest do wszytskich aut a lewarek do określonej marki czy jak? w co lepiej sie zaopatrzyć?
KrysiaP87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-02, 17:39   #2
Le Tigre
Raczkowanie
 
Avatar Le Tigre
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Tu i teraz
Wiadomości: 364
Dot.: podnośnik hydrauliczny, lewarek

A nie-dziewczyny też mogą odpowiedzieć?

Lewarek podnosi przy użyciu mechanizmu, np. w przypadku lewarka trapezowego auto podnosi się kręcąc korbą i tym samym za pomocą takiej długiej "śruby" "ściska" się całą konstrukcję lewarka unosząc jednocześnie auto.

Podnośnik hydrauliczny ma w sobie olej i pompując małą dźwignią zwiększamy ciśnienie oleju, co powoduje wypychanie tłoka, który podnosi auto.

To taki bardzo nieprecyzyjny i zagmatwany opis Naprawdę ciężko to tak opisać, żeby było to zrozumiałe dla kogoś, kto nigdy nie miał do tej pory nic wspólnego z tymi urządzeniami (a po pytaniu sądzę, że nie miałaś).

A teraz kwestia praktyczna - lewarek zazwyczaj jest przystosowany do konkretnego aura. Ma takie zaczepy, które pasują do danego samochodu. Oczywiście może się zdarzyć, że będzie pasował do innego (właśnie wspomniany trapezowy jest w sumie uniwersalny), ale to już różnie.

Natomiast hydrauliczny powinien pasować do każdego auta, a przynajmniej do każdego o masie dopuszczalnej do podnoszenia tym podnośnikiem (Nie radzę podnosić Stara podnośnikiem od Seicento)

Osobiście polecam hydrauliczny - pewniejszy w użyciu (mniejsza szansa, że auto spadnie z podnośnika, choć może oczywiście się zdarzyć) i co chyba ważniejsze w tym przypadku mniej siły trzeba włożyć w podniesienie auta.
__________________
When I was a kid I used to pray every night for a new bicycle. Then I realize God doesn’t work that way, so I stole one and prayed for forgiveness. - Emo Philips
Le Tigre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-02, 18:35   #3
KrysiaP87
Przyczajenie
 
Avatar KrysiaP87
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 18
GG do KrysiaP87
Dot.: podnośnik hydrauliczny, lewarek

Le Tigre dziekuje bardzo!!! już teraz wiem że lepiej zaopatrzyć sie w podnośnik hydrauliczny, bo jest pewnejszy i nie musze wkładać w niego tyle siły i nawet jak zmienie auto to podnośnik mogę sobie zostawić. Buziaki wielkie dzięki
KrysiaP87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-03, 21:32   #4
arek***
Zadomowienie
 
Avatar arek***
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: wawa , lublin , łódź
Wiadomości: 1 161
Dot.: podnośnik hydrauliczny, lewarek

Cytat:
Napisane przez KrysiaP87 Pokaż wiadomość
Le Tigre dziekuje bardzo!!! już teraz wiem że lepiej zaopatrzyć sie w podnośnik hydrauliczny, bo jest pewnejszy i nie musze wkładać w niego tyle siły i nawet jak zmienie auto to podnośnik mogę sobie zostawić. Buziaki wielkie dzięki
Tylko upewnij się wcześniej w jakie miejsca możesz podstawiać ten podnośnik , zeby nie zrobić dziury w podłodze czy progu ....
__________________
http://www.foto1.biz <-moje fotki z podróży
arek*** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-05, 11:42   #5
KrysiaP87
Przyczajenie
 
Avatar KrysiaP87
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 18
GG do KrysiaP87
Dot.: podnośnik hydrauliczny, lewarek

a już wiem - pokazali mi na wulkanizacji przy zmianie opon :P
KrysiaP87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-24, 09:50   #6
Magdalena_80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 1
Dot.: podnośnik hydrauliczny, lewarek

Jeśli szukacie dobrych podnośników hydraulicznych to polecam stronę ehak24 pl - świetnej jakości sprzęt mają i sama się u nich zawsze wyposażam.
Magdalena_80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-24 10:50:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:41.