Przyjaciółka? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-12-10, 18:39   #1
Michiko_1
Raczkowanie
 
Avatar Michiko_1
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 56

Przyjaciółka?


Hey Dziewczyny, mam przyjaciolke ktora bardzo rywalizuje. Zawsze musi byc najlepsza, najpiekniejsza, miec najwiekszy sukces.



Np: bylusmy razem na drinku, byl tam pewien chlopak ktory na mnie zwracal uwage. Jak ona to zauwazyla, to od razu zaczela sie na niego patrzyc etc. zeby to na nia zwracal uwage nie na mnie, a ona ma faceta!!!! A ja nie.



Ja mam skromnie zycie. Ona ma duzo lepsze i czesto to podkresla.

Do tego powiedziala mi ze jej chlopak mysli ze ja nigdy nie osiagne swoich celow i inne. Czyli o mnie gadaja. I to niepochlebnie. To mi wcale nie pomaga, wrecz doluje.

Szczerze mowiac po spedzeniu czasu z nia czuje sie smotno, zdolowana, bez energii zyciowej.



Czuje ze ona porownuje swoja sytuacje do mojej i cieszy sie ze ma lepiej i blyszczy.



W jej towarzystwie czuje sie nieatrakcyjna, ‘mala’, szara. Nie wplywa to dobrze na mnie i na moi stan psychiczny.



Czy to jest w porzadku zeby zrobic przerwe w tej znajomosci?
Michiko_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-12-10, 19:04   #2
kwiaty_w_polu
Justyna :)
 
Avatar kwiaty_w_polu
 
Zarejestrowany: 2023-06
Wiadomości: 530
Dot.: Przyjaciółka?

po co Ci kontakt z kimś kto podkopuje Twoją samoocenę i Ciebie smuci?
kwiaty_w_polu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-12-10, 19:22   #3
Michiko_1
Raczkowanie
 
Avatar Michiko_1
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 56
Dot.: Przyjaciółka?

Z gory przepraszam za literowki!!! Pisalam szybko na komorce
Michiko_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-12-10, 19:25   #4
Michiko_1
Raczkowanie
 
Avatar Michiko_1
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 56
Dot.: Przyjaciółka?

Masz racje!!!



W sumie znamy sie 2 lata…szkoda troche, ale niestety zauwazam ze ta relacja naprawde mi szkodzi! Ona mnie nie buduje i nie podnosi na duchu… ciekawe ze dopiero teraz przejrzalam na oczy!!! Wczesniej to tolerowalam.
Michiko_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-12-10, 19:27   #5
goskasamosia27
Raczkowanie
 
Avatar goskasamosia27
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 79
Dot.: Przyjaciółka?

Olej ją. Szkoda twoich nerwów a przede wszystkim zdrowia psychicznego. Miałam taką "koleżankę", odcięłam się od niej i żyje mi się o wiele lepiej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
goskasamosia27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-12-10, 19:32   #6
Alegory
Raczkowanie
 
Avatar Alegory
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 297
Dot.: Przyjaciółka?

Dziwną masz definicję przyjaźni.

Proponuję poszukać ludzi, którzy będą Cię wspierać, motywować i przy których będziesz czuła się dobrze. Nie takich, którzy na dołowaniu Ciebie, podbudowują swoje ego.
Jeśli "przyjaciółka" robi to nieświadomie, możesz z nią porozmawiać o tym, jak się czujesz w kontakcie z nią. Jeśli jesteś dla niej ważna, uwzględni to - zmieni swoje zachowanie.
Alegory jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-12-10, 19:36   #7
karawanna
Zakorzenienie
 
Avatar karawanna
 
Zarejestrowany: 2020-11
Lokalizacja: Ciemna Strona Mocy
Wiadomości: 8 319
Dot.: Przyjaciółka?

Urwij z nią kontakt.
To nie jest Twoja przyjaciółka.
karawanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-12-10, 19:52   #8
Michiko_1
Raczkowanie
 
Avatar Michiko_1
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 56
Dot.: Przyjaciółka?

Odpowiem na wszystko na raz.



Wiec macie racje tak prawdziwa przyjaciolka by sie nie zachowywala. Chcialam jeszcze dodac ze nie cieszy sie jak mi sie cos dobrego przytrafia, jak dziele sie tym, ovzywiscie mowi ze super! Extra! Ale ja widze ze ledwo to trawi! To nie jest dobra energia. Wogole nie wiem ale mam wrazenie ze ona mi dobrze nie zyczy tak od serca, szczerze.



I chyba juz nie chce w tym byc. Dla mojego zdrowia psychicznego. Grudzien to dla mnie czas refleksji. I dochodze do wnioski ze musze to co mnie troche niszczy zostawic w 2023. Sluszne tez jest stwierdzenie ze podbudowuje swoje EGO moim kosztem, to naprawde nie jest przyjemne!

---------- Dopisano o 20:52 ---------- Poprzedni post napisano o 20:46 ----------

Sorry ze tak wszystko wylewam…ale to wszystko wyplywa na powierzchnie. Ufalam jej i jej radom.

W tym roku trzy razy bylam w duzych problemach bo posluchalam jej. Raz troche stracilam finansowo. Po za tym duzo mnie to kosztowalo zdrowia!!!! Ze stresu ktory byl konsekwecja, zaczegam miec ucisk z klatce piersiowej, klopoty z lapaniem oddechu, nie moglam spac. To trwalo pare miesiecy. Sorry ale k#^%wa cos tu jest nie tak. Nie wiem czy specjalnie wpuscila mnie w maliny, mam nadzieje ze nie, jednak dzieki jej ‘dobrym radom’ mialam duze problemy!
Michiko_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-12-10, 19:58   #9
Aelora
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2021-09
Wiadomości: 1 384
Dot.: Przyjaciółka?

Nie przejmuj się, przecież forum jest po to, żeby pogadać i napisać swoje refleksje anonimowo.
Zgadzam się z dziewczynami wyżej - skoro ona podkopuje Twoją samoocenę, ciągle rywalizuje i jeszcze miałaś przez nią parę razy problemy, w tym finansowe, to na pewno nie jest Twoją przyjaciółką. Po prostu nie życzy Ci dobrze, wręcz szkodzi i utrudnia życie, więc trudno nazywać taką osobę przyjacielem.
Aelora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-12-10, 20:03   #10
Michiko_1
Raczkowanie
 
Avatar Michiko_1
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 56
Dot.: Przyjaciółka?

@Aerola



Dzieki Kochana!!! ☺️ Milo dostac troche wsparcia. Tylko nie moge pojac tego ze tyle czasu mi to zajelo zeby to rozszyfrowac!!!! Mam tendencje do tlumaczenia ludzi.. dawania im szans, ale to jest moim kosztem! I to nie jest okay. No trudno moglam wczesniej zareagowac, a moze lepiej pozno niz wcale. I to jest ten wlasciwy moment. ❤️❤️❤️
Michiko_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-12-10, 20:15   #11
goskasamosia27
Raczkowanie
 
Avatar goskasamosia27
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 79
Dot.: Przyjaciółka?

Droga autorki, zrezygnuj z niej, to nie jest przyjaciółka. Szkoda Twojego zdrowia psychicznego! Naprawdę nie zawracaj sobie nią głowy skoro wyrządza Ci krzywdę. Wiem że to trudne z kimś zerwać nagle kontakt ale uwierz Mi że za jakiś czas zrozumiesz że było warto. Zadbaj o siebie i odwróć się od niej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
goskasamosia27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-12-10, 21:23   #12
Michiko_1
Raczkowanie
 
Avatar Michiko_1
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 56
Dot.: Przyjaciółka?

@GoskaSamoska27



Dzieki Kochana! ☺️ wlasnie czas zadbac o siebie, poznac dobrych ludzi ktorzy beda mi dobrze zyczyc od serca ❤️ a uwolnic sie od tych ktorzy mi szkodza.
Michiko_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-12-15, 14:16   #13
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 871
Dot.: Przyjaciółka?

Autorko, a co z tym chłopakiem z baru? Twierdzisz, że zwracał na Ciebie uwagę. Poprosił o numer, zagadał do Ciebie? Bo może masz rację, a może prawda leży gdzieś pośrodku i trochę na wyrost obwiniasz koleżankę za jakieś swoje niepowodzenia.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-12-15 15:16:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:11.