Problem z chłopakiem! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-10, 22:37   #1
Czoko Bomba
Przyczajenie
 
Avatar Czoko Bomba
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 25

Problem z chłopakiem!


Witajcie, mam problem otóż mój chłopak nie może ze mną zamieszkac, poniewaz jego matka twierdzi, że musi on jej pomagac finansowo, jest ona troche chora,ale daje sobie radę. Wiem jaka jest jego matka za kilka lat tez go nie puści z domu, bo powie zeby się nią zajmował !! pomocy!! nie mozemy razem mieszkać, bo inaczej ona go wymelduje z domu,no chyba że dawałby jej pieniądze na utrzymanie. Co robić? ma sens życie z takim człowiekiem,może lepiej poszukać sobie kogos innego?
Czoko Bomba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-11, 07:11   #2
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Problem z chłopakiem!

Cytat:
Napisane przez Czoko Bomba Pokaż wiadomość
Witajcie, mam problem otóż mój chłopak nie może ze mną zamieszkac, poniewaz jego matka twierdzi, że musi on jej pomagac finansowo, jest ona troche chora,ale daje sobie radę. Wiem jaka jest jego matka za kilka lat tez go nie puści z domu, bo powie zeby się nią zajmował !! pomocy!! nie mozemy razem mieszkać, bo inaczej ona go wymelduje z domu,no chyba że dawałby jej pieniądze na utrzymanie. Co robić? ma sens życie z takim człowiekiem,może lepiej poszukać sobie kogos innego?

Zasadniczo to jeśli on nie umie się postawić, to wg mnie związek nie przetrwa, bo mamusia będzie nim sterowała nie tylko w przypadku mieszkania, ale dojdą równiez inne sprawy. No niestety, tak to jest z nieprzeciętą pępowiną.


Tylko tu jest pytanie: czy matka to jedyny problem, czy może on sam nie jest do konca przekonany o tym wspólnym mieszkaniu i dlatego o to nie walczy? Ile macie lat, ile czasu jestescie w związku?
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-11, 14:06   #3
p_atrycja 26
Raczkowanie
 
Avatar p_atrycja 26
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 138
Dot.: Problem z chłopakiem!

A on jak wyzkazuje się w tej sprawie ? Robi coś aby się wyprowadźić czy grzecznie słucha mamy ? Jeżeli jest to synuś mamusi i słuch się je we wszystkim co powie i nie umie się jej postawić i nie ma własnego zdania, odpuść sobie bo on się nigdy nie zmieni, i dla niego zawsze będie ważniejsza mama i będzie na każde jej zawołanie.
__________________
<ciach_reklama>
p_atrycja 26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-11, 14:34   #4
knot
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 221
Dot.: Problem z chłopakiem!

Czoko Bombo, a jaki widzisz problem z jego wymeldowaniem przez matkę? Czy wtedy Ty musiałabyś zameldować jego u siebie? Czy macie własne lokum (tj Twoje?) Czy jesteś gotowa na związek z nim na 100%? Bo jak go chcesz zameldować, to już będzie związek na poważnie.
Czy jesteś w 100% pewna, że chcesz z nim być do końca życia, mieć z nim dzieci, z tymi dziećmi świętować dzień babci (czyli Twojej teściowej?), odwiedzać ją jako synowa? Czy znasz i akceptujesz/lubisz jego rodzinę?
Pamiętaj, że po ślubie zyskujesz nie tylko jego miłość, ale i prozę życia, funkcjonowanie z jego rodziną, święta, imieniny, itd.

Jakie na prawdę są przeszkody? Bo powiem Ci tak: jak facet kocha i na prawdę mu zależy, to staje na głowie, żeby ze swoją ukochaną być, nawet rzuca pracę i przeprowadza się do innego miasta, żeni szybko, itd.
Czy to jego matka jest przeszkodą? Przecież możecie dawać jej pieniądze na utrzymanie w zamian za niewymeldowywanie. czy jesteś na to gotowa, że po ślubie, jak będziecie mieć dzieci, to on część zarobków będzie oddawał na matkę, a nie wszystko na waszą rodzinę i dzieci?
Taka proza życia, którą musisz uwzględniać.
knot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-11, 21:12   #5
Czoko Bomba
Przyczajenie
 
Avatar Czoko Bomba
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 25
Dot.: Problem z chłopakiem!

Ja mam 23 lata, on 24. Problem polega na tym,że planujemy dopiero wynająć mieszkanie. Ja nie mam swojego,więc nie mam możliwości zameldowania go gdziekolwiek. Jego rodzice (szczególnie surowy ojciec) zaznaczył, że jeśli on wyprowadzi się z domu to go wymelduje. Sprawa wygląda tak, ze jego rodzice nie radzą sobie aż tak dobrze finansowo, on ciągle ich wspiera, tj. ''dorzuca'' do mieszkania. Wiadomo,że jakby się wyprowadził, to by się nie dorzucał i bylo by im ciężej, a tym samym oni go wymeldują, bo nie będą płacić za kogoś czynszu kto tu nie mieszka. A on nie zarabia aż tyle,żeby utrzymać i siebie i dorzucać coś rodzicom. Więc jeśli go wymeldują, bedzie po prostu jako bezdomny. Kompletnie nie ma gdzie się zameldować.
Czoko Bomba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-11, 21:45   #6
alcia22
Rozeznanie
 
Avatar alcia22
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 797
Dot.: Problem z chłopakiem!

Jeśli planujecie razem przyszłość to on musi wybrać albo rodzice albo wasz związek, bo całe życie z mamusią i tatusiem żył nie bedzie
alcia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 18:20   #7
knot
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 221
Dot.: Problem z chłopakiem!

Ja bym mu radziła się wyprowadzić. Rodzice chcą mieć dzieci przy sobie i może tak gadają, żeby go zatrzymać.
Poza tym nie jestem pewna, ale czy to oni mogą go w ogóle wymeldować? A nie musi on sam? Dowiedzcie się, dzwoniąc do Urzędu, do wydz meldunkowego.
Z kolei jeśli się wyprowadzi, to jego rodzice inaczej na niego spojrzą: jako na odpowiedzialnego, zaradnego, kochającego Ciebie i zdecydowanego.
Jeśli tego nie zrobi, dla nich będzie to oznaczało, że mogą nadal nim kręcić i że nie do końca mu na Tobie zależy.

Żeby nie stawiać sprawy na ostrzu noża, przeliczcie, ile on kosztuje, mieszkając u rodziców, ile skorzystają na jego wymeldowaniu (może to jest niewiele, ja nie wiem, ale chyba tylko śmieci i jakieś tam części czynszu będą mniejsze), a na ile by mógł im pomagać finansowo.
Dowiedzcie się tego szczegółowo, bo tak to takie gadanie nie ma sensu.

Edytowane przez knot
Czas edycji: 2013-06-12 o 18:21
knot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-12, 20:38   #8
ailatan1985
Zakorzenienie
 
Avatar ailatan1985
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 983
Dot.: Problem z chłopakiem!

Cytat:
Napisane przez alcia22 Pokaż wiadomość
Jeśli planujecie razem przyszłość to on musi wybrać albo rodzice albo wasz związek, bo całe życie z mamusią i tatusiem żył nie bedzie
Brawo!!!!!!!
__________________
" Bo to co może Nas zabić, najczęściej jest tym co pozwala Nam żyć... " 
ailatan1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-13, 18:49   #9
Czoko Bomba
Przyczajenie
 
Avatar Czoko Bomba
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 25
Dot.: Problem z chłopakiem!

Dzowniliśmy, okazało się że to suma prawie 200 złotych. Nie stać go , żeby wynająć swoje mieszkanie i jeszcze płacić rodzicom tą część. Nie może tez sobie pozwolić na wymeldowanie.

Jednym słowem jesteśmy w kropce.

Rozmawiałam z nim wczoraj na ten temat to się pokłóciliśmy, powiedział że jego rodzice starają się o jakiś tam dodatek od miasta czy coś, nie wiem dokładnie o co chodziło , w każdym razie w ciągu miesiąca mają dostać odpowiedź. Jeśli im się uda - i dostaną ten dodatek, powiedzieli że może się wyprowadzić i nie wymeldują go.

Powiedziałam mu żeby trochę się wykazał postarał , ale on kompletnie nie wie co robić , twierdzi że czeka na cud i pozostaje czekać na decyzję odnośnie tego dodatku. Wykrzyczał w złości , że zamieszkamy razem jak przyjdzie na to czas, bo teraz sprawy się skomplikowały.

Co o tym wszystkim myśleć?!
Czoko Bomba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 17:50   #10
knot
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 221
Dot.: Problem z chłopakiem!

Cytat:
Napisane przez Czoko Bomba Pokaż wiadomość
Dzowniliśmy, okazało się że to suma prawie 200 złotych.
Czyli tyle kosztuje goły czynsz za niego? W sensie, że jak się wyprowadzi i wymelduje, to to wymeldowanie da 200 zł mniej opłat jego rodzicom? Nie jest w to wliczona np woda, którą traci, a która by nie była użyta, gdyby tam nie mieszkał, gaz, prąd w jego pokoju itd?

Rozwiązań jest kilka:
wyprowadzić się do Ciebie
wynająć mieszkanie 200 zł tańsze
wynająć pokój z innymi np parami, studentami...
znaleźć pracę 200 zł miesięcznie lepiej płatną
Jak Ci zalezy, to umów śie znim, że bedziesz więcej dokładała do mieszkania, zeby mu zostawało te 200 zł dla rodziców.

kasa to tylko kasa, naważniejsze jest wasze szczęście.
knot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 17:15   #11
BlackGlass
Raczkowanie
 
Avatar BlackGlass
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 152
Dot.: Problem z chłopakiem!

Cytat:
Napisane przez knot Pokaż wiadomość
Ja bym mu radziła się wyprowadzić. Rodzice chcą mieć dzieci przy sobie i może tak gadają, żeby go zatrzymać.
Poza tym nie jestem pewna, ale czy to oni mogą go w ogóle wymeldować? A nie musi on sam? Dowiedzcie się, dzwoniąc do Urzędu, do wydz meldunkowego.
Z kolei jeśli się wyprowadzi, to jego rodzice inaczej na niego spojrzą: jako na odpowiedzialnego, zaradnego, kochającego Ciebie i zdecydowanego.
Jeśli tego nie zrobi, dla nich będzie to oznaczało, że mogą nadal nim kręcić i że nie do końca mu na Tobie zależy.
Jeżeli są zaborczy(a wydaje mi się, że tak jest, choćby to, że musi się matką opiekować, itp), to wyprowadzka będzie w ich mniemaniu najgorszą rzeczą, jaką synuś zrobi, a jego dziewoja będzie po wsze czasy przeklęta. Tudzież będą im uprzykrzać życie i ciągle dzwonić po syna, bo zakupy, bo pomóż, bo coś się zepsuło, wróć do domu, zostaw ją, ona nie jest dla Ciebie, itp. Tym bardziej, iż rozumiem, że jest jedynakiem.

Pytanie również, jakie masz układy z jego rodzicami, bo jeśli średnie w kierunku złych, to niekoniecznie się to zmieni.
__________________
BlackGlass jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:55.