kiedy komuś zależy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-03-05, 19:35   #1
nocbezgwiazd
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 200

kiedy komuś zależy


Hej,
Spotykam się z nim lekko ponad rok. Jest względnie dobrze – względnie bo bywały różne chwile w których dochodziło do nieporozumień. Różnice poglądów i dwa uparte charaktery. Zdarza się jak wszędzie. Jednak, mam wrażenie, czuję od początku, że nie otwiera się w pełni ze swoimi myślami, poglądami. Rozumiem bo też mam swoje myśli, których nie chcę ujawnić – ale mam wrażenie że to zaczyna się pogłębiać. Jeśli o coś zapytam to odpowiada. Tylko czuję, że ta relacja nie jest symetryczna. Mam wrażenie, że on wie więcej o mnie, słucha, wspiera. Jednak częściowo zamyka się ze sobą – szczególnie jeśli coś jest źle. I pomimo prób nawiązania rozmowy nie udaje mi się przebić. Zaczęło mnie to męczyć i przymierzałam się do zakończenia tego związku. Ta myśl zaczęła chodzić za mną i stawać się dobrym pomysłem.
Ostatnio nawiązała się między nami rozmowa (nie dotycząca nas) w której powiedział, że zależy mu na mnie. Nie odpowiedziałam, więc zapytał czy mu nie wierzę, czy nie mam do niego zaufanie i czy się boję. Odpowiedziałam, że wszystko po trochu, ale zaznaczyła że teraz nie wiem czy to moja prawidłowa ocena i muszę pomyśleć. Nie odpowiedział tylko wrócił do rozmowy przed którą byliśmy.Zachowuje się normalnie.

Po krótkim nakreśleniu sytuacji, moje pytanie do was bo jestem pogubiona w swoich myślach. Wiadomo, że o jego intencje będę pytać jego. Ale.. jak myślicie. Czy można komuś ufać, przyjąć słowa, że komuś zależy pomimo dystansowania? Czy słowa ‘zależy mi na tobie’ są dla was istotne (mocne)? Zastanawiam się czy, pomimo tego że czuję – iż wypowiedzenie ich było dla niego istotne – to nie czuję abym miała ich pokrycie w rzeczywistości. Powinno to przyjść naturalnie, nie? Czy warto dawać czas?
nocbezgwiazd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-05, 20:34   #2
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 100
Dot.: kiedy komuś zależy

Skoro to ponad rok spotykania, a jedyne co usłyszałaś, to że mu na Tobie zależy, a zarazem nie wydaje się to szczere, to ja bym zerwała.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-05, 20:49   #3
Overcooked
Wtajemniczenie
 
Avatar Overcooked
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 2 508
Dot.: kiedy komuś zależy

Cytat:
Napisane przez nocbezgwiazd Pokaż wiadomość
Hej,
Spotykam się z nim lekko ponad rok. Jest względnie dobrze – względnie bo bywały różne chwile w których dochodziło do nieporozumień. Różnice poglądów i dwa uparte charaktery. Zdarza się jak wszędzie. Jednak, mam wrażenie, czuję od początku, że nie otwiera się w pełni ze swoimi myślami, poglądami. Rozumiem bo też mam swoje myśli, których nie chcę ujawnić – ale mam wrażenie że to zaczyna się pogłębiać. Jeśli o coś zapytam to odpowiada. Tylko czuję, że ta relacja nie jest symetryczna. Mam wrażenie, że on wie więcej o mnie, słucha, wspiera. Jednak częściowo zamyka się ze sobą – szczególnie jeśli coś jest źle. I pomimo prób nawiązania rozmowy nie udaje mi się przebić. Zaczęło mnie to męczyć i przymierzałam się do zakończenia tego związku. Ta myśl zaczęła chodzić za mną i stawać się dobrym pomysłem.
Ostatnio nawiązała się między nami rozmowa (nie dotycząca nas) w której powiedział, że zależy mu na mnie. Nie odpowiedziałam, więc zapytał czy mu nie wierzę, czy nie mam do niego zaufanie i czy się boję. Odpowiedziałam, że wszystko po trochu, ale zaznaczyła że teraz nie wiem czy to moja prawidłowa ocena i muszę pomyśleć. Nie odpowiedział tylko wrócił do rozmowy przed którą byliśmy.Zachowuje się normalnie.

Po krótkim nakreśleniu sytuacji, moje pytanie do was bo jestem pogubiona w swoich myślach. Wiadomo, że o jego intencje będę pytać jego. Ale.. jak myślicie. Czy można komuś ufać, przyjąć słowa, że komuś zależy pomimo dystansowania? Czy słowa ‘zależy mi na tobie’ są dla was istotne (mocne)? Zastanawiam się czy, pomimo tego że czuję – iż wypowiedzenie ich było dla niego istotne – to nie czuję abym miała ich pokrycie w rzeczywistości. Powinno to przyjść naturalnie, nie? Czy warto dawać czas?
Ale co to zmienia czy jemu "naprawdę" zależy? Nawet jeśli tak, to nadal ten związek nie spełnia twoich potrzeb emocjonalnych, nadal jest dystans między wami, różnice w poglądach nie wyparowały, chłopak nie przetransformuje się w otwartą osobę. Problem nie jest w tobie czy ufasz czy nie ufasz lub czy "dasz czas". Nie czujesz się dobrze w tej relacji to zerwij, nie trzeba tkwić w niesatysfakcjonującym związku i wyczekiwać "polepszenia" nawet jeśli drugiej stronie na nas zależy.
Overcooked jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-06, 07:18   #4
emiliais
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 774
Dot.: kiedy komuś zależy

Po roku związku sytuacja powinna być już wyklarowana. Najważniejsze jest to co Ty czujesz oraz czyny, jego słowa są mało istotne. Bo co Ty masz z tego, że w teorii mu zależy, jeśli tego nie widzisz i nie czujesz?
emiliais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-12, 20:02   #5
nocbezgwiazd
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 200
Dot.: kiedy komuś zależy

dzięki za odpowiedzi... wydaje mi się, że po prostu postawiłam na względną wygodę i lenistwo w tym związku..
nocbezgwiazd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-13, 18:13   #6
vertigen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-10
Wiadomości: 21
Dot.: kiedy komuś zależy

Ja już się dobitnie przekonałam, że to co Ci facet mówi, nie ma absolutnie żadnego znaczenia. Czyny świadczą o człowieku. Jeśli ktoś Ci obiecuje nie wiadomo co i słodzi ale nie ma to pokrycia w rzeczywistości, to o kant tyłka można te słowa rozbić. Gadać każdy może wszystko Jeśli czujesz, że jest inaczej niż on twierdzi, to należy posłuchać swojej intuicji bo ona wie najlepiej.
vertigen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-13, 18:22   #7
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 867
Dot.: kiedy komuś zależy

Ale po co Ty chcesz go pytać o intencje? Nie ma to żadnego sensu. Albo facet coś mówi, deklaruje i potem to realizuje, pokazuje czynem swoje dobre intencje, albo jest po prostu kimś na kogo nie warto tracić więcej czasu. I kogoś takiego pytać po raz enty o zamiary to po prostu głupota pomieszana z desperacją.

Tobie niestety zależy dużo bardziej, niż jemu. Nie potraficie się zgrać, jest coraz gorzej, trudniej. Masz wgrane to, że związek musi być trudny i skomplikowany? To warto przemyśleć terapię, bo nie tędy droga.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-03-14, 13:15   #8
Zla_i_smutna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-03
Wiadomości: 34
Dot.: kiedy komuś zależy

Cytat:
Napisane przez Overcooked Pokaż wiadomość
Ale co to zmienia czy jemu "naprawdę" zależy? Nawet jeśli tak, to nadal ten związek nie spełnia twoich potrzeb emocjonalnych, nadal jest dystans między wami, różnice w poglądach nie wyparowały, chłopak nie przetransformuje się w otwartą osobę. Problem nie jest w tobie czy ufasz czy nie ufasz lub czy "dasz czas". Nie czujesz się dobrze w tej relacji to zerwij, nie trzeba tkwić w niesatysfakcjonującym związku i wyczekiwać "polepszenia" nawet jeśli drugiej stronie na nas zależy.
Nie pisałaś tego do mnie, ale i tak dziękuję Ci za te słowa
Tylko jeszcze pytanie: jak skutecznie wyzwolić się z nawyku takiego "wyczekiwania na polepszenie"? Bo czasem to jest nawykowe... I ona może zmienić faceta, a podobny problem znowu się pojawi
Zla_i_smutna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-03-14 14:15:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:22.