Usunęłam dolną ósemke. Mam dziwne objawy. Proszę o pomoc. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-24, 08:26   #1
angelika989
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 7
Unhappy

Usunęłam dolną ósemke. Mam dziwne objawy. Proszę o pomoc.


Witam wszystkich. Mam 15 lat i wczoraj zgodnie z zaleceniem ortodonty usunęłam dolną ósemkę. Wszystko było super w miare okej do momentu, kiedy znieczulenie przestało działać. To była masakra ... Leżałam w łózku i płakałam, bo nic nie mogłam zrobić. Jednakże jakoś zasnęłam. Dziś rano jak się obudziłam to sią rozpłakałam - pół mojej głowy wygląda jak balon ale to nie najgorsze. Najgorszą rzeczą jest ból gardła. Nie wiem czy tak każdy ma, czy tylko ja. Nie mogę przełknąć śliny. Na śniadanie wypiłam tylko mleko, bo nie mam siły ruszać szczęką. Po prostu masakra Proszę o pomoc.
angelika989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 08:32   #2
fableux
Zadomowienie
 
Avatar fableux
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 591
Dot.: Usunęłam dolną ósemke. Mam dziwne objawy. Proszę o pomoc.

Ja usuwałam dwie ósemki i nie miałam takich objawów. Wiadomo, każdy jest inny. Ale na pewno po takim zabiegu mają obowiązek Cię przyjąć tam gdzie miałaś to wykonywane, kiedy coś złego się dzieje. Ja miałam tylko ból po tym jak ustąpiło znieczulenie, ratowałam się zimnymi okładami i tabletkami przeciwbólowymi, po 2 dniach jak ręką odjął, choć ja bardzo dobrze znoszę wyrywanie zębów W ogóle nie puchnę, ból jest słaby.

Ten ból gardła może nie jest związany z samym zabiegiem?
Jeśli masz możliwość, to wybierz się do tego gabinetu. Tym bardziej, że zbliża się weekend, a wtedy trudniej o opiekę medyczną.
fableux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 08:33   #3
Gomra
Zakorzenienie
 
Avatar Gomra
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 751
GG do Gomra
Dot.: Usunęłam dolną ósemke. Mam dziwne objawy. Proszę o pomoc.

obrzęki po wyrwaniu są bardzo normalne.
miałaś rozcinane dziąsło?

bo jeżeli tak to nie ma się co dziwić.
Gomra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 08:36   #4
niceness
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 204
Dot.: Usunęłam dolną ósemke. Mam dziwne objawy. Proszę o pomoc.

Cytat:
Napisane przez angelika989 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich. Mam 15 lat i wczoraj zgodnie z zaleceniem ortodonty usunęłam dolną ósemkę. Wszystko było super w miare okej do momentu, kiedy znieczulenie przestało działać. To była masakra ... Leżałam w łózku i płakałam, bo nic nie mogłam zrobić. Jednakże jakoś zasnęłam. Dziś rano jak się obudziłam to sią rozpłakałam - pół mojej głowy wygląda jak balon ale to nie najgorsze. Najgorszą rzeczą jest ból gardła. Nie wiem czy tak każdy ma, czy tylko ja. Nie mogę przełknąć śliny. Na śniadanie wypiłam tylko mleko, bo nie mam siły ruszać szczęką. Po prostu masakra Proszę o pomoc.
A mój organizm dokładnie zareagował tak jak Twój. Ból gardła, pleśniawki, siniak na poliku, twarz jak balon, jedzenie wchodzące w szwy ( pierwszy posiłek po 4 dniach) też ryczałam... ból miną po 8 dniach. Tak to cały czas byłam na ketonalu forte i innych przeciwbólach. Po tym zabiegu miałam mieć usuwana kolejna '8kę, powiedziałam,ze juz nigdy więcej.

Lekarz na zdjęciu szwów mówił,że u jednego to jest bezbolesne a u drugiego wlasnie dzieje sie tak jak u nas, to zalezy od korzeni zeba, powodzenia i bardzo Ci współczuje !!!!
niceness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 08:38   #5
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Usunęłam dolną ósemke. Mam dziwne objawy. Proszę o pomoc.

Cytat:
Napisane przez angelika989 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich. Mam 15 lat i wczoraj zgodnie z zaleceniem ortodonty usunęłam dolną ósemkę. Wszystko było super w miare okej do momentu, kiedy znieczulenie przestało działać. To była masakra ... Leżałam w łózku i płakałam, bo nic nie mogłam zrobić. Jednakże jakoś zasnęłam. Dziś rano jak się obudziłam to sią rozpłakałam - pół mojej głowy wygląda jak balon ale to nie najgorsze. Najgorszą rzeczą jest ból gardła. Nie wiem czy tak każdy ma, czy tylko ja. Nie mogę przełknąć śliny. Na śniadanie wypiłam tylko mleko, bo nie mam siły ruszać szczęką. Po prostu masakra Proszę o pomoc.
U mnie maksymalny czas ogromnego bólu po usunięciu ósemki (która była mocno ściśnięta z siódemką, zabieg był ciężki) to 3 tygodnie. Więc wierzaj: wszystko przed Tobą. Ale efekt wyprostowanych zębów jest tego wart.

Zupy, niezbyt ciepłe - na to się nastaw.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 08:59   #6
angelika989
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 7
Dot.: Usunęłam dolną ósemke. Mam dziwne objawy. Proszę o pomoc.

Tak. Miałam rozcinane dziąsło, bo te ósemki mi jeszcze nie wyszły. Ortodontka zaliciła to dlatego, że jakby te ósemki wyrosły, to by mi się zęby skrzywiły.

a jest możliwe, żeby gardło bolało z tego, że połykałam to znieczulenie, a nie wyplułam? Dzisiaj mam wizytę o 14. Tak wgl. to zabieg trwał długo bo 35 min i lekarz w trakcie zabiegu mówił do siebie: "człowiek przez telefon nie wie co go czeka". Ja to rozumiem w ten sposób, że coś mu nie wyszło w zabiegu.

---------- Dopisano o 08:59 ---------- Poprzedni post napisano o 08:53 ----------

Jeszcze jeden problem. Przed chwilą zjadłam twarożek, bo mnie głowa zaczynała boleć. Kawałki serka powbijały mi się do szwów i nie wiem co mam robić. płukałam zęby wodą, ale to tylko trochę wyczyściło zęby z tego serka, a ja mam wizyte o 14:00
angelika989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 09:11   #7
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Usunęłam dolną ósemke. Mam dziwne objawy. Proszę o pomoc.

Jak z rozcięciem to 35 min nie jest wcale za długim czasem. Jedne ósemki są łatwiejsze to usunięcia, moment i jest po, przy innych trzeba więcej pogrzeabać i porozcinać - i wtedy też będzie bardziej bolało i puchło. Miałam trzy ósemki usuwane i z jedną był właśnie też taki problem, opuchlizna, ból, przez tydzień tylko płynne jedzenie, przez 3 dni myślałam, że umieram. Ale w końcu przeszło.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-24, 09:11   #8
niceness
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 204
Dot.: Usunęłam dolną ósemke. Mam dziwne objawy. Proszę o pomoc.

Delikatnie przepłucz... ale bardzo delikatnie żeby nie wypłukać skrzepu. Doskonale wiem przez co przechodzisz, miałam o samo i znam ten ból Dostałaś antybiotyk i przeciwbóle ?
niceness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 09:24   #9
angelika989
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 7
Dot.: Usunęłam dolną ósemke. Mam dziwne objawy. Proszę o pomoc.

Cytat:
Napisane przez niceness Pokaż wiadomość
Delikatnie przepłucz... ale bardzo delikatnie żeby nie wypłukać skrzepu. Doskonale wiem przez co przechodzisz, miałam o samo i znam ten ból Dostałaś antybiotyk i przeciwbóle ?
dostałam antybiotyki i jakieś tabletki, ale antybiotyk na gojenie, a nie na ból. Tabletki, które mi przepisał był za słabe więc mama dała mi jakieś z pracy (bo jest pielęgniarką)
angelika989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 09:32   #10
czokled
Wtajemniczenie
 
Avatar czokled
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 792
GG do czokled
Dot.: Usunęłam dolną ósemke. Mam dziwne objawy. Proszę o pomoc.

Miałam to samo niestety i na wspomnienie przechodzą mnie ciary. Sam zabieg u mnie trwał krócej niż u Ciebie, bo może max 10 minut. Cięcie, wiercenie, wydłubywanie... Niestety po ustąpieniu znieczulenia ból największy jakiego doświadczyłam, a nie dostałam recepty na ketonal...

Ja robiłam sobie papkę z jajka i majonezu, miałam szczękościsk i tylko tyle udawało mi się wciskać. Plus mnóóóóóstwo zimnych okładów
Przez pierwszy tydzień ból był najgorszy, potem jeszcze przez kilka tygodni bolało
czokled jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 09:37   #11
agniesiaa
Naczelna Wizażanka:)
 
Avatar agniesiaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 42 846
Dot.: Usunęłam dolną ósemke. Mam dziwne objawy. Proszę o pomoc.

Miałam dokładnie tak samo przy dolnej ósemce. Mam 3 kolejne do usunięcia i powiedziałam nigdy w życiu.
__________________
All I Have To Do Is Dream...
agniesiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-24, 09:51   #12
angelika989
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 7
Dot.: Usunęłam dolną ósemke. Mam dziwne objawy. Proszę o pomoc.

Cytat:
Napisane przez czokled Pokaż wiadomość
Miałam to samo niestety i na wspomnienie przechodzą mnie ciary. Sam zabieg u mnie trwał krócej niż u Ciebie, bo może max 10 minut. Cięcie, wiercenie, wydłubywanie... Niestety po ustąpieniu znieczulenia ból największy jakiego doświadczyłam, a nie dostałam recepty na ketonal...

Ja robiłam sobie papkę z jajka i majonezu, miałam szczękościsk i tylko tyle udawało mi się wciskać. Plus mnóóóóóstwo zimnych okładów
Przez pierwszy tydzień ból był najgorszy, potem jeszcze przez kilka tygodni bolało
to mnie przestraszyłaś. Ja myślałam, że ból i opuchlizna minął najpózniej do tygodnia czasu. Miałam nadzieje, że poniedziałek pójdę do szkoły, ale 4 dni chyba jednak nie wystarczą.

Mnie miejsce cięcia ósemki prawie wgl. nie boli. Tylko opuchlizna jest najgorsza. Ona mnie okropnie boli i do tego jeszzcze ból gardła

Lekarz powiedział mi, że trzbe a mi będzie usunąc wszystkie ósemki górne też. Ja tego chyba nie przeżyje ... Następną dolną ósemkę mam na 6 listopada, czyli ok 2 tyg.
angelika989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 09:55   #13
kazzira
Raczkowanie
 
Avatar kazzira
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 119
Dot.: Usunęłam dolną ósemke. Mam dziwne objawy. Proszę o pomoc.

A dentysta nie dał Ci recepty na coś mocniejszego przeciwbólowego, gdyby tak się właśnie działo? Mój brat miał ostatnio usuwaną ósemkę i totalnie nic mu nie było - kwestia zdolności lekarza i tego, czy trzeba dziąsła nacinać itd. Ja bym na Twoim miejscu poszła do dentysty poradzić się.
kazzira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 10:30   #14
Pakipsi
Wtajemniczenie
 
Avatar Pakipsi
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 2 263
Dot.: Usunęłam dolną ósemke. Mam dziwne objawy. Proszę o pomoc.

Cytat:
Napisane przez angelika989 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich. Mam 15 lat i wczoraj zgodnie z zaleceniem ortodonty usunęłam dolną ósemkę. Wszystko było super w miare okej do momentu, kiedy znieczulenie przestało działać. To była masakra ... Leżałam w łózku i płakałam, bo nic nie mogłam zrobić. Jednakże jakoś zasnęłam. Dziś rano jak się obudziłam to sią rozpłakałam - pół mojej głowy wygląda jak balon ale to nie najgorsze. Najgorszą rzeczą jest ból gardła. Nie wiem czy tak każdy ma, czy tylko ja. Nie mogę przełknąć śliny. Na śniadanie wypiłam tylko mleko, bo nie mam siły ruszać szczęką. Po prostu masakra Proszę o pomoc.
wszystko przejdzie, ja po usunięciu jednej ósemki byłam strasznie spuchnięta i kilka dni miałam szczękościsk, nie mogłam jeść przez trzy dni;
po usunięciu drugiej ósemki (tym razem chirurgicznie z rozcięciem dziąsła włącznie) to samo było, a dodatkowo przez 2 miesiące pół wargi miałam lekko sparaliżowane, bo był nerw uszkodzony, ale na szczęście po paru miesiącach się zregenerował i pełne czucie wróciło
Pakipsi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 10:33   #15
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Usunęłam dolną ósemke. Mam dziwne objawy. Proszę o pomoc.

Ja bym się zastanowiła nad nabiałem po takim zabiegu. Piszę dlatego, że kiedy przekłuwa się język, to zaleca się nie jeść nabiału ze względu na możliwość wyhodowania na nim grzybicy. Nie wiem, jak jest z zębami, ale warto dopytać.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 12:11   #16
MsDomisiek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 92
Dot.: Usunęłam dolną ósemke. Mam dziwne objawy. Proszę o pomoc.

tylko 35 min ? :O
ja na fotelu z ósemką siedzialam 2 godz !!
MsDomisiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 13:34   #17
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Usunęłam dolną ósemke. Mam dziwne objawy. Proszę o pomoc.

Najwazniejsza rzecza przy wyrywaniu czegokolwiek jest przylozenie zimnego kompresu (najlepiej zelowego, z zamrazalnika przez szmatke) ZANIM pusci znieczulenie. Potem tez nalezy przykladac wlasnie po to zeby nie zrobila sie opuchlizna i zeby tak nie bolalo.
Teraz to troche po ptokach ale kup taki zelowy kompres, niech sie zamrozi i przykladaj. Kup Tantum Verde w psikaczu, ten mocniejszy i psikaj do gardla. Odstaw mleko, jedz zupy, nie gorace. Najlepiej np pomidorowa przez slomke.

Czy to wyrywal chirurg? Pierwszy lepszy czy z polecenia? Ja mialam taka masakre przy wyrywaniu szostki przez zwykla dentystke i trwalo to dlugo. Przy pozostalych zebach poszlam juz do poleconego chirurga i dwie moje osemki byly w poziomie, zaplatane korzeniami o drugiego zeba, trzeba bylo ciac i grzebac a i tak trwalo to chwilke...

Ja mialam do aparatu wyrywane cztery zeby plus potem osemki bo byly problematyczne.
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 14:03   #18
szprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar szprotka_
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4 550
Dot.: Usunęłam dolną ósemke. Mam dziwne objawy. Proszę o pomoc.

ja miałam rozcięcie dziąsła, dłutowanie zęba z ingerencją w kość żuchwy. przed wyjściem z gabinetu dentystka mnie uprzedziła, że może się pojawić opuchlizna i mam uważać przy wstawaniu. do tego dostałam antybiotyk, ketonal forte, preparat do płukania zębów i zwolnienie lekarskie na tydzień. przez ten tydzień żyłam na makaronach, zupkach i kisielach. po ściągnięciu szwów, przez jakiś tydzień brałam jeszcze ibuprom, bo bolało mnie rano. w Twoim przypadku, prosiłabym dentystę o dodatkowe zwolnienie z wf'u. może się tak zdarzyć, że będzie Cię jeszcze bolało i ciągnęło przy schylaniu się.

zastanowiłabym się nad zmianą dentysty. mi dentystka powiedziała, że minimalny odstęp pomiędzy usunięciem zębów to są 3 miesiące.
szprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 16:59   #19
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Usunęłam dolną ósemke. Mam dziwne objawy. Proszę o pomoc.

Cytat:
Napisane przez angelika989 Pokaż wiadomość
Mnie miejsce cięcia ósemki prawie wgl. nie boli. Tylko opuchlizna jest najgorsza. Ona mnie okropnie boli i do tego jeszzcze ból gardła

Lekarz powiedział mi, że trzbe a mi będzie usunąc wszystkie ósemki górne też. Ja tego chyba nie przeżyje ... Następną dolną ósemkę mam na 6 listopada, czyli ok 2 tyg.
Jeśli opuchlizna jest miękka to w porzadku. Jesli zacznie twardnieć może być problem (z węzłami chłonnymi). Ja tak miałam. Miałam polik jak chomik w dodatku twardy jak kamień Miałam za słabe antybiotyki, nie dały sobie rady z bakterią.
Przedłużająca się opuchlizna może też spowodować szczękościsk. Ja rano nie mogłam nawet słomki wsunąć między zęby. Musiałam sobie na siłe palcem rozszerzać szczękę żeby móc jakoś wepchnąć tabletki. To był masakryczny ból.

Narazie jedz płynne rzeczy. Zmiksowane zupy, jogurty, słoiczki dla niemowląt (polecam owocowe ). Nie jedz ani nie pij nic gorącego ani zimnego. Wszystko letnie.

Nie jestem lekarzem ale 2 tygodnie wydają mi się być zbyt krótkim czasem. Przecież ty się ledwo zagoisz
Ja dochodziłam do siebie 2 miesiące - ale fakt, miałam komplikacje.

Podobno górne ósemki są lepsze w gojeniu i łatwiej sie je usuwa Dolne są gorsze, bo dół się cały czas rusza i jest ryzyko zwichnięcia szczęki przy wyrywaniu. Górne są "bezpieczniejsze"
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Heledore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-24, 18:53   #20
regretsareuseless
Zadomowienie
 
Avatar regretsareuseless
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 559
Dot.: Usunęłam dolną ósemke. Mam dziwne objawy. Proszę o pomoc.

Miałam usuwaną ósemkę i właśnie jedynym skutkiem po zabiegu nie była opuchlizna czy ból dziąsła ale właśnie był ból gardła, jeśli po usunięciu zęba bardzo Cię boli, możesz iść do lekarza i przyjmie Cię bez kolejki, przynajmniej tak mówił mój chirurg szczękowy, że jeśli cokolwiek będzie nie tak, mam przyjść i od razu mnie przyjmują.
regretsareuseless jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 23:22   #21
xandra78
Zakorzenienie
 
Avatar xandra78
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 109
Dot.: Usunęłam dolną ósemke. Mam dziwne objawy. Proszę o pomoc.

Angelika, współczuję Ci bardzo.Wiem,jak to boli,bo sama tak miałam rok temu. Mnie dentystka od razu powiedziała,że jak będzie na drugi dzień bardzo bolec,to mam od razu przyjść-to raczej nie jest prawidłowe. Mnie bolało wsciekle,nie do wytrzymania,noc nieprzespana.Na drugi dzień poszłam,wyjęła mi skrzep z tej dziury i włożyła tam jakies lekarstwo i tak przez 3 kolejne dni przychodziłam na ten zabieg-to nic nie bolało. I tyle,przeszło po tygodniu dopiero i tez sie teraz boję wyrywac 8-semki.A jeszcze jak czytam o tych dolnych(to była górna)

Mi pomagała minimalnie pyralgina-nawet ketonal forte nie zmniejszał bólu ani trochę,tylko mnie brzuch bolał i niedobrze mi było.Z tym lekiem trzeba uważać,bardzo źle wpływa na wątrobę.

Zycze Ci szybkiej ulgi
xandra78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-25, 19:23   #22
Kocurasek
Zakorzenienie
 
Avatar Kocurasek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 559
Dot.: Usunęłam dolną ósemke. Mam dziwne objawy. Proszę o pomoc.

strasznie Ci współczuję
miałam usuwaną w czerwcu i do dzisiaj nie mam czucia po tej stronie twarzy, opuchlizna schodzi mi do dzisiaj (z kości, mam guza dalej). Mam nadzieję, że tak mi nie zostanie.
Trzymaj się i schładzaj
__________________

25.08.2012

Aparatka
08.04.2013 Damon Clear (góra)
18.11.2013 aparat metalowy mini (dół)

Kocurasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-25, 20:24   #23
truskawk_a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 379
Dot.: Usunęłam dolną ósemke. Mam dziwne objawy. Proszę o pomoc.

Czy po zabiegu zleciła ci prześwietlenie? Bo mi po wyrwaniu nikt nic takiego nie zalecił i okazało się, że nie wszystko zostało usunięte. Miałam właśnie straszny ból szczęki, gardła i szczękościsk. Na dodatek jakiś ropień i pół twarzy spuchniętej.
truskawk_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-25, 20:50   #24
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Usunęłam dolną ósemke. Mam dziwne objawy. Proszę o pomoc.

Cytat:
Napisane przez Kocurasek Pokaż wiadomość
strasznie Ci współczuję
miałam usuwaną w czerwcu i do dzisiaj nie mam czucia po tej stronie twarzy, opuchlizna schodzi mi do dzisiaj (z kości, mam guza dalej). Mam nadzieję, że tak mi nie zostanie.
Trzymaj się i schładzaj
Yyy.... Byłaś z tym u lekarza?
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-25, 21:46   #25
Kocurasek
Zakorzenienie
 
Avatar Kocurasek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 559
Dot.: Usunęłam dolną ósemke. Mam dziwne objawy. Proszę o pomoc.

Cytat:
Napisane przez _Judith_ Pokaż wiadomość
Yyy.... Byłaś z tym u lekarza?
byłam, mam łykać wit. B i ponoć czucie ma wrócić do pół roku. Opuchlizna też ma tyle czasu, żeby zejść . Na dniach idę do lekarza żeby mi to rozwalił, bo nie zarosło się na "płasko" i mam dołek, w który wchodzi mi jedzenie . Ogólnie to nie wierzę, że mi te dolegliwości przejdą
__________________

25.08.2012

Aparatka
08.04.2013 Damon Clear (góra)
18.11.2013 aparat metalowy mini (dół)

Kocurasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-26, 11:13   #26
Siejusia
Zadomowienie
 
Avatar Siejusia
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: WWA
Wiadomości: 1 838
Dot.: Usunęłam dolną ósemke. Mam dziwne objawy. Proszę o pomoc.

Cytat:
Napisane przez Gomra Pokaż wiadomość
obrzęki po wyrwaniu są bardzo normalne.
miałaś rozcinane dziąsło?

bo jeżeli tak to nie ma się co dziwić.
Ja miałam rozcinane dziąsło, ale na drugi dzień już nie pamiętałam o zabiegu. Może to zależy od umiejętności dentysty? Na miejscu autorki pognałabym czym prędzej do specjalisty.
__________________
http://shootsir.com/
Odświeżenie ulubionego serialu w kilka minut [/CENTER]
Siejusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-26, 14:15   #27
viosna82
Raczkowanie
 
Avatar viosna82
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 373
Dot.: Usunęłam dolną ósemke. Mam dziwne objawy. Proszę o pomoc.

ja miałam usuwaną najpierw jedną ósemkę dolną, ciezki przypadek, prawie w ogole nie była wyrosnięta, wielka operacja, dlutowanie itd. godzina na fotelu i lekarz powiedział, że może bardzo boleć po i żebym nie leciała na ostry dyżur bo to normalne po takiej dużej ingerencji, a ja wstałam następnego dnia rano i nic a nic mnie nie bolało, wzięłam łącznie 2 tableki przeciwbólowe. Nastepnym razem poszlam wiec usunąc 2 ósemki naraz po drugiej stronie. Znowu to samo, rozcinanie, dłutowanie, lekarz grzebał mi tam z godzinę w samej dolnej, z górną poszlo lekko. I tym razem jechałam na srodkach przeciwbólowych 2 tygodnie, bol był okropny, ale do przezycia. Pierwsze doby tylko wyjęte z życia, ale po 3 dniach wrocilam normalnie do pracy, nawet nie spuchłam za bardzo. Wiec roznie to bywa, a wg mnie wszystkie objawy po mogą się zdarzyć, bol gardla jak najbardziej jest normalny. A utrata czucia również się zdarza, zwłaszcza przy dolnych ósemkach, to z racji podrażnienia nerwu twarzy i dlatego lekarz kazal brać wit B - bo działa na układ nerwowy. Ale to też minie, spokojnie.

---------- Dopisano o 15:15 ---------- Poprzedni post napisano o 15:12 ----------

Kocurasek, dziura po osemce prawie nigdy nie jest zarosnieta na plasko, to zupełnie normalne, ze jeszcze długo tam wchodzi jedzenie, mojej koleżance to cale ziarno kukurydzy moglo wejść jeszcze przez kilka tygodni po. Ale ten dolek powoli będzie się zmniejszal i po jakims czasie jedzenie już tam nie będzie wchodzić. A jak weszlo to i wyjdzie, jeśli nie ma już tam rany i minelo kilka tygodni, to można płukać i tyle.
viosna82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-26, 15:08   #28
angelika989
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 7
Dot.: Usunęłam dolną ósemke. Mam dziwne objawy. Proszę o pomoc.

mam kilka nurtujących mnie pytań.

1. Nie mogę zacisnąć od wczoraj zębów. Wydaje mi się, że jest to spowodowane bólem dziąsła w okolicach siódemki i szóstki (bo do tego miejsca się rozcina), bo zęby górne zachodzą na dziąsła w zębach dolnych (tak mi się wydaje). Przejmuje się tym bardzo, bo w pierwszy dzień nic takiego mi się nie działo.

2. Opuchlizna już prawie zeszła, więc jestem baardzo zadowolona W końcu to dopiero 3 dzień, ale policzek w miejscu wyrwania zęba ma postać twardego guzka i to mnie niepokoi, bo czytałam, że jak spuchnięcie jest twarde to ma się później problemy z węzłami.

3. Wciąż boli mnie gardło, ale bardzo dziwnie, bo tylko po stronie usunięcia ósemki, a druga strona gardła mnie wgl. nie boli. Wydaje mi się, że zrobiło mi się jakieś zakażenie
angelika989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-26, 16:13   #29
viosna82
Raczkowanie
 
Avatar viosna82
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 373
Dot.: Usunęłam dolną ósemke. Mam dziwne objawy. Proszę o pomoc.

Angelika jeśli bierzesz antybiotyk nie ma prawa Ci się zrobić żadne zakazenie, ból gardla jest normalny. Mnie bolała jedna strona gardla nawet przy lekkich stanach zapalnych ósemek jak jeszcze je miałam (miałam wrazenie takie jak przy anginie), a po wyrwaniu to bolało mnie przez 2 tygodnie i nie tylko gardlo, ale cala strona glowy, nawet w skroniach cos mnie łupało. Ale to wszystko jest normalne po wyrwaniu, zwłaszcza przy większej ingerencji niż tylko wyciągniecie zeba szczypcami. Tak samo z tym zaciskaniem zębów, po 3 dniach od wyrwania ma prawo być cos takiego.
Mnie tylko niepokoilo, że przy szwach robilo mi się takie białe dziąsło, bałam się tylko czy to nie jakas ropa, ale lekarz mnie uspokoil, ze tak się zrasta ciało w buzi i ze przy antybiotyku zakazenie się nie zrobi.

Edytowane przez viosna82
Czas edycji: 2013-10-26 o 16:15
viosna82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-26, 10:33   #30
melody695
Rozeznanie
 
Avatar melody695
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 556
Dot.: Usunęłam dolną ósemke. Mam dziwne objawy. Proszę o pomoc.

Hej, widziałam, ze w 2013 roku miałaś usuwana dolna 8. Po jakim czasie minęło Ci odrętwienie po tej stronie twarzy? Rozumiem, ze miałaś uszkodzony nerw.
melody695 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-05-28 12:49:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:30.