Baby shower w 3 osoby - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-07-15, 08:11   #1
kasia406
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 10

Baby shower w 3 osoby


Hej macie jakiś fajny pomysł na baby shower w 3 osoby? Zrzutka jest po 50 zł bo więcej nie da rady. Organizuje baby shower mojej koleżance, chciałaby tort, dekoracje, jedzenie, picie itd. Nie wiem czy zmieszczę się w budżecie… czy na baby shower kupuje się też jakieś prezenty? Będzie też jej 3 letnia córeczka. Może ktoś ogranizował baby shower w małym gronie?
kasia406 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-15, 08:48   #2
lusia032
Zakorzenienie
 
Avatar lusia032
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 7 972
Dot.: Baby shower w 3 osoby

Cytat:
Napisane przez kasia406 Pokaż wiadomość
Hej macie jakiś fajny pomysł na baby shower w 3 osoby? Zrzutka jest po 50 zł bo więcej nie da rady. Organizuje baby shower mojej koleżance, chciałaby tort, dekoracje, jedzenie, picie itd. Nie wiem czy zmieszczę się w budżecie… czy na baby shower kupuje się też jakieś prezenty? Będzie też jej 3 letnia córeczka. Może ktoś ogranizował baby shower w małym gronie?
Biorąc pod uwagę obecne ceny może być ciężko kupić za takie pieniądze tort, jedzenie, picie i dekoracje, nie wspominając o prezentach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
P.

____________________
Popycham drzwi, chociaż jest wyraźnie napisane ciągnąć
...tak jestem kobietą



Edytowane przez lusia032
Czas edycji: 2022-07-15 o 08:50
lusia032 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-15, 09:04   #3
Sally1642
Rozeznanie
 
Avatar Sally1642
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 584
Dot.: Baby shower w 3 osoby

Cytat:
Napisane przez kasia406 Pokaż wiadomość
Hej macie jakiś fajny pomysł na baby shower w 3 osoby? Zrzutka jest po 50 zł bo więcej nie da rady. Organizuje baby shower mojej koleżance, chciałaby tort, dekoracje, jedzenie, picie itd. Nie wiem czy zmieszczę się w budżecie… czy na baby shower kupuje się też jakieś prezenty? Będzie też jej 3 letnia córeczka. Może ktoś ogranizował baby shower w małym gronie?
"Chciałaby"? Uważam że trzeba mieć niezły tupet by wymagać aby koleżanka zorganizowała nam imprezę od A do Z i przyjść na gotowe

Ja byłam w tym roku na baby shower i była to impreza organizowana w pełni przez przyszłą mamę - w końcu to ona zaprasza, nieprawdaż? Każda z nas miała prezent dla mamy/dziecka. Nie wiem, wydaje mi się lekko dziwne organizowanie KOMUŚ baby shower, takie coś kojarzę z wieczorów kawalerskich/panieńskich. Ale może nie nadążam za modą

A odpowiadając na pytanie - te 150 zł to może być mało na zorganizowanie przyjęcia. Tort/dekoracje/jedzenie/picie za tyle pieniędzy - moim zdaniem ciężko, nie przy tych cenach co mamy teraz. Teoretycznie się da, upieczesz sama tort, kupisz 10 balonów, wodę czy sok, zrobisz jakieś koreczki i może zamkniesz się w tej kwocie.
Sally1642 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-15, 09:36   #4
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Baby shower w 3 osoby

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-18 o 21:53
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-15, 11:20   #5
a5b2f04c728b42871bc12f2c24211f88ae37ff8d_643f21343ae75
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 2 742
Dot.: Baby shower w 3 osoby

150 zeta i chcesz prezenty, tort, dekoracje? No raczej nie bardzo

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka
a5b2f04c728b42871bc12f2c24211f88ae37ff8d_643f21343ae75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-15, 11:29   #6
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 734
Dot.: Baby shower w 3 osoby

Umówcie się gdzieś w kawiarni na ciasto i kawę (myślę, że jesteście w stanie same za siebie zapłacić), a budżet przeznaczcie na jakiś prezent. Za 150 nie ogarniecie same jedzenia, picia, tortu, dekoracji i prezentu.
Swoją drogę na co i po co te dekoracje? Może fajnie będą wyglądać na insta, ale dziecku ani matce to nie jest potrzebne do szczęścia. Pogadać, poplotkować i miło spędzić czas można bez balonów, konfetii i girland

Edit. Na szybko zobaczyłam, że same dekoracje to jakieś 40-50 zł. To 1/3 Waszego budżetu. Uważam, że tę kasę można fajniej spożytkować na coś, co zostanie na przyszłość.

Edytowane przez staska_stasia
Czas edycji: 2022-07-15 o 11:31
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-15, 11:33   #7
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Baby shower w 3 osoby

Cytat:
Napisane przez kasia406 Pokaż wiadomość
Hej macie jakiś fajny pomysł na baby shower w 3 osoby? Zrzutka jest po 50 zł bo więcej nie da rady. Organizuje baby shower mojej koleżance, chciałaby tort, dekoracje, jedzenie, picie itd. Nie wiem czy zmieszczę się w budżecie… czy na baby shower kupuje się też jakieś prezenty? Będzie też jej 3 letnia córeczka. Może ktoś ogranizował baby shower w małym gronie?

Jak koleżanka chce, to niech koleżanka sobie kupi Trochę nie rozumiem dlaczego Wy macie się składać na jej imprezę? Za 150 zł to nawet z samym tortem będzie kiepsko jak chcesz jakiś lepszy. Polecam spotkać się w domu, niech każda coś przygotuje, jedna sałatkę, jedna ciasto, dwie pozostałe coś tam innego. Zrezygnuje z dekoracji, które nie są do niczego potrzebne.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-07-15, 11:36   #8
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 870
Dot.: Baby shower w 3 osoby

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Jak koleżanka chce, to niech koleżanka sobie kupi Trochę nie rozumiem dlaczego Wy macie się składać na jej imprezę? Za 150 zł to nawet z samym tortem będzie kiepsko jak chcesz jakiś lepszy. Polecam spotkać się w domu, niech każda coś przygotuje, jedna sałatkę, jedna ciasto, dwie pozostałe coś tam innego. Zrezygnuje z dekoracji, które nie są do niczego potrzebne.
No dokładnie. Zbyt mały budżet jak na taki plan. Lepiej zrezygnować z części rzeczy, niż nakupić śmieci niskiej jakości.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-15, 12:13   #9
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Baby shower w 3 osoby

Wg mnie za 150 zł nie da rady


Sent from my iPhone using Tapatalk
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-22, 21:12   #10
rejczeI
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 292
Dot.: Baby shower w 3 osoby

Proponowałabym odwiedzić dobry hipermarket typu Auchan. Tort nieduży ale na Was czworo to spokojnie, dostaniesz za 50 zł. Pewnie zależy od cukierni która zaopatruje ale u mnie te torty są dobre i fajnie udekorowane. Za drugie 50 dobierzesz napoje, jakieś chipsy, krakersy najlepiej marek własnych. Chipsy w Biedrze kosztują chyba po 3,5 zł za paczkę, jakieś Tymbarki 1,75l coś koło tego. Tymbarki w Auchan chyba są większe o 0,25l niż te w Biedronce a cena podobna. Możesz odpuścić chipsy i kupić półprodukty na minikanapki.Balony powinny być na dziale urodzinowym (Auchan), albo są do dostanie w necie w cenie od kilku do 30-40 zł za zestaw. To trzecia pięćdziesiątka. Prezenty odpadają, ale możesz podejrzeć jak się robi tort z pieluch. Potrzebne w sumie pieluchy, wstązka, celofan. Więc może zamiast na balony wydać na to. Chociaż w sumie przekąski lepsze bo trochę średnio fajnie siedzieć bez jedzenia za to z tortem z pieluch. Niewątpliwie praktycznym ale na przyjęciu to akurat nie pomoże. Możesz też dekoracje spróbować zrobić sama.

Edytowane przez rejczeI
Czas edycji: 2022-07-22 o 21:14
rejczeI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-23, 15:10   #11
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 7 306
Dot.: Baby shower w 3 osoby

Treść usunięta

Edytowane przez 43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Czas edycji: 2023-11-27 o 10:05
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-07-23, 15:21   #12
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 870
Dot.: Baby shower w 3 osoby

[1=43f4c6e05089aac1c48e760 c19dfc261ffa43875_6583838 01b065;89295957]Treść usunięta[/QUOTE]

W Polsce to się jak widać zrobiło modne, aby różne rzeczy organizować za kasę i siłami innych. Chociaż nie znamy sytuacji - może ktoś wyszedł przed szereg i stwierdził, że zorganizuje przyszłej matce baby shower nawet, jeżeli ona takowego wcale nie oczekuje.

Nie lepiej się po prostu z przyszłą mamą (czy też rodzicami) spotkać na kawę, ciasto w niezobowiązującej atmosferze? Przy okazji można podarować po prostu jumbo paczkę pieluch przewiązaną wstążką (te nieszczęsne torty z pieluch mi się jakoś tak mało higienicznie kojarzą). Z podpowiedzi: oliwka, chusteczki nawilżane o jak najlepszym składzie, zielony Alantan Plus (moim zdaniem najlepszy), puder / zasypka bez talku w składzie, pieluszki tetrowe, bo dziecko ulewa.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-27, 19:10   #13
Marcin89
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 432
Dot.: Baby shower w 3 osoby

Cytat:
Napisane przez Sally1642 Pokaż wiadomość
"Chciałaby"? Uważam że trzeba mieć niezły tupet by wymagać aby koleżanka zorganizowała nam imprezę od A do Z i przyjść na gotowe

A odpowiadając na pytanie - te 150 zł to może być mało na zorganizowanie przyjęcia. Tort/dekoracje/jedzenie/picie za tyle pieniędzy - moim zdaniem ciężko, nie przy tych cenach co mamy teraz. Teoretycznie się da, upieczesz sama tort, kupisz 10 balonów, wodę czy sok, zrobisz jakieś koreczki i może zamkniesz się w tej kwocie.
ee tam - balony, chipsy, jakieś najtańsze ciastka z marketu, najtanszy napój gazowany, kawę. Dekorację można zrobić z jakiegoś n iepotrzebnego materiału. Prezent się jakiś znajdzie typu kubek za 3-5 złotych.
Marcin89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-27, 19:32   #14
brandie
Wtajemniczenie
 
Avatar brandie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 169
Dot.: Baby shower w 3 osoby

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
W Polsce to się jak widać zrobiło modne, aby różne rzeczy organizować za kasę i siłami innych. Chociaż nie znamy sytuacji - może ktoś wyszedł przed szereg i stwierdził, że zorganizuje przyszłej matce baby shower nawet, jeżeli ona takowego wcale nie oczekuje.
Dokładnie, dla mnie te wszystkie showery i panieńskie organizowane przez świadkowie to festiwal raka, żenady i grażyństwa.

Ja bym się umówiła na kawę/herbatę u kogoś i kupiła za większość tej kasy jakiś prezent, np. szumisia (mi się udało dorwać dla znajomych jakiś czas temu taką zabawkę z Fisher Price za 120 zł niecałe) i jakiś drobiazg dla ciężarnej (kiedyś w Rossmannie były maski w płachcie na brzuch i fikuśne lizaki dla ciężarnych). Dekoracje to zbędny wydatek.
brandie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-28, 09:46   #15
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Baby shower w 3 osoby

Ja tez tego nie kumam. Tak samo urodziny. No ja mam urodziny, wiec to chyba mnie powinno się coś stawiać. A szkoda gadać xd


Sent from my iPhone using Tapatalk
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-28, 10:45   #16
nawetniezezdystansem
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 130
Dot.: Baby shower w 3 osoby

Cytat:
Napisane przez brandie Pokaż wiadomość
Dokładnie, dla mnie te wszystkie showery i panieńskie organizowane przez świadkowie to festiwal raka, żenady i grażyństwa.

Ja bym się umówiła na kawę/herbatę u kogoś i kupiła za większość tej kasy jakiś prezent, np. szumisia (mi się udało dorwać dla znajomych jakiś czas temu taką zabawkę z Fisher Price za 120 zł niecałe) i jakiś drobiazg dla ciężarnej (kiedyś w Rossmannie były maski w płachcie na brzuch i fikuśne lizaki dla ciężarnych). Dekoracje to zbędny wydatek.
Aż mi się przypomniało, że w sytuacji, w której miałam inne wydatki i niepewną sytuację z pracą, koleżanka obraziła się, że nie pojechałam na jej panieński, wyjazdowy, nie dość, ze płaciłabym za siebie, to jeszcze zrzuta na pannę młodą - koszt. ok. 1500 zł i do miejsca, do którego niekoniecznie chciałabym jechać
nawetniezezdystansem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-28, 11:59   #17
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 870
Dot.: Baby shower w 3 osoby

Cytat:
Napisane przez nawetniezezdystansem Pokaż wiadomość
Aż mi się przypomniało, że w sytuacji, w której miałam inne wydatki i niepewną sytuację z pracą, koleżanka obraziła się, że nie pojechałam na jej panieński, wyjazdowy, nie dość, ze płaciłabym za siebie, to jeszcze zrzuta na pannę młodą - koszt. ok. 1500 zł i do miejsca, do którego niekoniecznie chciałabym jechać
Na bogato.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-07-28 12:59:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:54.