Brak zdolności rysunku i malarstwa a pójście na ASP - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-12-11, 22:40   #1
suecide
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 1

Brak zdolności rysunku i malarstwa a pójście na ASP


Cześć wszystkim.
Postanowiłem rzucić swój obecny kierunek studiów i od przyszłego roku akademickiego ubiegać się o przyjęcie na ASP w Łodzi, na wydział Tkanin i Ubioru. Decyzja podyktowana była tym, że postanowiłem kształcić się w kierunku, który mnie od dawna interesuje czyli moda/projektowanie ubioru.
Mam poniekąd zdolności krawieckie - szyję od jakiegoś czasu, moda jest moją pasją i moim marzeniem jest zajmować się tym zawodowo w przyszłości. Problemem są jednak moje braki zdolności plastycznych, a moja przygoda z rysowaniem kończy się na rysowaniu w dzieciństwie widoku jednorodzinnego domu ze słoneczkiem w rogu i z płynącą rzeką w tle.
W tym roku mam zamiar podszlifować moje zdolności plastyczne na kursach wyrównawczych z malarstwa przeznaczonych dla przyszłych kandydatów ASP, natomiast nie wiem czy rok takiej pracy przyniesie jakieś skutki by przejść przez egzaminy wstępne. W końcu to porywanie się z motyką na słońce [w moim przypadku].
Bardzo proszę o udzielenie odpowiedzi, wskazówek i wyrozumiałość
Szczególnie cenne będą komentarze osób, które kiedyś miały podobny problem.
Pozdrawiam!
suecide jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-12, 16:23   #2
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Brak zdolności rysunku i malarstwa a pójście na ASP

Szanse żeby się dostać masz mniej więcej jak na trafienie 6 w totolotka. Na utrzymanie się moim zdaniem jeszcze mniejsze.
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-16, 11:52   #3
Karla Electra
Rozeznanie
 
Avatar Karla Electra
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 993
Dot.: Brak zdolności rysunku i malarstwa a pójście na ASP

Wiem, że niektóre osoby dzięki takim kursom zdają egzaminy wstępne i mają dobrze skompletowaną teczkę. Trzeba mieć jednak jakieś zacięcie w tym kierunku żeby przez ten rok rozwinąć swój warsztat niż zaczynać od całkowitego zera. Na takich kursach faktycznie przygotowują kandydatów pod egzaminy wstępne i zwracają uwagę a rzeczy istotne dla komisji więc z egzaminem nie powinno być problemu. Pytanie tylko czy to wystarczy na dalszym etapie? I dlaczego samo malarstwo? A rysunek?
Jeżeli Cię stać na roczny kurs i marzysz o tych studiach - śmiało. Ale pomyśl też o opcji B - przezorny zawsze ubezpieczony. Powodzenia
Karla Electra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-12-16 12:52:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:39.