UWr(germanistyka) - test z języków obcych - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-21, 12:51   #1
karolina11112
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 28

UWr(germanistyka) - test z języków obcych


1 października ma odbyć się test z języków obcych. Trzeba w nim wykazać się znajomością na poziomie B2 ( np. z angielskiego). Niestety ja nie umiem prawie wcale angielskiego więc ten test z pewnością obleje. Nie wiecie co wtedy ? Mogę się uczyć czegoś od podstaw czy jak? Boje się że mnie przez to wyrzucą albo coś.

Proszę o pomoc , kogoś kto tam studiował i wie jak to wygląda !! PILNE
karolina11112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 13:58   #2
Justine1989
Zakorzenienie
 
Avatar Justine1989
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Bel Air ;)
Wiadomości: 3 580
Dot.: UWr(germanistyka) - test z języków obcych

Cytat:
Napisane przez karolina11112 Pokaż wiadomość
1 października ma odbyć się test z języków obcych. Trzeba w nim wykazać się znajomością na poziomie B2 ( np. z angielskiego). Niestety ja nie umiem prawie wcale angielskiego więc ten test z pewnością obleje. Nie wiecie co wtedy ? Mogę się uczyć czegoś od podstaw czy jak? Boje się że mnie przez to wyrzucą albo coś.

Proszę o pomoc , kogoś kto tam studiował i wie jak to wygląda !! PILNE
skoro dostałaś się na studia to nie mogą od tak Cię wyrzucić, może ten test ma za zadanie przyporządkowanie osób do poszczególnych grup w zależności od stopnia zaawansowania

a w opisie kierunku co było?
Justine1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 14:09   #3
newmoongirl
Wtajemniczenie
 
Avatar newmoongirl
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 451
Dot.: UWr(germanistyka) - test z języków obcych

Cytat:
Napisane przez karolina11112 Pokaż wiadomość
1 października ma odbyć się test z języków obcych. Trzeba w nim wykazać się znajomością na poziomie B2 ( np. z angielskiego). Niestety ja nie umiem prawie wcale angielskiego więc ten test z pewnością obleje. Nie wiecie co wtedy ? Mogę się uczyć czegoś od podstaw czy jak? Boje się że mnie przez to wyrzucą albo coś.

Proszę o pomoc , kogoś kto tam studiował i wie jak to wygląda !! PILNE
Nie wyrzucą Cię. Zawsze w związku z tym testem wynika jakaś dziwna panika, a on ma na celu jedynie przyporządkowanie Was do grup.
Albo załapiesz się do którejś z grup na 'niższym' poziomie (grupy zaczynają się chyba od A2, nie pamiętam dokładnie) albo jeśli kompletnie nie znasz angielskiego przyporządkują Cię do grupy uczącej się duńskiego.
__________________
"- Chciałem powiedzieć - wyjaśnił z goryczą Ipslore - że na tym świecie jest chyba coś, dla czego warto żyć.
Śmierć zastanowił się przez chwilę.
KOTY, stwierdził w końcu. KOTY SĄ MIŁE."

newmoongirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 14:13   #4
trocka8
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 682
Dot.: UWr(germanistyka) - test z języków obcych

Cytat:
Napisane przez karolina11112 Pokaż wiadomość
1 października ma odbyć się test z języków obcych. Trzeba w nim wykazać się znajomością na poziomie B2 ( np. z angielskiego). Niestety ja nie umiem prawie wcale angielskiego więc ten test z pewnością obleje. Nie wiecie co wtedy ? Mogę się uczyć czegoś od podstaw czy jak? Boje się że mnie przez to wyrzucą albo coś.

Proszę o pomoc , kogoś kto tam studiował i wie jak to wygląda !! PILNE
pójdziesz na lektorat z angielskiego na niższym poziomie i będziesz na niego chodzić tak długo aż dojdziesz do poziomu B2, czyli kilka semestrów pewnie w twoim przypadku. grupy zaczynają się od A1, więc naprawdę niskiego poziomu. ten test pisze każdy, czemu na jego podstawie mieliby wywalać ze studiów lol?
trocka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 14:31   #5
karolina11112
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 28
Dot.: UWr(germanistyka) - test z języków obcych

Cytat:
Napisane przez Justine1989 Pokaż wiadomość
skoro dostałaś się na studia to nie mogą od tak Cię wyrzucić, może ten test ma za zadanie przyporządkowanie osób do poszczególnych grup w zależności od stopnia zaawansowania

a w opisie kierunku co było?
Nie było nic na temat angielskiego. Informacje o tym teście dostałam nie dawno. Jest napisane gdzie mam się stawić i o której, to wszystko

---------- Dopisano o 15:30 ---------- Poprzedni post napisano o 15:29 ----------

Cytat:
Napisane przez newmoongirl Pokaż wiadomość
Nie wyrzucą Cię. Zawsze w związku z tym testem wynika jakaś dziwna panika, a on ma na celu jedynie przyporządkowanie Was do grup.
Albo załapiesz się do którejś z grup na 'niższym' poziomie (grupy zaczynają się chyba od A2, nie pamiętam dokładnie) albo jeśli kompletnie nie znasz angielskiego przyporządkują Cię do grupy uczącej się duńskiego.
Czyli nawet jak tam nic nie napiszę , to nic się nie stanie ?
Skąd to wiesz?

---------- Dopisano o 15:31 ---------- Poprzedni post napisano o 15:30 ----------

Cytat:
Napisane przez trocka8 Pokaż wiadomość
pójdziesz na lektorat z angielskiego na niższym poziomie i będziesz na niego chodzić tak długo aż dojdziesz do poziomu B2, czyli kilka semestrów pewnie w twoim przypadku. grupy zaczynają się od A1, więc naprawdę niskiego poziomu. ten test pisze każdy, czemu na jego podstawie mieliby wywalać ze studiów lol?
Nie wiem, głupia panika.
karolina11112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 14:43   #6
trocka8
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 682
Dot.: UWr(germanistyka) - test z języków obcych

podczas immatrykulacji w leopoldinum prawdopodobnie będą mówić o tych testach z angielskiego, więc słuchaj uważnie.
jak nic nie napiszesz to po prostu pójdziesz do najniższej grupy i przez kilka semestrów będziesz musiała chodzić na lektorat z angielskiego, aż dojdziesz do poziomu b2 [lektoraty są 2x w tygodniu].

pamiętam, że 3 lata temu nie trzeba było pisać tego testu "od razu", ale z doświadczenia wiem, że lepiej języki i WFy pozałatwiać jak najszybciej, żeby potem nie musieć się tym martwić jeśli będzie chciało się jechać na erasmusa czy coś
trocka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 15:10   #7
newmoongirl
Wtajemniczenie
 
Avatar newmoongirl
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 451
Dot.: UWr(germanistyka) - test z języków obcych

Cytat:
Napisane przez karolina11112 Pokaż wiadomość
Czyli nawet jak tam nic nie napiszę , to nic się nie stanie ?
Skąd to wiesz?
Nic się nie stanie, można powiedzieć, że to tylko formalność.
Skąd wiem? Ano stąd, że sama taki test pisałam, na lektorat uczęszczałam, zaliczyłam i wiem jak to się odbywa.
I jeszcze jedno: lepiej zwykle wychodzą na tym ci, którzy ten test piszą źle i potem chodzą na duński, bo przynajmniej nie muszą przez kilka semestrów ciągnąc tych zajęć. Lektoraty z angielskiego na naszej uczelni najwyższych lotów nie są...
__________________
"- Chciałem powiedzieć - wyjaśnił z goryczą Ipslore - że na tym świecie jest chyba coś, dla czego warto żyć.
Śmierć zastanowił się przez chwilę.
KOTY, stwierdził w końcu. KOTY SĄ MIŁE."


Edytowane przez newmoongirl
Czas edycji: 2013-08-21 o 15:11
newmoongirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-21, 19:03   #8
karolina11112
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 28
Dot.: UWr(germanistyka) - test z języków obcych

Cytat:
Napisane przez newmoongirl Pokaż wiadomość
Nic się nie stanie, można powiedzieć, że to tylko formalność.
Skąd wiem? Ano stąd, że sama taki test pisałam, na lektorat uczęszczałam, zaliczyłam i wiem jak to się odbywa.
I jeszcze jedno: lepiej zwykle wychodzą na tym ci, którzy ten test piszą źle i potem chodzą na duński, bo przynajmniej nie muszą przez kilka semestrów ciągnąc tych zajęć. Lektoraty z angielskiego na naszej uczelni najwyższych lotów nie są...
Właśnie bardzo zależy mi na tym duńskim... Nie wiesz co mogę zrobić by się go uczyć ?
karolina11112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 20:48   #9
newmoongirl
Wtajemniczenie
 
Avatar newmoongirl
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 451
Dot.: UWr(germanistyka) - test z języków obcych

Cytat:
Napisane przez karolina11112 Pokaż wiadomość
Właśnie bardzo zależy mi na tym duńskim... Nie wiesz co mogę zrobić by się go uczyć ?
Możesz kompletnie zawalić test, co byłoby proste, bo sama twierdzisz, że z angielskiego nie jesteś najlepsza. Teoretycznie to jedyne wyjście...
...ale możesz też postąpić tak jak moja znajoma z roku. Całkowicie odpuścić sobie test i jak gdyby nigdy nic pojawić się na zajęciach z duńskiego . Podobno nie można tego robić, ale co roku znajdują się ludzie, którzy tak właśnie postępują i z tego co wiem nikogo nigdy nie spotkały żadne przykre konsekwencje.
__________________
"- Chciałem powiedzieć - wyjaśnił z goryczą Ipslore - że na tym świecie jest chyba coś, dla czego warto żyć.
Śmierć zastanowił się przez chwilę.
KOTY, stwierdził w końcu. KOTY SĄ MIŁE."

newmoongirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-23, 11:42   #10
karuda1994
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 2
Dot.: UWr(germanistyka) - test z języków obcych

i ja za niedługo przystępuje do egzaminu z angielskiego, w mojej szkole nie naciskali na jezyki obce więc nie znam go zbyt dobrze. Więc jeśli nie napisze nic, zacznę od podstaw?

Dziwnie było napisane w liscie, że musimy kontynuować język który dobrze znamy, od poziomu B1. Nie wiem co o tym myśleć.
karuda1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:44.