Dziwna choroba paznokcia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-14, 20:15   #1
_basia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1 751

Dziwna choroba paznokcia


Witam!

Dziewczyny, mam dwa chore paznokcie...
Jeden pęka na połowę ( już od około 6lat), drugi jest dziwnie biały i ma kształt łopaty ;/

Miała któraś z Was podobny problem?
Co robić? jak leczyć?

Pozdrawiam
_basia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-14, 20:16   #2
dr_ka
Rozeznanie
 
Avatar dr_ka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Ziemia Obiecana
Wiadomości: 775
Dot.: Dziwna choroba paznokcia

Czy zgłosiłaś się z tym problemem do dermatologa? Wygląda mi to na grzybicę paznokci.
dr_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-14, 20:22   #3
_basia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1 751
Dot.: Dziwna choroba paznokcia

Cytat:
Napisane przez dr_ka Pokaż wiadomość
Czy zgłosiłaś się z tym problemem do dermatologa? Wygląda mi to na grzybicę paznokci.
Nie byłam, słyszałam że na pękający paznokieć może pomóc ciągłe żelowanie go ( próbowałam i na jakiś czas był spokój, jest o niebo lepiej niż kiedyś- rozchodził się w odwróconą literę V na koniuszku ).
Na drugi podobno pomoże WODA BOROWA - nie mam pojęcia czy to prawda
_basia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-14, 21:00   #4
dr_ka
Rozeznanie
 
Avatar dr_ka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Ziemia Obiecana
Wiadomości: 775
Dot.: Dziwna choroba paznokcia

_basia, w takim razie radze Ci zasięgnąc porady lekarza dermatologa. Tak jak już mówiłam, wygląda mi to na grzybicę, tak więc samo nie zniknie, a raczej szpeci niż zdobi..
dr_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-03, 23:13   #5
a_gusiaczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: HeavenlyNails, Warszawa
Wiadomości: 64
GG do a_gusiaczek
Dot.: Dziwna choroba paznokcia

żeby stwierdzić czy to grzybica czy nie konieczne jest badanie mykologiczne - tak "na oko" to nawet dermatolog nie odpowie
zgłoś się do lekarza po skierowanie na takie badania i będziesz wiedziała na 100%

czy ten pękający paznokieć nie był kiedyś uderzony lub w jakikolwiek sposób uszkodzony mechanicznie? może był jakiś stan zapalny w okolicach macierzy?
a_gusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-09, 19:27   #6
6962ee0b3adcbc2617b598bd1f25bcc17ef659a8_65822eb548399
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 290
Dot.: Dziwna choroba paznokcia

podłącze się pod ten wątek, bo ciekawa jestem co zrobiła autorka wątku. wydaje mi się, że mam podobny problem z paznokciem stopy. wygląd paznokcia jest podobny, ale u mnie sączy się spod niego ropa i krew. miałam ściągany paznokieć 3krotnie ze względu na wrastanie. teraz wrastanie ustało, ale sączenie nadal jest. mam to jakiś czas już liczony w latach (z przerwami na zrywanie pazura). zaczęło się od uszkodzenia mechanicznego i zejściu paznokcia.

Prawdopodna jest grzybica jednak jak już wspomniałam mam to od lat i chyba kogoś bym nią już zdążyła zarazić, prawda? albo przeniosłoby mi się na inne pazurki, bo korzystam z jedych ciążków do wszystkch łapek. Sama nie wiem. Derm nie zrobił nawet posiewu, możecie coś doradzić?
Czy wykonanie posiewu możliwe jest tylko ze skierowaniem? Czy na własną rękę też mogę i już z wynikiem bym poszła?
6962ee0b3adcbc2617b598bd1f25bcc17ef659a8_65822eb548399 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:09.