Dziwne zachowanie koleżanki z pracy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-07-20, 08:07   #1
Oliwiabb
Wtajemniczenie
 
Avatar Oliwiabb
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 172

Dziwne zachowanie koleżanki z pracy


Dziewczyny "mam problem" z koleżanką z pracy.


Od pewnego czasu Ola przychodzi do pracy w bardzo dziwnym stanie. Wygląda dosłownie jakby wypiła sporą ilość alkoholu, mimo że jestem pewna że nic nie piła. Zachowuje się bardzo dziwnie, jest taka "rozanielona", w bardzo dobrym humorze a do tego robą jej się "maślane i rozbiegane" oczy, ponadto często nie może się wyraźnie wysłowić i zwyczajnie bełkocze. Gdybym jej nie znała byłabym pewna, że jest po prostu mocno nietrzeźwa, do tego wszystkiego odkąd ją znam bardzo mocno trzęsą jej się ręce. Nawet raz spytałam jej się czy przypadkiem nic nie piła, byla mocno zdziwnona tym pytaniem i zaprzeczyła. Wiem, że Ola ma jakieś problemy o których nie chce mówić. W związku z tym mam pytanie, czy w taki sposób mogą działać jakieś psychotropy/ leki na depresję? Wiem, że wszystkie objawy wskazują na alkohol ale jestem pewna, że to nie to.

Problem jest o tyle większy, że pracujemy w instytucji państwowej, mamy kontakt z ważnymi ludźmi w kraju i po prostu niektórzy zaczęli już to zauważać. Dzisiaj przyszedł do mnie nasz przełożony i spytał czy nie zauważyłam tego, że Ola przychodzi do pracy pod wplywem alkoholu. Bardzo lubię tą dziewczynę, chciałabym jej pomóc, jednak ona sama nic nie chce mówić i chyba nie zdaje sobie sprawy, że może mieć bardzo poważne problemy.
Oliwiabb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-20, 11:31   #2
LaCamilla
Raczkowanie
 
Avatar LaCamilla
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 294
Dot.: Dziwne zachowanie koleżanki z pracy

Cytat:
Napisane przez Oliwiabb Pokaż wiadomość
Dziewczyny "mam problem" z koleżanką z pracy.


Od pewnego czasu Ola przychodzi do pracy w bardzo dziwnym stanie. Wygląda dosłownie jakby wypiła sporą ilość alkoholu, mimo że jestem pewna że nic nie piła. Zachowuje się bardzo dziwnie, jest taka "rozanielona", w bardzo dobrym humorze a do tego robą jej się "maślane i rozbiegane" oczy, ponadto często nie może się wyraźnie wysłowić i zwyczajnie bełkocze. Gdybym jej nie znała byłabym pewna, że jest po prostu mocno nietrzeźwa, do tego wszystkiego odkąd ją znam bardzo mocno trzęsą jej się ręce. Nawet raz spytałam jej się czy przypadkiem nic nie piła, byla mocno zdziwnona tym pytaniem i zaprzeczyła. Wiem, że Ola ma jakieś problemy o których nie chce mówić. W związku z tym mam pytanie, czy w taki sposób mogą działać jakieś psychotropy/ leki na depresję? Wiem, że wszystkie objawy wskazują na alkohol ale jestem pewna, że to nie to.

Problem jest o tyle większy, że pracujemy w instytucji państwowej, mamy kontakt z ważnymi ludźmi w kraju i po prostu niektórzy zaczęli już to zauważać. Dzisiaj przyszedł do mnie nasz przełożony i spytał czy nie zauważyłam tego, że Ola przychodzi do pracy pod wplywem alkoholu. Bardzo lubię tą dziewczynę, chciałabym jej pomóc, jednak ona sama nic nie chce mówić i chyba nie zdaje sobie sprawy, że może mieć bardzo poważne problemy.
Tak, leki psychotropowe mogą mocno zmieniać zachowanie, zwłaszcza na początku ich brania, gdy organizm szuka balansu. Na studiach miałam koleżankę, która zmagała się z silną depresją i brała na nią mocne leki - gdy zaczęła leczenie, przedłożyła wykładowcom papier od lekarza - rodzaj informacji i zaświadczenia, że jest w trakcie kuracji takimi lekami i że może to wpływać na jej zachowanie. Być może podobnie jest u Twojej koleżanki.
LaCamilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-20, 21:33   #3
Faxu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 796
Dot.: Dziwne zachowanie koleżanki z pracy

U mnie też na początku przyjmowania leków przeciwdepresyjnych wystąpiły podobne objawy, więc potwierdzam, że możliwe jest, że dziwne zachowanie koleżanki wynika z rozpoczęcia leczenia.
Faxu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-21, 12:29   #4
korceliistka
Raczkowanie
 
Avatar korceliistka
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 46
Dot.: Dziwne zachowanie koleżanki z pracy

mogą to być objawy brania leków, może z nią porozmawiaj ??
__________________
A true love story never ends
korceliistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-23, 08:19   #5
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Dziwne zachowanie koleżanki z pracy

A może niech ten cały 'szef' porozmawia z nia, a nie z Toba ? Żenujace co się tam u was wyprawia.
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-25, 18:40   #6
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Dziwne zachowanie koleżanki z pracy

trochę żenada, tak się wpieprzać w życie innych ludzi. jak szef ma jakieś wątpliwości to niech rozmawia z dziewczyną bezpośrednio.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-31, 08:14   #7
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Dziwne zachowanie koleżanki z pracy

leki, ale cukrzyca tez ba, nawet dieta i stan "zakochania"
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-08-02, 21:48   #8
WhiteChocolate27
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 15
Dot.: Dziwne zachowanie koleżanki z pracy

I cukrzyca, jak i nawet najzwyklejsze problemy mogą sprawić, że człowiek zaczyna zachowywać się inaczej
WhiteChocolate27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-02 22:48:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:05.