Własna działalność...? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-08, 13:57   #1
n-nika
Zadomowienie
 
Avatar n-nika
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 1 162

Własna działalność...?


Drogie wizażystki!
Codziennie walcze z dylematem braku pracy. Lecz mam dość już szukania, pytania i proszenia. Dość naskakiwania nad kimś, dość oszukiwania mnie i wykorzystywania.
Mam 20 lat, w tamtym roku skończyłam Liceum o profilu: usługowo-gospodarczym, zdałam mature i teraz ucze się zaocznie w szkole policealnej na kierunku: Technik usług kosmetycznych
Za rok będe miała już zawód i możliwośc otwarcia własnego salonu.
Postanowiłam, że zaczne robić coś w tym kierunku, ponieważ nie chce całe życie żałować że pracowałam nie w tym co chce, nie w tym co kocham.
Więc mam do was pytanie... czy któraś z was posiada, lub wie, albo jest w trakcie otwierania własnej działalności??
Wiem, że jest tego masa w necie, że moge szukać i czytać i szukać i czytać, ale chciałabym dowiedzieć się kogoś kto już wie co i jak....
Oczywiście zdaje sobie sprawe, że potrzeba na to masa pieniędzy i najwazniejsze pozyskiwanie klientów, no i trzeba mieć fach w rękach i w glowie Ale wszystko jest do spełnienia, jeśli się chce. A ja chcę
Bo mam dylemat w życiu... brak pracy, brak prawka, brak chlopaka... Koło się kręci, a ja się podrążam stale na utrzymaniu rodziców.
Jedyne co mnie pociesza to to, że dobrze że ten kryzys w życiu mam teraz gdy mam 20 lat i żadnych zobowiązań, niż jakbym miała 35 i dzieci, dom na glowie, czy jakieś kredyty.
wiem, że dostaje się jakieś fundusze na otwarcie wlasnej działalności... tylko ciekawe ile, pewnie grosze
ehh szkoda że życie w tej Polsce jest takie ciężki, jak się nie dorobisz wlasnymi siłami to nic nie masz...
Więc musze działać, teraz...nie czekać.
__________________
Poleruje rutynę swojego życia, nadajac jej idealny połysk...
--
~ Dyplomowana kosmetyczka ~
-
Urządzamy Nasz dom
zaKochana
n-nika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-08, 15:29   #2
AmericanGirl
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Gdańńńńsk . Paradise City
Wiadomości: 1 209
Dot.: Własna działalność...?

Sama mam zamiar otworzyc swoją działalność - o innym niż twoja profilu . Mam 21 lat studiuje i wiem , że cięzko osobie mlodej , bez jakiegos szczególnego doswiadczenia zdobyc prace , która zadowoli nas zarówno finansowo jak i da możliwość spełnienia . Nie mówie oczywiście o zarabianiu kokosów , ale praca za 800zł miesięcznie po 10 h to lekka przesada .

Na własną dzialalność możesz dostac dotacje z UP nawet do 18 tys . Polecałabym zrobienie kursu jakiegos w kierunku zarządzania firmą poniewaz przy rozpatrywaniu wniosku napewno bedzie to na plus . Jest mozliwe takie szkolenie z UP dla osob bezrobotnych , 22 godziny . Przynajmniej w moim urzędzie . Kazdy urzad moze miec odmienne warunki więc juz na początku warto się zorientowac co i jak .
Można równiez ubiegac sie o pozyczke z pfp ( pomorski fundusz pozyczkowy ) jesli mieszkasz na pomorzu . Jesli nie rozejrzyj się w swoim województwie czy podobny fundusz nie istnieje .
Poza tym radze zaznajomić się ze wszystkim co jest niezbedne do prowadzenia firmy - od strony formalnej . Jak wygląda rozliczanie , wystawianie faktur , jak krok po kroku załizyc firme , poobliczac koszty , rozejrzec sie za lokalem , obadac konkurencje itp.. To wszystko radziłabym juz wiedziec na początku swojej drogi poniewaz nas hop siup nic nie wyjdzie
No i życze powodzenia
__________________
get rich or die tryin'
AmericanGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-08, 18:38   #3
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Własna działalność...?

Po pierwsze dowiedz sie czy po szkole 2 letniej mozesz samodzielnie wykonywac uslugi zy musisz miec jakis dluzszy staz i praktyke .

po drugie to ze teraz masz dola nie znaczy ze go ponownie nie zlapiesz z dziecmi,mezem i kredytem

po trzecie skoro poza polska cos daja za darmo to bierz paszport i jedz tam gdzie bez pracy masz wszytsko -wkurza mnie takie marudzenie ,wszedzie dobrze gdzie nas nie ma .
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-19, 19:02   #4
maja2005
Zadomowienie
 
Avatar maja2005
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 1 014
Dot.: Własna działalność...?

Myślę, że powinnaś zacząć od większego zaangażowania. Samo nic nie przychodzi, a Tobie chyba nawet nie chce się szukać informacji A zbieranie informacji to podstawa, a więc czytać, czytać i jeszcze raz czytać! Tym bardziej, że w dzisiejszych czasach właściwie nie trzeba szukać, wystarczy kliknąć i TYLKO przeczytać.
Jeśli w przyszłości chcesz otworzyć własny salon, to radziłabym najpierw zacząć pracę u kogoś, zdobyć doświadczenie, zobaczyć jak to wszystko działa... to najlepszy sposób. A o klientów wtedy też nie będziesz musiała się martwić, bo nie konkretny salon się liczy, a właśnie osoba, która usługę nam wykonuje.
I zgadzam się z paulą, wszędzie trzeba ciężko pracować, niestety.
Więcej optymizmu Powodzenia
maja2005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-30, 18:29   #5
cyanide sun
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 816
Dot.: Własna działalność...?

odswieazm watek.
otoz tez ostatnio dowiedzialam sie ze z UP mozna dostac jakies tam dotacje na otwarcie dzialalnosc... i mam pytanie do osob ktore takie cos dostaly. ile mozna dostac? i na jaka dzialalnosc ewentualnie otrzymalyscie? tak mniej wiecej chcialabym sie chociaz zorientowac. wiem ze to zalezy pewnie od wielu czynnikow.
jestem w polowie stazu mojego pierwszego. konczy mi sie on w sierpniu, a moj UP juz podal info ze budzet na staze w tym roku juz sie skonczyl. wiec na kolejne 6 m-cy nie mam co narazie liczyc. moj kolega chcial tez przedluzenie kiedy jeszcze byly pieniadze ale go nie dostal. wizja ze od wrzesnia zostane 'na lodzie ' mnie przeraza. teraz jestem na 2 roku dziennikarstwa. i zastanawiam sie wlasnie nad wlasna dzialalnoscia. tylko problem jest jeszcze taki ze zupelnie nie wiem co by to moglo byc. myslalam o wlasnej gazecie ale na moim lokalnym rynku kolejne pisemko nie ma juz szans przebicia. niestety bo to jest cos co lubie. na stazu jest super ale wlasnie dlatego ze lubie to co robie. bo te 600zl za tyle pracy i nerwow to grosze marne.
mysl o wlasnej dzialalnosci nachodzi mnie coraz czesciej. bardzo mnie ciekawi ktorej z was udalo sie otworzyc taka dzialalnosc, w jakiej branzy, ile was to kosztowalo? bylabym wdzieczna za wszelkie odpowiedzi. bo musze wreszcie wziac swoj los w swoje rece.
edit: jestem tez technikiem handlowcem

Edytowane przez cyanide sun
Czas edycji: 2009-05-30 o 18:35
cyanide sun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-31, 15:02   #6
Klemi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 34
Dot.: Własna działalność...?

Co ty możesz wiedzieć o kryzysie w życiu mając 20 lat.To że nie masz prawka to nie powód do załamki,zapisz się na kurs i zrób je.Jeżeli chcesz powiedziedzieć że nie masz na nie kasy,to zarób ją.Jeżeli chcesz powiedzieć że nie ma pracy,to ją trzeba znalez,sama do ciebie nie przyjdzie.Na początek trzeba podjąć prace jaką się znajdzie i z biegiem czasu szukać lepszej.
Dotacje na działlność przyznają UP i tam musisz się dowiedzieć ile .Każdy UP przyznaje inne dotacje to zależy od regionu w którym mieszkasz.Już zacznij się rozglądać za lokalem, zorientuj się jaką masz konkurencje.Na swoim musisz pracować więcej niż u kogoś.Powodzenia życze a chłopaka jesze znajdziesz.
Klemi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-31, 20:01   #7
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: Własna działalność...?

W "moim" UP można otrzymać 18,500zł jednorazowej pomocy na ten cel.
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-31, 22:06   #8
kycia1
Wtajemniczenie
 
Avatar kycia1
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Z łóżeczka ;)
Wiadomości: 2 845
Dot.: Własna działalność...?

Dziewczyny zapraszam tu -> http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=335621 watek o rozpoczęciu wlasnej działalnosci, porady, wskazowki i informacje o dotacjach z UP tez sa
__________________
Wybrałam pielęgnację ciała z marką Braun
kycia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:16.