Pyszny sosik do wszystkiego :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-02-07, 11:21   #1
Madlaine
Zakorzenienie
 
Avatar Madlaine
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 720

Pyszny sosik do wszystkiego :)


chciałabym polecić Wam przepyszny sos z pomidorów, można używac do różnych potraw, u mnie w domu stosuje się go do wszystkiego, nawet na kanapki (wtedy tylko trochę bardziej go zagęszczam)

składniki:
2 puszki krojonych pomidorów bez skórki
1-2 płaskie łyżeczki kminku
2 płaskie łyzeczki mielonej kolendry
1 płaska łyżeczkę tymianku
2 rozgniecione ząbki czosnku
2 drobno posiekane cebule
1 kostka bulionowa
trochę oliwy
mąka ziemniaczana
sól, pieprz, cukier do smaku


1.zeszklic posiekaną cebulę razem z czosnkiem na oliwie (posolić do smaku)
2.dodać na patelnię pomidory razem z sokiem pomidorowym,
3.wsypać wszystkie zioła i rozpuszczoną w niedużej ilości wody kostkę bulionową - dusić 5 minut
4. przyprawić cukrem i pieprzem wg uznania
5. wsypać 2 łyżeczki mąki ziemniaczanej - sos dzięki temu zgęstenieje, jesli ma byc to dip do kanapek i przekąsek to trzeba wsypać odrobinę więcej, ja to robię na oko i dosypuję po trochu az sos osiągnie porządaną konsystencję
6. poddusic jeszcze ok. 5 minut

podawac na zimno lub ciepło, pasuje dosłownie do wszystkiego (konsystencję dopasowuję do dania oczywiście) nalesników, pierogów, kopytek, mięsa, drobiu, kanapek, pieczonych ziemniaków, frytek, pizzy, zapiekanek, tostów, placków ziemniaczanych, itp.itd.

u mnie ten sos zastapił prawie całkowicie ketchup, smarujemy nim wszystko,

Dla osób lubiących pikantne dania !

sos jest łagodny, ja dzielę go zawsze na dwie części,
łagodna dla mojej córy i męża,
dla siebie robię pikantny - dodaję do sosu sambal oelek, albo wrzucam na patelnię w czasie smażenia cebuli papryczke chili, która na koniec wyjmuję, jej aromat wnika w sos i daje oczekiwany efekt
Ale oczywiście można tez wsypac mielone chili, sos tabasco, czy co się ma akurat pod ręką byle było pikantne


Oczywiście zioła można sobie dawkowac wg uznania, ja lubię mocny aromat kminku, tymianku i kolendry, maja dla mnie cudowny smak, ale próbujcie też ze swoimi ulubionymi ziołami, dzielcie się ewentualnymi modyfikacjami
Madlaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-07, 11:29   #2
Madlaine
Zakorzenienie
 
Avatar Madlaine
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 720
Dot.: Pyszny sosik do wszystkiego :)

a teraz skromny, szybki przepis na zakąskę w roli głównej z sosem

robimy grzanki - najlepiej z bagietki, bo muszą być trochę grubsze niż pieczywo tostowe.

na grzanki wcieramy anchois (tylko dla lubiących, reszta może robic bez), kładziemy pokrojone oliwki (ja na część kłade czarne, a na resztę zielone - mogą być nadziewane papryką) i pokruszony ser typu bleu, zapiekamy, polewamy zimnym, lub letnim sosem i gotowe.
Moja przyjaciółka polewa sosem od razu i razem z nim zapieka, smakuje tez super, tylko trzeba czekac, az wystygnie, dlatego ja sos daję zimny, żeby mozna było szybciej zjeść
Madlaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-07, 11:34   #3
k_rubia
Rozeznanie
 
Avatar k_rubia
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: moja słodka tajemnica....
Wiadomości: 616
Dot.: Pyszny sosik do wszystkiego :)

Witam, Ja jestem poczatkująca chociaż odwiedzam te strony od baaaaaaaaardzo dawna..........hihihihi.. ...
Podaję przepisik na pyszną "wykwintną zapkę pomidorową", która z powodzeniem może też być fajnym sosikiem:
pomidorki, czerwona papryka, cebulka, czosnek, gruszka, bazylia i przyprawy........wszystko solidnie podduszone, potem przetarte na sitku.......... no miodzik po prostu.......... Pozdrawiam
k_rubia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:10.