Mamusie MARCOWO-KWIETNIOWE 2010 r. CZ II - Strona 164 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-02-02, 13:34   #4891
ASIULEK_23
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 5 553
Dot.: Mamusie MARCOWO-KWIETNIOWE 2010 r. CZ II

Cytat:
Napisane przez madziwnia Pokaż wiadomość
A ja wcinam witaminki w ostaci startych marchewek z jabłkiem sokiem z ananasa i 2 plastrami ananasa + łuzka oleju coby sie witaminki wchłaniały
O proszę co za eliksir muszę spróbować
__________________
Weroniczka (05.04.2010r)

"Ktoś" ( tp. 3.12.2014 )
ASIULEK_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-02, 14:08   #4892
Izumi
Wtajemniczenie
 
Avatar Izumi
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 2 448
Dot.: Mamusie MARCOWO-KWIETNIOWE 2010 r. CZ II

DZIEWCZYNKI!!! I'M IN LOVE!!!! ZAKOCHAŁAM SIĘ!!!!
Moja kuzynka załatwiła mi nowy specyfik na rozstępy z Angli o taki - http://www.allegro.pl/item900278012_...ml_gratis.html i wiecie co ...? Nie mam pojęcia czy działa czy nie, bo to ciężko stwierdzić po jednym użyciu, ale KOCHAM GO NA ZABÓJ! JAAAAKI ZAPACH!!! Jak jakiś likier kakaowo-kokosowy, czy nadzienie do torta, trochę też pachnie tak jak smakuje takie mleczko skondensowane słodzone... no MAAAAGIA!!!! *v* Nawet tacie dałam powąchać na co on (zwykle mruk) "AAAM " ....
KOOOOOOOCHAM <w skowronkach>
Będę się nim smarować codziennie ..... .... (...) Dwa razy dziennie!!! <wącha> CO GODZINĘ! xD !!!!!
Izumi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-02, 14:23   #4893
Darusiaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Darusiaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Sieradz
Wiadomości: 14 341
GG do Darusiaaaa Send a message via Skype™ to Darusiaaaa
Dot.: Mamusie MARCOWO-KWIETNIOWE 2010 r. CZ II

wrocilammm

jestem mile zaskoczona, jest bnas bardzo malo bo tylko 5 osob
najwczesniej rodze ja i taka jedna dziewczyna( ten sam termin) i ze wzgledu na nas nastepne zajecia mamy bez cwiczen o noworodku i Panowie dostana lalki ktore placza i tak dalej beda je karmic, przewijac i tym podobne

Dostalysmy 3 reklamowki roznych gazet, proszek lovela i plyn i takie tam *******ki
Pani polozna niesamowicie mila kobitka i widac ze bierze na powaznie to czym sie zajmuje, nie robi sobie jaj.
Uczyla nas przeponowego oddychania, ogolne wrazenia super

---------- Dopisano o 15:14 ---------- Poprzedni post napisano o 15:12 ----------

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Lekarzy jest pełno-ale tych 3 miałam "pewnych"i sprawdzonych,a nie chcę isc do kogoś kto ma napisane "ginekolog-położnik" bo to o niczym nie świadczy,właśnie byłam opieką takiej"specjalistki":brzy dal:
tylkooliwka śliczny,bardzo imponujący brzusio

natalala apeluje,żebyś już więcej fotek nie pokazywała,bo mnie zazdrośc zżera jak na te cuda patrze

A co do tych kropelek na kolki niemieckich to moja bratowa ich używała i mały w ogóle kolek nie miał,mamy wujka pracującego w niemczech i mi też zwiezie zapasik
Ja chodze wlasnie go kogos kto ma napisane "ginekolog-poloznik" i to ze jeden sie nie sprawdzil u ciebie nie znaczy ze inni tacy sa....

---------- Dopisano o 15:15 ---------- Poprzedni post napisano o 15:14 ----------

Cytat:
Napisane przez drcron Pokaż wiadomość
Izumi nie trzeba specjalnej kazda karuzela pasuje a na cycuchy nie zwrocilam uwagi faktycznie sie powiekszyly ale niech rosna niech rosna byle po ciazy takie same zostaly hehe

Darusia czemu tak wczesnie do SR ?? nie ma na popoludniu ?? a my teraz w czwartek znow na SR idziemy bedzie o karmieniu a na poniedzialkowych bedzie o kapieli dzidziolnka ale nas znow nie bedzie bo malz ma sluzbe a samej mi sie nie chce jechac a wczoraj wkoncu dowiedzialam sie jak to jest z tym przecinaniem krocza <uffff> caly czas sie stresowalam ze jak wrazie co to beda nacinali i ze moga mi glowke dzidziulka przeciac ale okazuje sie ze wkladaja tam 2 paluchy i odciagaja skorke wiec sie juz ne stresuje wieksze prawdopodobienstwo uszkodzenia maluszka jest przy CC jak jest cienka macica
no wlasnie nie ma, jest tylko jedna w szpitalu i wlasnie taka godzina...i wszystkie spotkania sa o takiej godzinie

---------- Dopisano o 15:19 ---------- Poprzedni post napisano o 15:15 ----------

Cytat:
Napisane przez madziwnia Pokaż wiadomość
drcron ja też nie mam wysoko brzuszka jak inne moje koleżanki... ale dobrze bo z oddychaniem nie ma jeszcze wiekszych problemów

Ja tez mam uczulenie na nikiel i zwykłe metale inne... buuuuu ale mam sposób na bizuterię chodx zwykła kupuje z Avonu która niby niklu nie zaiera albo w ORSAYU i wtedy np. kolczyki smaruje lakierem bezbarwnym

---------- Dopisano o 12:25 ---------- Poprzedni post napisano o 12:23 ----------

Oliwka jaki bebech super!!!!
mnie lakier bezbarwny nie pomaga

---------- Dopisano o 15:23 ---------- Poprzedni post napisano o 15:19 ----------

Cytat:
Napisane przez Baobabek Pokaż wiadomość
ufff poprasowałam te moje pieluchy (na siedząco) i mam nadzieję, że mi plecy nie dadzą popalić znowu wgramoliłam się do pokoju na górze i zaczęłam sobie przygotowywać rzeczy do torby dla małego (to przez drcron). ALe poważnie to czuję się z dnia na dzień coraz gorzej więc dlatego tak na raty będę sobie szykować...i na razie przygotowałam:
- 2 komplety śpioszki z kaftanikiem (na guziki) w rozm.56 bawełniane
- 2 dodatkowe kaftaniki bawelniane na 56 (kopertowe)
- 1 śpioszki welurowe na 56
- 1 pajacyk bawełniany na 56
- 2 komplety na 62 (jak się mały okaże na 56 to tż zabierze do domu): body rozpinane z długim i półśpiochy; body kopertowe z długim i półśpiochy (wszystko bawełniane)
- 5 czapeczek bawełnianych wiązanych i 1 wkładaną z uszkami
- 1 ręcznik z kapturem
- chusteczki nawilżane
- 1 paczkę pampersów New Born
- 3 pieluchy tetrowe
Narazie tyle przygotowałam i leży na przewijaku a bierzecie smoczek??bo gdzieś słyszałam, że w szpitalu nie wolno smoczka podawać???a kosmetyki do kąpania to trzeba brać??bo skoro położne kąpią to chyba nie???Jak pytałam co trzeba do szpitala jak byłam ostatnio, to mi położna powiedziała, że oni nie mają jakichś wymagań i każda matka bierze sobie to co chce
ja jak prasowalam malz mi obnizyl deseczke i na siedzaco a on skladal

---------- Dopisano o 15:23 ---------- Poprzedni post napisano o 15:23 ----------

a u nas wolno miec smoczek.
__________________
Oliwcia 05.04.2010r.
Amelcia 02.12.2011r.
"Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić. Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem. "
A.Camus
Darusiaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-02, 14:25   #4894
drcron
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 3 410
Dot.: Mamusie MARCOWO-KWIETNIOWE 2010 r. CZ II

Cytat:
Napisane przez ASIULEK_23 Pokaż wiadomość
Ty czyściochu
Hmmm.. a jak nie siusiasz w domku tylko w gościach albo w lokalu??
u znajomych tez kozystam z bidetu a jak nie maja to sie pod umywalka podmywam a w lokalu staram sie nie kozystac z wc a jak nie mam innego wyjscia to mam jeszcze takie chusteczki z apteki wlasnie te lactacyd o ktorych pisala AniaP < ona pisala o zelu > i sie nimi podcieram wiem wiem dziwna jestem

a ja szukalam i szukalam pokrowca na fotelik i wpadlam na genialny pomysl zalozylam na niego pokrowiec frotke na przewijak i wycielam tylko otworki obszylam je i idealnie pasuje jak sie szybko zniszczy uszyje nastepny tylko tych mocowan nie widac do wozka ale one mi nie potrezbne i tego kolka z przodu w nozkach
__________________
I w taką piękną wiosnę przyleciał do nas bociek, i przyniósł maleńką dziecinę, a razem z nią - sto pociech.
Juleczka 08.04.2010
nasz mały wielki cud TP 05.11.2013

drcron jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-02, 14:27   #4895
Darusiaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Darusiaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Sieradz
Wiadomości: 14 341
GG do Darusiaaaa Send a message via Skype™ to Darusiaaaa
Dot.: Mamusie MARCOWO-KWIETNIOWE 2010 r. CZ II

Cytat:
Napisane przez ita83 Pokaż wiadomość
helloł... ja sie juz dawno poddalam z nadrabianiem zaleglosci - bo zanim doczytam do konca zapominam co bylo na poczatku....
Moje mysli tez kraza coraz czesciej kolo torby do szpitala - i tak sie wlasnie zastanawiam czy brac laktator - chyba nie wezme bo jakby co sa w szpitalu do pozyczenia a na dwa dni nie ma sensu - ja sie musze zmiescic do tej torby co mi tz kupil
oprocz tego z nowosci - jutro wracamy do pracy :/ ale mnie sie nie chce
nio ale pocieszam sie ze tylko do 12 marca i finito amores bede lezec tylkiem do gory ni nic nie robic
Dzis przyszykowalam za to dwa pakuneczki z ciuszkami roz.62 - wlozylam do woreczkow i do komodki - to dla tz'ta gdyby male urodzilo sie nadprogramowo duze
nio i znow wrocil temat wozka - ja juz mam upatrzony x-lander ale kurna 2tys. - troche duzo, moze mi sie spodoba cos innego na razie ogladam w necie
ja nie wkladam do woreczkow ciuchow dla malego pozniej mi tak dziwnie pachna, pewnie to jakas schiza ale tak juz mam:P

---------- Dopisano o 15:27 ---------- Poprzedni post napisano o 15:25 ----------

drcron to nie jest chyba normalne
kobito bez przesady;/
moj gin tez mowila ze normalne jest to zeby dbac o higiene ale bron boze przesadzac bo robi sie krzywde malenstwu i sobie, a pozniej nie daj boze 100 razy latwiej o bakterie i inne takie....
__________________
Oliwcia 05.04.2010r.
Amelcia 02.12.2011r.
"Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić. Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem. "
A.Camus
Darusiaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-02, 14:33   #4896
drcron
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 3 410
Dot.: Mamusie MARCOWO-KWIETNIOWE 2010 r. CZ II

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Kurcze a są takiebo ja jak wertowałam allegro to wszystko tylko na baterie,ale nie sądzę,żeby tak często trzeba było je wymieniac-więc spokojnie
ja mam taka na kabel ale kupilam uzywana ale prosto jest przerobic taka zwykla na do pradu juz podpatrzylam jak wystarczy kabelek z gniazdkiem i trzeba podlaczyc do srodka
__________________
I w taką piękną wiosnę przyleciał do nas bociek, i przyniósł maleńką dziecinę, a razem z nią - sto pociech.
Juleczka 08.04.2010
nasz mały wielki cud TP 05.11.2013

drcron jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-02, 14:35   #4897
ASIULEK_23
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 5 553
Dot.: Mamusie MARCOWO-KWIETNIOWE 2010 r. CZ II

Cytat:
Napisane przez drcron Pokaż wiadomość
u znajomych tez kozystam z bidetu a jak nie maja to sie pod umywalka podmywam a w lokalu staram sie nie kozystac z wc a jak nie mam innego wyjscia to mam jeszcze takie chusteczki z apteki wlasnie te lactacyd o ktorych pisala AniaP < ona pisala o zelu > i sie nimi podcieram wiem wiem dziwna jestem
Szaloooooona!!
Ale co tam, każdy ma jakieś "skrzywienie"
<Uwielbiam Cie... >
Dobrze, że ja nie mam takiej schizy bo ja np. jak jestem gdzieś w pubie na piwku to jest jakaś masakra, nie zdążę dobrze usiąść z powrotem z toalety a już mi się chcę znowu Zawsze wszyscy mają ze mnie "zwałę"
Więc chyba bym zbańczyła na chusteczki do intymnej
__________________
Weroniczka (05.04.2010r)

"Ktoś" ( tp. 3.12.2014 )
ASIULEK_23 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-02, 14:42   #4898
Darusiaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Darusiaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Sieradz
Wiadomości: 14 341
GG do Darusiaaaa Send a message via Skype™ to Darusiaaaa
Dot.: Mamusie MARCOWO-KWIETNIOWE 2010 r. CZ II

Cytat:
Napisane przez ASIULEK_23 Pokaż wiadomość
Szaloooooona!!
Ale co tam, każdy ma jakieś "skrzywienie"
<Uwielbiam Cie... >
Dobrze, że ja nie mam takiej schizy bo ja np. jak jestem gdzieś w pubie na piwku to jest jakaś masakra, nie zdążę dobrze usiąść z powrotem z toalety a już mi się chcę znowu Zawsze wszyscy mają ze mnie "zwałę"
Więc chyba bym zbańczyła na chusteczki do intymnej
po piwku mam tak samo
__________________
Oliwcia 05.04.2010r.
Amelcia 02.12.2011r.
"Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić. Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem. "
A.Camus
Darusiaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-02, 14:42   #4899
ASIULEK_23
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 5 553
Dot.: Mamusie MARCOWO-KWIETNIOWE 2010 r. CZ II

Dziewczyny, nasunęło mi sie pytanie... jak jest ze zmiana pieluszki w nocy?? Trzeba to robić przy każdym karmieniu czytałam na jakiejś stronie, że trzeba dośc grubo na noc nasmarowac pupkę i powinno wystarczyć. Zmieniac jak dziecko będzie niespokojne lub oczywiście jak bedzie kupka... Czy tak??

Chyba odpowiedzi odczytam później (jesli takowe otrzymam ) bo teraz musze mykac szykowac mężusiowi obiad bo za chwilkę wraca...
__________________
Weroniczka (05.04.2010r)

"Ktoś" ( tp. 3.12.2014 )
ASIULEK_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-02, 14:52   #4900
Darusiaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Darusiaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Sieradz
Wiadomości: 14 341
GG do Darusiaaaa Send a message via Skype™ to Darusiaaaa
Dot.: Mamusie MARCOWO-KWIETNIOWE 2010 r. CZ II

dobre pytanie z pieluszkami bo sama nie wiem, moja szwagierka czesto zmieniala w nocy tez ( ale tylko na poczatku)
__________________
Oliwcia 05.04.2010r.
Amelcia 02.12.2011r.
"Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić. Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem. "
A.Camus
Darusiaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-02, 15:02   #4901
drcron
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 3 410
Dot.: Mamusie MARCOWO-KWIETNIOWE 2010 r. CZ II

to chyba zalezy od tego jaka jest potrzeba zmiany pieluszki
co do piwka to ja nie mam takiego problemu by po nim biegac do wc czesto bo nie pijam piwka smierdzi mi strasznie
__________________
I w taką piękną wiosnę przyleciał do nas bociek, i przyniósł maleńką dziecinę, a razem z nią - sto pociech.
Juleczka 08.04.2010
nasz mały wielki cud TP 05.11.2013

drcron jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-02, 15:03   #4902
aneczkkaa
Zakorzenienie
 
Avatar aneczkkaa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 3 353
Dot.: Mamusie MARCOWO-KWIETNIOWE 2010 r. CZ II

Witajcie dziewczyny

Nie było mnie pare dni a tu tyle do nadrobienia Ależ się rozpisałyście ....

A my malujemy mieszkanie W niedziele dostaliśmy fajne łóżeczko tylko oczywiście ja chcę je odnowić i też będziemy je malować

Byłam dziś na zakupach ale Szymka Kupiłam sporo rzeczy ...
Bardzo mi się podobają dzieciowe zakupy

Wczoraj wieczorem znowu miałam napad bólu brzucha nie wiem co to jest brzuch tak strasznie twardnieje i boli cały coś strasznego... Jak jeszcze raz mi się coś takiego powtórzy chyba pojede do szpitala zobaczyć o co chodzi Mam nadzieje że nic takiego już mi nie będzie bo w piątek ide do gina to się dowiem co się dzieje
__________________
'...Życie nie daje nam tego, czego chcemy, lecz to, co dla nas ma..."
Maciuś 10-04-10
7-06-05 11 tc
20-12-14 10 tc
aneczkkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-02, 15:04   #4903
ASIULEK_23
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 5 553
Dot.: Mamusie MARCOWO-KWIETNIOWE 2010 r. CZ II

Cytat:
Napisane przez drcron Pokaż wiadomość
to chyba zalezy od tego jaka jest potrzeba zmiany pieluszki
co do piwka to ja nie mam takiego problemu by po nim biegac do wc czesto bo nie pijam piwka smierdzi mi strasznie
hmmmm... pychota szczególnie latem... nie mogę się doczekać kiedy wyżłopię chociaż z pół szklaneczki...
__________________
Weroniczka (05.04.2010r)

"Ktoś" ( tp. 3.12.2014 )
ASIULEK_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-02, 15:06   #4904
Darusiaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Darusiaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Sieradz
Wiadomości: 14 341
GG do Darusiaaaa Send a message via Skype™ to Darusiaaaa
Dot.: Mamusie MARCOWO-KWIETNIOWE 2010 r. CZ II

uja sie dzisiaj na szkole rodzenia pytalam poloznej o to brzucho i starala mi sie wytlumaczyc dokladnie o co chodzi chociaz latwo nie bylo bo ja nawet nie wiem co to miesiaczkowy bol....
nawet nie wiedzialam ze do porodu rodzinnego szpital oddal miesiac temu super wyposazone sale fajnie;-)

---------- Dopisano o 16:06 ---------- Poprzedni post napisano o 16:06 ----------

po takim czasie jak nie bedziesz pila i latem sie napijesz pol szklaneczki to po scianach bedziesz chodzila heheheheh
__________________
Oliwcia 05.04.2010r.
Amelcia 02.12.2011r.
"Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić. Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem. "
A.Camus
Darusiaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-02, 15:15   #4905
madziwnia
Zakorzenienie
 
Avatar madziwnia
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 6 105
Send a message via Skype™ to madziwnia
Dot.: Mamusie MARCOWO-KWIETNIOWE 2010 r. CZ II

Cytat:
Napisane przez ASIULEK_23 Pokaż wiadomość
Dobrze, że ja nie mam takiej schizy bo ja np. jak jestem gdzieś w pubie na piwku to jest jakaś masakra, nie zdążę dobrze usiąść z powrotem z toalety a już mi się chcę znowu Zawsze wszyscy mają ze mnie "zwałę"
Więc chyba bym zbańczyła na chusteczki do intymnej
oooo mam tak jak ty ... hahahah
Cytat:
Napisane przez ASIULEK_23 Pokaż wiadomość
hmmmm... pychota szczególnie latem... nie mogę się doczekać kiedy wyżłopię chociaż z pół szklaneczki...
e tam.. ja sie wypierałam że nie łykne nic.. ale szklaneczka browarka z sokiem pycha piłam chyba 3 razy juz w ciazy....
W sylwestra piłam 3 drinki sprite + Martini z lodem i cytrynka... robione prezemnie oczywiscie... w swięta tez
__________________
Michalina ur. 1 kwietnia 2010 r.

Pola ur. 3 czerwca 2014!
madziwnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-02, 15:17   #4906
Baobabek
Zakorzenienie
 
Avatar Baobabek
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 5 576
GG do Baobabek Send a message via Skype™ to Baobabek
Dot.: Mamusie MARCOWO-KWIETNIOWE 2010 r. CZ II

przeczytałam artykuł na interii o porodzie 22 latki...niepotrzebnie
__________________
K & I

Baobabek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-02, 15:18   #4907
Darusiaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Darusiaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Sieradz
Wiadomości: 14 341
GG do Darusiaaaa Send a message via Skype™ to Darusiaaaa
Dot.: Mamusie MARCOWO-KWIETNIOWE 2010 r. CZ II

a ja nie pilam nic i w sumie sie ciesze z tego powodu
powiedziano mi ze tak jak my wypijemy no "lyzke" piwka, to dla dzieciakow dawka jest zwiekszona 10 razy( nie wiem czy to prawda) ale wole nie pic

---------- Dopisano o 16:18 ---------- Poprzedni post napisano o 16:18 ----------

daj linka tez przeczytam....
__________________
Oliwcia 05.04.2010r.
Amelcia 02.12.2011r.
"Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić. Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem. "
A.Camus
Darusiaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-02, 15:21   #4908
Baobabek
Zakorzenienie
 
Avatar Baobabek
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 5 576
GG do Baobabek Send a message via Skype™ to Baobabek
Dot.: Mamusie MARCOWO-KWIETNIOWE 2010 r. CZ II

Cytat:
Napisane przez Darusiaaaa Pokaż wiadomość
a ja nie pilam nic i w sumie sie ciesze z tego powodu
powiedziano mi ze tak jak my wypijemy no "lyzke" piwka, to dla dzieciakow dawka jest zwiekszona 10 razy( nie wiem czy to prawda) ale wole nie pic

---------- Dopisano o 16:18 ---------- Poprzedni post napisano o 16:18 ----------

daj linka tez przeczytam....
nie bo nie będę tu nikogo dołować nie czytajcie lepiej
__________________
K & I

Baobabek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-02, 15:23   #4909
Darusiaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Darusiaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Sieradz
Wiadomości: 14 341
GG do Darusiaaaa Send a message via Skype™ to Darusiaaaa
Dot.: Mamusie MARCOWO-KWIETNIOWE 2010 r. CZ II

nam dzisiaj polozna mowila ze pomocne cwiczenie zeby byc moze uniknac naciecia jest takie ze sie jest w pozycji kleczacej podprtej i sie nogi na zmiane unosi przy podnoszeniu wdechprzy opuszczaniu wydech i ta noge podnosimy tak jak psiaki robia siq:P ja sie usmiechalam bo to tak smiesznie wygladalo

---------- Dopisano o 16:23 ---------- Poprzedni post napisano o 16:22 ----------

mnie takie rzeczy mowiac szczerze nie doluja, jak czytam to jakos pewne rzeczypo mnie splywaja i o porodzie bede mogla pogadac jak juz sama to przezyje, a teraz moge pogadac o ciazy;D
__________________
Oliwcia 05.04.2010r.
Amelcia 02.12.2011r.
"Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić. Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem. "
A.Camus
Darusiaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-02, 16:22   #4910
mrowak
Zakorzenienie
 
Avatar mrowak
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Konin
Wiadomości: 3 256
Dot.: Mamusie MARCOWO-KWIETNIOWE 2010 r. CZ II

Cytat:
Napisane przez drcron Pokaż wiadomość
ostatnio wyprobowalam chyba wszystkie mozliwe srodki do higieny intymnej i nieststy zadnego nie moge uzywac bo dostaje uczulenia to czym ja mam sie myc ??
To może to Tantum Rosa, które polecane jest na okres połogu? Może można? O właśnie, albo szare mydło jak mówi baobabek, ja takowe nabyłam z myślą o szpitalu, ale kto wie czy wcześniej nie użyję.

Cytat:
Napisane przez Darusiaaaa Pokaż wiadomość
dziewczynki a chodzicie juz tak fajnie jak takie "pingwinki"?? tak wiecie z boczku na boczek

Yhy Bim-bam-bom-bima-bam-bom z boczku na bok.

Izumku,ta Twoja rada z piciem wody na pewno pomaga, bo wypijam mniej w nocy niż jak piłam inne rzeczy. Siku i tak latam minimum raz w nocy. Natomiast na drapanie w gardle to tylko Tantum verde mi pomaga, albo jakieś małe drażetki-jakiekolwiek, byle się ślinianki obudziły, bo często mam tak, że nie mam co przełknąc, bo śliny brak.

A lildowa torba w przybliżeniu ma 35x35x15cm. Zamierzam jej potem używac w trakcie dłuższych wyjśc, wyjazdów itp.

Babeczka z naszej sr jest na tyle fajowa, że wymyśliliśmy z TZ, że dostanie od nas prezent po ostatnich zajęciach w czwartek. Dziewczyna robi prezentacje na każdych zajęciach z laptopem, rzutnikiem itd, a że chyba dopiero zaczyna tak pracowac to wszystko robi nieco "na piechotę". Kupiliśmy jej wskaźnik laserowy/długopis/latarkę, żeby w trakcie mówienia mogła pewne rzeczy pokazywac, np. jak mówiła o częstotliwości dskurczy to miała fajne wuykresy, ale siedzi daleko od ekranu i tak tylko naprowadza "w drugiej tabelce u góry widac, że..." a teraz puści laserek i będzie miodzio. Kosztował jakieś nieduże pieniądze. Ucieszy się myślicie?

Ja też polecam pójście na zajęcia z kąpania- pisałam Wam, że na swoich zaczęłam się lapac na tym, że się do lalki uśmiecham

Baobabek do torby dla malucha tyle ciuszków wrzuca, a u mnie podobno ubierają w szpitalne rzeczy i tylko na wyjście mam miec swoje. Zbuntowac się myślicie?

34 dni mi zostało!!!!!!!!!! OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO JJJJJJJJ... się boję.

Edytowane przez mrowak
Czas edycji: 2010-02-02 o 16:31
mrowak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-02, 16:39   #4911
megi-megi
Zakorzenienie
 
Avatar megi-megi
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 993
Dot.: Mamusie MARCOWO-KWIETNIOWE 2010 r. CZ II

Cytat:
Napisane przez mrowak Pokaż wiadomość
34 dni mi zostało!!!!!!!!!! OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO JJJJJJJJ... się boję.
No - cicho tam! Mi 26
megi-megi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-02, 16:42   #4912
mloda1989
Zakorzenienie
 
Avatar mloda1989
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 329
Dot.: Mamusie MARCOWO-KWIETNIOWE 2010 r. CZ II

jejku ale wam to szybko zlecialo...
mloda1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-02, 16:44   #4913
ania p
Zakorzenienie
 
Avatar ania p
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 451
Dot.: Mamusie MARCOWO-KWIETNIOWE 2010 r. CZ II

Cytat:
Napisane przez ASIULEK_23 Pokaż wiadomość
Ty czyściochu
Hmmm.. a jak nie siusiasz w domku tylko w gościach albo w lokalu??
No jak to ona ma butle z wodą i ręcznik w torebce

Drcron a może myj się takimi chusteczkami dla dzieci ? One mało mają oerfum i innych cudów

Cytat:
Napisane przez MadCat Pokaż wiadomość
A macie może jakieś namiary na karuzele na pilota ale taką do prądu bo mi się nie uśmiecha codziennie 5 baterii kupować (bo jakoś mi się nie wydaje żeby dłużej wytrzymały).
Mamy , kupić zasilacz , dać mężowi 15 min i przerobi .. Moja była przerobiona i potem na allegro sie sprzedała drożej niż za nią dałam , chyba ludziska nie potrafią dorobić tego kabla he he . A to naprawdę prosta sprawa i jak nie mąż to napewno znajdziesz kogoś kto Ci to zrobi .

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Kurcze a są takiebo ja jak wertowałam allegro to wszystko tylko na baterie,ale nie sądzę,żeby tak często trzeba było je wymieniac-więc spokojnie
Patrz wyżej .
Szczególnie te fishera z projektorem ładnie zjadają baterie

Cytat:
Napisane przez Baobabek Pokaż wiadomość
ufff poprasowałam te moje pieluchy (na siedząco) i mam nadzieję, że mi plecy nie dadzą popalić znowu wgramoliłam się do pokoju na górze i zaczęłam sobie przygotowywać rzeczy do torby dla małego (to przez drcron). ALe poważnie to czuję się z dnia na dzień coraz gorzej więc dlatego tak na raty będę sobie szykować...i na razie przygotowałam:
- 2 komplety śpioszki z kaftanikiem (na guziki) w rozm.56 bawełniane
- 2 dodatkowe kaftaniki bawelniane na 56 (kopertowe)
- 1 śpioszki welurowe na 56
- 1 pajacyk bawełniany na 56
- 2 komplety na 62 (jak się mały okaże na 56 to tż zabierze do domu): body rozpinane z długim i półśpiochy; body kopertowe z długim i półśpiochy (wszystko bawełniane)
- 5 czapeczek bawełnianych wiązanych i 1 wkładaną z uszkami
- 1 ręcznik z kapturem
- chusteczki nawilżane
- 1 paczkę pampersów New Born
- 3 pieluchy tetrowe
Narazie tyle przygotowałam i leży na przewijaku a bierzecie smoczek??bo gdzieś słyszałam, że w szpitalu nie wolno smoczka podawać???a kosmetyki do kąpania to trzeba brać??bo skoro położne kąpią to chyba nie???Jak pytałam co trzeba do szpitala jak byłam ostatnio, to mi położna powiedziała, że oni nie mają jakichś wymagań i każda matka bierze sobie to co chce
Po co Ci 5 czapek do szpitala ?

Cytat:
Napisane przez ASIULEK_23 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, nasunęło mi sie pytanie... jak jest ze zmiana pieluszki w nocy?? Trzeba to robić przy każdym karmieniu czytałam na jakiejś stronie, że trzeba dośc grubo na noc nasmarowac pupkę i powinno wystarczyć. Zmieniac jak dziecko będzie niespokojne lub oczywiście jak bedzie kupka... Czy tak??

Chyba odpowiedzi odczytam później (jesli takowe otrzymam ) bo teraz musze mykac szykowac mężusiowi obiad bo za chwilkę wraca...
dziecko jaj jest maleńki jesli pamiętam koło miesiąca to czasem wali kupe po kazdym karmieniu no i wtedy trzeba zmieniać Nawet kilka razy w nocy , potem jak już nie robi kup co chwila można sobie darować . Ja zmieniałam potem tylko raz przy nocnym karmieniu a teraz już od bardzo dawna nie zmieniam wogóle . Zresztą Szymek od 4 miesiąca przesypia nocki bez jedzenia a jak nie je to nie robi . Czasami rano na suchą pieluche i pierwsze siku jest na nocnik

Cytat:
Napisane przez mrowak Pokaż wiadomość
Baobabek do torby dla malucha tyle ciuszków wrzuca, a u mnie podobno ubierają w szpitalne rzeczy i tylko na wyjście mam miec swoje. Zbuntowac się myślicie?

34 dni mi zostało!!!!!!!!!! OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO JJJJJJJJ... się boję.
Ja bym się zbuntowała jak mi Szymka ubrali w jakiś poszarzały kaftanik to myślałam że mnie szlag trafi i zaraz kazałam przebrać w swoje . Nie mam pewności jak to tam piora i czy prasują wogóle \\

Otworzyli u mnie na zadupiu takie centrum zabaw z basenami z piłkami i innymi cudami .. Szymek tam ganiał dwie godziny za 16 zł a ja miałam luz wymęczyło się dziecko i o to chodziło , bo ona na siłe i energie za dwoje . Będę chodziła częściej he he
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
ania p jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-02, 16:51   #4914
megi-megi
Zakorzenienie
 
Avatar megi-megi
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 993
Dot.: Mamusie MARCOWO-KWIETNIOWE 2010 r. CZ II

Boże, po co Wy o tym piwku wspominałyście. No dlaczemu??????????? Teraz siedzę i cierpię - mam okropną ochotę!!!!


Ale może latem nad morzem?? Może uda się spotkać kilku mamuśkom
megi-megi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-02, 17:05   #4915
mloda1989
Zakorzenienie
 
Avatar mloda1989
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 329
Dot.: Mamusie MARCOWO-KWIETNIOWE 2010 r. CZ II

znalazlam sliczne pajacje welurkowe na allegro dla chlopaczka moze komus sie spodobaja...

http://allegro.pl/item901189229_welu..._coolclub.html
mloda1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-02, 17:11   #4916
Baobabek
Zakorzenienie
 
Avatar Baobabek
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 5 576
GG do Baobabek Send a message via Skype™ to Baobabek
Dot.: Mamusie MARCOWO-KWIETNIOWE 2010 r. CZ II

mam już biedronkowego lwa takiego jak Twój draconek brzuch mnie teraz coś zakuwa wzięłam nospę i leżę...teściowa będzie zaraz lepić pierogi z mięsem i kapustą

---------- Dopisano o 18:11 ---------- Poprzedni post napisano o 18:08 ----------

a i kupiłam sobie mini ptysie z bitą śmietaną w cukierni, chipsy fromage i teściowa mi kupiła kilo winogron bezpestkowych i princessę tiramisu jak to wszystko zjem to się chyba
__________________
K & I

Baobabek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-02, 17:16   #4917
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Mamusie MARCOWO-KWIETNIOWE 2010 r. CZ II

Cytat:
Napisane przez Darusiaaaa Pokaż wiadomość
wrocilammm

jestem mile zaskoczona, jest bnas bardzo malo bo tylko 5 osob
najwczesniej rodze ja i taka jedna dziewczyna( ten sam termin) i ze wzgledu na nas nastepne zajecia mamy bez cwiczen o noworodku i Panowie dostana lalki ktore placza i tak dalej beda je karmic, przewijac i tym podobne

Dostalysmy 3 reklamowki roznych gazet, proszek lovela i plyn i takie tam *******ki
Pani polozna niesamowicie mila kobitka i widac ze bierze na powaznie to czym sie zajmuje, nie robi sobie jaj.
Uczyla nas przeponowego oddychania, ogolne wrazenia super

---------- Dopisano o 15:14 ---------- Poprzedni post napisano o 15:12 ----------


Ja chodze wlasnie go kogos kto ma napisane "ginekolog-poloznik" i to ze jeden sie nie sprawdzil u ciebie nie znaczy ze inni tacy sa....

---------- Dopisano o 15:15 ---------- Poprzedni post napisano o 15:14 ----------


no wlasnie nie ma, jest tylko jedna w szpitalu i wlasnie taka godzina...i wszystkie spotkania sa o takiej godzinie

---------- Dopisano o 15:19 ---------- Poprzedni post napisano o 15:15 ----------


mnie lakier bezbarwny nie pomaga

---------- Dopisano o 15:23 ---------- Poprzedni post napisano o 15:19 ----------


ja jak prasowalam malz mi obnizyl deseczke i na siedzaco a on skladal

---------- Dopisano o 15:23 ---------- Poprzedni post napisano o 15:23 ----------

a u nas wolno miec smoczek.
Tyle tylko,że ja nigdzie nie napisałam,że "inny tacy są".Ja pisze tylko i wyłącznie o swoim przypadku i "swojej" gince.
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-02, 17:18   #4918
drcron
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 3 410
Dot.: Mamusie MARCOWO-KWIETNIOWE 2010 r. CZ II

Cytat:
Napisane przez Baobabek Pokaż wiadomość
mam już biedronkowego lwa takiego jak Twój draconek brzuch mnie teraz coś zakuwa wzięłam nospę i leżę...teściowa będzie zaraz lepić pierogi z mięsem i kapustą

---------- Dopisano o 18:11 ---------- Poprzedni post napisano o 18:08 ----------

a i kupiłam sobie mini ptysie z bitą śmietaną w cukierni, chipsy fromage i teściowa mi kupiła kilo winogron bezpestkowych i princessę tiramisu jak to wszystko zjem to się chyba
lewek jest boski u mnie lezy w lozeczku hihi

nie ladnie tak sie chwalic ptysiami zwlaszcza ze ja mam pustke w kuchni jesli chodzi o slodycze nie no mam swiezutkie paczusie tesc kupil ale co z tego jak sa z jakims alkocholem i jak tylko ugryzlam zrobilo mi sie niedobrze a do sklepu zazimno i zawietrznie by jechac i co zaraz bede robila roladki wolowe na jutro podjem ogoreczkow
__________________
I w taką piękną wiosnę przyleciał do nas bociek, i przyniósł maleńką dziecinę, a razem z nią - sto pociech.
Juleczka 08.04.2010
nasz mały wielki cud TP 05.11.2013

drcron jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-02, 18:11   #4919
ASIULEK_23
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 5 553
Dot.: Mamusie MARCOWO-KWIETNIOWE 2010 r. CZ II

Cytat:
Napisane przez madziwnia Pokaż wiadomość
oooo mam tak jak ty ... hahahah

e tam.. ja sie wypierałam że nie łykne nic.. ale szklaneczka browarka z sokiem pycha piłam chyba 3 razy juz w ciazy....
W sylwestra piłam 3 drinki sprite + Martini z lodem i cytrynka... robione prezemnie oczywiscie... w swięta tez
Serio?? A ja mam taka ochotę, a jakoś się bajam... czasem tylko jak tż pije piwko w domku to łyknę od niego. Ale to tyle... poza tym piję bezalkoholowe ale to nie to samo, czegoś mu brakuje... chyba alkoholu

Cytat:
Napisane przez megi-megi Pokaż wiadomość
Boże, po co Wy o tym piwku wspominałyście. No dlaczemu??????????? Teraz siedzę i cierpię - mam okropną ochotę!!!!


Ale może latem nad morzem?? Może uda się spotkać kilku mamuśkom
Ja jestem za... My mamy zamiar w wakacje już pojechać z maleństwem nad morze na weekend. Więc moze spotkamy się na małego browarka?? Z cyca prędzej spuszczę mleko i wyżłopię piweczko... mmmm... w upał... zaszroniona buteleczka... mmmm...

Cytat:
Napisane przez drcron Pokaż wiadomość
lewek jest boski u mnie lezy w lozeczku hihi
No, słodki jest. Ja dziś miałam kupić ale wracałam z siatą zakupów więc już nie chciałam z nią wchodzić do biedronki. Może jutro? jak jeszcze sie załapię
__________________
Weroniczka (05.04.2010r)

"Ktoś" ( tp. 3.12.2014 )
ASIULEK_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-02, 18:42   #4920
Darusiaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Darusiaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Sieradz
Wiadomości: 14 341
GG do Darusiaaaa Send a message via Skype™ to Darusiaaaa
Dot.: Mamusie MARCOWO-KWIETNIOWE 2010 r. CZ II

Cytat:
Napisane przez mrowak Pokaż wiadomość
To może to Tantum Rosa, które polecane jest na okres połogu? Może można? O właśnie, albo szare mydło jak mówi baobabek, ja takowe nabyłam z myślą o szpitalu, ale kto wie czy wcześniej nie użyję.




Yhy Bim-bam-bom-bima-bam-bom z boczku na bok.

Izumku,ta Twoja rada z piciem wody na pewno pomaga, bo wypijam mniej w nocy niż jak piłam inne rzeczy. Siku i tak latam minimum raz w nocy. Natomiast na drapanie w gardle to tylko Tantum verde mi pomaga, albo jakieś małe drażetki-jakiekolwiek, byle się ślinianki obudziły, bo często mam tak, że nie mam co przełknąc, bo śliny brak.

A lildowa torba w przybliżeniu ma 35x35x15cm. Zamierzam jej potem używac w trakcie dłuższych wyjśc, wyjazdów itp.

Babeczka z naszej sr jest na tyle fajowa, że wymyśliliśmy z TZ, że dostanie od nas prezent po ostatnich zajęciach w czwartek. Dziewczyna robi prezentacje na każdych zajęciach z laptopem, rzutnikiem itd, a że chyba dopiero zaczyna tak pracowac to wszystko robi nieco "na piechotę". Kupiliśmy jej wskaźnik laserowy/długopis/latarkę, żeby w trakcie mówienia mogła pewne rzeczy pokazywac, np. jak mówiła o częstotliwości dskurczy to miała fajne wuykresy, ale siedzi daleko od ekranu i tak tylko naprowadza "w drugiej tabelce u góry widac, że..." a teraz puści laserek i będzie miodzio. Kosztował jakieś nieduże pieniądze. Ucieszy się myślicie?

Ja też polecam pójście na zajęcia z kąpania- pisałam Wam, że na swoich zaczęłam się lapac na tym, że się do lalki uśmiecham

Baobabek do torby dla malucha tyle ciuszków wrzuca, a u mnie podobno ubierają w szpitalne rzeczy i tylko na wyjście mam miec swoje. Zbuntowac się myślicie?

34 dni mi zostało!!!!!!!!!! OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO JJJJJJJJ... się boję.
ja tez juz wiem ze dla malucha mam wziasc chusteczki i pampuchy a reszte latwi szpital, dopiero ubieraja malego w nasze ciuszki minutke przed wyjsciem.

---------- Dopisano o 19:35 ---------- Poprzedni post napisano o 19:34 ----------

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Tyle tylko,że ja nigdzie nie napisałam,że "inny tacy są".Ja pisze tylko i wyłącznie o swoim przypadku i "swojej" gince.
to nie idz do niej wiecej, po co masz sie wkurzac?

---------- Dopisano o 19:42 ---------- Poprzedni post napisano o 19:35 ----------

my wlasnie wybralismy chrzestnych dla naszego Kacperka;-)
__________________
Oliwcia 05.04.2010r.
Amelcia 02.12.2011r.
"Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić. Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem. "
A.Camus
Darusiaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:35.