Łysienie całkowite - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-01-01, 15:15   #1
Jankowska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 1

Łysienie całkowite


Pytanie do P.dr Jankowiaka:
Co może byc przyczyna i ewentualnie jak to spróbowac leczyc - Młoda 13 - letnia dziewczyna całkowicie wyłysiała łącznie z brwiami,rzesami itd.Wizyty u dermatologów,w różnych szpitalach są bezowocne,nikt nie może ustalic przyczyn a co sie z tym wiaże podac metody leczenia.
Może P.doktor spróbuje nam pomóc.
Sprawa ze wzgledu na nietypowość /chyba - w tak młodym wieku / jest wielce uciążliwa dla niej i doprowadza do załamania psychicznego.
Prosimy o pilną opinie na ten temat.
Z góry dziekujemy - tez załamani rodzice
Jankowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-05, 23:38   #2
Jankowiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 402
Re: Łysienie całkowite

Problem jest poważny. O ile nie jest to infekcja skóry np. grzybicza, co jest dość proste do diagnostyki i z pewnością zostało by rozpoznanie, to należy przeprowadzić kompleksową diagnostykę internistyczną i ew. toksykologiczną. To już nie powinien być problem tylko dermatologiczny. Proszę o bardziej szczegółowe informacje na maila Kliniki lub kontakt telefoniczny, a wtedy spróbuję pomóc w dalszej diagnostyce. Jest ona kluczem do sukcesu i dopóki przyczyna nie jest znana, nie ma mowy o skutecznym leczeniu.
Jankowiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-23, 21:13   #3
Anuska77
Zadomowienie
 
Avatar Anuska77
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 128
Dot.: Łysienie całkowite

Witam,
Po dacie widzę, że Państwa post jest sprzed 3 lat. Z opisu wynika, że dziewczynka zachorowała na łysienie plackowate o podłożu autoimmunologicznym (przyczyny nieznane), które w drastycznej formie prowadzi do wyłysienia na całym ciele. Proszę napisać czy po tym okresie 3 lat coś się zmieniło. Pozdrawiam
Anuska77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-15, 13:23   #4
ALANA4
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1
Dot.: Łysienie całkowite

Witam.Wiadomość o tej wyłysiejącej 13 ledniej dziewczynie jest juz dość stara ale piszę gdyż obecnie moja 4,5 letnia córka też jest całkiwicie łysa. Zaczęło się od placków w lutym a w czerwcu nie było juz ani słosów na głowie ani na brwiach czy rzęsach. Zrobiłam chyba juz wiekszość jak nie wszystkie badania i wyniki sa dobre. Chcę wiedzieć czy tej dziewczynie odrosły włosy, czy zdiagnozowano przypadek. Bo nie wiem co mam robić dalej Mail do mnie to magdalena@centrum-snu.pl Wszędzie szukam pomocy
ALANA4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-14, 11:07   #5
mig25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: warszafka
Wiadomości: 216
GG do mig25
Dot.: Łysienie całkowite

Trzeba zrobić BARDZO SZCZEGÓŁOWE WIELOKIERUNKOWE badania. Dziewczyna z mojego osiedla też tak miała. Badania nic nie wykazały, włosy wkrótce odrosły. Po 6 latach od tej utraty włosów zaszła w ciążę. Przy okazji ciąży zrobiła badania. Wyniki - rak żołądka w bardzo zaawansowanym stadium. Lekarze zaproponowali jej usunięcie ciąży + chemioterapię. Nie podjęła leczenia ze wzg na ciążę. Niestety i ona i dziecko nie doczekali szczęśliwego rozwiązania. Przypuszczam, że te 6 lat temu lekarze zlekceważyli sprawę. Dlatego przede wszystkim: nie odpuszczać!!!! szukać przyczyny!!!
mig25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:15.