zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy! - Strona 166 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-09-28, 08:26   #4951
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez fankapsychiatrii Pokaż wiadomość
Rozumiem,że lekarz stwierdza owulacje po tym, że w USG :
widzi pecherzyki dojrzewające Graafa ze wzgórkami jajonosnymi (czasem da sie uwidocznic)
pęcherzyki a jakiby popekane (zapomniałam jak to sie nazywa :-/)
po domniemanej owulacji pęcherzyk sie "zapada"
ciałko żółte krwotoczne jest zwaskularyzowane - trzeba zrobic doplera koloru
w zatoce Douglasa znajduje sie płyn
endometrium jest charakterystyczne dla owulacji - to sie nazywa znamie pierścieniowate endometrium/śluzówki macicy czy jakoś tak - od progesteronu który sie pojawia
liczba pęcherzyków w jajniku jest mniejsza...

Faza lutealna nie wpłynełaby na zapłodnienie, a najwyzej na wczesne poronienie. Ale jak jesteś na progestronie to niedobór progesteronu jest wyrównany...
Ja pomyślałabym,że tej owulacji nie ma albo nie może trafic na plemniki Albo jest inna przyczyna niepłodności - może np w ogóle męska...
No ja wiem, że na zapłodnienie nie ma wpływu
Mąż był badany i u niego z badań wynika, ze wszystko jest w porządku, ruchliwość, ilość, upłynnienie, wielkość. Dlatego cały czas szukamy przyczyny u mnie.
Zawsze jak idę na USG w 13 dniu to to endometrium jest takie trójwarstwowe - podobno to tak ma być
Może ten śluz wrogi. Już sama nie wiem. Śluz będę miała badany dopiero jak pojadę do Krakowa. Tu nie mogę tego zrobić. A jeśli to będzie ok to już sama nie wiem. Co do wstrzeliwania się to wydaje mi się, że po takim czasie starań chociaż kilka razy udałoby się wstrzelić.

Byłam badana i przez moją lekarkę i jeszcze kilku innych lekarzy - między innymi w szpitalu i wszyscy twierdzą, że do owulacji u mnie dochodzi. To ja już ręce rozkładam.
A zresztą - mam to wszystko gdzieś. Wolę myśleć, że się nie uda bo przynajmniej nie robię sobie nadziei co cykl.

Fanka a napisz mi proszę - ty raczej obeznana jesteś z nas najbardziej w tym wszystkim. Czy jeżeli dochodziłoby u nie do wczesnych poronień to można by to jakoś wychwycić? Bo na teście jeszcze za wcześnie, żeby wyszło. Musiałabym chodzić co cykl na betę. Czy jeżeli dostaję regularnie @ to nie mam się co martwić, ze dochodzi u mnie do poronień?

Cytat:
Napisane przez natee Pokaż wiadomość
a niech mnie zalewa i to jak najszybciej, nie lubie czekać na @

---------- Dopisano o 23:21 ---------- Poprzedni post napisano o 23:16 ----------

aha.. a tak na marginesie to mam pytanko do starających się - co sądzicie o tych testach owulacyjnych? niektóre można dostać nawet za 1 zł na allegro w zestawach z testami ciążowymi :

http://allegro.pl/test-owulacyjny-25...235428625.html
Miałam pisać - ale widzę, że Scio Ci wytłumaczyła już
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-28, 09:50   #4952
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

Aga nieodpowiedziałam na Twoje wcześniejsze pytanie glucophage, mam brać 2X1 tabletka.
W ogóle pierwszy raz będę brać metforminę, ciekawe jak zareaguje i do tego jeszcze clo, oby moj organizm wytworzył jakieś pęcherzyki.
Mamy podejść do iui, ale ja nie wierzę w powodzenie tego zabiegu wcale
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami
Scio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-28, 10:03   #4953
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

Ja biorę 3x1 - też pierwszy raz metformina.
Czytałam, ze udało Ci się IUI na NFZ załatwić. Nic kompletnie nie będziesz za to płacić? I to będzie w jakiejś klinice u Ciebie?
Co do podejścia to nie pocieszę Cię chyba bo sama tez już przestałam wierzyć w cokolwiek. Ja pomyślę nad IUI dopiero po nowym roku. Wszystko odkładam na "po nowym roku".
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-28, 10:12   #4954
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

Będę mieć robione w kielcach w szpitalu na prostej. Tam pracuje mój endokrynolog. Różne rzeczy czytałam o iui w tym szpitalu, no ale w tej chwili niestać nas na wybulenie 800 zł na iui (tyle kosztuje w kielcach w gamecie)
Nie będziemy płacić nic poza 2 usg po 50 zł + leki, no byliśmy u doktora prywatnie (zawsze chodziłam do niego na fundusz, ale tym razem nie chciao mi się czekać) więc wizyta 100 zł.

Ja reorganizuje się, mniej obsesji. Egoistycznie myślę o sobie, co sobie kupię za następną wypłatę (a nie żeby odłożyć). I liczę się na razie tylko ja. Trochę pomaga
A co do pojejścia rozumiem, ale może to kolejny etap?
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami
Scio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-28, 11:52   #4955
natee
Zakorzenienie
 
Avatar natee
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 574
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

kurcze a wiecie co jeszcze ostatnio usłyszalam od lekarza?
ze moja macica ma kształt serduszka
__________________


natee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-28, 12:30   #4956
evette25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

Moje miesiaczki od samego poczatku byly nieregularne. Nigdy nie mialam cyklu 27-28 dniowego. W wieku okolo 18 lat nie mialam miesiaczki kilka miesiecy. To byly lata 90-te wiec nie bylo forow a do samego internetu byl slaby dostep. Poszlam do lekarza ktory przepisal mi leki wywolujace miesiaczke. Teraz wiem ze to musial byc duphaston lub orgametril. PO kilku miesiacach brania lekow moje miesiaczki znowu sie ustabilizowaly ale nigdy nie byly regularne. Tak sobie zylam w nieswiadomosci, przez kilka ladnych lat bralam tabletki antykoncepcyjne. 2 lata temu zaczelam po cichu myslec o dziecku. Odstawilam pigulki. Kilka miesiecy staran i nic. WYbralam sie do lekarza a ten po krotkim badaniu usg stwierdzil na 99% policystyczne jajniki. Badania hormonalne potwierdzily wyrok. Przez rok co miesiac bralam duphaston, przytylam 10 kg, mialam wahania nastroju i migreny. Miałam mieć wykonaną laparoskopię a pozniej lekarz planowal wprowadzic clostilbegyt ale gdy zaczelam nie miescic sie w ubrania powiedzialam dosc. Stwierdzilam ze nic na sile, w koncu nie kazdy musi miec potomstwo. Nawet sie cieszylam ze przynajmniej nie bede musiala sie zabezpieczac ;P Odstawilam wszystkie leki, schudlam szybko i po 7 miesiacach zaszlam w ciaze Jestem bardzo szczesliwa. Dzidzia rozpycha sie, juz 18 tc
I teraz poradźcie mi bo już sie martwie. Na pewno nie bede chciała miec drugiego dziecka i mimo zapewnien lekarza ze nie zajde w ciąze zaszłam sposobem naturalnym to po urodzeniu dziecka bede musiala się zabezpieczac. I co z chorobą. Z tego co czytalam to jest ona nieuleczalna, natomiast nieleczona moze prowadzic do wczesniejszej menopauzy, torbieli itp. Poza nieregularnymi miesiaczkami nie miałam zadnych efektów choroby wiec teoretycznie skoro miesiaczki choc nieregularnie, to wystepowały to moglabym zostawic sprawę leczenia? I co z antykoncepcją? Lekarz powiedzial ze to ze przez kilka lat przyjmowałam pigułki dodatkowo "rozleniwiły" jajniki więc teoretycznie branie pigułek nie jest dobre? Lekarz który prowadzi mi ciąze jest dobrym fachowcem i ma długi staż, ale gdy powiedzialam ze mam stwierdzony PCos totylko pokiwal głowa i powiedzial ze to trudno zbadac i moge miec lub nie miec. Na pewno moja wspolpraca z nim zakonczy się zaraz po ciązy bo widac ze tylko na prowadzeniu ciazy się zna...
evette25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-28, 21:05   #4957
MATUR
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 415
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

witam moje dziewczynki mam do Was pytanko. ostatnio jak byłam u ginekologa to zgadało sie cos o badaniu droznosci jajowodow, cos takiego... czy wiec ktoras z Was mogłaby mi wytłumaczyc na czym to polega? rozumiem po co to jest, ale ciekawi mnie jak to badanie wogole wyglada? Pana Doktora juz nie chcialam pytac , bo on i tak biedny ma mnie dosc

---------- Dopisano o 22:05 ---------- Poprzedni post napisano o 21:58 ----------

evette25 to super ze CI SIE UDAŁO widzisz ja nie moge przetrawic tego kiwania głową lekarzy kiedy słyszą cos o PCOS. JA NIE WIEM MOZE TO GŁUPIE , ALE CI LEKARZE CHYBA SIE BRZYDZA JAK TO SŁYSZĄ. przeciez tego zadna z nas sobie sama nie wybrała, a jednak lekarze tak dziwnie czasem to odbieraja. ja jak poszlam do takiego wychwalonego lekarza w moim miescie to ten potraktował mnie co najmniej mało przyzwoicie:-( a wiecie ze wrzesien to na swiecie miesiac walki z PCOS?
MATUR jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-29, 02:40   #4958
LittleDevil14
Raczkowanie
 
Avatar LittleDevil14
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: ***
Wiadomości: 257
GG do LittleDevil14
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

Witam Drogie Panie, piszę ponieważ już sama nie wiem co mam o tym wszystkim myśleć.. niedawno zauwazylam u siebie objawy pcos bylam na usg itp czekalam zeby dostac sie do dobrego lekarza prywatnie i otoż co mi powiedzial, ze widać ze te jajniki sa policystyczne, ze są powiekszone i maja liczne pecherzyki, ale ze ogolnie to nic strasznego, pytal czy planuje w najblizyszym czasie miec dziecko, odpowiedzialam ze w najblizyszym nie, to powiedzial ze bedziemy sie martwic jak bede planowala.. i tu moje pytanie, czy jesli narazie nie planuje dziecka to znaczy z nie musze sie leczyc ? nie wiem moze jak nie leczyc to chociaz jakos powstrzymac dalszy rozwoj czy cos? z gory przepraszam bo wiem ze pewnie znalazlabym odp czytajac watek ale naprawde nie mialam dzisiaj sily, strasznie sie martwie
LittleDevil14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-29, 08:15   #4959
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez LittleDevil14 Pokaż wiadomość
Witam Drogie Panie, piszę ponieważ już sama nie wiem co mam o tym wszystkim myśleć.. niedawno zauwazylam u siebie objawy pcos bylam na usg itp czekalam zeby dostac sie do dobrego lekarza prywatnie i otoż co mi powiedzial, ze widać ze te jajniki sa policystyczne, ze są powiekszone i maja liczne pecherzyki, ale ze ogolnie to nic strasznego, pytal czy planuje w najblizyszym czasie miec dziecko, odpowiedzialam ze w najblizyszym nie, to powiedzial ze bedziemy sie martwic jak bede planowala.. i tu moje pytanie, czy jesli narazie nie planuje dziecka to znaczy z nie musze sie leczyc ? nie wiem moze jak nie leczyc to chociaz jakos powstrzymac dalszy rozwoj czy cos? z gory przepraszam bo wiem ze pewnie znalazlabym odp czytajac watek ale naprawde nie mialam dzisiaj sily, strasznie sie martwie
Powinnaś brać tabletki anty, żeby uśpić jajniki, a miałaś jakieś badania hormonalne?
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami
Scio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-29, 09:24   #4960
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez MATUR Pokaż wiadomość
witam moje dziewczynki mam do Was pytanko. ostatnio jak byłam u ginekologa to zgadało sie cos o badaniu droznosci jajowodow, cos takiego... czy wiec ktoras z Was mogłaby mi wytłumaczyc na czym to polega? rozumiem po co to jest, ale ciekawi mnie jak to badanie wogole wyglada? Pana Doktora juz nie chcialam pytac , bo on i tak biedny ma mnie dosc

---------- Dopisano o 22:05 ---------- Poprzedni post napisano o 21:58 ----------

evette25 to super ze CI SIE UDAŁO widzisz ja nie moge przetrawic tego kiwania głową lekarzy kiedy słyszą cos o PCOS. JA NIE WIEM MOZE TO GŁUPIE , ALE CI LEKARZE CHYBA SIE BRZYDZA JAK TO SŁYSZĄ. przeciez tego zadna z nas sobie sama nie wybrała, a jednak lekarze tak dziwnie czasem to odbieraja. ja jak poszlam do takiego wychwalonego lekarza w moim miescie to ten potraktował mnie co najmniej mało przyzwoicie:-( a wiecie ze wrzesien to na swiecie miesiac walki z PCOS?
Matur ja miałam sprawdzaną drozność jajowodów - kilka razy opisywałam jak to badanie wygląda. Z tym, że ja miałam pod narkozą - laparoskopię a może być jeszcze HSG. Wklep sobie w googlach albo przejrzyj wątek - już kilka razy była mowa o tych badaniach.
Co do lekarzy to ja nie zauważyłam, żeby jakoś inaczej traktowali PCO.

Little Devil. Tak jak napisała Scio. Jeśli nie starasz się o dziecko to lepiej te jajniki uśpić, żeby nie robiło się coraz więcej tych pęcherzyków na jajnikach, bo potem możesz mieć większe problemy z zajściem w ciążę.
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-29, 11:16   #4961
LittleDevil14
Raczkowanie
 
Avatar LittleDevil14
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: ***
Wiadomości: 257
GG do LittleDevil14
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Scio Pokaż wiadomość
Powinnaś brać tabletki anty, żeby uśpić jajniki, a miałaś jakieś badania hormonalne?
Cytat:
Napisane przez mezaga Pokaż wiadomość

Little Devil. Tak jak napisała Scio. Jeśli nie starasz się o dziecko to lepiej te jajniki uśpić, żeby nie robiło się coraz więcej tych pęcherzyków na jajnikach, bo potem możesz mieć większe problemy z zajściem w ciążę.

nie, żadnych badań hormonalnych nie miałam, aa tabletki anty dostałam ale myślałam że dlatego że je chciałam i tak, a lekarz nie powiedział nic na temat że powinnam je brać dla mojego dobra..
LittleDevil14 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-29, 11:31   #4962
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

Dobrze by było jakbyś zrobiła badania ale teraz jak bierzesz tabletki to nie ma sensu raczej.
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-29, 11:35   #4963
LittleDevil14
Raczkowanie
 
Avatar LittleDevil14
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: ***
Wiadomości: 257
GG do LittleDevil14
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez mezaga Pokaż wiadomość
Dobrze by było jakbyś zrobiła badania ale teraz jak bierzesz tabletki to nie ma sensu raczej.
jeszcze nie biorę, a czy te badania mogę zrobic sama? czy potrzebuje skierowanie?
LittleDevil14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-29, 12:08   #4964
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

Możesz zrobić je prywatnie bez skierowania.
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-29, 12:16   #4965
narciarka
Rozeznanie
 
Avatar narciarka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 878
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

dziewczyny mam do Was pytanie bo zapomniałam dopytać się mojej endokrynolog. Przepisała mi duphaston żebym brała go przez 4 cykle a później powtórzyła badanie jednego hormonu ostatnią tabletkę wziełam w ten poniedziałek a wczoraj zaczał mi się nowy cykl i teraz nie wiem czy badanie tego hormonu zrobić w tym cyklu czy w kolejnym?
__________________
jesteśmy razem już...
narciarka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-29, 12:37   #4966
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez narciarka Pokaż wiadomość
dziewczyny mam do Was pytanie bo zapomniałam dopytać się mojej endokrynolog. Przepisała mi duphaston żebym brała go przez 4 cykle a później powtórzyła badanie jednego hormonu ostatnią tabletkę wziełam w ten poniedziałek a wczoraj zaczał mi się nowy cykl i teraz nie wiem czy badanie tego hormonu zrobić w tym cyklu czy w kolejnym?
A co to za hormon? Jeśli już nie będziesz brała duphastonu to chyba możesz zrobić w tym cyklu.
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-29, 12:52   #4967
narciarka
Rozeznanie
 
Avatar narciarka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 878
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez mezaga Pokaż wiadomość
A co to za hormon? Jeśli już nie będziesz brała duphastonu to chyba możesz zrobić w tym cyklu.
androstendion. nie wiesz czy dzień cyklu w którym zrobie badanie tego hormonu ma znaczenie? jak byłam u endokrynolog to dowiedziałam się że mam PCO i tak się tym przejęłam, że wypadło mi z głowy zapytać się doktorki o takie szczegóły
__________________
jesteśmy razem już...
narciarka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-29, 12:53   #4968
Lejdi Bond
Raczkowanie
 
Avatar Lejdi Bond
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 353
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez MATUR Pokaż wiadomość

evette25 to super ze CI SIE UDAŁO widzisz ja nie moge przetrawic tego kiwania głową lekarzy kiedy słyszą cos o PCOS. JA NIE WIEM MOZE TO GŁUPIE , ALE CI LEKARZE CHYBA SIE BRZYDZA JAK TO SŁYSZĄ. przeciez tego zadna z nas sobie sama nie wybrała, a jednak lekarze tak dziwnie czasem to odbieraja. ja jak poszlam do takiego wychwalonego lekarza w moim miescie to ten potraktował mnie co najmniej mało przyzwoicie:-( a wiecie ze wrzesien to na swiecie miesiac walki z PCOS?
Gdyby ginekolodzy brzydzili sie PCO to ciekawe jakby odbierali porody. Ciężarna kobieta jest najbardziej uciąliwą pacjentką bo musi zadać milion pytań (co jest całkiem racjonalne) i trzeba się nią więcej zajmować niż normalną kobietą. Takich prędzej nie lubią. MATUR, Ty sie sama nakręcasz.
Lejdi Bond jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-29, 13:14   #4969
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez narciarka Pokaż wiadomość
androstendion. nie wiesz czy dzień cyklu w którym zrobie badanie tego hormonu ma znaczenie? jak byłam u endokrynolog to dowiedziałam się że mam PCO i tak się tym przejęłam, że wypadło mi z głowy zapytać się doktorki o takie szczegóły
Androstendion bada się chyba obojętne w którym dniu cyklu - ale lepiej niech się wypowiedzą inne dziewczyny jeszcze
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-29, 13:34   #4970
Lejdi Bond
Raczkowanie
 
Avatar Lejdi Bond
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 353
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

androstendion, shbg i testosteron obojętnie
progesteron, fsh, lh 3-9 dc
Lejdi Bond jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-29, 13:42   #4971
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

Lejdi - progesteron w 7-8 dniu po owulacji.
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-29, 14:04   #4972
narciarka
Rozeznanie
 
Avatar narciarka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 878
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

dzięki dziewczyny mam jeszcze takie pytanie czy w tym cyklu ten duphaston jeszcze działa skoro skończyłam go brań w poniedziałek? pytam bo się zastanawiam czy zrobić badanie w tym cyklu czy kolejnym
__________________
jesteśmy razem już...
narciarka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-29, 15:03   #4973
Ardhara
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

ja osobiście badania robie w 12 dc
Ardhara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-29, 15:18   #4974
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez narciarka Pokaż wiadomość
dzięki dziewczyny mam jeszcze takie pytanie czy w tym cyklu ten duphaston jeszcze działa skoro skończyłam go brań w poniedziałek? pytam bo się zastanawiam czy zrobić badanie w tym cyklu czy kolejnym
Androstendion można zrobic dowolnie i po wywołaniu miesiączki progestagenami można robic badania. Natomiast po odstawieniu antykoncepcji trzeba przeczekac jeden cykl do samoistnej miesiączki (albo wywołac ją progestagenem jak nie pojawi sie - bo w PCOS to róznie bywa...)
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-29, 15:26   #4975
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

Fanka czytałaś może moje pytanie w poście na samej górze strony?
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-29, 15:33   #4976
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez mezaga Pokaż wiadomość
No ja wiem, że na zapłodnienie nie ma wpływu
Mąż był badany i u niego z badań wynika, ze wszystko jest w porządku, ruchliwość, ilość, upłynnienie, wielkość. Dlatego cały czas szukamy przyczyny u mnie.
Zawsze jak idę na USG w 13 dniu to to endometrium jest takie trójwarstwowe - podobno to tak ma być
Może ten śluz wrogi. Już sama nie wiem. Śluz będę miała badany dopiero jak pojadę do Krakowa. Tu nie mogę tego zrobić. A jeśli to będzie ok to już sama nie wiem. Co do wstrzeliwania się to wydaje mi się, że po takim czasie starań chociaż kilka razy udałoby się wstrzelić.

Byłam badana i przez moją lekarkę i jeszcze kilku innych lekarzy - między innymi w szpitalu i wszyscy twierdzą, że do owulacji u mnie dochodzi. To ja już ręce rozkładam.
A zresztą - mam to wszystko gdzieś. Wolę myśleć, że się nie uda bo przynajmniej nie robię sobie nadziei co cykl.

Fanka a napisz mi proszę - ty raczej obeznana jesteś z nas najbardziej w tym wszystkim. Czy jeżeli dochodziłoby u nie do wczesnych poronień to można by to jakoś wychwycić? Bo na teście jeszcze za wcześnie, żeby wyszło. Musiałabym chodzić co cykl na betę. Czy jeżeli dostaję regularnie @ to nie mam się co martwić, ze dochodzi u mnie do poronień?


Miałam pisać - ale widzę, że Scio Ci wytłumaczyła już
Moim zdaniem praktycznie nieprawdopodobne aby te miesiączki były poronieniami.I nie przychodzi mi do głowy nic innego poza oznaczeniem betaHCG oraz USG co by ewentualną tak wczesna ciąże wykryc. W ogóle jakby to były poronienia to czynnik byłby genetyczny - tak wczesne poronienia to chyba wyłącznie np.abberacje chromosomalne itd. Nie jestem pewna tzw. czynnika macicznego - musze zajrzec do jakiejś ksiązki w bibliotece... Ale u Ciebie to jest miesiączka ewidentnie wywołana progesteronem - tak to wygląda.

Mimo tego iż niby masz owulacje zastosowano u Ciebie metformine która ma jak rozumiem poprawic możliwośc wystąpienia owulacji...To mnie zastanawia - czemu doatałaś te metforminę bo masz prawidłową glikemię po obciążeniu,prawda?

---------- Dopisano o 16:33 ---------- Poprzedni post napisano o 16:32 ----------

Przepraszam,powinnam była odpowiadac według kolejnosci

Edytowane przez fankapsychiatrii
Czas edycji: 2010-09-29 o 15:35
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-29, 15:36   #4977
narciarka
Rozeznanie
 
Avatar narciarka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 878
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez fankapsychiatrii Pokaż wiadomość
Androstendion można zrobic dowolnie i po wywołaniu miesiączki progestagenami można robic badania. Natomiast po odstawieniu antykoncepcji trzeba przeczekac jeden cykl do samoistnej miesiączki (albo wywołac ją progestagenem jak nie pojawi sie - bo w PCOS to róznie bywa...)
dzięki a duphaston nie brałam żeby wywołać miesiączke tylko owulacje
__________________
jesteśmy razem już...
narciarka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-29, 15:42   #4978
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez fankapsychiatrii Pokaż wiadomość
Moim zdaniem praktycznie nieprawdopodobne aby te miesiączki były poronieniami.I nie przychodzi mi do głowy nic innego poza oznaczeniem betaHCG oraz USG co by ewentualną tak wczesna ciąże wykryc. W ogóle jakby to były poronienia to czynnik byłby genetyczny - tak wczesne poronienia to chyba wyłącznie np.abberacje chromosomalne itd. Nie jestem pewna tzw. czynnika macicznego - musze zajrzec do jakiejś ksiązki w bibliotece... Ale u Ciebie to jest miesiączka ewidentnie wywołana progesteronem - tak to wygląda.

Mimo tego iż niby masz owulacje zastosowano u Ciebie metformine która ma jak rozumiem poprawic możliwośc wystąpienia owulacji...To mnie zastanawia - czemu doatałaś te metforminę bo masz prawidłową glikemię po obciążeniu,prawda?

---------- Dopisano o 16:33 ---------- Poprzedni post napisano o 16:32 ----------

Przepraszam,powinnam była odpowiadac według kolejnosci
Ja się pytałam o to samo lekarza - po co mi ta metformina skoro u mnie owulacja występuje. Powiedział mi, że wtedy być może będę mogła mieć owulacje bez clo, które w tej chwili biorę, żeby ta owulacje wywołać. Powiedział, ze krzywej robić insulinowej robić nie będziemy bo to nie ma większego sensu bo i tak może wyjść ok a ja mimo to moge mieć insulinooporność. Wytłumaczył mi w jaki sposób powinno się sprawdzać czy ta insulinooporność rzeczywiście jest. Do tego ma mi pomóc schudnąć (w co oczywiście nie wierzę) a to ma podobno sie tez przyczynić do tego, że niby łatwiej będzie mi zajść w ciążę.
Ja do tego wszystkiego - po ponad 2,5 latach starań - podchodzę z dużą rezerwą ale nie ukrywam, że miło by było jakby się w końcu coś zmieniło.

Co do miesiączki - ja nigdy z cyklem nie miałam problemu - zawsze cykle były regularne tyle, że krótkie - co 24-26 dni. Nie musiałam mieć wywoływanej @ z powodu za długiego czekania

---------- Dopisano o 16:42 ---------- Poprzedni post napisano o 16:42 ----------

Cytat:
Napisane przez narciarka Pokaż wiadomość
dzięki a duphaston nie brałam żeby wywołać miesiączke tylko owulacje
A duphastonem można wywołać owulację??
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-29, 15:43   #4979
ewi20
Raczkowanie
 
Avatar ewi20
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 133
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

ech moja bratowa ma 20 lat a bez problemu zaszła w ciąże i to 2 raz bo pierwszy raz była w ciązy mając 18 lat bo to była wpadka i zaraz poroniła, ale nawet się nie leczyła ani nic i po roku od poronienia pobrali się, ale moja bratowa brała tabletki anty przez rok i teraz niedawno przestała brać i bez problemowo kiedy chcieli mieć potomstwo to się wzieli do roboty i odrazu zaciążyła... życze jej dużo szczęścia bo uwielbiam dzieciaczki i ja będę chrzestną ale dziwi mnie to że niektóre dziewczyny mają taki problem z zajściem w ciąże a inne nie, nawet po jakiś tam problemach wcześniejszych...

ja od czwartku zaczynam 3 opakowanie Diany 35 i później badania mnie czekają...
__________________
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
ewi20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-29, 16:00   #4980
narciarka
Rozeznanie
 
Avatar narciarka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 878
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez mezaga Pokaż wiadomość
A duphastonem można wywołać owulację??
a nie można? będąc u lekarki byłam taka zestresowana, że nie pamiętam dokładnie jak mówiła moja endokrynolog... Pamiętam tylko, że mówiła że jestem bardzo młoda (18 lat) dlatego na razie wstrzymamy się z tabletkami antykoncepcyjnymi i wprowadzimy duphaston, po 4 cyklach z tym lekiem mam zrobić badanie tego hormonu o którym już pisałam i jeśli jego wynik się nie polepszy to przepisze mi tabletki antykoncepcyjne. Po tej wizycie przeczytałam na różnych forach wypowiedzi kobiet które duphastonem miały wywoływaną owulacje dlatego żyłam w przekonaniu, że u mnie ten lek też ją wywoła...

---------- Dopisano o 17:00 ---------- Poprzedni post napisano o 16:54 ----------

mezaga widze, że jesteś z małopolskiego dlatego mam pytanie czy masz w tym swoim województwie jakiegoś dobrego endokrynologa albo ginekologa? szukam jakiegoś lekarza z prawdziwego zdarzenia żeby zobaczył moje wyniki a co tydzień jestem w małopolskim
__________________
jesteśmy razem już...
narciarka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:25.