Prośba o ocenę prac fotografa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć

Notka

Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć Miejsce dla miłośników fotografowania. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat sprzętu fotograficznego, metod fotografowania. Możesz zamieścić zdjęcia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-13, 15:56   #1
dr_ka
Rozeznanie
 
Avatar dr_ka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Ziemia Obiecana
Wiadomości: 775

Prośba o ocenę prac fotografa


Witajcie
Powoli rozglądam się za kimś, kto utrwaliłby na papierze nasz ślub.. Znalazłam taką oto panią fotograf: http://izabelazajac.com/indexGs.html . Po pierwszym przejrzeniu jej prac- bardzo mi się podoba. Chciałabym jednak usłyszeć jaka jest Wasza opinia na ten temat- czy zdjęcia są wykonane poprawnie pod względem technicznym? Zależy mi na naturalnych, nieprzekombinowanych zdjęciach. Co o nich myślicie?
dr_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-13, 21:55   #2
Fela Von Helvete
Zakorzenienie
 
Avatar Fela Von Helvete
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 4 955
Dot.: Prośba o ocenę prac fotografa

Warto
__________________
Fela Von Helvete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-13, 22:43   #3
Emir1994
Zakorzenienie
 
Avatar Emir1994
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Tarnów/Kraków
Wiadomości: 3 003
Dot.: Prośba o ocenę prac fotografa

Cytat:
Napisane przez dr_ka Pokaż wiadomość
Witajcie
Powoli rozglądam się za kimś, kto utrwaliłby na papierze nasz ślub.. Znalazłam taką oto panią fotograf: http://izabelazajac.com/indexGs.html . Po pierwszym przejrzeniu jej prac- bardzo mi się podoba. Chciałabym jednak usłyszeć jaka jest Wasza opinia na ten temat- czy zdjęcia są wykonane poprawnie pod względem technicznym? Zależy mi na naturalnych, nieprzekombinowanych zdjęciach. Co o nich myślicie?
Najważniejsze, żeby Tobie się zdjęcia podobały
__________________
<ciach_reklama>
Emir1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-22, 21:46   #4
Pako_
Rozeznanie
 
Avatar Pako_
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Legionowo
Wiadomości: 636
Dot.: Prośba o ocenę prac fotografa

Obawiam się że będą drogie i przekombinowane.
Pako_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-22, 23:56   #5
StylishWedding
Przyczajenie
 
Avatar StylishWedding
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Szczecin, Londyn
Wiadomości: 25
Dot.: Prośba o ocenę prac fotografa

Cytat:
Napisane przez dr_ka Pokaż wiadomość
Witajcie
Powoli rozglądam się za kimś, kto utrwaliłby na papierze nasz ślub.. Znalazłam taką oto panią fotograf: http://izabelazajac.com/indexGs.html . Po pierwszym przejrzeniu jej prac- bardzo mi się podoba. Chciałabym jednak usłyszeć jaka jest Wasza opinia na ten temat- czy zdjęcia są wykonane poprawnie pod względem technicznym? Zależy mi na naturalnych, nieprzekombinowanych zdjęciach. Co o nich myślicie?
To co my myslimy o zdjeciach nie jest najwazniejsze.
To beda Twoje zdjecia na cale zycie i Ty masz byc z nich zadowolona a nie my. Kto bedzie je z wnukami ogladal przy kominku?

Zdjecia z ww linku pod wzledem kadrowania sa interesujace i trudno sie przyczepic. Jednak wg mnie fotograf ten moglby popracowac bardziej nad balansem bieli i odzyskaniem wiekszej ilosci szczegolow z czesto-gesto przepalonej sukni PM. Jezeli fotograf ten to przeczyta - prosze aby potraktowal to jako rade, a nie jako wytykanie bledow

Pozdrawiam serdecznie.
Bartek
StylishWedding jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-23, 11:27   #6
Depresja2010
Zakorzenienie
 
Avatar Depresja2010
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5 030
GG do Depresja2010
Dot.: Prośba o ocenę prac fotografa

ja bym radziła poszukać kogoś innego,fotki jakich wiele robione w zbyt mocnym świetle stąd straszne przepały juz wcześniej wspomniane,szukaj fotografa amatora zapłAcisz mniej,a fotki będa też faJNE
Depresja2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-23, 15:16   #7
StylishWedding
Przyczajenie
 
Avatar StylishWedding
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Szczecin, Londyn
Wiadomości: 25
Dot.: Prośba o ocenę prac fotografa

Miedzy "fajnymi" zdjeciami, a bardzo dobra fotografia slubna jest spora przepasc.
Nie oznacza to ze masz placic 10.000 za fotografa slubnego, ale dobrze sobie odpowiedziec na pytanie - czy chce miec fantastyczne zdjecia i pamiatke, czy raczej zalezy mi bardziej na zdjeciach jako takich, a co wyjdzie to wyjdzie.


Nie widze nic zlego w drugiej opcji tak dlugo jak nie rozmija sie ona z faktycznymi oczekiwaniami mlodej pary. Fakt ze pytasz innych o zdanie na temat danego portfolio oznacza ze zdjecia sa dla Ciebie raczej istotne.

Wybierz fotografa samemu, takiego ktory Ci sie absolutnie podoba i koniec. Warto pozniej poprosic o referencje, spotkac sie z fotografem, porozmawiac o szczegolach, ect.

Powodzenia i super zdjec zycze!

Edytowane przez StylishWedding
Czas edycji: 2010-11-23 o 15:18
StylishWedding jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-27, 20:42   #8
stokrotenka18
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotenka18
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 11 185
Dot.: Prośba o ocenę prac fotografa

Cytat:
Napisane przez StylishWedding Pokaż wiadomość
Miedzy "fajnymi" zdjeciami, a bardzo dobra fotografia slubna jest spora przepasc.
Nie oznacza to ze masz placic 10.000 za fotografa slubnego, ale dobrze sobie odpowiedziec na pytanie - czy chce miec fantastyczne zdjecia i pamiatke, czy raczej zalezy mi bardziej na zdjeciach jako takich, a co wyjdzie to wyjdzie.


Nie widze nic zlego w drugiej opcji tak dlugo jak nie rozmija sie ona z faktycznymi oczekiwaniami mlodej pary. Fakt ze pytasz innych o zdanie na temat danego portfolio oznacza ze zdjecia sa dla Ciebie raczej istotne.

Wybierz fotografa samemu, takiego ktory Ci sie absolutnie podoba i koniec. Warto pozniej poprosic o referencje, spotkac sie z fotografem, porozmawiac o szczegolach, ect.

Powodzenia i super zdjec zycze!


zgadzam się w 100%
ale zdjęcia jakies takie typowo artystyczne nie są, stanowczo widywałam lepsze ale no cóż to tylko na moje oko
__________________
Dobro wraca


"Matka nie musi wszystkiego rozumieć – wystarczy, żeby kochała i ochraniała. No i była dumna."
Paulo Coelho
stokrotenka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 19:25   #9
secura
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 134
Dot.: Prośba o ocenę prac fotografa

jak nie chce więcej niż 1300 zł to warto.
secura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-17, 20:21   #10
kris75
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 8
Dot.: Prośba o ocenę prac fotografa

nie ma tragedii - fotograf jakich wielu, ale coś więcej niż pan Tomek dorabiający okazyjnie na ślubach, wbrew pozorom po pani stylu widać że chce trafić do jak najszerszego grona odbiorców stąd te kontrasty podbicie koloru - powiedz jej że chcesz mieć zdjęcia bardziej naturalne powinna wiedzieć o co chodzi
kris75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-04, 06:24   #11
Mirelza
Przyczajenie
 
Avatar Mirelza
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 16
Dot.: Prośba o ocenę prac fotografa

Te zdjęcia są bardzo dobre, jeśli chodzi o mnie, podobaja mi sie te mocne, wyraźne kolory, wszystko takie czyste, gładkie choć przerabiane zdjęcia tez super.
__________________
"Szczęście jest kobietą..."

(Fryderyk Nietzsche)
Mirelza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-05, 11:57   #12
zupa_grochowa
Rozeznanie
 
Avatar zupa_grochowa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 906
Dot.: Prośba o ocenę prac fotografa

trochę mało odkrywcze kadry. Niewiele się na nich dzieje, a do tego przedstawione w nieciekawy sposób.

Edytowane przez zupa_grochowa
Czas edycji: 2011-01-05 o 12:00
zupa_grochowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-07, 19:45   #13
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Prośba o ocenę prac fotografa

pupy nie urywa
skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-14, 10:34   #14
Krokod
Raczkowanie
 
Avatar Krokod
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 75
Dot.: Prośba o ocenę prac fotografa

Jednak wg mnie fotograf ten moglby popracowac bardziej nad balansem bieli i odzyskaniem wiekszej ilosci szczegolow z czesto-gesto przepalonej sukni PM.

Popieram to zdanie, wiele szczegółów pouciekało z powodu przepałów ale jak znam z własnego doświadczenia i rozmów z ludźmi odnośnie fotek ślubnych, chrzcin itd to generalnie nie zwracają na takie rzeczy uwagę. Ważne aby było widać X i Y w tych pięknych okolicznościach. I taka jest prawda o istocie takich fot. A dobrej fotografii ślubnej pod względem technicznym jest niewiele, bo i czasu nie ma na wszystkie niuanse a chwile uciekają.
I jak ktoś już napisał wybierz co się Tobie podoba, gdyż Ty i M będziecie patrzeć na te fotki a my będziemy i tak inaczej patrzeć na ich wykonanie bo odbiór będzie nie związany emocjonalnie.

Edytowane przez Krokod
Czas edycji: 2011-01-14 o 21:41
Krokod jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-14, 20:31   #15
arturkulig
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 19
Dot.: Prośba o ocenę prac fotografa

Naturalnym takiego nasycenia kolorów bym nie nazwał - zwróć na to uwagę. To jednak jest zupełnie kwestia gustu.
Nie zagłębiając się w detale techniczne - na jakimkolwiek kursie produkcji cyfrowej fotografii (np kursach photoshopa) można dowiedzieć się jak unikać wielu błędów, których ta pani nie jest świadoma. Pod względem kadrowania zdjęcia są nieprzemyślane i często, co zabawne właściwie, nieuzasadniony sposób przekrzywianie. To może się spodobać teraz, ale za 20 lat może być zupełnie inaczej..

Właśnie dlatego zasadne jest pytanie na forum "co sądzicie" - udzieliło się tutaj kilku fotografów i zwracam się właśnie do Was teraz: kto jak nie my, którzy oglądamy niekiedy setki cudzych zdjęć niekiedy miesięcznie, ale w sposób świadomy i analityczny, ma wiedzieć, czy takie zdjęcia są zaskakujące i szybko się znudzą, czy będą cieszyć oko jeszcze długie lata? Poza tym nie bardzo wypada odpowiadać na prośbę pomocy w ocenie, zdaniem o znaczeniu "oceń sobie sama"..

Sumując: takie 1000-1300 to ten moment, gdzie kończy się "warto"
arturkulig jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 12:25   #16
pamieta
Raczkowanie
 
Avatar pamieta
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 181
Dot.: Prośba o ocenę prac fotografa

Powiem tak, jeśli chodzi o foty to kwestia gustu oczywiście, chyba że ktoś dobrze zna się na fotografii i pewnych rzeczy nie jest w stanie zaakceptować na focie. Profesjonalistą nie jestem ale odpowiem bardziej jako kobieta niż fotograf-amator, zgadzając się co za tym idzie z kilkoma przedmówcami. Nie chciałabym wydać kasy (mniej lub więcej ale jednak) na suknię ślubną, którą sama sobie wybrałam z przekonaniem że jest piękna i nie posiadać później żadnej fotki na której widać byłoby jej piękno. Zatracone szczegóły na skutek źle dobranych parametrów na jednej focie czy dwóch najlepszym się zdarzają ale na takiej ilości fot to chyba już nie przypadek ani też celowy manewr obróbki.
pamieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 15:16   #17
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Prośba o ocenę prac fotografa

Cytat:
Napisane przez pamieta Pokaż wiadomość
Powiem tak, jeśli chodzi o foty to kwestia gustu oczywiście, chyba że ktoś dobrze zna się na fotografii i pewnych rzeczy nie jest w stanie zaakceptować na focie. Profesjonalistą nie jestem ale odpowiem bardziej jako kobieta niż fotograf-amator, zgadzając się co za tym idzie z kilkoma przedmówcami. Nie chciałabym wydać kasy (mniej lub więcej ale jednak) na suknię ślubną, którą sama sobie wybrałam z przekonaniem że jest piękna i nie posiadać później żadnej fotki na której widać byłoby jej piękno. Zatracone szczegóły na skutek źle dobranych parametrów na jednej focie czy dwóch najlepszym się zdarzają ale na takiej ilości fot to chyba już nie przypadek ani też celowy manewr obróbki.
Zgadzam się co do słowa. Moim zdaniem jest za dużo bieli, poszczególne elementy są niewyraźne... To minus. Natomiast plusem są wg mnie fajne kadry.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 13:07   #18
kris75
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 8
Dot.: Prośba o ocenę prac fotografa

Takich zdjec ogladalem juz tysiace one mnie nie poruszaja i nic w nich fajnego nie ma. Sa to typowe slubne kadry nic odkrywczego, nie bedzie tu bo fotograf slubny pewne sytuacje musi po prostu pokazac no i manieryzm z uzywanymi ficzerami w stylu wywindowania kontrastu i nasycenia kolorow, stad efekt braku szczegolow w bieli i czerni, mial byc fajny wyglad na monitorkach i efekt a wyszlo jak zwykle to co mialo wyjsc nuda i efekciarstwo za 1300zl no i brakuje tylko selektywnego koloru.... z 2 strony taka fotografia statystycznie najlepiej sie sprzedaje sporo klientow lubi przekontrastowane zdjecia, natomiast te rawidlowo ekponowane sa mdle - innymi slowy ma byc pieknie jak z reklamy proszkow i pasty do zebow
kris75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 22:20   #19
Solciuchna
Zakorzenienie
 
Avatar Solciuchna
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 9 673
Dot.: Prośba o ocenę prac fotografa

Oj nie, zdjęcia kiepskie Poprzepalane (chociaż przynajmniej ostre... bo widziałam i takich co ostrości nie potrafili złapać ) i brakuje im "tego czegoś", co niektórzy potrafią uchwycić genialnie

Ja bym polecała Ci te dziewczyny http://bubblefactory.blox.pl potrafią pięknie uchwycić chwilę, zdjęcia są takie "ciepłe"
Solciuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-16, 22:49   #20
jagagaga
Zadomowienie
 
Avatar jagagaga
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 244
Dot.: Prośba o ocenę prac fotografa

Cytat:
Napisane przez kris75 Pokaż wiadomość
Takich zdjec ogladalem juz tysiace one mnie nie poruszaja i nic w nich fajnego nie ma. Sa to typowe slubne kadry nic odkrywczego, nie bedzie tu bo fotograf slubny pewne sytuacje musi po prostu pokazac no i manieryzm z uzywanymi ficzerami w stylu wywindowania kontrastu i nasycenia kolorow, stad efekt braku szczegolow w bieli i czerni, mial byc fajny wyglad na monitorkach i efekt a wyszlo jak zwykle to co mialo wyjsc nuda i efekciarstwo za 1300zl no i brakuje tylko selektywnego koloru.... z 2 strony taka fotografia statystycznie najlepiej sie sprzedaje sporo klientow lubi przekontrastowane zdjecia, natomiast te rawidlowo ekponowane sa mdle - innymi slowy ma byc pieknie jak z reklamy proszkow i pasty do zebow
no właśnie ja nie znosze takiego efekciarstwa. o wiele bardziej podobają mi się mało skontrastowane foty, w klimacie nieco vintage. te są dla mnie mistrzowskie http://soll-art.blogspot.com/2010/12...wszy-slub.html
jagagaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:39.