sprzedaż na allegro legalnie i wszystko o niej pomóżcie - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-15, 15:01   #151
talkative2
Zakorzenienie
 
Avatar talkative2
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: kraina deszczem płynąca
Wiadomości: 5 119
Dot.: sprzedaż na allegro legalnie i wszystko o niej pomóżcie

Cytat:
Napisane przez babuba Pokaż wiadomość
Bo rozmnażanie chrabąszczy, szczegółowa historia starożytna albo Francji, chemia organiczna (którą ja na studiach miałam na poziomie LO - więc po co??) itp. itd. są ważniejsze od NAPRAWDĘ istotnych życiowych problemów (procenty żeby sobie kredyt albo lokatę policzyć, ułamki żeby procenty i zakupy ogarnąć, umiejętność czytania ze zrozumieniem). A po co to? Po to żeby otępiałym i niezaradnym społeczeństwem łatwiej manipulować. Wczoraj podali w wiadomościach, że przeciętna emerytura kobiety, za 20-30 lat będzie wynosiła 18% jej wynagrodzenia! Szkoda słów żeby to skomentować.
__________________

talkative2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-16, 09:54   #152
babuba
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 81
Dot.: sprzedaż na allegro legalnie i wszystko o niej pomóżcie

Cytat:
Napisane przez olcia 810 Pokaż wiadomość
Ja jestem na ryczałcie. Jak cos sprzedam poprzez internet to czy suma jaką dostaje od klienta na wysłkę przedmiotu to tez mój przychód?
Przeciez ja na tym nic nie zarabiam tylko wszystko wydaje na wysyłke towaru.
Pozdrawiam
Jeśli jesteś na ryczałcie, to nie odliczasz sobie kosztów, więc to co zapłaci Ci klient to Twój przychód. Przychód mnożysz przez stawkę procentową dla Twojej działalności i wychodzi Ci podatek do zapłacenia. Jeżeli chcesz sobie odliczać koszty to musisz rozliczać się na podstawie książki przychodów i rozchodów. Sama musisz policzyć sobie podatek z ryczałtu i podatek z książki i wyjdzie Ci co lepiej się opłaca.
babuba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-16, 14:32   #153
olcia 810
Wtajemniczenie
 
Avatar olcia 810
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 632
Dot.: sprzedaż na allegro legalnie i wszystko o niej pomóżcie

Cytat:
Napisane przez babuba Pokaż wiadomość
Jeśli jesteś na ryczałcie, to nie odliczasz sobie kosztów, więc to co zapłaci Ci klient to Twój przychód. Przychód mnożysz przez stawkę procentową dla Twojej działalności i wychodzi Ci podatek do zapłacenia. Jeżeli chcesz sobie odliczać koszty to musisz rozliczać się na podstawie książki przychodów i rozchodów. Sama musisz policzyć sobie podatek z ryczałtu i podatek z książki i wyjdzie Ci co lepiej się opłaca.
Tylko chodzi mi o to, że ja do tej pory nie brałam pod uwagę kosztów wysyłki. Sprzedaje coś powiedzmy za 50 zł, wysyłka 7 zł i klient przesyła mi 57 zł.
Czy rozliczam się z 57 zł czy z 50?
olcia 810 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-17, 12:18   #154
babuba
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 81
Dot.: sprzedaż na allegro legalnie i wszystko o niej pomóżcie

Hmm... nie odpowiem bo nie jestem w 100% pewna i nie chcę w błąd wprowadzić. Wydaje mi się, że to zależy jak księgujesz sobie wpłaty (wystawiasz rachunek). A może zadzwoń do jakiejś księgowej? Przez telefon niektórzy też coś podpowiedzą.
babuba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-17, 15:45   #155
olcia 810
Wtajemniczenie
 
Avatar olcia 810
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 632
Dot.: sprzedaż na allegro legalnie i wszystko o niej pomóżcie

Cytat:
Napisane przez babuba Pokaż wiadomość
Hmm... nie odpowiem bo nie jestem w 100% pewna i nie chcę w błąd wprowadzić. Wydaje mi się, że to zależy jak księgujesz sobie wpłaty (wystawiasz rachunek). A może zadzwoń do jakiejś księgowej? Przez telefon niektórzy też coś podpowiedzą.
Wpłaty mam oczywiście totwar + koszty wysylki. Więc na konto zawsze dostaje z wysyłką.
olcia 810 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-18, 21:22   #156
sylvia365
Raczkowanie
 
Avatar sylvia365
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 409
GG do sylvia365
Dot.: sprzedaż na allegro legalnie i wszystko o niej pomóżcie

a ja mam pytanie jak mozna ukryc kod pocztowy przy wystawianiu? dopiero jak ktos kupi by pokazaly sie pelne dane? prosze o szybka odpowiedz
__________________
silownia, bieganie -waga 61 177cm czekam na efekty
sylvia365 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-27, 16:36   #157
kd88kd
Przyczajenie
 
Avatar kd88kd
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4
GG do kd88kd
Dot.: sprzedaż na allegro legalnie i wszystko o niej pomóżcie

Witajcie

Przeczytałam wątek od samego początku nie mniej jednak mało co zrozumiałam,mam kilka pytań.

Obecnie jestem na urlopie wychowawczym(do 2014) Chciałabym założyć firmę (tylko na siebie-1 osobową) Dokładniej chciałabym zając się sprzedażą na allegro (bądź handlowac ubraniami na targach) Moje pytania są nastepujące:

1. Zameldowana jestem w mieście X natomiast teraz mieszkam w mieście Y (gdzie jestem zameldowana tymczasowo) Chciałabym założyć DG w miescie Y czy jest to możliwe? Czy muszę np założyc tam gdzie zameldowanie stałe a moge równoczesnie prowadzic ją w miescie Y.



2. Czy zakładając firme powinnam poinformowac o tym swojego pracodawce?

3. Jakie koszta wiążą się z założeniem firmy (+ składki msc)?

4. I jak to jest z tymi kasami itd, czy jesli jest handel na targu to powinnam taka kase miec? (kupujac na targach nie dostalam jeszcze ani razu paragonu)

5. Jakie są procedury założenia firmy gdzie najpierw powinnam się udać?

Bardzo proszę o pomoc.
Z góry wszystkim dziękuje.
Kasia
kd88kd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-27, 21:06   #158
kd88kd
Przyczajenie
 
Avatar kd88kd
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4
GG do kd88kd
Dot.: sprzedaż na allegro legalnie i wszystko o niej pomóżcie

Witam serdecznie.
Mam nadzieję, że teraz moje pytania zostaną dodane pomyślnie.
Do rzeczy...

Interesuje mnie założenie DG (1-os).Obecnie przebywam na urlopie wychowawczym (do 2014). Mam kilka pytań.Działalnosc dotyczy sprzedazy na allegro(ubrania)+handel (na targu-ubraniami)

1. Zameldowana na stałe jestem w miescie X a obecnie przebywam w miescie Y (zameldowanie tymczasowe) Gdzie powinnam zalozyc DG w miejscu zameldowania stalego ? Czy jesli tak bedzie to oczywiscie dzialanosc moge prowadzic w innym miescie?

2. Jak to jest z tą kasą fiskalną? Powinnam ją mieć? (jesli dajmy na to handel był by tylko na targu? (jeszcze nigdy nie dostalam paragonu na targu dlatego pytam

3. Czy powinnam powiadomić pracodawcę odnośnie załozenia DG?

4. Jak to będzie wyglądało ze składkami? Panstwo bedzie je odprowadzac +ja ? Czy tylko ja?

5.Jakie są szanse na dostanie dotacji z unii?
kd88kd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:58.