prostowanie zębów wada zgryzu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-12-25, 13:49   #1
Cocaiiinka
Rozeznanie
 
Avatar Cocaiiinka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 828

prostowanie zębów wada zgryzu


Witam , mam problem szparę miedzy ząbkami i nie równy zgryz chciałabym dowiedzieć się o metodach naprawienia czegoś takiego.. aparat jest drogi i wizyty . Nie znacie jakiś sposobów może coś refundowanego?
__________________
Cocaiiinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-25, 15:13   #2
NelehFly
Zakorzenienie
 
Avatar NelehFly
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 3 108
Dot.: prostowanie zębów wada zgryzu

refundowany jest aparat ściągany, ale tylko do 18 roku życia. osobiście uważam, że to kicz, nosiłam go długo, wkładasz tylko na noc, trzeba naprawdę sporo czasu, żeby z ząbkami coś się stało.

osobiście polecam aparat ortodontyczny stały - sama taki nosze, mam kolorowe gumki, które mogę zmieniać, ząbki prostują się szybko, a do tego praktycznie bezboleśnie. cena aparatu na jeden łuk zębowy wynosi od 1500 zł, w zależności od ortodonty u którego takowy zakładasz i oczywiście samej wady. Ja miałam tragiczny zgryz, a teraz, po roku mam już idealnie proste ząbki
__________________
NelehFly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-27, 11:24   #3
lunatique
Rozeznanie
 
Avatar lunatique
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 531
Dot.: prostowanie zębów wada zgryzu

Wydawało mi się ze ruchomy jest refundowany do 12 roku życia. Ale pewna nie jestem bo swój ruchomy robiłam już mając zdecydowanie więcej niż 12 czy 18 lat. W porównaniu z aparatem stałym rychomy jest tańszy, wizyty kontrolne też. Ale z Twojej strony konieczna byłaby żelazna konsekwencja bo taki aparat trzeba nosić jak najczęściej nie tylko na noc ale i w ciągu dnia i to jak najdłużej (najlepiej wyjmować tylko do jedzenia). Aparat nie jest tak wygodny jak stały, nie do końca wyraźnie się w nim mówi. Mi akurat pomógł ale ja się zawzięłam nosiłam w nocy i w dzień po kilka godzin a na wakacjach rzeczywiście zdejmowałam tylko do jedzenia. Po ok. 8 miesiącach były już wyraźne efekty a moja orto była w szoku. Ale powtarzam coś za coś - będzie taniej ale będzie to wymagać większego wysiłku i dyscypliny z Twojeje strony jeśli wybierzesz ruchomy aparat (wyjmowany).
__________________
Nie mlaskać oczyma!
/S. J. Lec/
lunatique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-27, 12:17   #4
Cocaiiinka
Rozeznanie
 
Avatar Cocaiiinka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 828
Dot.: prostowanie zębów wada zgryzu

zdecyduję się chyba na stały , wizyta czeka na mnie w styczniu marze o pięknych białych prostych ząbkach a mam szpare jak madonna :P
__________________
Cocaiiinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:23.