Mam dylemat co mam dalej robić ze studiami - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-09, 13:03   #1
asiula4gm
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 10

Mam dylemat co mam dalej robić ze studiami


Kończe licencjat z logistyki(poszłam na ten kierunek z zainteresowania) ale coraz bardziej mam wątpliwości co do słusznego wyboru kierunku ponieważ zauważam że kiepsko z pracą w tej dziedzinie.Zanim wybrałam kierunek zastanawiałam się nad "rachunkowością i finansami" bo to tez mnie interesuje.Pare osób mówiło mi abym poszła na magistra z rachunkowości(i wybrałą jakąś specjalizacje która mnie interesuje) i dodatkowo zrobić podyplomówke w tej dziedzinie i poszerzyłąawiedze.No i pytanie do Was czy będę mogła pracować jako np. "księgowa" po takim rozplanowaniu studiów?
asiula4gm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 14:10   #2
basiek0109
Raczkowanie
 
Avatar basiek0109
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 293
Dot.: Mam dylemat co mam dalej robić ze studiami

Szczerze mówiąc pierwszy raz spotkałam się z opinią gdzie ktoś studiuje logistykę bądź kończy licencjat i ma obawy co do kwestii znalezienia pracy, wręcz przeciwnie, dużo osób jakich znam poszła na ten kierunek nie z zainteresowań, ale właśnie ze względu na dobre perspektywy po nim Wiele uważa, że jest to jeden z kategorii tych tzw. "przyszłościowych" no a skoro na dodatek jeszcze Ciebie to interesuje () no to ja na Twoim miejscu zastanowiłabym się nad kontynuacją go na magisterce. A podyplomówkę z finansów i rachunkowości zawsze możesz zrobić, to Ci nie ucieknie Zresztą nie orientuję się zbytnio w planie studiów na logistyce, ale może być Ci ciężko iść na studia II stopnia z rachunkowości (chociaż tu mogę się mylić, bo tak jak piszę nie "zagłębiałam się" zbytnio w te przedmioty na logistyce)

W ogóle to ja nie wiem czego ostatnio jest jakiś boom na FiR i szczytem marzeń każdego nagle jest bycie księgową/księgowym Ja sama studiuję ekonomię, ale w życiu nie zamierzam pracować w tym, zawodzie

Tak czy siak według mnie najważniejsze jest żeby robić to co się lubi i ja na Twoim miejscu dalej poszłabym na tą logistykę A nóż coś Ci się po studiach trafi w tej dziedzinie, podczas gdy księgowych będzie na rynku przesyt (a sądząc po ilości zainteresowanych tym zawodem to kiedyś to na pewno nastąpi).
__________________
-automaniaczka --> prawo jazdy od 09.05 (za pierwszym razem)
-studentka
-włosomaniaczka
-akcja spełniamy swoje marzenia cel-> mniej narzekania i koniec z lenistwem
basiek0109 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 14:13   #3
iziczek88
Raczkowanie
 
Avatar iziczek88
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: na drugim brzegu morza :)
Wiadomości: 489
Dot.: Mam dylemat co mam dalej robić ze studiami

wszystko zależy od twoich umiejętności i wiedzy.
Sam papier z księgowości nie daję Ci gwarancji pracy w tym sektorze.
iziczek88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 14:16   #4
huginn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 31
Dot.: Mam dylemat co mam dalej robić ze studiami

Nie wiem, gdzie mieszkasz, ale na Dolnym Śląsku jest bardzo dużo ofert pracy w logistyce i spedycji i mgr wcale nie jest wymagany - podstawą jest raczej znajomość niemieckiego, ew. angielskiego no i trochę doświadczenia. Nietrudno też o praktyki, dzięki którym doświadczenie można zdobyć. Co do księgowości, to niestety nie znam się na tym.
huginn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 14:27   #5
asiula4gm
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 10
Dot.: Mam dylemat co mam dalej robić ze studiami

Ja też zawsze myślałam o logistyce jako przyszłościowym kierunku i to rzeczywiście jest moją pasją ale ostatnio naczytałam się negatywnych opini i zaczełąm się obawiać.Przyjaciółka też twierdzi abym robiłą magistra z logistyki bo to dobry kierunek i jak opanuje dobrze angielski plus np.niemiecki to będzie bardzo dobrze.Z tą podyplomówką to dobry pomysł.
asiula4gm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 14:30   #6
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Mam dylemat co mam dalej robić ze studiami

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 14:33   #7
asiula4gm
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 10
Dot.: Mam dylemat co mam dalej robić ze studiami

Tak się składa że studiuje logistykę zaocznieobecnie jestem w trakcie poszukiwań bo musz praktyke zrobić miałam pare propozycji ale zbyt duża odległość od mojego miejsca zamieszkania.
asiula4gm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-09, 17:40   #8
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Mam dylemat co mam dalej robić ze studiami

Cytat:
Napisane przez asiula4gm Pokaż wiadomość
Ja też zawsze myślałam o logistyce jako przyszłościowym kierunku i to rzeczywiście jest moją pasją ale ostatnio naczytałam się negatywnych opini i zaczełąm się obawiać.Przyjaciółka też twierdzi abym robiłą magistra z logistyki bo to dobry kierunek i jak opanuje dobrze angielski plus np.niemiecki to będzie bardzo dobrze.Z tą podyplomówką to dobry pomysł.
prosze cię, pokaż mi miejsce, stronę, portal w internecie gdzie od początku do końca piszą pozytywnie o jakimś kierunku, obojętnie jakim takiego miejsca nie ma, a ludzie tylko narzekają bo to potrafią. ci pracujący w zawodzie o tym nie piszą bo - pracują zamiast wylewać żale na forach

wiadomo że od razu w ręce złote jajko nie wpadnie, ale myślę że po logistyce jesteś na bardzo dobrej pozycji poszłabym dalej na kontynuację mgr, a z rachunkowości zrobiłabym ewentualnie podyplomówkę, jak tak bardzo chcesz
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 17:45   #9
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Mam dylemat co mam dalej robić ze studiami

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 18:38   #10
whenee
Zakorzenienie
 
Avatar whenee
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: who cares?
Wiadomości: 4 765
Dot.: Mam dylemat co mam dalej robić ze studiami

Cytat:
Napisane przez asiula4gm Pokaż wiadomość
Tak się składa że studiuje logistykę zaocznieobecnie jestem w trakcie poszukiwań bo musz praktyke zrobić miałam pare propozycji ale zbyt duża odległość od mojego miejsca zamieszkania.
A ile mają trwać te praktyki? jeśli 2 tyg szukaj coś bliżej domu, ciężko będzie ci coś wynająć na ten czas, a mieszkać po hotelach to kupa kasy.

Ale z drugiej strony? Może po tych praktykach cię przyjmą? A z pracą wiadomo jak jest dzisiaj? No chyba że pracujesz.

Co do tej rachunkowości, to jeden i drugi kierunek jest dobry. Zawsze możesz zrobić 2 mgry jeden z logistyki a drugi pózniej z finansów. Matematyka jest prostsza niż na lic. Mój kolega poszedł na mgr z ekonomii i miał lżej jeśli chodzi o matematykę.

Po drugie, zrobiłam podyplomówkę z zarządzania środkami z UE, powiem szczerze, jeśli nie masz podstaw to że tak powiem nikt ci nie będzie od początku tłumaczył co i jak. Są osoby które są zielone i siedzą w tym od lat.... Dla jednych czarna magia, dla drugich strata czasu, bo to wszystko znają. Moim zdaniem podyplomówki są dla osób które mają wiedzę, a chcą ją mieć papier.

Jak dla mnie lepiej iść na studia, bo ludzie traktują inaczej studia mgr, a na podyplomówce, to się tak odbębnia, a bo to pracodawca wysłał, a bo mnie z gminy wysłali. Ogólnie temat jest zlewany... Przynajmniej u mnie tak było, brak motywacji do nauki, wszyscy i tak zaliczą, bo płacisz....
__________________
I AM THE STIG szalona wątróbka jeździ
whenee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:25.