Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011 - Strona 115 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-02-02, 16:03   #3421
mooonik
Zakorzenienie
 
Avatar mooonik
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 4 366
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez caroline_1988 Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny Może faktycznie to od zimna? Też brałam to pod uwagę ale wykluczyłam bo smarowałam kremikiem. Tylko jak teraz myślę to moja mała kręcioła zawsze rączkami trze sobie buźkę więc może i ten kremik sobie starł i było go za mało? Oby to było to
a może się krem nie zdążył wchłonąć? i nie zdążył zadziałać mam nadzieję, że to jednak tylko od zimna a nic poważniejszego

Cytat:
Napisane przez agnieszka 0605 Pokaż wiadomość
no teraz mogę to powiedzieć - aleś się rozpisała
u mnie też zioła prow. do wszystkiego daję

eeee - eno eno jest moje

no i dla siłaczki - Julitki oficjalnie ogromne gratulacje i brawa bo i jest za co
raz to i mnie wolno
eno eno se podkradłam, nie mogę hęęęęęęęęęę

dziękujemy za gratki dla mojej stękajaco-siedzacej małpki


Cytat:
Napisane przez minio1984 Pokaż wiadomość
Mooonik heloł. Silne te nasze dzieciaczki i gratki dla Julitki
dziękujemy
i przeganiam katar, a sio a sio


Cytat:
Napisane przez archinta Pokaż wiadomość
A tego tymianku, rozmarynu, majeranku czy ziół prowansalskich to nie umiem właśnie stosować. Ile tego sie daje? Bo np bazyli czy oregano walę dużo, a tego to chyba bardziej symbolicznie co?

ha - wiedziałam kogo pytać

Powiedz mi jakbyś zupki przyprawiała

Ja na razie odkryłam mieszankę "Zioła Małgosi" właśnie do zup oki, często stosuję też czubrycę zieloną. I z takich "innych" przypraw to garam masala do szpinaku

I ten pieprz ziołowy co dziewczyny pisały wcześniej chyba tez zakupie

Archi
odnośnie ilości ziól to musisz sama wypracować jaka ilość będzie dla ciebie odpowiednia, nie da się tak powiedzieć, że dasz poł łyżeczki bazylii i dwie szczypty oregano i takie proporcje się sprawdzą wszędzie. Dla mnie suszona bazylia jest słona(tak ją czuję ) więc daję jej niewiele do spagetti np. Ale oregano znowu bardzo lubie i jak mi pasuje to dodaję sporo, nawet do zgrzewek tostowych.

z garam masala się spotkałam u koleżanki tylko raz. Muszę się zaopatrzyć bo widziałam już jak kiedyś pisałaś o szpinaku.
A czubryce miałam kiedys ale nie pamiętam co sie z nią działo, czy mi pasowała czy nie. Musze kupić kiedys i sprawdzić od nowa
A co do Twoich pytań:
1.a czym sie rózni od czarnego poza kolorem?.
2.ile tych ziół?? Posypujesz po ugotowaniu kasze czy w trakcie?
3.daj jakies przyklady "innych sosów"
4.imbir



1. biały jest dużo delikatniejszy niż czarny i dlatego do jajek pasuje. Kolorowy ma bardziej wyrazisty smak niż czarny a ziołowy to już całkiem inaczej niż wszystkie pieprze smakuje też go polecam
2. zioła sypię "na oko" kaszę posypuję na talerzu- powiedzmy taką większą szczyptę i mieszam zeby troszkę namiękły
4. imbir- ja daję proszkowany
i na koniec pkt 3
inne sosy- taki co dla Gerdy wczoraj pisałam grzybowy, funkcjonuje u nas z różnymi grzybkami.Szpinak robie na masle i z serkiem topionym jesli wychodzi za gesty to dodaje mleko, u mnie daje dużo czosnku ale nie wim czy prz KP można? Albo do szpinaku dodaję fetę, wtedy juz bez soli tylko duzo pieprzu( mieszam czarny i kolorowy)
sosy na bazie beszamelu- beszamel to masło, mąka i mleko. np. 3łyżki masła, 2łyki mąki i 2 szkl mleka mniej wiecj. Masło rozpuścić w rondelku, dodać mąkę i energicznie zamieszać, żeby nie powstały grudki. Gotować na wolnym ogniu, stopniowo dolewać mleko i ciągle mieszać aż sos zgęstnieje. Doprawić do smaku solą, pieprzem i gałką muszkatołową. I do takiej podstawy mozna dodac ser zołty, camembert, lazur i rozpuscic na gładką mase. I to pasuje do warzyw- brokułów, kalafiora, różnego rodzaju mieszanek warzywnych ale bez ziemniaków. Mozna taka albo mrożoną mieszankę albo świeżą ale obgotowana zalać i zapiec w piekarniku.
coby jeszcze...
jest taki torebkowy pomysł na kurczaka po hawajsku (kiedys był przynajmniej) nie z torebki wygląda tak :
pierś kurczaka
cebula mała
ananas- kilka krążków
bulion 1szkl - jak nie ma z kury czy warzywnego to mozna z kostki, ja do wody wrzącej dodaję pieprzu, soli, czerwonej papryki szczyptę, szczyptę chilli i majeranku, ale widzę, ze całkiem całkiem pasowałaby tu ta przyprawa "zioła Małgosi"
mleko - 1szkl
curry - ok. 3łyzeczek
mąka krupczatka (do zasmażki)
coś do smażenia- olej, masło

i tak dla Ciebie wersja bez kurczaka i nie wiem jak z ananasem czy możesz?
Najpierw podsmażyć cebulkę(choć z cebulą pewnie też ostrożnie?- jakby co obejdzie bez ), dodać do niej bulion, dobrze rozmieszać, dodać ananasa pokrojonego w kostkę i dusić do miękkości- wcale nie długo dodać do tego mleko i dobrze wymieszać. Teraz dodać curry, papryki czerwonej ostrej odrobinę, łagodnej większą szczyptę, soli i pieprzu wg własnego uznania. Zebrać do szklanki/kubka trochę sosu, dodać do niego mąki ziemniaczanej takie ze 2 płaskie łyżeczki wymieszać i dolać do tego co na patelni i energicznie mieszając sos zacznie gęstnieć. To podawać z ryżem z kurkumą. W wersji z kurczakiem - na początku obsmazyć pierś dodać cebulkę, ananas, bulion, mleko i postępować jak wyżej

i tak jak pisałam ten przepis mi przyszło do głowy, że można zrobić tak: wziąć warzywka- marchewkę, pietruszkę, brokuła, czy co się jeszcze lubi. Marchew i pietruszkę zetrzeć na grubych oczkach i wrzucić do garnka z roztopionym masłem i dusić do miękkości pod przykryciem, potem dołożyć obgotowane różyczki brokuła/kalafiora i jeszcze chwilę dusić zamknięte. A na koniec zalać bulionem i podbić właśnie mąką ziemniaczaną. Z przyprawami bym nie szalała- zioła prowansalskie, pieprzu ziołowego odrobinę soli. i takie warzywa np podać z ryżem, albo same. Albo właśnie zaszaleć z przyprawami i dodać curry, imbiru, szczyptę dosłownie ino-ino cynamonu i pieprzu bialego.

kiedyś robiłam tez takie cos : https://wizaz.pl/kulinaria/przepis_widok.php?id=1746
ale więcej przypraw- dałam gałkę muszk, pieprz kolorowy, paprykę łagodną i zioła prowansalskie

mater nie wiem co jeszcze nie wiem na ile jesteś ograniczona mlekiem, śmietaną czy serkiem żółtym bądź topionym. Chyba najlepsze się wydaje z podbijaniem mąką ziemniaczaną.
Bo np. zapiekanki warzywne w piekarniku zalewam śmietaną wymieszaną z żółtkiem i zapiekam pod żółtym serem.

Aha pytasz o zupy.
My jemy mało zupek co jest błędem niestety. No ale- pomidorówka na puszce z pomidorów, czy koncentracie pom. na resztkach rosołu z dnia poprzedniego. Równie dobrze może być na wywarze z jarzyn- marchwi, pietruchy, selera, pora. Dodaję tylko pieprz, sól i odrobinę oregano.(taki wywar jak mam czas i ochotę i siły to najpierw sobie warzywa podsmażam na maśle i potem zalewam wodą i gotuję, całiem inny smak ma zupa)
Do kapuśniaku nie dodaję nic poza pieprzem i solą- podobno dobrze smakuje z kminkiem, ale kminek jest chyba jedyną przyprawą której nie jadam, nie znoszę i nie wiem co jeszcze
do jarzynkowych rzucam troszkę ziół prowansalskich, papryki łagodnej i ostrej, do barszczu czerw majeranek i zakwaszam sokiem z cytryny - ale tu prym w jego gotowaniu wiedzie mój mąż, więc do końca nie wiem czy nie dodaje jeszcze czegoś. Do barszczu białego- pieprz biały i majeranek, odrobina tymianku. Wszelkie zupki kremy- z brokułów choćby smakują dobrze z groszkiem ptysiowym lub grzankami, do brokułowej i kalafiorowej pasuje gałka muszkatołowa. Do pieczarkowej dodaję wspomnianą już przyprawę do ziemniaków
Ogólnie mi ciężko powiedzieć co do czego dodać bo jak gotuję to otwieram półkę i sypię i smakuję czy coś by mi jeszcze pasowało. Do jarzynowych zup dobrze jest dodać ze świeżej pietruszki te łodygi- zupa naciąga tymi sokami z tych łodyg i ma ciekawy posmak.

Z tymi ziołami, przyprawami to jest tak, że każdemu będzie inna proporcja pasować- ja daję na początek zawsze po szczypcie danego składnika i próbuję którego dodać więcej.
Widzę, że ta przyprawa co masz "zioła Małgosi" idealnie pasuje do zup takich z kuchni staropolskiej właśnie- jarzynowa, pomidorowa. Muszę jej poszukać

nie wiem czy wyczerpałam już możliwości odpowiedzi i zaspokoiłam Ciebie jakby coś pisz

ogolnie przy zupach sprawdza sie, ze nie ma co przedabrzac z przyprawami, dobre jarzyny bronią sie swoim smakiem dlatego jak doprawiac to szczyptami, zeby przyprawa podkreslala smak a nie zagluszala

Aha- zapomniałam- ziele angielskie, liść laurowy, kilka kulek pieprzu wrzucam chyba do każdej zupy przy gotowaniu.

ciekawe kto to przeczyta
__________________


nie znoszę osób, które MUSZĄ mieć zawsze rację

Julitka


Edytowane przez mooonik
Czas edycji: 2012-02-02 o 16:18
mooonik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 16:23   #3422
agus1978
Wtajemniczenie
 
Avatar agus1978
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: R-k
Wiadomości: 2 335
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

[QUOTE=agus1978;32006908]
słyszałam kiedyś o tym ale mówisz, zę fajnie wyciąga gilunki? Bo u nas ani grucha ani frieda nie zawsze daje rade
Wiesz, wczoraj miała dość sporo w nosie i wszystko wyciagnęło, a dziś to nawet miała uśmiech na twarzy. A policzki tez ma takie czerwieńsze i suchsze, ale jak posmaruję Bambino to jest ok.
Minio dla Adasia za 5 miesięcy
Moonik za samodzielne siedzenie
Ja już po popołudniowej kawusi, młoda śpi a ja oglądam "Przyjaciół".
Nie pamiętam już, kto pytał, ale mnie się też zęby zrobiły wrażliwsze po porodzie. Mało to przyjemne jest.
agus1978 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 16:42   #3423
19natka88
Zakorzenienie
 
Avatar 19natka88
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 4 606
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez MoniaZ82 Pokaż wiadomość
Moja sie denerwuje jak nie zwracam na nia uwagi.... zaczela cos gaworzyc po swojemu ... dzisiaj nawet jej wyszlo mmmaaammm aa

Ehh już niedługo będzie takie świadome "ma ma"

Natko moja tez plakala po kleiku ryzowym.... wiec faktycznie jest ciezki dla malutkich brzuszkow....A wczoraj wreszcie kupilam kukurydziany... no ale mala wciagnela tylko 100 przed snem....
a pobudek mialam 4 w nocy..... pierwszy raz....

No i za drugi zabek....

Czyli coś w tym jest Szymon nie chce więcej zjeść niestety A na jedzenie się budziła czy tak po prostu?
Dzięki

W zalaczniku dzisejsza Olivka pijaca z nowego kubeczka.... chwile po zrobieniu zdjecia zawartosc znalazla sie na podlodze....
Całkiem nieźle sobie radzi jak na początkującą

Cytat:
Napisane przez archinta Pokaż wiadomość
to nie są tanie rzeczy

To hasło jest boskie




Cytat:
Napisane przez madzialena-lublin Pokaż wiadomość
Wow Gratulacje
Dzięki
__________________
Szymek

Dominik

Martynka
19natka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 16:51   #3424
MoniaZ82
Wtajemniczenie
 
Avatar MoniaZ82
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 390
GG do MoniaZ82 Send a message via Skype™ to MoniaZ82
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Natko budzila sie i drapala po glowie i brzuszku.... potem znowu z placzem sie obudzila...
Najlepsze jest to ze miala juz dzisiaj 2 drzemki po 2 h kazda

A spi Szymus cala noc po tym kleiku?? Wybacz jesli nie doczytalam....
__________________
Ząbki
MoniaZ82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 16:56   #3425
19natka88
Zakorzenienie
 
Avatar 19natka88
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 4 606
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez MoniaZ82 Pokaż wiadomość
Natko budzila sie i drapala po glowie i brzuszku.... potem znowu z placzem sie obudzila...
Najlepsze jest to ze miala juz dzisiaj 2 drzemki po 2 h kazda

A spi Szymus cala noc po tym kleiku?? Wybacz jesli nie doczytalam....
No to faktycznie dziwne Pewnie teraz odrabia nockę

Nie śpi całą noc, są zazwyczaj 2-3 pobudki, ale ogólnie śpi lepiej
__________________
Szymek

Dominik

Martynka
19natka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 16:58   #3426
MoniaZ82
Wtajemniczenie
 
Avatar MoniaZ82
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 390
GG do MoniaZ82 Send a message via Skype™ to MoniaZ82
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez 19natka88 Pokaż wiadomość
No to faktycznie dziwne Pewnie teraz odrabia nockę

Nie śpi całą noc, są zazwyczaj 2-3 pobudki, ale ogólnie śpi lepiej
To mamusia sie wyspi .... a budzi sie na mleczko?? Czy tak po prostu ??
__________________
Ząbki
MoniaZ82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 17:03   #3427
19natka88
Zakorzenienie
 
Avatar 19natka88
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 4 606
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez MoniaZ82 Pokaż wiadomość
To mamusia sie wyspi .... a budzi sie na mleczko?? Czy tak po prostu ??
Wiesz i tak muszę narzekać bo jeszcze się zepsuje i co?
Na jedzonko się budzi chociaż czasami zdarzy się, że płacze, ale teraz to już rzadko na szczęście.
__________________
Szymek

Dominik

Martynka
19natka88 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-02, 17:04   #3428
mooonik
Zakorzenienie
 
Avatar mooonik
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 4 366
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez stokrotka_ Pokaż wiadomość
ja z brokułów robię taką prostą sałatkę.. i tż zajada jak szalony
.
uprasza sie o przepis


Cytat:
Napisane przez tusia872 Pokaż wiadomość
Moonik dla twojej księzniczki duże buziole dzisiaj
i wzajemnie i wzajemnie Tusiu

Cytat:
Napisane przez 19natka88 Pokaż wiadomość
A jeszcze się chwalę, że drugi ząbek już się przebija i widać malusi czubeczek i słychać stukanie łyżeczką
szalejecie

Cytat:
Napisane przez SONIA004 Pokaż wiadomość
znalazłam na necie info, że przy kp @ może nie być nawet do 24 miesięcy po porodzie!!!
tak to bym nie chciala, o nieeee


Cytat:
Napisane przez madzialena-lublin Pokaż wiadomość
Przy -6 też wychodziłam Tyle, że u nas to -16 teraz

Pisałyście o przyprawianiu- w tym poście co mi się skasował rano też się wypowiedziałam Generalnie gotowców nie używam, tylko mieszam i wymyślam. Półeczkę z przyprawami mam sporą, ale najwięcej idzie u mnie bazylii, ziół prow., a do mięs majeranku i papryki. A ostatnio zasmakował mi estragon do wyrobu wędlin
no to jak u nas, w dzień tez -15 st
o! estragon to jest to w co sie mam zaopatrzyć w najbliższym czasie
i gratuluje łapania grzechotek niedługo sie te różnice zatrą kompletnie, tylko na początku bardzo widać w rozwoju jak się dzieci różnią


Cytat:
Napisane przez MoniaZ82 Pokaż wiadomość
Moonik i Tusia dla waszych maluszkow za skonczone msce...
a dziękujemy

Cytat:
Napisane przez agnieszka 0605 Pokaż wiadomość
cotynato to nie tylko ja mam jakieś zwidy kopniakowe Tylko Ty robiłaś test, a ja nie
ja tez mam i to czasem tak wyraźnie ze się sama nakręcać zaczynam

Cytat:
Napisane przez agus1978 Pokaż wiadomość
Moonik za samodzielne siedzenie
Ja już po popołudniowej kawusi, młoda śpi a ja oglądam "Przyjaciół".
Nie pamiętam już, kto pytał, ale mnie się też zęby zrobiły wrażliwsze po porodzie. Mało to przyjemne jest.
myślę, ze na razie to przypadek ale pewnie niedlugo będzie często tak robić, choć ja bym tam wolała, żeby mi się obracać zaczęła

a "Przyjaciol" uwielbiam!!
__________________


nie znoszę osób, które MUSZĄ mieć zawsze rację

Julitka

mooonik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 17:06   #3429
MoniaZ82
Wtajemniczenie
 
Avatar MoniaZ82
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 390
GG do MoniaZ82 Send a message via Skype™ to MoniaZ82
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

............jaki tu spokoj.....
__________________
Ząbki
MoniaZ82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 17:13   #3430
danika
Zakorzenienie
 
Avatar danika
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 867
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez MoniaZ82 Pokaż wiadomość

W zalaczniku dzisejsza Olivka pijaca z nowego kubeczka.... chwile po zrobieniu zdjecia zawartosc znalazla sie na podlodze....
cudna dobrze ze zdążyłaś cyknąć fotę


Cytat:
Napisane przez archinta Pokaż wiadomość
Ogólnie to przyprawiam warzywa- mięs nie jem
Największy problem mam by dobrze zupę doprawić czy sosy nie stosując gotowych kostek czy veget
no to faktycznie jest kłopot


Cytat:
Napisane przez mooonik Pokaż wiadomość


ciekawe kto to przeczyta
ja przeczytałam a nawet skopiowałam jesteś wielka


Cytat:
Napisane przez mooonik Pokaż wiadomość
myślę, ze na razie to przypadek ale pewnie niedlugo będzie często tak robić, choć ja bym tam wolała, żeby mi się obracać zaczęła

a "Przyjaciol" uwielbiam!!
to pewnie juz niedługo bo moja aktualnie ma akcje fikania z brzucha na plecki

---------- Dopisano o 18:13 ---------- Poprzedni post napisano o 18:12 ----------

Cytat:
Napisane przez MoniaZ82 Pokaż wiadomość
............jaki tu spokoj.....
nanananana.....nic sie nie dzieje.....nananana
danika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 17:21   #3431
MoniaZ82
Wtajemniczenie
 
Avatar MoniaZ82
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 390
GG do MoniaZ82 Send a message via Skype™ to MoniaZ82
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez danika Pokaż wiadomość
cudna dobrze ze zdążyłaś cyknąć fotę




no to faktycznie jest kłopot




ja przeczytałam a nawet skopiowałam jesteś wielka




to pewnie juz niedługo bo moja aktualnie ma akcje fikania z brzucha na plecki

---------- Dopisano o 18:13 ---------- Poprzedni post napisano o 18:12 ----------



nanananana.....nic sie nie dzieje.....nananana
Twoja juz fika z brzuszka na plecki?? super...
ja sie nie moge doczekac siadania.....

Ciekawe gdzie sa wszystkie ?
__________________
Ząbki
MoniaZ82 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-02, 17:25   #3432
agnieszka 0605
Zakorzenienie
 
Avatar agnieszka 0605
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: z serca matki
Wiadomości: 3 012
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez mooonik Pokaż wiadomość

eno eno se podkradłam, nie mogę hęęęęęęęęęę

dziękujemy za gratki dla mojej stękajaco-siedzacej małpki

ciekawe kto to przeczyta
masz szczęście, że Cię lubię

były gratki - jest i buziak

a ja mundre rzeczy zawsze i wszędzie, choć przy książkach to się jakoś nie sprawdza
__________________
Amelia


Twoje zdanie jest twoje, wiec zapewne rożni się od mojego.
agnieszka 0605 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 17:33   #3433
mooonik
Zakorzenienie
 
Avatar mooonik
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 4 366
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez danika Pokaż wiadomość
ja przeczytałam a nawet skopiowałam jesteś wielka

to pewnie juz niedługo bo moja aktualnie ma akcje fikania z brzucha na plecki
hihih oby sie przydało, smacznego

moja córcia po prostu jak mama jest inna i nie zawraca sobie głowy obrotami tylko od razu siada

a widzisz mi ucięło Twoj cytat- się musiała wystraszyć w nocy bidulka ale i tak sie należą

---------- Dopisano o 18:33 ---------- Poprzedni post napisano o 18:28 ----------

Cytat:
Napisane przez agnieszka 0605 Pokaż wiadomość
masz szczęście, że Cię lubię

były gratki - jest i buziak

a ja mundre rzeczy zawsze i wszędzie, choć przy książkach to się jakoś nie sprawdza
uff ufff ale mi się upiekło <ocieram pot z czoła>
czasem na czuja tez trzeba coś robić, przy gotowaniu wręcz to jest wskazane
__________________


nie znoszę osób, które MUSZĄ mieć zawsze rację

Julitka

mooonik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 17:37   #3434
malina201
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 50
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

hej dziewczyny bylam dzisiaj u lekarza na szczepieniu. Mowilam o ulewaniu malej i oczywiscie moj lekarz nie widzi w tym problemu poki mala dobrze przybiera na wadze;/ moim zdaniem przybiera tylko dlatego ze jest strasznym glodomorem bo je 150ml co 2.5-3h a powinna jesc co 4 postanowilam sama powalczyc z tym ulewaniem i kupilam bebilon nutrition- i naprawdę sukces! mala od rana nie ulala ani razu!!! zobaczymy czy po pozniejszym odstawieniu ulewanie nie wroci trzymajcie za nas kciuki!
malina201 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 17:38   #3435
mooonik
Zakorzenienie
 
Avatar mooonik
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 4 366
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

a! i dostałam dziś paczkę z bobovity z poradnikiem żywieniowym, próbką kaszki, herbatki i zupka
__________________


nie znoszę osób, które MUSZĄ mieć zawsze rację

Julitka

mooonik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 17:39   #3436
cotynato
Zakorzenienie
 
Avatar cotynato
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: wroclove
Wiadomości: 29 129
Send a message via Skype™ to cotynato
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

A co do przypraw ja do ziemniaków dodaję tymianek, bazylię, papryczkę mieloną, sól , pieprz zioła prowansalskie i czosnek. Mniam

A moja mama robiąc makaron robi taką pastę/sos z przecieru, śmietany,oregano, zioła prowansalskie, cebulę, pieprz i papryczkę mieloną.

A wegetę znalazła jakąś bez glu...tego niedobrego
__________________
FILIP'11 MIKI'13

Wymianka.
cotynato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 17:52   #3437
agnieszka 0605
Zakorzenienie
 
Avatar agnieszka 0605
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: z serca matki
Wiadomości: 3 012
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez mooonik Pokaż wiadomość

ja tez mam i to czasem tak wyraźnie ze się sama nakręcać zaczynam
żartujesz

Cytat:
Napisane przez MoniaZ82 Pokaż wiadomość
ja sie nie moge doczekac siadania.....
no o siedzeniu póki co najwięcej Mooonik wie

---------- Dopisano o 18:52 ---------- Poprzedni post napisano o 18:46 ----------

Cytat:
Napisane przez cotynato Pokaż wiadomość
A wegetę znalazła jakąś bez glu...tego niedobrego
jaką??
__________________
Amelia


Twoje zdanie jest twoje, wiec zapewne rożni się od mojego.
agnieszka 0605 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 17:52   #3438
mooonik
Zakorzenienie
 
Avatar mooonik
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 4 366
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez cotynato Pokaż wiadomość
A co do przypraw ja do ziemniaków dodaję tymianek, bazylię, papryczkę mieloną, sól , pieprz zioła prowansalskie i czosnek. Mniam

A moja mama robiąc makaron robi taką pastę/sos z przecieru, śmietany,oregano, zioła prowansalskie, cebulę, pieprz i papryczkę mieloną.

A wegetę znalazła jakąś bez glu...tego niedobrego
a z ta pasta co dalej? to na cieplo czy do warzyw? powiedz powiedz
co to za vegeta mi bardziej chodzi o sol w niej, glutaminiam bym zniesla tylko to słone strasznie jest ;/

Cytat:
Napisane przez agnieszka 0605 Pokaż wiadomość
żartujesz



no o siedzeniu póki co najwięcej Mooonik wie
a weź i to w takich miejscach gdzie mala kopała najbardziej jak się zaczęły kopniaki w ogóle
__________________


nie znoszę osób, które MUSZĄ mieć zawsze rację

Julitka

mooonik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 18:03   #3439
cotynato
Zakorzenienie
 
Avatar cotynato
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: wroclove
Wiadomości: 29 129
Send a message via Skype™ to cotynato
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Wegeta bez glutaminianu sodu, kupowana w zdrowej zywności. Nie wiem ile w tym prawdy i o ile ona zdrowsza, ale zawsze coś

A co do tej pasty to my dajemy do makaronu a do niego jeszcze jakieś mięso i brokuła i ser i dobre to.

Ancia a pytałaś o zapiekankę. Ja lubię taką prostą, starte ziemniaki + smażona cebula z boczkiem/szynką, do tego sól , pieprz i koncentrat z ziołami i czosnkiem. Na to ser i taka szybka zapiekanka gotowa. Dobra z sosem czosnkowym. Eh ale bym sobie teraz zjadła

---------- Dopisano o 19:03 ---------- Poprzedni post napisano o 19:01 ----------

Moniczka, Aga to weźcie róbcie testy. Bo jak już kopią to ok 14-20 tygodnia jesteście
__________________
FILIP'11 MIKI'13

Wymianka.
cotynato jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-02, 18:09   #3440
mooonik
Zakorzenienie
 
Avatar mooonik
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 4 366
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez cotynato Pokaż wiadomość
Wegeta bez glutaminianu sodu, kupowana w zdrowej zywności. Nie wiem ile w tym prawdy i o ile ona zdrowsza, ale zawsze coś

A co do tej pasty to my dajemy do makaronu a do niego jeszcze jakieś mięso i brokuła i ser i dobre to.

Ancia a pytałaś o zapiekankę. Ja lubię taką prostą, starte ziemniaki + smażona cebula z boczkiem/szynką, do tego sól , pieprz i koncentrat z ziołami i czosnkiem. Na to ser i taka szybka zapiekanka gotowa. Dobra z sosem czosnkowym. Eh ale bym sobie teraz zjadła

---------- Dopisano o 19:03 ---------- Poprzedni post napisano o 19:01 ----------

Moniczka, Aga to weźcie róbcie testy. Bo jak już kopią to ok 14-20 tygodnia jesteście
miałam USG w sobte, nie bylo nic widac
i to wszystko zapiekacie Cotus? czy ta pasta na zimno i tak polewacie to mięsko i brokuły?
__________________


nie znoszę osób, które MUSZĄ mieć zawsze rację

Julitka

mooonik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 18:14   #3441
cotynato
Zakorzenienie
 
Avatar cotynato
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: wroclove
Wiadomości: 29 129
Send a message via Skype™ to cotynato
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez mooonik Pokaż wiadomość
miałam USG w sobte, nie bylo nic widac
i to wszystko zapiekacie Cotus? czy ta pasta na zimno i tak polewacie to mięsko i brokuły?
Zapiekacie z serkiem na górze
__________________
FILIP'11 MIKI'13

Wymianka.
cotynato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 18:16   #3442
mooonik
Zakorzenienie
 
Avatar mooonik
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 4 366
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

podziękować
__________________


nie znoszę osób, które MUSZĄ mieć zawsze rację

Julitka

mooonik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 18:20   #3443
archinta
Zakorzenienie
 
Avatar archinta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 099
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez mooonik Pokaż wiadomość
ciekawe kto to przeczyta
hehehe

Ja przeczytałam- jak zadałam pytanie to już musiałam hihi, a tak serio to dzięki. Na pewno się przyda- skopiowałam sobie. Wiele rzeczy robię podobnie, ale wiele jest dla mnie też newsów

Cytat:
Napisane przez 19natka88 Pokaż wiadomość
To hasło jest boskie
to hasło zapożyczone od Sis
Cytat:
Napisane przez cotynato Pokaż wiadomość
A co do przypraw ja do ziemniaków dodaję tymianek, bazylię, papryczkę mieloną, sól , pieprz zioła prowansalskie i czosnek. Mniam

A moja mama robiąc makaron robi taką pastę/sos z przecieru, śmietany,oregano, zioła prowansalskie, cebulę, pieprz i papryczkę mieloną.

A wegetę znalazła jakąś bez glu...tego niedobrego
ale do takich ziemniaków normalnie ugotowanych czy do jakich te przyprawy???

Ja taką vegete tez mam ale za tania nie jest i wolałabym jednak samymi przyprawami pokombinować
Cytat:
Napisane przez mooonik Pokaż wiadomość
co to za vegeta mi bardziej chodzi o sol w niej, glutaminiam bym zniesla tylko to słone strasznie jest ;/
a ja na odwrót
archinta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 18:20   #3444
agnieszka 0605
Zakorzenienie
 
Avatar agnieszka 0605
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: z serca matki
Wiadomości: 3 012
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez cotynato Pokaż wiadomość
[/COLOR]Moniczka, Aga to weźcie róbcie testy. Bo jak już kopią to ok 14-20 tygodnia jesteście
__________________
Amelia


Twoje zdanie jest twoje, wiec zapewne rożni się od mojego.
agnieszka 0605 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 18:31   #3445
cotynato
Zakorzenienie
 
Avatar cotynato
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: wroclove
Wiadomości: 29 129
Send a message via Skype™ to cotynato
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Archi ja lubię takie lekko podgotowane. Potem wrzucam do garnka , dolewam oliwy i wsypuję przyprawy. trzęsę tym wszystkim i sio do pierkanika. I ja takie lubię. I też z sosem czosnkowym mniaaam

Albo się gotuje ziemniaki w łupkach prawie na miękko, polewam oliwą i posypuję przyprawami. Oregano, sól , tymianek czy zioła prowansalskie.
Przez to wszystko głodna jestem.
__________________
FILIP'11 MIKI'13

Wymianka.
cotynato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 18:48   #3446
19natka88
Zakorzenienie
 
Avatar 19natka88
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 4 606
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Moje dziecko coś się do spania nie wybiera Żeby to się chociaż na poranne wstawanie przełożyło

Cytat:
Napisane przez mooonik Pokaż wiadomość
szalejecie

szaleństwo totalne jeszcze tylko jakieś...18 zębów o ile się nie mylę

ja tez mam i to czasem tak wyraźnie ze się sama nakręcać zaczynam

Też to mam

myślę, ze na razie to przypadek ale pewnie niedlugo będzie często tak robić, choć ja bym tam wolała, żeby mi się obracać zaczęła
Właśnie miałam pogratulować siadania

Cytat:
Napisane przez archinta Pokaż wiadomość
to hasło zapożyczone od Sis
Wiem wiem

O takich pysznościach tu mówicie, że też zgłodniałam
__________________
Szymek

Dominik

Martynka
19natka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 19:14   #3447
acelinka
Zakorzenienie
 
Avatar acelinka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: r-k, śląskie
Wiadomości: 5 782
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez archinta Pokaż wiadomość
ale śliczne, aż szkoda że natalka nie-smoczkowa
Cytat:
Napisane przez minio1984 Pokaż wiadomość
Hej Mamuśki

Dawno mnie tu nie było i się strasznie za wami stęskniłami piszę co dzień posta do Was i może w końcu mi się uda coś napisać Ale staram się czytać co u Was, więc całkiem nie zniknęłam
Ciągle nie mam czasu, Adasiek to wymagający dzieciaczek
Tyle razy chciałam się podzielić z Wami opinią czy o coś zapytać ale nie miałam jak napisać, zresztą głupio mi po takiej nieobecności wpaść tylko się o coś zapytać.
Na razie Adaś śpi więc piszę, ale niestety ma katarek i nosek zapchany i ciężko mu oddychać i często się budzi, ale to niestety taki czas na przeziębienia, z utęsknieniem czekam na wiosnę
To napiszę w skrócie co u nas i poten postaram się cokolwiek poodpisywać
W pon skończyliśmy 5 m.
Podaję już niuńkowi słoiczki, tzn narazie dostał samą marchewkę, marchew z ziemn i na deser jabłuszko, a od jutra będę już dawać zupkę jarzyn.
A propo słoiczków. Kupiłam ostatnio deserek z Gerbera marchewka+jabłuszko+winog rona, dawała może któraś takie już? Bo mnie te winogrona zdziwiły że można już podawać, no ale jak pisze, że po 4 m
I powiedzcie mi jakie dajecie jeszcze słoiczki na deserek oprócz jabłuszka?
Kurcze miałam do Was tyle pytań i jak teraz mogę napisać to zapomniałam
To spróbuję chociaż ze dwie ztrony ponadrabiać dla przyzwoitości sumienia
hej kochana
ja dawałam z winogroniem i natalce oczywiście smakowało
słoiczki kupuje wg miesięcy po prostu, skoro używaja tego do słoiczka tzn. że dziecko moze spróbowac i już potem wg tego też sama daje owocki czy warzywka
Cytat:
Napisane przez caroline_1988 Pokaż wiadomość
Danika a jakie jeszcze mogą być objawy tej alergii? Myślę, że to nie proszek, bo cały czas tego samego używam i nigdy nie było problemu. Kurcze to co teraz?
wiesz u nas też tak z tymi polikami, a pojawiło się to z mrozami więc to chyba od tego
Cytat:
Napisane przez 19natka88 Pokaż wiadomość
Boszz odłączyli mi prąd na 5h


A jeszcze się chwalę, że drugi ząbek już się przebija i widać malusi czubeczek i słychać stukanie łyżeczką
co za ludzie!

o ja, super
Cytat:
Napisane przez MoniaZ82 Pokaż wiadomość
W zalaczniku dzisejsza Olivka pijaca z nowego kubeczka.... chwile po zrobieniu zdjecia zawartosc znalazla sie na podlodze....
słodko

też sie namierzam na ten kubeczek

Ja tak tylko troszke po łebkach nadrobiłam, nie bijcie rano pisałam i pisałam mega posta ale przyszła mama i z wrażenia mi sie wyłączyło

Jeszcze chciałam o pampersiakach się wypowiedzieć i chustecziem jeśli można
Miałam różne pampki to może po kolei
Pampers activ - fajne, fajne. Chłonne, miękkie i ogólnie ok
Dada - jak dla mnie prawie identyczne jak pampki active, więc wygrwyają z nimi ze względu na cene
pampers sleep&play - jak dla mnie badziew, mało chłonne i jakieś dziwne ani w tym sleep ani play dziecko wygodni i komfortowo nie może
Pamper active girl (pieluchomajtki) - są super truper, mega chłonne i śliczne, tylko cena mało śliczna
huggies economy na zostawiały obtarcia na brzuszku
huggies premium lepsze, ale robią sie kulki jak nati nasiusia
rossmanowskie - jakieś napompowane, ale chłonne i w miare ok
miałam tez jedną pieluszke z Lidla (softline) nawet chłonna była ale po jednej to nie idzie się wypowiedzieć.
Ogólnie używamy pampers active girl na noc i na spacerki mroźne a tak to Dady

Kurde teraz patrze ile ich używałyśmy, jakbym jakąś testerką była
Chusteczke używamy zielonych z pampersa, były też sensitive ale jakoś zapach mi nie podchodzi huggies takie kremowe chusteczki zapach dziwny mają i nie są tak delikatne ale lepiej zbierają kupke od tych delikatnych z pampersa
acelinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 19:42   #3448
cotynato
Zakorzenienie
 
Avatar cotynato
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: wroclove
Wiadomości: 29 129
Send a message via Skype™ to cotynato
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Moonik
cytując :
Cytat:
no witojcie Kochana
moja wczoraj usiadła, sama oczywiście..
Tzn, ze jak to? Leżała, dźwignęła się i usiadła ? Bo jakoś ciężko mi sobie to wyobrazić

---------- Dopisano o 20:42 ---------- Poprzedni post napisano o 20:39 ----------

A co do zup z brokułów to ja jadłam super krem z brokułów z płatkami migdałów. Mniam
__________________
FILIP'11 MIKI'13

Wymianka.
cotynato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 19:42   #3449
acelinka
Zakorzenienie
 
Avatar acelinka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: r-k, śląskie
Wiadomości: 5 782
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

no własnie moonik, jak ona to zrobiła, z leżącej pozycji czy jak?
acelinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 19:47   #3450
19natka88
Zakorzenienie
 
Avatar 19natka88
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 4 606
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Zasnął... ciekawe czy pobudka się przesunie

Cytat:
Napisane przez acelinka Pokaż wiadomość
ale śliczne, aż szkoda że natalka nie-smoczkowa

Wcale smoka nie używa?


co za ludzie!

ponoć awaria była, ale i tak nie wybaczam

o ja, super

też się cieszę

Kurde teraz patrze ile ich używałyśmy, jakbym jakąś testerką była
Ale na sobie nie testowałaś?
__________________
Szymek

Dominik

Martynka
19natka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:58.