Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011 - Strona 116 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-02-02, 19:56   #3451
MalgosiaM8
Zakorzenienie
 
Avatar MalgosiaM8
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Okolice Lublina
Wiadomości: 4 467
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez 19natka88 Pokaż wiadomość
Zasnął... ciekawe czy pobudka się przesunie
ttaaa mój te dopiero co usnął po trudach dnia
ja tam wątpie pewnie zadowolony wstanie o 7 albo o 3 zacznie się do mnie uśmiechać

moonik jak jak

Stasiek jak jest oparty o mnie , tak pod kątem 45 stopni też się sam podniesie do siadu, dziś próbował z poduszki ale się sturlał
__________________
Obrączkę mi wcisnał na rękę... 5.09.2009

Staś wziął rodziców z zaskoczenia i już jest z nami!
25.08.2011

Stanisław wywrócił moje życie do góry kołami
MalgosiaM8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 20:01   #3452
acelinka
Zakorzenienie
 
Avatar acelinka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: r-k, śląskie
Wiadomości: 5 782
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez 19natka88 Pokaż wiadomość
Wcale smoka nie używa?



Ale na sobie nie testowałaś?
prawie wcale, czasami jak jest marudna to na pare sekund weźmie i po chwili się nudzi. Dłużej ją zabawia gryzaczek taki smoczkowy

nie, na sobie nie
Cytat:
Napisane przez MalgosiaM8 Pokaż wiadomość
Stasiek jak jest oparty o mnie , tak pod kątem 45 stopni też się sam podniesie do siadu, dziś próbował z poduszki ale się sturlał


Natalka tez tak z półleżącej pozycji siada a jak leży to znów się podnosi tak do kąta 45 stopni rozejrzy się i jak sie zmęczy to sie położy znów
a jak pełza po ziemi to ja wymiękam boziuś, jak ja ja kocham, można tak kochać w ogóle? moje cudo małe

Może jestem wariatka ale nie raz tak na nia patrze i się zastanawiam jak to możliwe, jak to sie w tym brzuchu tworzy i wychodzi taka kochana istotka takie to małe a takie mądre, ludzie poznaje, usmiecha sie i nawet sie już czasem przytuli tak jakby

Edytowane przez acelinka
Czas edycji: 2012-02-02 o 20:02
acelinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 20:09   #3453
19natka88
Zakorzenienie
 
Avatar 19natka88
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 4 606
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez MalgosiaM8 Pokaż wiadomość
ttaaa mój te dopiero co usnął po trudach dnia
ja tam wątpie pewnie zadowolony wstanie o 7 albo o 3 zacznie się do mnie uśmiechać

moonik jak jak

Stasiek jak jest oparty o mnie , tak pod kątem 45 stopni też się sam podniesie do siadu, dziś próbował z poduszki ale się sturlał
Heh też nie robię sobie nadziei na spanie chociażby do 8

Aż przypomniały mi się słowa takiej jednej babci, która mieszka z wnuczką i jej mężem: "Ci młodzi to jak tylko wolne mają to gniją w łóżku do 8.00 rano! kto to widział!" szanowna babcia wstaje o 5.00 ale w ciagu dnia robi sobie sjestę

Cytat:
Napisane przez acelinka Pokaż wiadomość
prawie wcale, czasami jak jest marudna to na pare sekund weźmie i po chwili się nudzi. Dłużej ją zabawia gryzaczek taki smoczkowy

A jaki masz gryzaczek?

nie, na sobie nie

bo już myślałam...

Natalka tez tak z półleżącej pozycji siada a jak leży to znów się podnosi tak do kąta 45 stopni rozejrzy się i jak sie zmęczy to sie położy znów
a jak pełza po ziemi to ja wymiękam boziuś, jak ja ja kocham, można tak kochać w ogóle? moje cudo małe

Można można


Może jestem wariatka ale nie raz tak na nia patrze i się zastanawiam jak to możliwe, jak to sie w tym brzuchu tworzy i wychodzi taka kochana istotka takie to małe a takie mądre, ludzie poznaje, usmiecha sie i nawet sie już czasem przytuli tak jakby
To jesteśmy pod tym względem dwie wariatki
__________________
Szymek

Dominik

Martynka
19natka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 20:20   #3454
agnieszka 0605
Zakorzenienie
 
Avatar agnieszka 0605
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: z serca matki
Wiadomości: 3 012
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez 19natka88 Pokaż wiadomość

To jesteśmy pod tym względem dwie wariatki
no to ja trzecia
__________________
Amelia


Twoje zdanie jest twoje, wiec zapewne rożni się od mojego.
agnieszka 0605 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 20:31   #3455
Martusiaaa21
Wtajemniczenie
 
Avatar Martusiaaa21
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 309
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Dobrypostaram się trochę nadrobić, dopóki mężuś w łazience, a później może jakieś figle trzeba sie odwdzięczyć za śniadanko do łóżka żeby nie było to był pierwszy raz od porodu ale w końcu ma urlop to musi trochę o żonke zadbać
za 4 miesiące
Cytat:
Napisane przez archinta Pokaż wiadomość
Mój najdłużej do 3h bez spania dociągnie, z tym że po 2h marudzi na masakre

mój tak samo 1,5-2 godz i już się marudny robi i oczka zamyka

Ja kurde juz nie umiem inaczej niż na leząco, no ale dobrze wiedziec ze inne mamuski tez tak karmia

Małgosia z tym podkreślonym to mnie rozwaliłaś!!!

A mate pewno,że pamiętam i filmik i upraszam się o nowy skoro Stasiowi tak dobrze na niej idzie

Ty zakupoholiczko

Ost widziałam na szczepieniu jak babka taka jakby apaszkę/bandamkę wiązała synkowi zamiast śliniaka


powinni Ci jakiś extra kupon za to dać!!!

eno eno- chwal się szczegółowo ;>
e no nic szczególnego, poszliśmy ze znajomymi na kręgle, pograliśmy 2 godzinki i do domu ale fajnie było
Cytat:
Napisane przez archinta Pokaż wiadomość
fajne to cuś
Cytat:
Napisane przez agnieszka 0605 Pokaż wiadomość
dziś było znacznie lepiej
i brawa dla męża

to świetnie że nocka lepsza

Cytat:
Napisane przez danika Pokaż wiadomość
moja nuśka się dzis w nocy przewróciła z brzuszka na plecy i sie bida tak wystraszyła, ze popadła w histerię. nie mogłam jej uspokoić, jak juz sie uspokoiła to jej się włączyło gadanie i tak o 2 do 4 sie bujałyśmy...na szczęscie potem po mleczku dospała do 9
to sie rozgadała ale dobrze, że później zasnęła jeszcze ładnie
__________________
Bartuś ur. 14.10.11

Emilka ur. 05.05.14
Martusiaaa21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 20:32   #3456
Sharifa
Rozeznanie
 
Avatar Sharifa
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Tanger
Wiadomości: 810
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez mooonik Pokaż wiadomość
a czemu pietruszkę blenderem nie lepsza posiekana?
widzę podobne przyprawy stosujemy
Bo ja leniuch jestem to raz, a dwa nie lubie duzych kawalkow natki pietruszki wiec taka zmasakrowana blenderem lepiej mi podchodzi. Ale jak malz czasem doda posiekana to tez zjem.


I brawo za siadanie

Cytat:
Napisane przez 19natka88 Pokaż wiadomość
A jeszcze się chwalę, że drugi ząbek już się przebija i widać malusi czubeczek i słychać stukanie łyżeczką



Morele, śliwki, banany, jabłko z brzoskwinią, marchewka z jabłkiem, jabłko z dynią, gruszki williamsa, jabłko i owoce leśne i więcej nie pamiętam
za drugiego zabka.
A owoce skopiowalam i zapisalam, bo moja na razie tylko jablko wcina. Czaje sie zeby zmieszac z bananem na razie, a potem to juz nie wiedzialam co

Cytat:
Napisane przez cotynato Pokaż wiadomość
Natka nie wiem w sumie czy zazdrościć czy nie. ale cieszę się jak nie wiem z tych osiągnięć

Z jednej strony macie to już za sobą a z drugiej te zęby to już znak takiej "dorosłości" - i już nie będzie malutkiego gluta, tylko już prawie duży chłopak. Chociaż patrząc z perspektywy czasu to zawsze myślałam, że najcudniejsze to takie maluteńkie a teraz jak widzę te uśmiechy, gugania, osiągnięcia to zmieniam zdanie.
Ja pamietam jak przez pierwszy miesiac skarzylam sie mamie, ze kto to wymyslil, ze takie male to najfajniejsze A teraz moja panna rosnie jak na drozdzach i taki maly kurczaczek pozostal tylko wspomnieniem, ale i tak wole takie chociaz 3miesieczne juz troche kumate niz takie "warzywko" po urodzeniu.


Cytat:
Napisane przez mooonik Pokaż wiadomość
ciekawe kto to przeczyta
Ja tez przeczytalam calosc

Archi - ja tez imbir daje mielony. O cos jeszcze chyba pytalas, ale nie zacytowalo mi posta

Cytat:
Napisane przez acelinka Pokaż wiadomość

Może jestem wariatka ale nie raz tak na nia patrze i się zastanawiam jak to możliwe, jak to sie w tym brzuchu tworzy i wychodzi taka kochana istotka takie to małe a takie mądre, ludzie poznaje, usmiecha sie i nawet sie już czasem przytuli tak jakby

__________________
Totalna fanka oleju arganowego
Sharifa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 20:38   #3457
Martusiaaa21
Wtajemniczenie
 
Avatar Martusiaaa21
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 309
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez stokrotka_ Pokaż wiadomość


a teraz tak ciiiicho... mój tż się nawraca.. dziś przyjechał rano z pracy..i zajął się Sarą,mi śniadanie.. jeszcze dostałam kwiaty do łóżka i moje ulubione rafaello wielką pakę
no pięknie

to ja dziękuję w imieniu Męża za pochwały ale jemu nie powiem żeby nie było
__________________
Bartuś ur. 14.10.11

Emilka ur. 05.05.14
Martusiaaa21 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-02, 20:41   #3458
19natka88
Zakorzenienie
 
Avatar 19natka88
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 4 606
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez agnieszka 0605 Pokaż wiadomość
no to ja trzecia
A i jeszcze pewnie nie jedna się znajdzie

Cytat:
Napisane przez Martusiaaa21 Pokaż wiadomość
Dobrypostaram się trochę nadrobić, dopóki mężuś w łazience, a później może jakieś figle trzeba sie odwdzięczyć za śniadanko do łóżka żeby nie było to był pierwszy raz od porodu ale w końcu ma urlop to musi trochę o żonke zadbać
Uhuh no to życzymy stosunkowo udanej nocy

Cytat:
Napisane przez Sharifa Pokaż wiadomość
za drugiego zabka.
A owoce skopiowalam i zapisalam, bo moja na razie tylko jablko wcina. Czaje sie zeby zmieszac z bananem na razie, a potem to juz nie wiedzialam co
dzięki a sama robisz owocki?
__________________
Szymek

Dominik

Martynka
19natka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 20:43   #3459
cotynato
Zakorzenienie
 
Avatar cotynato
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: wroclove
Wiadomości: 29 129
Send a message via Skype™ to cotynato
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez acelinka Pokaż wiadomość
prawie wcale, czasami jak jest marudna to na pare sekund weźmie i po chwili się nudzi. Dłużej ją zabawia gryzaczek taki smoczkowy

nie, na sobie nie



Natalka tez tak z półleżącej pozycji siada a jak leży to znów się podnosi tak do kąta 45 stopni rozejrzy się i jak sie zmęczy to sie położy znów
a jak pełza po ziemi to ja wymiękam boziuś, jak ja ja kocham, można tak kochać w ogóle? moje cudo małe

Może jestem wariatka ale nie raz tak na nia patrze i się zastanawiam jak to możliwe, jak to sie w tym brzuchu tworzy i wychodzi taka kochana istotka takie to małe a takie mądre, ludzie poznaje, usmiecha sie i nawet sie już czasem przytuli tak jakby
Acelinka a czy ty się przypadkiem nie zapominasz



To skoro pełza to chyba by się przydało to cioteczkom pokazać co?


No i też nie wierzę, że wszystko to co takie cudniaste kształtuje się w brzuchu. Ciemnym, zaflaczonym, "pachnącym wnętrznościami" ( tak mój tż określił zapach mojego synka po porodzie - extra normalnie ) . A tam kształtuje się całe piękno z maluteńkimi paluszkami , słodziutkimi stópeczkami w wersji mini i w ogóle masarka mogłabym do rana
__________________
FILIP'11 MIKI'13

Wymianka.
cotynato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 20:48   #3460
mooonik
Zakorzenienie
 
Avatar mooonik
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 4 366
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez archinta Pokaż wiadomość
hehehe

Ja przeczytałam- jak zadałam pytanie to już musiałam hihi, a tak serio to dzięki. Na pewno się przyda- skopiowałam sobie. Wiele rzeczy robię podobnie, ale wiele jest dla mnie też newsów
to się cieszę, że się przydałam. Życzę smacznego hihi a tak serio- polecam się na przyszłość jakby co


Cytat:
Napisane przez 19natka88 Pokaż wiadomość
szaleństwo totalne jeszcze tylko jakieś...18 zębów o ile się nie mylę
taaak, teraz to już z górki poleci

i witaj w gronie odczuwających wyimaginowane kopniaki

Cytat:
Napisane przez acelinka Pokaż wiadomość
Jeszcze chciałam o pampersiakach się wypowiedzieć i chustecziem jeśli można
Miałam różne pampki to może po kolei
Pampers activ - fajne, fajne. Chłonne, miękkie i ogólnie ok
Dada - jak dla mnie prawie identyczne jak pampki active, więc wygrwyają z nimi ze względu na cene
pampers sleep&play - jak dla mnie badziew, mało chłonne i jakieś dziwne ani w tym sleep ani play dziecko wygodni i komfortowo nie może
Pamper active girl (pieluchomajtki) - są super truper, mega chłonne i śliczne, tylko cena mało śliczna
huggies economy na zostawiały obtarcia na brzuszku
huggies premium lepsze, ale robią sie kulki jak nati nasiusia
rossmanowskie - jakieś napompowane, ale chłonne i w miare ok
miałam tez jedną pieluszke z Lidla (softline) nawet chłonna była ale po jednej to nie idzie się wypowiedzieć.
Ogólnie używamy pampers active girl na noc i na spacerki mroźne a tak to Dady

Kurde teraz patrze ile ich używałyśmy, jakbym jakąś testerką była
Chusteczke używamy zielonych z pampersa, były też sensitive ale jakoś zapach mi nie podchodzi huggies takie kremowe chusteczki zapach dziwny mają i nie są tak delikatne ale lepiej zbierają kupke od tych delikatnych z pampersa
noo faktycznie z Nati mała testerka, powinni Wam płacić czy cuś


Cytat:
Napisane przez acelinka Pokaż wiadomość
Może jestem wariatka ale nie raz tak na nia patrze i się zastanawiam jak to możliwe, jak to sie w tym brzuchu tworzy i wychodzi taka kochana istotka takie to małe a takie mądre, ludzie poznaje, usmiecha sie i nawet sie już czasem przytuli tak jakby
dołączam do wariatek takich


Cytat:
Napisane przez Sharifa Pokaż wiadomość
Bo ja leniuch jestem to raz, a dwa nie lubie duzych kawalkow natki pietruszki wiec taka zmasakrowana blenderem lepiej mi podchodzi. Ale jak malz czasem doda posiekana to tez zjem.


I brawo za siadanie


Ja tez przeczytalam calosc
aaa chyba, że tak pietruszka lubi się na zębach zostawić przypadkiem dlatego nie lubię na jakiś weselach rosołu jeść

A mała siadła sobie z pozycji bocznoplecnej leżącej ręce i nogi do góry, robiła coś w rodzaju kołyski aż chyba się zamachnęła za mocno i się przegibła do przodu
a co się ustękała przy tym no ale cel osiągnęła i udało się fotę cyknąć zaraz po cyknięciu gibnęła się na bok nie wiem ile wytrzymała - paręnaście sekund pewnie i pozycja też ciekawa no ale jest
no i skończyło się leżenie spokojne na pleckach usilnie dąży do tego by powtórzyć siad a mnie już uszy puchną od tego stękania
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ssss.jpg (69,7 KB, 58 załadowań)
__________________


nie znoszę osób, które MUSZĄ mieć zawsze rację

Julitka

mooonik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 20:50   #3461
agus1978
Wtajemniczenie
 
Avatar agus1978
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: R-k
Wiadomości: 2 335
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez acelinka Pokaż wiadomość
prawie wcale, czasami jak jest marudna to na pare sekund weźmie i po chwili się nudzi. Dłużej ją zabawia gryzaczek taki smoczkowy

nie, na sobie nie



Natalka tez tak z półleżącej pozycji siada a jak leży to znów się podnosi tak do kąta 45 stopni rozejrzy się i jak sie zmęczy to sie położy znów
Moja ma etap podnoszenia głowy jak siedzi na bujaczku a jak na kolanach to sama się dźwiga do siadu..co z reguły się kończy ulaniem

a jak pełza po ziemi to ja wymiękam boziuś, jak ja ja kocham, można tak kochać w ogóle? moje cudo małe

Może jestem wariatka ale nie raz tak na nia patrze i się zastanawiam jak to możliwe, jak to sie w tym brzuchu tworzy i wychodzi taka kochana istotka takie to małe a takie mądre, ludzie poznaje, usmiecha sie i nawet sie już czasem przytuli tak jakby
Ja teżwogóle dalej mam tak czasem, że jak siedzę sobie np przy kompiku i spojrzę w bok na kołyskę i na Michaśkę to się sama dziwię, że już jest na świecie taka mala istotka całkowicie od nas zależna i którą można zacałować

Dziewczyny pisząc o jedzonku takim pysznym narobiłyście smaka..a tu spać trzeba już iść powoli...
agus1978 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-02, 20:53   #3462
mooonik
Zakorzenienie
 
Avatar mooonik
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 4 366
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez 19natka88 Pokaż wiadomość
Heh też nie robię sobie nadziei na spanie chociażby do 8

Aż przypomniały mi się słowa takiej jednej babci, która mieszka z wnuczką i jej mężem: "Ci młodzi to jak tylko wolne mają to gniją w łóżku do 8.00 rano! kto to widział!" szanowna babcia wstaje o 5.00 ale w ciagu dnia robi sobie sjestę
tiaaa, a o 6 już w kolejce u lekarza siedzi a potem idzie do apteki i denerwuje biedną Coteczkę


Cytat:
Napisane przez cotynato Pokaż wiadomość
No i też nie wierzę, że wszystko to co takie cudniaste kształtuje się w brzuchu. Ciemnym, zaflaczonym, "pachnącym wnętrznościami" ( tak mój tż określił zapach mojego synka po porodzie - extra normalnie ) . A tam kształtuje się całe piękno z maluteńkimi paluszkami , słodziutkimi stópeczkami w wersji mini i w ogóle masarka mogłabym do rana
moja podobno pachniała śliwkami
__________________


nie znoszę osób, które MUSZĄ mieć zawsze rację

Julitka

mooonik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 20:54   #3463
Martusiaaa21
Wtajemniczenie
 
Avatar Martusiaaa21
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 309
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez 19natka88 Pokaż wiadomość
Boszz odłączyli mi prąd na 5h
Poza tym wiem już dlaczego moje dziecko tyle płakało po nocach Od kilku dni podaję mu kleik kukurydziany i właśnie pisałam wam, że nocki lepsze. Przedtem podawałam kleik ryżowy i były płacze. Dzisiaj rano dałam Szymkowi taki deserek : kleik ryżowy, banan, jabłko, brzoskwinia i znowu były płacz - pospał 40 minut i płacz, wyginanie itd. ale uspokoił się i śpi już prawie 2h

A jeszcze się chwalę, że drugi ząbek już się przebija i widać malusi czubeczek i słychać stukanie łyżeczką





Starość nie radość



Enooo ale oklasków i tak nie dostanie
to dobrze, że już znalazłaś pomysł marudzenia Szymka
i za drugi ząbek
Cytat:
Napisane przez MoniaZ82 Pokaż wiadomość
z
W zalaczniku dzisejsza Olivka pijaca z nowego kubeczka.... chwile po zrobieniu zdjecia zawartosc znalazla sie na podlodze....
ale laska
__________________
Bartuś ur. 14.10.11

Emilka ur. 05.05.14
Martusiaaa21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 20:57   #3464
19natka88
Zakorzenienie
 
Avatar 19natka88
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 4 606
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez cotynato Pokaż wiadomość
No i też nie wierzę, że wszystko to co takie cudniaste kształtuje się w brzuchu. Ciemnym, zaflaczonym, "pachnącym wnętrznościami" ( tak mój tż określił zapach mojego synka po porodzie - extra normalnie ) . A tam kształtuje się całe piękno z maluteńkimi paluszkami , słodziutkimi stópeczkami w wersji mini i w ogóle masarka mogłabym do rana
padłam


Cytat:
Napisane przez mooonik Pokaż wiadomość
taaak, teraz to już z górki poleci

już bliżej niż dalej

i witaj w gronie odczuwających wyimaginowane kopniaki

hehe

A mała siadła sobie z pozycji bocznoplecnej leżącej ręce i nogi do góry, robiła coś w rodzaju kołyski aż chyba się zamachnęła za mocno i się przegibła do przodu
a co się ustękała przy tym no ale cel osiągnęła i udało się fotę cyknąć zaraz po cyknięciu gibnęła się na bok nie wiem ile wytrzymała - paręnaście sekund pewnie i pozycja też ciekawa no ale jest
no i skończyło się leżenie spokojne na pleckach usilnie dąży do tego by powtórzyć siad a mnie już uszy puchną od tego stękania
ale fajnie
__________________
Szymek

Dominik

Martynka
19natka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 20:57   #3465
agus1978
Wtajemniczenie
 
Avatar agus1978
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: R-k
Wiadomości: 2 335
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez mooonik Pokaż wiadomość
to się cieszę, że się przydałam. Życzę smacznego hihi a tak serio- polecam się na przyszłość jakby co




taaak, teraz to już z górki poleci

i witaj w gronie odczuwających wyimaginowane kopniaki



noo faktycznie z Nati mała testerka, powinni Wam płacić czy cuś




dołączam do wariatek takich




aaa chyba, że tak pietruszka lubi się na zębach zostawić przypadkiem dlatego nie lubię na jakiś weselach rosołu jeść

A mała siadła sobie z pozycji bocznoplecnej leżącej ręce i nogi do góry, robiła coś w rodzaju kołyski aż chyba się zamachnęła za mocno i się przegibła do przodu
a co się ustękała przy tym no ale cel osiągnęła i udało się fotę cyknąć zaraz po cyknięciu gibnęła się na bok nie wiem ile wytrzymała - paręnaście sekund pewnie i pozycja też ciekawa no ale jest
no i skończyło się leżenie spokojne na pleckach usilnie dąży do tego by powtórzyć siad a mnie już uszy puchną od tego stękania
Minkę ma przesłodkąoj moje dziecię też się nastęka....jak leży na plecach, na brzuchu, jak walczy z wlasnymi stópkami, jak ma iść spać i walczy z kocem, jak leży w bujaczku i chce dosięgnąć zabawki a najglośniej jak coś sie je nie podoba..

Dziecię spi..więc ja tez juz mykam..słodkich i kolorowych

Edytowane przez agus1978
Czas edycji: 2012-02-02 o 21:13
agus1978 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 21:00   #3466
19natka88
Zakorzenienie
 
Avatar 19natka88
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 4 606
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez mooonik Pokaż wiadomość
tiaaa, a o 6 już w kolejce u lekarza siedzi a potem idzie do apteki i denerwuje biedną Coteczkę
A nie, na szczęście ona nie z tych

Cytat:
Napisane przez Martusiaaa21 Pokaż wiadomość
to dobrze, że już znalazłaś pomysł marudzenia Szymka

aż mam wyrzuty sumienia, że się biedaczek znowu cały dzień męczył dzisiaj przez ten deserek

i za drugi ząbek
dzięki

Zmykam spać, kolorowych mamuśki
__________________
Szymek

Dominik

Martynka
19natka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 21:10   #3467
cotynato
Zakorzenienie
 
Avatar cotynato
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: wroclove
Wiadomości: 29 129
Send a message via Skype™ to cotynato
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez mooonik Pokaż wiadomość
tiaaa, a o 6 już w kolejce u lekarza siedzi a potem idzie do apteki i denerwuje biedną Coteczkę




moja podobno pachniała śliwkami
To my z Filipem się nie popisaliśmy, albo twój tż jest bardziej poetycki od mojego

Skoro z boku tak sama zrobiła to...wow. A skoro do tego trzeba takich akrobacji to pewnie szybko się przy moim leniu nie doczekam

---------- Dopisano o 22:10 ---------- Poprzedni post napisano o 22:09 ----------

Cytat:
Napisane przez mooonik Pokaż wiadomość
tiaaa, a o 6 już w kolejce u lekarza siedzi a potem idzie do apteki i denerwuje biedną Coteczkę




moja podobno pachniała śliwkami
Niektóre to fajne są, ale większość przegina
__________________
FILIP'11 MIKI'13

Wymianka.
cotynato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 21:18   #3468
mooonik
Zakorzenienie
 
Avatar mooonik
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 4 366
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez 19natka88 Pokaż wiadomość
już bliżej niż dalej
ale fajnie
co nie, tylko się cieszyć

hihi fajnie


Cytat:
Napisane przez agus1978 Pokaż wiadomość
Minkę ma przesłodkąoj moje dziecię też się nastęka....jak leży na plecach, na brzuchu, jak walczy z wlasnymi stópkami, jak ma iść spać i walczy z kocem, jak leży w bujaczku i chce dosięgnąć zabawki a najglośniej jak coś sie je nie podoba
stękanie przyznaję, że mnie normalnie zaczyna denerwować no bo przez pół dnia to i święty by wymiękł ale najfajniejsza jest jak się tak ustęka ustęka, a ja na nią spojrzę a ta się uśmiechnie od ucha do ucha


Cytat:
Napisane przez 19natka88 Pokaż wiadomość
A nie, na szczęście ona nie z tych
to choć tyle


Cytat:
Napisane przez cotynato Pokaż wiadomość
To my z Filipem się nie popisaliśmy, albo twój tż jest bardziej poetycki od mojego

Skoro z boku tak sama zrobiła to...wow. A skoro do tego trzeba takich akrobacji to pewnie szybko się przy moim leniu nie doczekam

---------- Dopisano o 22:10 ---------- Poprzedni post napisano o 22:09 ----------


Niektóre to fajne są, ale większość przegina
poetycki
no z takiego boku na plecach nie umiem Ci wytłumaczyć jak to wygląda, jak mi się uda przyczaić to cyknę zdjęcie bo przecież próby trwają
za to czekam cały czas, aż się obracać zacznie hrabianka jedna
__________________


nie znoszę osób, które MUSZĄ mieć zawsze rację

Julitka

mooonik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 21:18   #3469
stokrotka_
Zadomowienie
 
Avatar stokrotka_
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 604
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

zwariowałyście z tym pisaniem dziś..nie wiem ile mi postów zjadło już pewnie..a i tak końca nie widać

nie dziękuję za chwalenie małża...co by to nie minęło szybko

my po ważeniu dziś.. Sara w końcu przybrała w bodziaku,rajtuzkach i pampku ważyła 7200 czyli już 7 kg przekroczone
to tyle dobrego..

niestety okazało się ,że moje podejrzenia są słuszne..i to jednak coś alergicznego na jej ciałku.. no ale będzie git. zapukiłam kremiki, wstrzymuje jakiekolwiek obiadku na 3 dni.. a potem z powoli dalej... no chyba,że to od czegokolwiek innego(proszek,ślina,cius zki oślinione itd).. w każdym razie narazie sprawdzam jedzenie..i jak będzie poprawa to znaczy,że to to,a jak odpukać nie- to do lekarza pójdziemy.
no ale przecież będzie dobrze

tylko jeszcze niech Sarci kaszelek minie...który prawdopodobie jest od śliny i "zębowych spraw" no nic.. mniej się wyśpię przez kolejne dni chyba


Cytat:
Napisane przez 19natka88 Pokaż wiadomość
A jeszcze się chwalę, że drugi ząbek już się przebija i widać malusi czubeczek i słychać stukanie łyżeczką

i
super!

Cytat:
Napisane przez minio1984 Pokaż wiadomość
A kurcze ja się martwię moim okresem, tzn jeszcze go nie dostałąm a już minęło 5 miechów, a jak czytam to już prawie wszystkie dostałyście, tzn przynajmniej mamy z września, a Agnieszka jeszcze widzę też nie, i nie wiem czy się martwić czy jeszcze jest czas wiecie jak to jest?
ja jeszcze nie mam okresu...a skończyłam karmić w połowie grudnia.. byłam na koniec grudnia u lekarza-mówił,że ok jest

Cytat:
Napisane przez MoniaZ82 Pokaż wiadomość
za wazenie ,az jestem ciekawa jej wagi....

7200 czyli 7kg z haczykiem-licząc jakby na golaska

Moja sie denerwuje jak nie zwracam na nia uwagi.... zaczela cos gaworzyc po swojemu ... dzisiaj nawet jej wyszlo mmmaaammm aa

A Ty Stokrotko bierzesz ja na raczki jak Ci marudzi czy po prostu twarda jestes

jestem twarda..staram się. mówię do niej ,że nie,że mama coś robi itd. nie wiem ile kuma z tego..ale staram się jakoś to wyposrodkować




Natko moja tez plakala po kleiku ryzowym.... wiec faktycznie jest ciezki dla malutkich brzuszkow....A wczoraj wreszcie kupilam kukurydziany... no ale mala wciagnela tylko 100 przed snem....
a pobudek mialam 4 w nocy..... pierwszy raz....


moja po ryżowym była ok..


Stokrotko..... super to krzeselko do karmienia....

dziękujemy

W zalaczniku dzisejsza Olivka pijaca z nowego kubeczka.... chwile po zrobieniu zdjecia zawartosc znalazla sie na podlodze....
sle super

Cytat:
Napisane przez archinta Pokaż wiadomość

dz

A ja Ci chyba dam oficjalny zakaz skarżenia się na nocki

jak mój dzieć dalej tak będzie kaszlał...to chyba zakaz nie będzie obowiązywał










cwaniara no!

ojjj tak

I za wagę




Cytat:
Napisane przez madzialena-lublin Pokaż wiadomość
dobrze, dobrze niech się stara

no niech się stara


Cytat:
Napisane przez mooonik Pokaż wiadomość
moja córcia po prostu jak mama jest inna i nie zawraca sobie głowy obrotami tylko od razu siada
dla Julci i za 4 miesiące

Cytat:
Napisane przez acelinka Pokaż wiadomość

Natalka tez tak z półleżącej pozycji siada a jak leży to znów się podnosi tak do kąta 45 stopni rozejrzy się i jak sie zmęczy to sie położy znów
a jak pełza po ziemi to ja wymiękam boziuś, jak ja ja kocham, można tak kochać w ogóle? moje cudo małe

Może jestem wariatka ale nie raz tak na nia patrze i się zastanawiam jak to możliwe, jak to sie w tym brzuchu tworzy i wychodzi taka kochana istotka takie to małe a takie mądre, ludzie poznaje, usmiecha sie i nawet sie już czasem przytuli tak jakby
można tak się zakochać..ojjj mozna
__________________
Sara


Tyś taka bezbronna, maleńka, w kołysce splecionej z mych ramion, a kiedys sie do mnie uśmiechniesz i powiesz mi czule: "mamo"





stokrotka_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-02, 21:22   #3470
Sharifa
Rozeznanie
 
Avatar Sharifa
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Tanger
Wiadomości: 810
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez 19natka88 Pokaż wiadomość
dzięki a sama robisz owocki?
Sama, ale z owocow na razie tylko jablko bylo Probowalam tez zrobic soczek marchewkowy bez sokowirowki - zetrzec i wycisnac przez sitko i sie umachalam, a to potem nie chcialo leciec przez smoka 2 (az sama sprobowalam ), przez taki ze zmiennym przeplywem lecialo za mocno i w koncu wiekszosc wycieralam z buzi I stwierdzilam, ze sokow wiecej nie robie chyba ze kupie sokowirowke.

Warzywka tez sobie gotujemy takie zwykle, bo zacukrzonych marokanskich sloiczkow nie chce

Cytat:
Napisane przez 19natka88 Pokaż wiadomość
A nie, na szczęście ona nie z tych



dzięki

Zmykam spać, kolorowych mamuśki
Dobranoc
Ja tez juz uciekam, do jutra
__________________
Totalna fanka oleju arganowego
Sharifa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 21:26   #3471
minio1984
Zadomowienie
 
Avatar minio1984
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Z Gór Świętokrzyskich
Wiadomości: 1 902
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez 19natka88 Pokaż wiadomość



No matka daj coś innego dziecku posmakować
Kiedyś robiłam inaczej, teraz trochę zmieniłam bo Szymek butli nie chce
Kaszkę z glutenem dodaję do słoiczka - jedną łyżeczkę na mały słoiczek raz dziennie A na noc daję kleik kukurydziany (z nestle) ale jak się skończy będę próbować jeszcze kaszki smakowe. Robię połowę porcji podanej na opakowaniu (próbowałam dać całą ale nie ma szans żeby to zjadł) i podaję łyżeczką - Szymon aż przy tym mruczy Zjada to ok 18.30 a na cyca budzi się po 22 zazwyczaj, a potem jeszcze ze dwa razy czyli nie najgorzej

Okresu u mnie niet A zęby na szczęście bez zmian
Dzięki Natka.
To Szymek wcześnie chodzi spać. Mój przeważnie o 21-22 zasypia albo przy cycku albo lulany na rączkach. Muszę i ja spróbować dać w butli najpierw, chociaż też nie bardzo lubi, a jak nie to łyżeczką. a powiedz mi ten kleik kukurydziany jest na wodzie czy na mleku?
a i dziex nt @ i zębów


Cytat:
Napisane przez SONIA004 Pokaż wiadomość
minio ja też jeszcze @ nie miałam

znalazłam na necie info, że przy kp @ może nie być nawet do 24 miesięcy po porodzie!!!

a ząb mi się ostatnio ukruszył
O to widzę że nas więcej
O kurde do 24 m? nieźle. Jak dla mnie to mogło by tyle czasu tej małpy wrednej nie być bo zawszde miałam mega bolesne
No mi na szczęście nic się nie ukruszyło tylko ta wrażliwość wstrętna mnie denerwuje

Cytat:
Napisane przez agnieszka 0605 Pokaż wiadomość
minio Lau pisała, że po porodzie z K. też długo nie miała @. U mnie cisza, choć test kupiłam, ale nie robię póki co I najlepsze jest to, że czasem tak mi chyba jelita w brzuchu się przewracają, jakbym czuła kopniaki Choć u mnie ciąża to chyba musiałoby być niepokalane poczęcie tym razem Choć wiadomo, że cuda się zdarzają.
A moje zęby na ciepło/zimno nie reagują póki co.
Aga oj o żadnym teście nie chcę nawet myśleć na razie Choć po ostatnim kto wie


Cytat:
Napisane przez archinta Pokaż wiadomość
Ja miałam zawsze wrażliwe polecam pastę Sensodyne zieloną

no to nieźle
Ja tez jeszcze nie mam- a nie długo będzie już 4 m-ce od porodu

Właśnie Tusia- za Wasze 4 mc-e

do twarzy jej z tym kubeczkiem
Archi dzięki. Kupiłam właśnie Sensodyne jakąś ultra szybka ulga ale na razie jakiś wielkich efektów nie widzę, no ale użyłam dopiero parę razy,

[QUOTE=agus1978;32017938]
Cytat:
Napisane przez agus1978 Pokaż wiadomość
słyszałam kiedyś o tym ale mówisz, zę fajnie wyciąga gilunki? Bo u nas ani grucha ani frieda nie zawsze daje rade
Wiesz, wczoraj miała dość sporo w nosie i wszystko wyciagnęło, a dziś to nawet miała uśmiech na twarzy. A policzki tez ma takie czerwieńsze i suchsze, ale jak posmaruję Bambino to jest ok.
Minio dla Adasia za 5 miesięcy
Moonik za samodzielne siedzenie
Ja już po popołudniowej kawusi, młoda śpi a ja oglądam "Przyjaciół".
Nie pamiętam już, kto pytał, ale mnie się też zęby zrobiły wrażliwsze po porodzie. Mało to przyjemne jest.
Dzięki
Aguś a powiedz mi, bo my z Adasiem też się męczymy z katarkiem i frida nie bardzo już daję i okropnie Adaś przy tym płacze i czytałam że używasz teraz Katarek i jest lepiej? sprawdza się? jak pisałaś to sorki, ale nie bardzo mam czas tak dokładnie czytać
a jakie dajesz krople do nosa?
Mój biedny Adaś po kąpieli i akcji oczyszczania noska zjadł cycka, usnął na parę min, potem poprawił drugim i w końcu śpi. Jak teraz nie wychodzimy na dwór to kiepsko mi śpi w ciągu dnia i ciągle niedospany jest i bardziej marudzi. Niech już się te mrozy w końcu skończą
Spał dziś przez cały dzień od 7.30 do 21.00 może łącznie ze dwie godz i tak od paru dni.
A dałąm dziś mu jabłuszko z jagodą. Ale mu smakowało, wcinał aż mu się uszy trzęsły
W kolejce czekają gruszki i te owocki z winogronem.
A dziewczyny kp jecie już potrawy z kakaem? Bo ja to czasami zjem jakiegoś wafelka czy czekoladę i nic niuńkowi nie jest na razie to chyba znaczy że nie będzie uczulony . Ostatnio dorwałąm moją Milkę z orzechami i rodzynkami i w ciągu dnia zjadłam całą
A Moonik Adaś też się jeszcze nie przekręca a do siadania pierwszy. I też mu mówię, że najpierw się naucz przekęcać a on się śmieje i zbiera do siadania
Acelinka twoja Nati to już zaprawiona w jedzonku a Adaś dopiero zaczyna, ale masz rację, przecież jak pisze, że po 4 m to raczej nie powinno się nic dziać, jutro daję deserek z tym winogronem, a co
Jejku jak się już późno zrobiło, muszę spadać do wyrka, bo pewnie parę pobudek mnie czeka.
Kolorowych snów
__________________
To nie żadna sztuka kochać człowieka w nieszczęściu. Dopiero w szarym codziennym życiu miłość wystawiona jest na prawdziwą próbę

30.05.2009

30.08.2011 Adaś

minio1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 21:26   #3472
stokrotka_
Zadomowienie
 
Avatar stokrotka_
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 604
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Mooonik


ta pseudo sałatka : brokuły,szynka konserwowa,jajka,kukurydz a(jak się ma) ,majonez ,sól i pieprz.
sałatka druga taka sama-tylko zamiast brkuła seler konserwowy

brokuły-na różyczki podzielić, ugotować. szynkę konserwową pokroić w małe kwaraciki, jajka ugotować i poktoić na ćwiartki albo i mniejsze kawałki.wrzucić do miski dodać majonez i przyprawy i wszystko zmieszać.
proporcje dowolne (ja daje 2 brokuły-ok 10 plasterków szynki,4jajka,kukurydzy mniejsza puszka )
__________________
Sara


Tyś taka bezbronna, maleńka, w kołysce splecionej z mych ramion, a kiedys sie do mnie uśmiechniesz i powiesz mi czule: "mamo"





stokrotka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 21:29   #3473
mooonik
Zakorzenienie
 
Avatar mooonik
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 4 366
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez stokrotka_ Pokaż wiadomość
my po ważeniu dziś.. Sara w końcu przybrała w bodziaku,rajtuzkach i pampku ważyła 7200 czyli już 7 kg przekroczone
to tyle dobrego..

niestety okazało się ,że moje podejrzenia są słuszne..i to jednak coś alergicznego na jej ciałku.. no ale będzie git. zapukiłam kremiki, wstrzymuje jakiekolwiek obiadku na 3 dni.. a potem z powoli dalej... no chyba,że to od czegokolwiek innego(proszek,ślina,cius zki oślinione itd).. w każdym razie narazie sprawdzam jedzenie..i jak będzie poprawa to znaczy,że to to,a jak odpukać nie- to do lekarza pójdziemy.
no ale przecież będzie dobrze

tylko jeszcze niech Sarci kaszelek minie...który prawdopodobie jest od śliny i "zębowych spraw" no nic.. mniej się wyśpię przez kolejne dni chyba

dla Julci i za 4 miesiące
Stokroteczko jak przeoczyłaś to kciałam przepis na tę sałatkę od trzęsących uszu męża
będę wdzięczna
i za wagę a za to coś co się przyplatało trzymam kciuki by szybko minęło

dziękujemy


widzę przepis, dziękuję z selerem znam, a z brokułem nie dałabym tu fety i jogurtu greckiego jeszcze
Cytat:
Napisane przez Sharifa Pokaż wiadomość
Sama, ale z owocow na razie tylko jablko bylo Probowalam tez zrobic soczek marchewkowy bez sokowirowki - zetrzec i wycisnac przez sitko i sie umachalam, a to potem nie chcialo leciec przez smoka 2 (az sama sprobowalam ), przez taki ze zmiennym przeplywem lecialo za mocno i w koncu wiekszosc wycieralam z buzi I stwierdzilam, ze sokow wiecej nie robie chyba ze kupie sokowirowke.

Warzywka tez sobie gotujemy takie zwykle, bo zacukrzonych marokanskich sloiczkow nie chce
a łyżeczką
__________________


nie znoszę osób, które MUSZĄ mieć zawsze rację

Julitka


Edytowane przez mooonik
Czas edycji: 2012-02-02 o 21:32
mooonik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 21:31   #3474
stokrotka_
Zadomowienie
 
Avatar stokrotka_
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 604
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Monia..jest wyżej


ale Julka ślicznie siedzi!!! i te jej włosy...normalnie dałaby trochę
__________________
Sara


Tyś taka bezbronna, maleńka, w kołysce splecionej z mych ramion, a kiedys sie do mnie uśmiechniesz i powiesz mi czule: "mamo"






Edytowane przez stokrotka_
Czas edycji: 2012-02-02 o 21:34
stokrotka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 21:40   #3475
cotynato
Zakorzenienie
 
Avatar cotynato
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: wroclove
Wiadomości: 29 129
Send a message via Skype™ to cotynato
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Jeju skończmy o tym jedzeniu bo nie mam jajek a przez was zachciało mi się sałatki brokułowej.

Znacie taką z brokuła drobno posiekanego, jajka ugotowanego na twardo, cebulki/pora , majonezu i przypraw? Kolejny raz dzisiaj- mniam!
__________________
FILIP'11 MIKI'13

Wymianka.
cotynato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 21:47   #3476
mooonik
Zakorzenienie
 
Avatar mooonik
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 4 366
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez minio1984 Pokaż wiadomość

A dziewczyny kp jecie już potrawy z kakaem? Bo ja to czasami zjem jakiegoś wafelka czy czekoladę i nic niuńkowi nie jest na razie to chyba znaczy że nie będzie uczulony . Ostatnio dorwałąm moją Milkę z orzechami i rodzynkami i w ciągu dnia zjadłam całą
A Moonik Adaś też się jeszcze nie przekręca a do siadania pierwszy. I też mu mówię, że najpierw się naucz przekęcać a on się śmieje i zbiera do siadania
hahhaa a tam się przejmujesz Adasiowi jakoś zaszkodziło? Nie? Tobie się też coś należy

złośnik mały no


Cytat:
Napisane przez stokrotka_ Pokaż wiadomość
Monia..jest wyżej


ale Julka ślicznie siedzi!!! i te jej włosy...normalnie dałaby trochę
tak, tak zauważyłam zaraz

heheh włosów fakt ma dużo
mogę Ci pozbierać te co w kąpieli jej wychodzą

Cytat:
Napisane przez cotynato Pokaż wiadomość
Jeju skończmy o tym jedzeniu bo nie mam jajek a przez was zachciało mi się sałatki brokułowej.

Znacie taką z brokuła drobno posiekanego, jajka ugotowanego na twardo, cebulki/pora , majonezu i przypraw? Kolejny raz dzisiaj- mniam!
weeeź
brokuł, feta, kurczak i prażone migdały i jog grecki
aż poszłam po kromkę z camembertem bo zgłodniałam
__________________


nie znoszę osób, które MUSZĄ mieć zawsze rację

Julitka

mooonik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 22:26   #3477
acelinka
Zakorzenienie
 
Avatar acelinka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: r-k, śląskie
Wiadomości: 5 782
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez 19natka88 Pokaż wiadomość
Heh też nie robię sobie nadziei na spanie chociażby do 8

Aż przypomniały mi się słowa takiej jednej babci, która mieszka z wnuczką i jej mężem: "Ci młodzi to jak tylko wolne mają to gniją w łóżku do 8.00 rano! kto to widział!" szanowna babcia wstaje o 5.00 ale w ciagu dnia robi sobie sjestę



To jesteśmy pod tym względem dwie wariatki
gryzak taki
http://allegro.pl/gryzak-dziaselko-b...022949302.html

no tak spać do 8 to dziki szał
a Nati coś sie ostatnio pkićkało i wstaje ok 7

wariatka
Cytat:
Napisane przez agnieszka 0605 Pokaż wiadomość
no to ja trzecia
matki wariatki rulezz
Cytat:
Napisane przez Martusiaaa21 Pokaż wiadomość
Dobry postaram się trochę nadrobić, dopóki mężuś w łazience, a później może jakieś figle trzeba sie odwdzięczyć za śniadanko do łóżka żeby nie było to był pierwszy raz od porodu ale w końcu ma urlop to musi trochę o żonke zadbać

za 4 miesiące

e no nic szczególnego, poszliśmy ze znajomymi na kręgle, pograliśmy 2 godzinki i do domu ale fajnie było
figle

miły wypad
Cytat:
Napisane przez Martusiaaa21 Pokaż wiadomość
no pięknie

to ja dziękuję w imieniu Męża za pochwały ale jemu nie powiem żeby nie było
tak, tak nie chwal bo jeszcze na laurach osiądzie i co wtedy zrobisz
Cytat:
Napisane przez cotynato Pokaż wiadomość
Acelinka a czy ty się przypadkiem nie zapominasz



To skoro pełza to chyba by się przydało to cioteczkom pokazać co?


No i też nie wierzę, że wszystko to co takie cudniaste kształtuje się w brzuchu. Ciemnym, zaflaczonym, "pachnącym wnętrznościami" ( tak mój tż określił zapach mojego synka po porodzie - extra normalnie ) . A tam kształtuje się całe piękno z maluteńkimi paluszkami , słodziutkimi stópeczkami w wersji mini i w ogóle masarka mogłabym do rana
no chyba się zapominam

jak kiedys nagram to pokaże na pewno moje dziecko ma jakis czujnik na nagrywanie, automatycznie przestaje robić to co robiła np. śmiać sie, albo właśnie przesuwać, aktorki to z niej chyba nie będzie

Cytat:
Napisane przez mooonik Pokaż wiadomość
A mała siadła sobie z pozycji bocznoplecnej leżącej ręce i nogi do góry, robiła coś w rodzaju kołyski aż chyba się zamachnęła za mocno i się przegibła do przodu
a co się ustękała przy tym no ale cel osiągnęła i udało się fotę cyknąć zaraz po cyknięciu gibnęła się na bok nie wiem ile wytrzymała - paręnaście sekund pewnie i pozycja też ciekawa no ale jest
no i skończyło się leżenie spokojne na pleckach usilnie dąży do tego by powtórzyć siad a mnie już uszy puchną od tego stękania
o jaaa
Ty to chyba z aparatem w reku chodzisz że uchwyciłaś taką piękną chwile
acelinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 22:30   #3478
Martusiaaa21
Wtajemniczenie
 
Avatar Martusiaaa21
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 309
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez mooonik Pokaż wiadomość
Archi odnośnie ilości ziól to musisz sama wypracować jaka ilość będzie dla ciebie odpowiednia, nie da się tak powiedzieć, że dasz poł łyżeczki bazylii i dwie szczypty oregano i takie proporcje się sprawdzą wszędzie. Dla mnie suszona bazylia jest słona(tak ją czuję ) więc daję jej niewiele do spagetti np. Ale oregano znowu bardzo lubie i jak mi pasuje to dodaję sporo, nawet do zgrzewek tostowych.

z garam masala się spotkałam u koleżanki tylko raz. Muszę się zaopatrzyć bo widziałam już jak kiedyś pisałaś o szpinaku.
A czubryce miałam kiedys ale nie pamiętam co sie z nią działo, czy mi pasowała czy nie. Musze kupić kiedys i sprawdzić od nowa co do Twoich pytań:
1.a czym sie rózni od czarnego poza kolorem?.
2.ile tych ziół?? Posypujesz po ugotowaniu kasze czy w trakcie?
3.daj jakies przyklady "innych sosów"
4.imbir



1. biały jest dużo delikatniejszy niż czarny i dlatego do jajek pasuje. Kolorowy ma bardziej wyrazisty smak niż czarny a ziołowy to już całkiem inaczej niż wszystkie pieprze smakuje też go polecam
2. zioła sypię "na oko" kaszę posypuję na talerzu- powiedzmy taką większą szczyptę i mieszam zeby troszkę namiękły
4. imbir- ja daję proszkowany
i na koniec pkt 3
inne sosy- taki co dla Gerdy wczoraj pisałam grzybowy, funkcjonuje u nas z różnymi grzybkami.Szpinak robie na masle i z serkiem topionym jesli wychodzi za gesty to dodaje mleko, u mnie daje dużo czosnku ale nie wim czy prz KP można? Albo do szpinaku dodaję fetę, wtedy juz bez soli tylko duzo pieprzu( mieszam czarny i kolorowy)
sosy na bazie beszamelu- beszamel to masło, mąka i mleko. np. 3łyżki masła, 2łyki mąki i 2 szkl mleka mniej wiecj. Masło rozpuścić w rondelku, dodać mąkę i energicznie zamieszać, żeby nie powstały grudki. Gotować na wolnym ogniu, stopniowo dolewać mleko i ciągle mieszać aż sos zgęstnieje. Doprawić do smaku solą, pieprzem i gałką muszkatołową. I do takiej podstawy mozna dodac ser zołty, camembert, lazur i rozpuscic na gładką mase. I to pasuje do warzyw- brokułów, kalafiora, różnego rodzaju mieszanek warzywnych ale bez ziemniaków. Mozna taka albo mrożoną mieszankę albo świeżą ale obgotowana zalać i zapiec w piekarniku.
coby jeszcze...
jest taki torebkowy pomysł na kurczaka po hawajsku (kiedys był przynajmniej) nie z torebki wygląda tak :
pierś kurczaka
cebula mała
ananas- kilka krążków
bulion 1szkl - jak nie ma z kury czy warzywnego to mozna z kostki, ja do wody wrzącej dodaję pieprzu, soli, czerwonej papryki szczyptę, szczyptę chilli i majeranku, ale widzę, ze całkiem całkiem pasowałaby tu ta przyprawa "zioła Małgosi"
mleko - 1szkl
curry - ok. 3łyzeczek
mąka krupczatka (do zasmażki)
coś do smażenia- olej, masło

i tak dla Ciebie wersja bez kurczaka i nie wiem jak z ananasem czy możesz?
Najpierw podsmażyć cebulkę(choć z cebulą pewnie też ostrożnie?- jakby co obejdzie bez ), dodać do niej bulion, dobrze rozmieszać, dodać ananasa pokrojonego w kostkę i dusić do miękkości- wcale nie długo dodać do tego mleko i dobrze wymieszać. Teraz dodać curry, papryki czerwonej ostrej odrobinę, łagodnej większą szczyptę, soli i pieprzu wg własnego uznania. Zebrać do szklanki/kubka trochę sosu, dodać do niego mąki ziemniaczanej takie ze 2 płaskie łyżeczki wymieszać i dolać do tego co na patelni i energicznie mieszając sos zacznie gęstnieć. To podawać z ryżem z kurkumą. W wersji z kurczakiem - na początku obsmazyć pierś dodać cebulkę, ananas, bulion, mleko i postępować jak wyżej

i tak jak pisałam ten przepis mi przyszło do głowy, że można zrobić tak: wziąć warzywka- marchewkę, pietruszkę, brokuła, czy co się jeszcze lubi. Marchew i pietruszkę zetrzeć na grubych oczkach i wrzucić do garnka z roztopionym masłem i dusić do miękkości pod przykryciem, potem dołożyć obgotowane różyczki brokuła/kalafiora i jeszcze chwilę dusić zamknięte. A na koniec zalać bulionem i podbić właśnie mąką ziemniaczaną. Z przyprawami bym nie szalała- zioła prowansalskie, pieprzu ziołowego odrobinę soli. i takie warzywa np podać z ryżem, albo same. Albo właśnie zaszaleć z przyprawami i dodać curry, imbiru, szczyptę dosłownie ino-ino cynamonu i pieprzu bialego.

kiedyś robiłam tez takie cos : https://wizaz.pl/kulinaria/przepis_widok.php?id=1746
ale więcej przypraw- dałam gałkę muszk, pieprz kolorowy, paprykę łagodną i zioła prowansalskie

mater nie wiem co jeszcz nie wiem na ile jesteś ograniczona mlekiem, śmietaną czy serkiem żółtym bądź topionym. Chyba najlepsze się wydaje z podbijaniem mąką ziemniaczaną.
Bo np. zapiekanki warzywne w piekarniku zalewam śmietaną wymieszaną z żółtkiem i zapiekam pod żółtym serem.

Aha pytasz o zupy.
My jemy mało zupek co jest błędem niestety. No ale- pomidorówka na puszce z pomidorów, czy koncentracie pom. na resztkach rosołu z dnia poprzedniego. Równie dobrze może być na wywarze z jarzyn- marchwi, pietruchy, selera, pora. Dodaję tylko pieprz, sól i odrobinę oregano.(taki wywar jak mam czas i ochotę i siły to najpierw sobie warzywa podsmażam na maśle i potem zalewam wodą i gotuję, całiem inny smak ma zupa)
Do kapuśniaku nie dodaję nic poza pieprzem i solą- podobno dobrze smakuje z kminkiem, ale kminek jest chyba jedyną przyprawą której nie jadam, nie znoszę i nie wiem co jeszcze
do jarzynkowych rzucam troszkę ziół prowansalskich, papryki łagodnej i ostrej, do barszczu czerw majeranek i zakwaszam sokiem z cytryny - ale tu prym w jego gotowaniu wiedzie mój mąż, więc do końca nie wiem czy nie dodaje jeszcze czegoś. Do barszczu białego- pieprz biały i majeranek, odrobina tymianku. Wszelkie zupki kremy- z brokułów choćby smakują dobrze z groszkiem ptysiowym lub grzankami, do brokułowej i kalafiorowej pasuje gałka muszkatołowa. Do pieczarkowej dodaję wspomnianą już przyprawę do ziemniaków
Ogólnie mi ciężko powiedzieć co do czego dodać bo jak gotuję to otwieram półkę i sypię i smakuję czy coś by mi jeszcze pasowało. Do jarzynowych zup dobrze jest dodać ze świeżej pietruszki te łodygi- zupa naciąga tymi sokami z tych łodyg i ma ciekawy posmak.

Z tymi ziołami, przyprawami to jest tak, że każdemu będzie inna proporcja pasować- ja daję na początek zawsze po szczypcie danego składnika i próbuję którego dodać więcej.
Widzę, że ta przyprawa co masz "zioła Małgosi" idealnie pasuje do zup takich z kuchni staropolskiej właśnie- jarzynowa, pomidorowa. Muszę jej poszukać

nie wiem czy wyczerpałam już możliwości odpowiedzi i zaspokoiłam Ciebie jakby coś pisz
ogolnie przy zupach sprawdza sie, ze nie ma co przedabrzac z przyprawami, dobre jarzyny bronią sie swoim smakiem dlatego jak doprawiac to szczyptami, zeby przyprawa podkreslala smak a nie zagluszala

Aha- zapomniałam- ziele angielskie, liść laurowy, kilka kulek pieprzu wrzucam chyba do każdej zupy przy gotowaniu.

ciekawe kto to przeczyta
ja przeczytałam z ciekawościa i sobie skopiowałam
same pyszności
Cytat:
Napisane przez mooonik Pokaż wiadomość
a! i dostałam dziś paczkę z bobovity z poradnikiem żywieniowym, próbką kaszki, herbatki i zupka
fajnie a rejestrowałaś się u nich?? czy z tych ankiet szpitalnych?? bo z bobovity to chyba mało dziewczyn dostalo?
Cytat:
Napisane przez acelinka Pokaż wiadomość
p

Natalka tez tak z półleżącej pozycji siada a jak leży to znów się podnosi tak do kąta 45 stopni rozejrzy się i jak sie zmęczy to sie położy znów
a jak pełza po ziemi to ja wymiękam boziuś, jak ja ja kocham, można tak kochać w ogóle? moje cudo małe

Może jestem wariatka ale nie raz tak na nia patrze i się zastanawiam jak to możliwe, jak to sie w tym brzuchu tworzy i wychodzi taka kochana istotka takie to małe a takie mądre, ludzie poznaje, usmiecha sie i nawet sie już czasem przytuli tak jakby
mam tak samo
Cytat:
Napisane przez mooonik Pokaż wiadomość
A mała siadła sobie z pozycji bocznoplecnej leżącej ręce i nogi do góry, robiła coś w rodzaju kołyski aż chyba się zamachnęła za mocno i się przegibła do przodu
a co się ustękała przy tym no ale cel osiągnęła i udało się fotę cyknąć zaraz po cyknięciu gibnęła się na bok nie wiem ile wytrzymała - paręnaście sekund pewnie i pozycja też ciekawa no ale jest
no i skończyło się leżenie spokojne na pleckach usilnie dąży do tego by powtórzyć siad a mnie już uszy puchną od tego stękania
pięknie siedzi i jaka podobna do Ciebie
Cytat:
Napisane przez stokrotka_ Pokaż wiadomość
z
my po ważeniu dziś.. Sara w końcu przybrała w bodziaku,rajtuzkach i pampku ważyła 7200 czyli już 7 kg przekroczone
to tyle dobrego..

niestety okazało się ,że moje podejrzenia są słuszne..i to jednak coś alergicznego na jej ciałku.. no ale będzie git. zapukiłam kremiki, wstrzymuje jakiekolwiek obiadku na 3 dni.. a potem z powoli dalej... no chyba,że to od czegokolwiek innego(proszek,ślina,cius zki oślinione itd).. w każdym razie narazie sprawdzam jedzenie..i jak będzie poprawa to znaczy,że to to,a jak odpukać nie- to do lekarza pójdziemy.
no ale przecież będzie dobrze
za przyrost wagi i żeby kremy pomogły
__________________
Bartuś ur. 14.10.11

Emilka ur. 05.05.14
Martusiaaa21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 23:08   #3479
madziulkaa
Rozeznanie
 
Avatar madziulkaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 556
GG do madziulkaa
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

... nadrobię później...

Widziałyście?????
http://wiadomosci.onet.pl/regionalne...wiadomosc.html
SZOK!!!!
__________________
Galeria Madeleine Studio
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=324581
madziulkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 23:57   #3480
cotynato
Zakorzenienie
 
Avatar cotynato
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: wroclove
Wiadomości: 29 129
Send a message via Skype™ to cotynato
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez madziulkaa Pokaż wiadomość
... nadrobię później...

Widziałyście?????
http://wiadomosci.onet.pl/regionalne...wiadomosc.html
SZOK!!!!
Niestety tak ...
__________________
FILIP'11 MIKI'13

Wymianka.
cotynato jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:49.