Pomoc w wyborze studiów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-19, 19:21   #1
PastelowaKredka
Rozeznanie
 
Avatar PastelowaKredka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Kraina Marzeń
Wiadomości: 517
Question

Pomoc w wyborze studiów


Chciałam się zapytać co sądzicie o tych kierunkach na Politechnice Gdańskiej:
1)inż biomedyczna - kier. międzywydziałowy
2)inż materiałowa - kier. międzywydziałowy
3)inż mechaniczno-medyczna - kier. międzyuczelniany (właśnie co to znaczy, że kierunek jest międzyuczelniany?)

Może któraś z Was tam studiuje i doradzi mi coś na ten temat

Wiecie może czy ciężko jest się dostać na takie kierunki? Jak z pracą po takich studiach?

I jeszcze jedno pytanie. Jak to jest ze studiowaniem dwóch kierunków jednocześnie? Czy byłaby taka fizyczna możliwość, aby studiować jednocześnie jeden z powyższych kierunków i dodatkowo Ratownictwo Medyczne?

Proszę o pomoc, bo czas goni jak szalony, a ja wciąż w polu z wyborem studiów
__________________

PastelowaKredka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-19, 20:14   #2
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Pomoc w wyborze studiów

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-19, 20:20   #3
lunerin
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 876
Dot.: Pomoc w wyborze studiów

Powiem Ci tak, nikt za Ciebie studiów nie wybierze, ale... jako studentka PG (i wielka fanka tej uczelni ) parę rzeczy o tych kierunkach słyszałam i tak:

1. Biomed jest na ETI, tzn, ze licz się ze sporą dawką informatyki, elektroniki, matematyki... Mój TŻ studiuje Telekomunikację na tym wydziale i mówił, że sporo przedmiotów, szczególnie tych informatycznych i elektronicznych było takich samych i na informatyce, i na biomedzie i na AiR i na EiT, czyli wszystkich kierunkach na tym wydziale. A patrząc po nim (studiuje na IV roku) są to ciężkie przedmioty...

2. Inż. materiałowa to kierunek traktowany raczej po macoszemu... Dość łatwo się tam dostać, nie tak łątwo utrzymać, podobno nudny Ale co kto lubi. Siostra mojej przyjaciółki jest teraz na I roku i jest zadowolona Za dużo o tym kierunku nie wiem, słyszałam tylko baaardzo często opinię, że sam przedmiot o nazwie właśnie Inżynieria Materiałowa jest nudny i trudny i, że współczują tym co studiują taki kierunek.. Ale to są subiektywne opinie

3. Inż Mechaniczno Medyczna (razem z Biotechnologią) nosi pietno kierunku dla tych co się nie dostali na medycynę Ale znam parę osób, które na nim studiują i bardzo sobie to chwalą Międzyuczelniany to taki, na którym zajecia odbywaja się i na PG i na Uniwersytecie Medycznym.. Uczelnie są w jednej dzielnicy, nawet na ulicy tej samej, parę przecznic od siebie ale jednak ludzie trochę narzekają na odległość, bo to taki półgodzinny spacerek w jedną stronę... Kierunek dla fanatyków, ale z tego co słyszałam bardzo ciekawy.

Co do drugiego kierunku - Ratownictwa, mam sporo znajomych którzy w zeszłym roku skończyli ten kierunek na GUMie i byli to najbardziej zabiegani ludzie jakich znam, wieczne dyżury w szpitalach, praktyki, zajecia do późna... Ale i tak to byli jedni z bardziej imprezowych znajomych także się da wykrzesać dodatkowy czas

Mam jednego znajomego, który studiował bodajże biotechnologię na PG i na drugim roku wziął sobie Ratownictwo... i z tego co wiem, powoli rezygnuje z PG i chce się skupić na Rat. bo czasu mało, a ten drugi kierunek bardziej mu się podoba

Ale jeśli chcesz pogodzić dwa kierunki to chyba najlepiej wybrać Inż. Mechaniczno Medyczną, wtedy będziesz większość czasu spędzała na GUMie i bieganie między dwoma uczelniami będzie mniej męczące...

Nie wiem jak z pracą, nie wiem jak z płacą, za to mogę Ci powiedziec czy łatwo czy nie się dostać, a raczej gdzie możesz znaleźć progi punktowe z ubiegłego roku: http://rekrutacja.pg.gda.pl/?doc=1223&lang=pl
__________________
'Oh, I wish I could, but I don't want to..'
20.01.12 - Pani Inżynier
10.02.12 - Pani Kierownica

Edytowane przez lunerin
Czas edycji: 2012-02-19 o 20:30
lunerin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-20, 15:55   #4
PastelowaKredka
Rozeznanie
 
Avatar PastelowaKredka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Kraina Marzeń
Wiadomości: 517
Dot.: Pomoc w wyborze studiów

Dziękuję Wam za te konstruktywne wypowiedzi

Tak czytając co nie co jeszcze na temat stwierdzam, że ta inżynieria materiałowa to chyba jednak faktycznie nie dla mnie.

Podobają mi się te dwa pozostałe kierunki i szerze mówiąc to mylą mi się i nie do końca jestem w stanie określić czym się różnią (poza tym, że wydziałami).
Na stronie piszą też, że inżynieria biomedyczna jest kierunkiem finansowanym (Kapitał Ludzki itp.), wiecie może też coś na ten temat? Jak to wygląda w rzeczywistości?

Jeeeej. Mam nadzieję, że wreszcie znalazłam coś dla siebie.
__________________

PastelowaKredka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-20, 16:11   #5
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Pomoc w wyborze studiów

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-20, 16:22   #6
lunerin
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 876
Dot.: Pomoc w wyborze studiów

Główną różnicą jest to, że na Biomedzie wylądujesz na Wydziale ETI, przed kompem i bardziej elektronicznie się zajmiesz tematem, a na MedMechu będziesz pracować również na Uniwersytecie medycznym, z lekarzami, technikami szpitalnymi itp, a laborki będą bardziej techniczne (jakieś odlewy itp.).
__________________
'Oh, I wish I could, but I don't want to..'
20.01.12 - Pani Inżynier
10.02.12 - Pani Kierownica
lunerin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-20, 16:27   #7
fableux
Zadomowienie
 
Avatar fableux
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 591
Dot.: Pomoc w wyborze studiów

Cytat:
Napisane przez PastelowaKredka Pokaż wiadomość
Na stronie piszą też, że inżynieria biomedyczna jest kierunkiem finansowanym (Kapitał Ludzki itp.), wiecie może też coś na ten temat? Jak to wygląda w rzeczywistości?
skończyłam biotechnologię, która była kierunkiem zamawianym, czyli wg mnie to to samo co finansowanym z programu Kapitał Ludzki. To ma dużo plusów, m.in. stypendia dla najlepszych studentów (1000 zł miesięcznie), różne wyjazdy, seminaria naukowe, kursy, dodatkowe zajęcia z języków, z czego warto korzystać (oczywiście stwierdzam to dopiero po fakcie, wcześniej nie byłam tym zainteresowana, zawsze myślałam że jeszcze zdążę skorzystać a tu klops, koniec studiów ), bo to wszystko jest za darmo (to znaczy finansowane przez Unię Europejską). tak było u nas, myślę, że warto dowiedzieć się jak ma być u Ciebie. ale te programy są zawsze bardzo podobne, bo Unia to służbiści

Edytowane przez fableux
Czas edycji: 2012-02-20 o 16:31
fableux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-20, 16:49   #8
bitter_sweet
Raczkowanie
 
Avatar bitter_sweet
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 117
Dot.: Pomoc w wyborze studiów

Cytat:
Napisane przez lunerin Pokaż wiadomość
Powiem Ci tak, nikt za Ciebie studiów nie wybierze, ale... jako studentka PG (i wielka fanka tej uczelni ) parę rzeczy o tych kierunkach słyszałam i tak:

1. Biomed jest na ETI, tzn, ze licz się ze sporą dawką informatyki, elektroniki, matematyki... Mój TŻ studiuje Telekomunikację na tym wydziale i mówił, że sporo przedmiotów, szczególnie tych informatycznych i elektronicznych było takich samych i na informatyce, i na biomedzie i na AiR i na EiT, czyli wszystkich kierunkach na tym wydziale. A patrząc po nim (studiuje na IV roku) są to ciężkie przedmioty...

2. Inż. materiałowa to kierunek traktowany raczej po macoszemu... Dość łatwo się tam dostać, nie tak łątwo utrzymać, podobno nudny Ale co kto lubi. Siostra mojej przyjaciółki jest teraz na I roku i jest zadowolona Za dużo o tym kierunku nie wiem, słyszałam tylko baaardzo często opinię, że sam przedmiot o nazwie właśnie Inżynieria Materiałowa jest nudny i trudny i, że współczują tym co studiują taki kierunek.. Ale to są subiektywne opinie

3. Inż Mechaniczno Medyczna (razem z Biotechnologią) nosi pietno kierunku dla tych co się nie dostali na medycynę Ale znam parę osób, które na nim studiują i bardzo sobie to chwalą Międzyuczelniany to taki, na którym zajecia odbywaja się i na PG i na Uniwersytecie Medycznym.. Uczelnie są w jednej dzielnicy, nawet na ulicy tej samej, parę przecznic od siebie ale jednak ludzie trochę narzekają na odległość, bo to taki półgodzinny spacerek w jedną stronę... Kierunek dla fanatyków, ale z tego co słyszałam bardzo ciekawy.

Co do drugiego kierunku - Ratownictwa, mam sporo znajomych którzy w zeszłym roku skończyli ten kierunek na GUMie i byli to najbardziej zabiegani ludzie jakich znam, wieczne dyżury w szpitalach, praktyki, zajecia do późna... Ale i tak to byli jedni z bardziej imprezowych znajomych także się da wykrzesać dodatkowy czas

Mam jednego znajomego, który studiował bodajże biotechnologię na PG i na drugim roku wziął sobie Ratownictwo... i z tego co wiem, powoli rezygnuje z PG i chce się skupić na Rat. bo czasu mało, a ten drugi kierunek bardziej mu się podoba

Ale jeśli chcesz pogodzić dwa kierunki to chyba najlepiej wybrać Inż. Mechaniczno Medyczną, wtedy będziesz większość czasu spędzała na GUMie i bieganie między dwoma uczelniami będzie mniej męczące...

Nie wiem jak z pracą, nie wiem jak z płacą, za to mogę Ci powiedziec czy łatwo czy nie się dostać, a raczej gdzie możesz znaleźć progi punktowe z ubiegłego roku: http://rekrutacja.pg.gda.pl/?doc=1223&lang=pl
Widzę, że masz duże pojęcie o studiach na PG. Też się tam wybieram, mogłabyś jeszcze napisać o budownictwie i kierunkach na OiO? Przepraszam, że się wcinam w temat, ale nie mogłam się powstrzymać.
__________________


call me karma, babe. and you know what?
karma is a b.i.t.c.h.

bitter_sweet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-20, 17:40   #9
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Pomoc w wyborze studiów

Od siebie dodam tyle że ratownika medycznego możesz zrobić w szkole medycznej w Gdyni i nie muszą to być studia a uprawnienia do zawodu otrzymujesz
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-20, 18:40   #10
lunerin
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 876
Dot.: Pomoc w wyborze studiów

Cytat:
Napisane przez bitter_sweet Pokaż wiadomość
Widzę, że masz duże pojęcie o studiach na PG. Też się tam wybieram, mogłabyś jeszcze napisać o budownictwie i kierunkach na OiO? Przepraszam, że się wcinam w temat, ale nie mogłam się powstrzymać.
Studiuję tu IV rok, mieszkam w akademiku politechniki od II semestru i naprawdę uwielbiam tę uczelnię, więc coś tam się orientuję, żaden problem

Budownictwo jest postrzegane jako kierunek dla elity. Ciężko się dostać, ciężko utrzymać, ale raczej warto Wszyscy moi znajomi z budownictwa to ludzie typu zdolny a leniwy i imprezowicz - uczy się rzadko ale jak już to porządnie i na prawdę dużo, bo inaczej tam się nie da, ale na imprezę to pierwsi i czas zawsze znajdą także nie jest tak, że tylko siedzisz i się uczysz i życia nie masz poza studiami. Za wiele nie wiem o samym kierunku, tylko tyle, że jest masa matmy, obliczeń, inżynierii materiałów, no i rysunku technicznego. Wydział dobry, poziom w skali kraju na serio wysoki, dużo miejsc podczas rekrutacji (chyba ponad 300), ale już po roku dużo odpada a broni inżynierkę w terminie może jakaś 1/3...

OiO ma opinię wydziału dla fanatyków, albo takich co nie dostali się nigdzie indziej, niestety. Kierunki ma dośc unikatowe, bardzo techniczne, też dużo obliczeń, masa ryunku technicznego.. Mam kumpla na I roku (powtarza co prawda, ale jednak) to nie dostał się na wymarzony kierunek i poszedł na OiO żeby przeczekać i za rok spróbować znowu i został na OiO, bo tak mu się spodobało Pamiętam, że zaskoczyło go to, ze myślał, ze na pierwszym roku będzie dużo podstaw inżynierskich (tak jest zwykle na PG, I rok przedmioty ogólne, typowo z zawodu dopiero później) a oni na I semestrze już dostali jako projekt zaprojektowanie takiego prostego statku. Ogólem, bardzo ciekawe studia, bardzo łatwo się dostać, dość ciężko utrzymać, trudno o pracę, ale jak się już pracuje w zawodzie to jest to bardzo ciekawy zawód

---------- Dopisano o 19:40 ---------- Poprzedni post napisano o 19:37 ----------

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Od siebie dodam tyle że ratownika medycznego możesz zrobić w szkole medycznej w Gdyni i nie muszą to być studia a uprawnienia do zawodu otrzymujesz
prawda, tylko chyba wtedy sie ma jakis ograniczenia, typu konieczna obecność licencjonowanego ratownika czy coś takiego (jak np. technik farmacji nie moze posiadać włąsnej apteki tylko np punkt apteczny i w jednej aptece musi być zatrudniony przynajmniej jeden magister, nie mogą być tylko technicy). Ale pewności nie mam..
__________________
'Oh, I wish I could, but I don't want to..'
20.01.12 - Pani Inżynier
10.02.12 - Pani Kierownica

Edytowane przez lunerin
Czas edycji: 2012-02-20 o 18:42
lunerin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-20, 18:53   #11
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Pomoc w wyborze studiów

http://www.ects.pg.gda.pl/index.php?...oaction=1inzst
Tutaj macie wykazd przedmiotów dla poszczególnych kierunków, polecam sie z tym zapoznać.

Co do Oio, tez słyszalam, ze idą tam głównie Ci którzy nigdzie sie nie dostali i nie mają pomysłu na życie. Do tego ten wydział uchodzi za najbardziej niezorganizowany, największy burdel administracyjny jest ponoć wlaśnie tam.

Co do budownictwa, nie ma wcale wiele przedmiotów rysunkowych(no chyba ze mialas na myśli projekty) geometria wykreslna jest jak najbardziej do przejścia(co prawda studiuje Is, ale mielismy dokladnie to samo) podobnie z rys. technicznym. Matma trzy semestry... zreszta wszystko można przeczytac na stronie którą podałam.
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-20, 18:57   #12
bitter_sweet
Raczkowanie
 
Avatar bitter_sweet
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 117
Dot.: Pomoc w wyborze studiów

A jest jakaś minimalna chociaż szansa żeby dostać się na budownictwo z podstawą z matmy? Od tego roku wprowadzają też Gospodarkę Przestrzenną na wydziale Architektury i Urbanistyki, nie powiem, zainteresowało mnie to, a na korzyść tego kierunku przemawia też fakt, że moje rozszerzenie z geografii może się przydać.
__________________


call me karma, babe. and you know what?
karma is a b.i.t.c.h.

bitter_sweet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-20, 18:58   #13
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Pomoc w wyborze studiów

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-20, 19:05   #14
lunerin
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 876
Dot.: Pomoc w wyborze studiów

[1=7d825fa9fec57cf5623273f e7eca2ef8f2442710_5d59d87 1e15d0;32434313]
Co do Oio, tez słyszalam, ze idą tam głównie Ci którzy nigdzie sie nie dostali i nie mają pomysłu na życie. Do tego ten wydział uchodzi za najbardziej niezorganizowany, największy burdel administracyjny jest ponoć wlaśnie tam. [/QUOTE]
Zapraszam na ZiE (Wydział, o ironio, ZARZĄDZANIA i Ekonomii) nie zna burdelu administracyjnego ten co na ZiE nie był

---------- Dopisano o 20:05 ---------- Poprzedni post napisano o 20:03 ----------

Cytat:
Napisane przez bitter_sweet Pokaż wiadomość
A jest jakaś minimalna chociaż szansa żeby dostać się na budownictwo z podstawą z matmy? Od tego roku wprowadzają też Gospodarkę Przestrzenną na wydziale Architektury i Urbanistyki, nie powiem, zainteresowało mnie to, a na korzyść tego kierunku przemawia też fakt, że moje rozszerzenie z geografii może się przydać.
Ludzie z podstawą z matmy nie dostawali się nawet kiedy matura z matematyki obowiązkowa nie była, a teraz jak wszyscy pisza to pewnie szanse są bardzo małe... A jak już się ktoś dostanie, to pewnie bedzie miał dużo problemów z zaliczeniem matematyki, bo tam jest na serio trudna. Poziom matmy na Budowinctwie na PG uznawany jest za jeden z wyższych na naszej uczelni.
__________________
'Oh, I wish I could, but I don't want to..'
20.01.12 - Pani Inżynier
10.02.12 - Pani Kierownica

Edytowane przez lunerin
Czas edycji: 2012-02-20 o 19:06
lunerin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-20, 19:11   #15
bitter_sweet
Raczkowanie
 
Avatar bitter_sweet
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 117
Dot.: Pomoc w wyborze studiów

Cytat:
Napisane przez lunerin Pokaż wiadomość
Ludzie z podstawą z matmy nie dostawali się nawet kiedy matura z matematyki obowiązkowa nie była, a teraz jak wszyscy pisza to pewnie szanse są bardzo małe... A jak już się ktoś dostanie, to pewnie bedzie miał dużo problemów z zaliczeniem matematyki, bo tam jest na serio trudna. Poziom matmy na Budowinctwie na PG uznawany jest za jeden z wyższych na naszej uczelni.
Ehh, składałam deklaracje w momencie kiedy nie byłam do końca zdecydowana co do tego na jakie studia chce iść. A teraz na 99,9% chce albo Polibude, albo Akademie Morską (akurat tutaj przelicznik jest idealnie stworzony dla mnie:P).
__________________


call me karma, babe. and you know what?
karma is a b.i.t.c.h.

bitter_sweet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-20, 20:38   #16
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Pomoc w wyborze studiów

Na żaden kierunek na WILIŚ nie dostaniesz się z podstawową matmą. Z rozszerzeniem poniżej 60% też nie. Budownictwo to o ile sie nie myle mininum 70 procent z R, jakoś tak.
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-21, 15:36   #17
PastelowaKredka
Rozeznanie
 
Avatar PastelowaKredka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Kraina Marzeń
Wiadomości: 517
Dot.: Pomoc w wyborze studiów

Wiecei co Wam powiem... Tak się napaliłam na tą inżynierię biomedyczną, bo ciekawy kierunek itp. i chciałam poczytać w Internecie jak z pracą po studiach i w ogóle jak tam studenci, to trochę się podłamałam. Z pracą w Polsce ponoć ciężko... :/
__________________

PastelowaKredka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-21, 16:11   #18
bitter_sweet
Raczkowanie
 
Avatar bitter_sweet
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 117
Dot.: Pomoc w wyborze studiów

Cytat:
Napisane przez PastelowaKredka Pokaż wiadomość
Wiecei co Wam powiem... Tak się napaliłam na tą inżynierię biomedyczną, bo ciekawy kierunek itp. i chciałam poczytać w Internecie jak z pracą po studiach i w ogóle jak tam studenci, to trochę się podłamałam. Z pracą w Polsce ponoć ciężko... :/
Raczej po każdym kierunku jest ciężko z pracą na chwilę obecną z tego co się słyszy/czyta.
__________________


call me karma, babe. and you know what?
karma is a b.i.t.c.h.

bitter_sweet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-22, 08:02   #19
Oh Peggy Brown
Zakorzenienie
 
Avatar Oh Peggy Brown
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 618
Dot.: Pomoc w wyborze studiów

Cytat:
Napisane przez PastelowaKredka Pokaż wiadomość
Wiecei co Wam powiem... Tak się napaliłam na tą inżynierię biomedyczną, bo ciekawy kierunek itp. i chciałam poczytać w Internecie jak z pracą po studiach i w ogóle jak tam studenci, to trochę się podłamałam. Z pracą w Polsce ponoć ciężko... :/
Też to czytałam Ale znajomi przed obroną inżyniera mają już pracę, a Ci po inżynierze też nie mają jakiegoś większego problemu. Do tego szpitale często zlecają programy do napisania- rok temu pisałam razem ze znajomymi i dostaliśmy całkiem niezłą wypłatę
__________________
Fizyka jest jak seks: pewnie, że może dawać jakieś praktyczne rezultaty, ale nie dlatego to robimy.

cudo <3
Oh Peggy Brown jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-23, 20:03   #20
PastelowaKredka
Rozeznanie
 
Avatar PastelowaKredka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Kraina Marzeń
Wiadomości: 517
Dot.: Pomoc w wyborze studiów

Cytat:
Napisane przez Oh Peggy Brown Pokaż wiadomość
Też to czytałam Ale znajomi przed obroną inżyniera mają już pracę, a Ci po inżynierze też nie mają jakiegoś większego problemu. Do tego szpitale często zlecają programy do napisania- rok temu pisałam razem ze znajomymi i dostaliśmy całkiem niezłą wypłatę
Jesteś panią inżynier? Proszę o więcej informacji
Sama już nie wiem co mam robić, każdy mi mówi co innego...
__________________

PastelowaKredka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 08:49   #21
Oh Peggy Brown
Zakorzenienie
 
Avatar Oh Peggy Brown
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 618
Dot.: Pomoc w wyborze studiów

Cytat:
Napisane przez PastelowaKredka Pokaż wiadomość
Jesteś panią inżynier? Proszę o więcej informacji
Sama już nie wiem co mam robić, każdy mi mówi co innego...
Nie, nie jestem. Studiowałam tylko rok i zrezygnowałam. Co chcesz dokładnie wiedzieć? Jak jest z pracą? Uważam, że nie jest źle. Rok temu tylko przeglądałam fora, czytałam opinie, że po kierunku nie ma pracy, że uczy wszystkiego i niczego. Potem doszły opinie znajomych, którzy już skończyli/kończą inżyniera i każdy z nich pracuje (niektórzy dorywczo przez pisanie programów dla szpitali, ośrodków rehabilitacyjnych, itp., parę osób w sklepie ze sprzętem medycznym, duża część pracuje w szpitalach, w firmach produkujących sprzęt medyczny w Polsce jak i poza nią ). Dlatego teraz do for, w których tak odradzają określone kierunki studiów podchodzę z dystansem
__________________
Fizyka jest jak seks: pewnie, że może dawać jakieś praktyczne rezultaty, ale nie dlatego to robimy.

cudo <3
Oh Peggy Brown jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:33.