Wakacyjne Mamy 2012 - część IV - Strona 27 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-11-10, 09:08   #781
Maciejka__
Zakorzenienie
 
Avatar Maciejka__
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 3 222
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część IV

Cytat:
Napisane przez prince_polo Pokaż wiadomość
mala jakby mniej tych krostek miala..... i plamek juz niema..... chyba to od jabluszka. I neiwiem czy dzis podawac Jej jeszcze czy czekac az zejdzie i podac drugi raz by zobaczyc czy to od tego??
Poczekaj, aż zejdzie, podaj ponownie i jeśli problem się powtórzy to odstaw na długo, a jak znów wszystko zejdzie, to podaj np. marchewkę. Kolejną próbę podania skonsultuj z pediatrą, żeby tej alergii nie pogłębić.
Maciejka__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-10, 09:12   #782
wanilllka82
Wtajemniczenie
 
Avatar wanilllka82
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 512
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część IV

Cytat:
Napisane przez chce_byc_mama Pokaż wiadomość
Witam sie z mojego domku
(iezko bedzie mi pisa bo zepsla i sie ta literki pomiedzy x i b
wie zamiast jednej bede wstawia( nawias (hyba bo nie wiem jak pisa(....
haha nawet da się to tak czyta( a v jest niepotrzebne
wanilllka82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-10, 09:16   #783
chmielinka
Zadomowienie
 
Avatar chmielinka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 089
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część IV

hej dziewczyny

udało mi się jak mała dzisiaj spała rano narysować kilka waznych uwag od fizjoterapeutki. Ona mówi że najbezpieczniej jest nosić dziecko w pionie jak skończy 5 m-cy bo inaczej obciąża się miednicę i mięśnie kręgosłupa a osłabia mięśnie brzuszka.
Na razie to jedna część. Jak będe mieć więcej czasu to wrzucę jak podnosić dzieciątko i myślę że tyle wam wystarczy, bo tez nie dajmy się zwariować My mamy dużo ćwiczeń do korekcji, ale tego nie będę tu zamieszczać bo nie olno tego robić na własną rękę.
Pokazała nam jeszcze masaż ciałka ale nie wiem czy będe to umiała narysowac
W załączniku są moje wypociny przepraszam za jakość ryzunków ale plastykiem to ja nie jestem
Na pytania chętne odpowiem o ile będę wiedzieć bo nie ukrywajmy po jednej wizycie moja wiedza nie jest powalająca


dla Saruni
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg pomoc.jpg (66,8 KB, 90 załadowań)
__________________
Hania

Franuś
chmielinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-10, 09:20   #784
Maciejka__
Zakorzenienie
 
Avatar Maciejka__
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 3 222
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część IV

Cytat:
Napisane przez chce_byc_mama Pokaż wiadomość
no bo wylal kawe na klawiature osiol jeden
Ja kiedyś na służbową wylałam Redbulla i nie miałam czasu (albo narzędzia do rozkręcenia), żeby ją od razu wyczyścić. Nieźle się potem kleiło.
Oczywiście w końcu ją rozkręciłam i umyłam przynajmniej to, do czego był w miarę łatwy dostęp. Masz lapka, czy jakąś zwykłą klawiaturę?
Maciejka__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-10, 09:24   #785
wanilllka82
Wtajemniczenie
 
Avatar wanilllka82
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 512
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część IV

Cytat:
Napisane przez chmielinka Pokaż wiadomość
hej dziewczyny

udało mi się jak mała dzisiaj spała rano narysować kilka waznych uwag od fizjoterapeutki. Ona mówi że najbezpieczniej jest nosić dziecko w pionie jak skończy 5 m-cy bo inaczej obciąża się miednicę i mięśnie kręgosłupa a osłabia mięśnie brzuszka.
Na razie to jedna część. Jak będe mieć więcej czasu to wrzucę jak podnosić dzieciątko i myślę że tyle wam wystarczy, bo tez nie dajmy się zwariować My mamy dużo ćwiczeń do korekcji, ale tego nie będę tu zamieszczać bo nie olno tego robić na własną rękę.
Pokazała nam jeszcze masaż ciałka ale nie wiem czy będe to umiała narysowac
W załączniku są moje wypociny przepraszam za jakość ryzunków ale plastykiem to ja nie jestem
Na pytania chętne odpowiem o ile będę wiedzieć bo nie ukrywajmy po jednej wizycie moja wiedza nie jest powalająca


dla Saruni
dziękuje za rysunki oczywiście wszystko co źle to robiłam:/ no a lezenie na brzuszku bez wałeczka tez jest złe?
wanilllka82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-10, 09:30   #786
chmielinka
Zadomowienie
 
Avatar chmielinka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 089
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część IV

Cytat:
Napisane przez wanilllka82 Pokaż wiadomość
dziękuje za rysunki oczywiście wszystko co źle to robiłam:/ no a lezenie na brzuszku bez wałeczka tez jest złe?
nie nie
ja tam napisalam że wałeczek pod paszki pomaga dzieciom które nie chcą leżeć na brzuszku. To dzieciom ułatwia i sprawia że taka pozycja jest wygodniejsza. Jak się dzieciątko przyzwyczai to wałeczek usuwamy i ma on być małej średnicy (max. 6-7 cm).
Jak dzieci lubią leżeć na brzuszku to wałeczek jest zbędny
W każdym razie na brzuszku istotne jest żeby łokcie były oddalone od siebie a najlepiej wykraczać poza linię ramion
__________________
Hania

Franuś
chmielinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-10, 09:30   #787
chce_byc_mama
Zakorzenienie
 
Avatar chce_byc_mama
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Preston UK
Wiadomości: 8 977
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część IV

Cytat:
Napisane przez Maciejka__ Pokaż wiadomość
Ja kiedyś na służbową wylałam Redbulla i nie miałam czasu (albo narzędzia do rozkręcenia), żeby ją od razu wyczyścić. Nieźle się potem kleiło.
Oczywiście w końcu ją rozkręciłam i umyłam przynajmniej to, do czego był w miarę łatwy dostęp. Masz lapka, czy jakąś zwykłą klawiaturę?
lapka i nie wiem tu (hyba nie idzie wy(iagna( klawiszy...
__________________
Szczescie sie do mnie usmiechnelo

Amelcia
chce_byc_mama jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-10, 09:32   #788
chmielinka
Zadomowienie
 
Avatar chmielinka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 089
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część IV

Wanilka a to że robiłaś coś źle to sobie nie wyrzucaj bo przecież skąd miałyśmy wiedzieć? A to babsko w przychdni (wielka pani neurolog) wszystko to co jest przekreślone kazala mi robić i jeszcze wiele innych rzeczy
__________________
Hania

Franuś
chmielinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-10, 09:36   #789
Paulaaa23
Rozeznanie
 
Avatar Paulaaa23
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 637
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część IV

Cytat:
Napisane przez nicki86 Pokaż wiadomość
Nadal nie mam czasu na bieżące nadrabianie i jutro pewnie wlece dopiero wieczorem na chwilkę, więc zawiadamiam, że Sara konczy dziś 4 miesiące!


Cytat:
Napisane przez Maciejka__ Pokaż wiadomość
Nie myśl, tylko idź do lekarza. Czasem wydaje się, że połowa wyników jest zła, a to tylko minimalne różnice w proporcjach.
w środę jedziemy do Matki Polki, to się dowiem wszystkiego...



Małemu bardzo schodzi skóra i wydaje mi się, że łuszczy do tego. Kupiłam Oilatum do kąpieli, ale zastanawiam się jeszcze, czy nie dokupić czegoś do smarowania. Bo jak narazie smaruję oliwką z Hippa.

Jutro mamy chrzciny, więc trzymajcie kciuki
__________________
Adaś

Paulaaa23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-10, 09:40   #790
nitka_88
Zadomowienie
 
Avatar nitka_88
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 333
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część IV

Cytat:
Napisane przez nicki86 Pokaż wiadomość
Nadal nie mam czasu na bieżące nadrabianie i jutro pewnie wlece dopiero wieczorem na chwilkę, więc zawiadamiam, że Sara konczy dziś 4 miesiące!

Cytat:
Napisane przez chce_byc_mama Pokaż wiadomość
jestem w domu!!!!!!!!!!!!!!!
ale tz mi zepsul klawiatre od lapka i nie wiem jak ja teraz bede pisa!!!!
Cytat:
Napisane przez chce_byc_mama Pokaż wiadomość
Witam sie z mojego domku
(iezko bedzie mi pisa bo zepsla i sie ta literki pomiedzy x i b
wie zamiast jednej bede wstawia( nawias (hyba bo nie wiem jak pisa(....
Hej Dobrze jest, nawias dość podobny do "c" jest, a "v" i tak nie używamy

Witam Ale miałam super nockę. Alex spał od 21.30 do 5.00 i od 5.20 do 7.20, tak więc jestem wyspana Miłego dnia
__________________
Przyszłość zaczyna się teraz...


www.NiciutKa.pl
nitka_88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-10, 09:42   #791
blueberry88
Zakorzenienie
 
Avatar blueberry88
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 5 322
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część IV

Sarunia, najlepszego!

Cytat:
Napisane przez chce_byc_mama Pokaż wiadomość
jestem w domu!!!!!!!!!!!!!!!
ale tz mi zepsul klawiatre od lapka i nie wiem jak ja teraz bede pisa!!!!
Kopiuj, wklej myszką

Cytat:
Napisane przez chce_byc_mama Pokaż wiadomość
Witam sie z mojego domku
(iezko bedzie mi pisa bo zepsla i sie ta literki pomiedzy x i b
wie zamiast jednej bede wstawia( nawias (hyba bo nie wiem jak pisa(....

Dobrze, że jesteś


Czekamy na Chrzestną Małej, a potem wybywamy na pizzę z kolegą, którego już tyyyle nie widziałam... A spotykało się kiedyś kilka razy w tygodniu
blueberry88 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-10, 09:46   #792
wanilllka82
Wtajemniczenie
 
Avatar wanilllka82
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 512
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część IV

Cytat:
Napisane przez chmielinka Pokaż wiadomość
W każdym razie na brzuszku istotne jest żeby łokcie były oddalone od siebie a najlepiej wykraczać poza linię ramion
aaa rozumiem to w taki sposób leży a nosić w takiej pozycji jak narysowałaś nie dam rady, za ciężki jest z tym ze u nas nie ma asymetrii
wanilllka82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-10, 09:59   #793
chce_byc_mama
Zakorzenienie
 
Avatar chce_byc_mama
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Preston UK
Wiadomości: 8 977
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część IV

ha ha ha ha ccccccccccccccccccccccccc ccccccccccccccccccccccccc cccccccccccccccccccccccc
__________________
Szczescie sie do mnie usmiechnelo

Amelcia
chce_byc_mama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-10, 10:00   #794
wanilllka82
Wtajemniczenie
 
Avatar wanilllka82
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 512
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część IV

Cytat:
Napisane przez chce_byc_mama Pokaż wiadomość
ha ha ha ha ccccccccccccccccccccccccc ccccccccccccccccccccccccc cccccccccccccccccccccccc
Ty to wszystko umiesz naprawić
wanilllka82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-10, 10:02   #795
chce_byc_mama
Zakorzenienie
 
Avatar chce_byc_mama
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Preston UK
Wiadomości: 8 977
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część IV

Cytat:
Napisane przez wanilllka82 Pokaż wiadomość
Ty to wszystko umiesz naprawić
nie no nie wszystko ale wlaczylam klawiature kompterowa i wciskam c jak potrzebuje
__________________
Szczescie sie do mnie usmiechnelo

Amelcia
chce_byc_mama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-10, 10:03   #796
Maciejka__
Zakorzenienie
 
Avatar Maciejka__
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 3 222
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część IV

Cytat:
Napisane przez wanilllka82 Pokaż wiadomość
powiedzmy sobie szczerze, żadna z nas nie zdecydowałaby się na kupienie wózka nowego, drogiego który posłuży przez miesiąc, przecież to kompletnie bez sensu
Teoretycznie gondola na 80 cm może posłużyć do końca zimy i można kupić nawet wózek nowy. Na all są już za 400 zł.
Ponieważ jednak nasze dzieciaczki niedługo mogą się w gondolach buntować, to większy sens miałby zakup wózka używanego w lokalnym komisie, bo przy czasie użytkowania krótszym, niż 4 miesiące, to nawet wózek za 400 zł jest drogi.
O ile na pewno obecna gondola jest za mała, bo skoro ciuszki na 62 są dobre, to i wózek powinien na jeszcze trochę wystarczyć.

To miałam na myśli, a faktycznie napisałam o jedno słowo za dużo i można to trochę inaczej zrozumieć.
Maciejka__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-10, 10:13   #797
anna99302
Zadomowienie
 
Avatar anna99302
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 897
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część IV

hey. u nas nocka standard.pobudka 22:30 i 2:30. noi potem 6:30 dobija mnie takie poranne wstawanie.

Cytat:
Napisane przez agunia82 Pokaż wiadomość
wiesz co, aż jestem ciekawa, która to taka mądra tam była. Bo ja latałam po pomoc dla dziewczyny z sali z przystawianiem właśnie i nie było problemów, pokazywały co i jak, doradzały.
Mam pewien typ, bo jedna tam była taka trochę wredna jak dla mnie, i strasznie jestem ciekawa czy dobrze myślę
mi jenda mądra położna powiedziała, że z prawej piersi on nie umie jeśc i mam odciągac z tej piersi i dawac z butelki dopiero przyszła starsza położna z ogromnym stażem wyzwała tamtą i dostawiła mi Franiusia. Potem jak widziała jak łzy mi lecą i krew z brodawek pokazała kapturki. Anioł a nie położna!

Cytat:
Napisane przez prince_polo Pokaż wiadomość
Agunia chyba też kupie taka mate możesz podać linka do niej??

Chmielinkq rozumiem

Glowa mi pęka. Mala API ma dalej wysypka i plamy na brzuszku , chyba rzeczywiście to po jablku więcej jej nie dam, a miałam jutro dać marcheweczke i teraz się boje
A z czym był ten słoiczek?? Samo jabłuszko??

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Pumas mój jeszcze nie wrócił a jest w pracy, od godz. 8 rano. (Przynajmniej tak mi mówi )

Z tą godziną na karmienie to jest jeszcze jedna sprawa: w przyjaznych, prorodzinnych firmach chyba trochę się przymyka oko na to, czy to rzeczywiście na kp czy nie Uznaje się, tak po cichu oczywiście, ze młoda mama i tak ma ręce pełne roboty i pogodzenie pracy zawodowej (nawet w tym zmniejszonym wymiarze) i opieki nad dzieckiem, to i tak wyższa szkoła jazdy. W naszym porypanym kraju i tak ze wszystkim jest pod górkę: brak polityki prorodzinnej, mało elastyczne rozwiązania na rynku pracy, dyskryminacja kobiet na rynku pracy.. czy ta godzina to taki luksus biorac pod uwage, że wracamy do pracy gdy dziecko ma ledwo 5 miesięcy? Nie sądzę.
NIestety się z tobą nie zgodzę co do braku polityki prorodzinnej. 20 tyg urlopu macierzyńskiego + 4 fakultatywnego to mało?? Do tego ta zmiana co teraz wchodzi?! Nie mówiąc o dwóch dniach dla matki z dzieckiem w roku. CHocby w USA kobiety wracają do pracy po 6 tyg.! I nie ma że boli!
Ja patrze na to troszke inaczej bo sama jestem pracodawcą i uważam, że w Polsce kobiety mają bardzo dobrze. A teraz po wrześniu 2013 to już w ogóle.

---------- Dopisano o 11:13 ---------- Poprzedni post napisano o 11:09 ----------

Cytat:
Napisane przez chmielinka Pokaż wiadomość
hej dziewczyny

udało mi się jak mała dzisiaj spała rano narysować kilka waznych uwag od fizjoterapeutki. Ona mówi że najbezpieczniej jest nosić dziecko w pionie jak skończy 5 m-cy bo inaczej obciąża się miednicę i mięśnie kręgosłupa a osłabia mięśnie brzuszka.
Na razie to jedna część. Jak będe mieć więcej czasu to wrzucę jak podnosić dzieciątko i myślę że tyle wam wystarczy, bo tez nie dajmy się zwariować My mamy dużo ćwiczeń do korekcji, ale tego nie będę tu zamieszczać bo nie olno tego robić na własną rękę.
Pokazała nam jeszcze masaż ciałka ale nie wiem czy będe to umiała narysowac
W załączniku są moje wypociny przepraszam za jakość ryzunków ale plastykiem to ja nie jestem
Na pytania chętne odpowiem o ile będę wiedzieć bo nie ukrywajmy po jednej wizycie moja wiedza nie jest powalająca


dla Saruni
Rysunki super! Z tym noszeniem to mogiła u nas bo Franek toleruje tyklo w pionie. Jak noszę tak jak na rysunku to się wygina jakby chciał uciec z rąk .
anna99302 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-10, 10:14   #798
chce_byc_mama
Zakorzenienie
 
Avatar chce_byc_mama
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Preston UK
Wiadomości: 8 977
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część IV

Cytat:
Napisane przez anna99302 Pokaż wiadomość
NIestety się z tobą nie zgodzę co do braku polityki prorodzinnej. 20 tyg urlopu macierzyńskiego + 4 fakultatywnego to mało?? Do tego ta zmiana co teraz wchodzi?! Nie mówiąc o dwóch dniach dla matki z dzieckiem w roku. CHocby w USA kobiety wracają do pracy po 6 tyg.! I nie ma że boli!
Ja patrze na to troszke inaczej bo sama jestem pracodawcą i uważam, że w Polsce kobiety mają bardzo dobrze. A teraz po wrześniu 2013 to już w ogóle.
a co powiesz na 39 tyg w uk?
__________________
Szczescie sie do mnie usmiechnelo

Amelcia
chce_byc_mama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-10, 10:21   #799
anna99302
Zadomowienie
 
Avatar anna99302
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 897
!

Cytat:
Napisane przez chce_byc_mama Pokaż wiadomość
a co powiesz na 39 tyg w uk?
Bardzo długo. Za długo jak dla mnie.

W Polsce większym problemem obecnie jest brak żłobków moim skromnym zdaniem. Nie mówiąc o braku świadczen dla pracodawców!!!!! Pracodawca kobieta niestety nic nie dostaje. Na zwolnienie pójśc nie może, nie mówiąc o macierzyńskim. I ja się pytam: jak życ?
anna99302 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-10, 10:21   #800
Maciejka__
Zakorzenienie
 
Avatar Maciejka__
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 3 222
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część IV

Cytat:
Napisane przez chmielinka Pokaż wiadomość
W załączniku są moje wypociny przepraszam za jakość ryzunków ale plastykiem to ja nie jestem
Na pytania chętne odpowiem o ile będę wiedzieć bo nie ukrywajmy po jednej wizycie moja wiedza nie jest powalająca
Dziękujemy.
Cytat:
Napisane przez chce_byc_mama Pokaż wiadomość
lapka i nie wiem tu (hyba nie idzie wy(iagna( klawiszy...
W lapkach raczej nie.
Cytat:
Napisane przez Paulaaa23 Pokaż wiadomość
Małemu bardzo schodzi skóra i wydaje mi się, że łuszczy do tego. Kupiłam Oilatum do kąpieli, ale zastanawiam się jeszcze, czy nie dokupić czegoś do smarowania. Bo jak narazie smaruję oliwką z Hippa.


Jutro mamy chrzciny, więc trzymajcie kciuki
Po oliwce Hippa moja miała wysykę na główce i buzi (resztę ciałka mogłam smarować). Lepiej kup jakiś balsam.
*
Maciejka__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-10, 10:22   #801
anna99302
Zadomowienie
 
Avatar anna99302
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 897
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część IV

Cytat:
Napisane przez chce_byc_mama Pokaż wiadomość
a co powiesz na 39 tyg w uk?
ha a z tego co sobie przypominam to w UK możesz przedluzyc do jakiś 50 tyg urlop, z tym, że tylko przez 39 jest płatny. A gdzie to dostawało się dom przy urodzeniu dziecka?? W IRlandii bodajże
anna99302 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-10, 10:29   #802
chce_byc_mama
Zakorzenienie
 
Avatar chce_byc_mama
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Preston UK
Wiadomości: 8 977
Dot.: !

Cytat:
Napisane przez anna99302 Pokaż wiadomość
Bardzo długo. Za długo jak dla mnie.

W Polsce większym problemem obecnie jest brak żłobków moim skromnym zdaniem. Nie mówiąc o braku świadczen dla pracodawców!!!!! Pracodawca kobieta niestety nic nie dostaje. Na zwolnienie pójśc nie może, nie mówiąc o macierzyńskim. I ja się pytam: jak życ?
w uk sa zlobki od 2 miesiaa zycia ale sa platne, bardzo drogie.

---------- Dopisano o 10:29 ---------- Poprzedni post napisano o 10:28 ----------

Cytat:
Napisane przez anna99302 Pokaż wiadomość
ha a z tego co sobie przypominam to w UK możesz przedluzyc do jakiś 50 tyg urlop, z tym, że tylko przez 39 jest płatny. A gdzie to dostawało się dom przy urodzeniu dziecka?? W IRlandii bodajże
tak ale w polsce tez mozesz isc na wychowawczy i tez ci za to nie placa
__________________
Szczescie sie do mnie usmiechnelo

Amelcia
chce_byc_mama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-10, 10:35   #803
karmeelek
Zadomowienie
 
Avatar karmeelek
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 759
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część IV

chmielinka przykro mi że musicie walczyc z asymetria. Swoja droga to takiego lekarza to bym niezle opierniczyla - zwracamy sie do lekarzy w najlepszej wierze i im ufamy a potem takie skutki. Dzięki za rysunki - oczywiscie zle nosze mala i podnosze do obcicia
phdwao moja ostatnio podobnie przybiera i lekarz jest zadowolony więc bym sie tym nie martwila - ciut gorzej z alergia i znalezieniem alergenu.
Paula kciuki za chrzciny
wanilllka póki co nie panikuj z ta waga bo niestety łazienkowe przeklamuja strasznie. Poza tym nasze dzieciaczki czasem maja gorsze dni i mniej jedza.
Pisałyście o matach - ja kupiłam http://allegro.pl/super-duze-puzzle-...768967477.html bo póki co nie chcę z tymi wyciąganymi elementami.
Poza tym u nas nocka cięzka - nie wiem co się stało mojemu dziecku bo od dawna budzi sie raz na jedzenie w nocy ok 2-3 a potem 6-7 dopiero (ostatnii posilek je ok 21) ale dzis byla pobudka o 1,4 i 7 i to prawie z placzem! O 4 osikala przy zmianie pieluszki caly przewijak i bodziaka wiec trzeba byla ja przebrac a ta zadowolona sobie gadala w najlepsze - juz myslalam ze nie zasnie.
Weekend mamy dosc intensywny bo przyjechal moj chrzesniak wiec trzeba troche czasu mu poswiecic. Dzis przyjezdza do nas moj zapracowany malz i fajnie bo bardzo sie za nim stesknilam...
karmeelek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-10, 10:39   #804
anna99302
Zadomowienie
 
Avatar anna99302
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 897
Dot.: !

Cytat:
Napisane przez chce_byc_mama Pokaż wiadomość
w uk sa zlobki od 2 miesiaa zycia ale sa platne, bardzo drogie.

---------- Dopisano o 10:29 ---------- Poprzedni post napisano o 10:28 ----------


tak ale w polsce tez mozesz isc na wychowawczy i tez ci za to nie placa
No więc nie mamy tak najgorzej

Pumas, a dlaczego chcesz mówic, że karmisz jeszcze?? Co jeżeli się dowie?? Zawiedziesz jego zaufanie
wydaje mi się, że jeżeli zdecydowałaś , że wracasz do pracy to ta godzina cię nie zbawi.... ale mogę czegoś nie rozumiec. zobaczysz z resztą jak cudownie jest wyjśc z domu i wrócic do stęsknionego dzieciątka. odżyjesz

Edytowane przez anna99302
Czas edycji: 2012-11-10 o 10:41
anna99302 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-10, 10:49   #805
Maciejka__
Zakorzenienie
 
Avatar Maciejka__
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 3 222
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część IV

Cytat:
Napisane przez karmeelek Pokaż wiadomość
Pisałyście o matach - ja kupiłam http://allegro.pl/super-duze-puzzle-...768967477.html bo póki co nie chcę z tymi wyciąganymi elementami.
Ja też nie, a Agunia pisze, że niektóre śmierdzą i nie mam żadnej. Dostałaś już tą zamówioną? Jeśli tak, to proszę o opinię, bo jest ładna.

Edytowane przez Maciejka__
Czas edycji: 2012-11-10 o 10:50
Maciejka__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-10, 10:51   #806
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: !

Cytat:
Napisane przez chmielinka Pokaż wiadomość
hej dziewczyny

udało mi się jak mała dzisiaj spała rano narysować kilka waznych uwag od fizjoterapeutki. Ona mówi że najbezpieczniej jest nosić dziecko w pionie jak skończy 5 m-cy bo inaczej obciąża się miednicę i mięśnie kręgosłupa a osłabia mięśnie brzuszka.
Na razie to jedna część. Jak będe mieć więcej czasu to wrzucę jak podnosić dzieciątko i myślę że tyle wam wystarczy, bo tez nie dajmy się zwariować My mamy dużo ćwiczeń do korekcji, ale tego nie będę tu zamieszczać bo nie olno tego robić na własną rękę.
Pokazała nam jeszcze masaż ciałka ale nie wiem czy będe to umiała narysowac
W załączniku są moje wypociny przepraszam za jakość ryzunków ale plastykiem to ja nie jestem
Na pytania chętne odpowiem o ile będę wiedzieć bo nie ukrywajmy po jednej wizycie moja wiedza nie jest powalająca
super to narysowałaś wszystko jasne, dziękuję bardzo!!!

Cytat:
Napisane przez Paulaaa23 Pokaż wiadomość


Jutro mamy chrzciny, więc trzymajcie kciuki
powodzenia!

Cytat:
Napisane przez blueberry88 Pokaż wiadomość
A spotykało się kiedyś kilka razy w tygodniu
wszystko się zmieniło, u mnie też

Cytat:
Napisane przez anna99302 Pokaż wiadomość
Bardzo długo. Za długo jak dla mnie.

W Polsce większym problemem obecnie jest brak żłobków moim skromnym zdaniem. Nie mówiąc o braku świadczen dla pracodawców!!!!! Pracodawca kobieta niestety nic nie dostaje. Na zwolnienie pójśc nie może, nie mówiąc o macierzyńskim. I ja się pytam: jak życ?
jak żyć panie premierze
bo w PL to nie mają łatwo ani pracodawcy (szczególnie mikro i mali przedsiębiorcy) ani pracownicy, nikt tu za bardzo rozpieszczany nie jest

Cytat:
Napisane przez anna99302 Pokaż wiadomość
No więc nie mamy tak najgorzej

Pumas, a dlaczego chcesz mówic, że karmisz jeszcze?? Co jeżeli się dowie?? Zawiedziesz jego zaufanie
wydaje mi się, że jeżeli zdecydowałaś , że wracasz do pracy to ta godzina cię nie zbawi.... ale mogę czegoś nie rozumiec. zobaczysz z resztą jak cudownie jest wyjśc z domu i wrócic do stęsknionego dzieciątka. odżyjesz
a jak mialby się dowiedzieć? Blanka mu powie? oczywiście nie zachęcam do oszustwa oj nie... ja idę na wychowawczy więc dylematu nie mam
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-10, 10:56   #807
Maciejka__
Zakorzenienie
 
Avatar Maciejka__
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 3 222
Dot.: !

Cytat:
Napisane przez anna99302 Pokaż wiadomość
No więc nie mamy tak najgorzej

Pumas, a dlaczego chcesz mówic, że karmisz jeszcze?? Co jeżeli się dowie?? Zawiedziesz jego zaufanie
wydaje mi się, że jeżeli zdecydowałaś , że wracasz do pracy to ta godzina cię nie zbawi.... ale mogę czegoś nie rozumiec. zobaczysz z resztą jak cudownie jest wyjśc z domu i wrócic do stęsknionego dzieciątka. odżyjesz
Ja też wybieram uczciwość.
Uważam jednak, że macierzyński jest za krótki, a pracodawcy powinno być wszystko jedno, czy nie ma mnie prawie pół roku, czy rok. Płaci przecież ZUS, a na pół roku też trzeba znaleźć zastępstwo.
Oczywiście kobieta - pracodawca też powinna mieć takie świadczenia.

Ja nawet jesienią będę cierpieć oddając ją do żłobka.
Maciejka__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-10, 10:58   #808
houserka
Rozeznanie
 
Avatar houserka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 978
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część IV

Cytat:
Napisane przez nicki86 Pokaż wiadomość
Nadal nie mam czasu na bieżące nadrabianie i jutro pewnie wlece dopiero wieczorem na chwilkę, więc zawiadamiam, że Sara konczy dziś 4 miesiące!


pumas - dawałam 1 łyżkę kleiku ryżowego na 100 ml mleka, jutro Pola kończy 4 miesiące wiec będę jej dawać gęstą na noc łyżeczką, ale manna jest chyba po 5 miesiącu?A z tym kąpaniem to ma już tak 5 dzień,a kapiemy miedzy 18 a 19. Spróbujemy ją wykapać jutro o 16 zobaczymy jaka reakcja będzie.
linka- też mam wagę jakąś tanioche firmy livstar,w grudniu zważe Polę przed szczepieniem w domu na golasa zobaczymy ile mi zawyży.
houserka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-10, 11:07   #809
chmielinka
Zadomowienie
 
Avatar chmielinka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 089
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część IV

Cytat:
Napisane przez wanilllka82 Pokaż wiadomość
aaa rozumiem to w taki sposób leży a nosić w takiej pozycji jak narysowałaś nie dam rady, za ciężki jest z tym ze u nas nie ma asymetrii
ważne że zniwelujesz błędy w miarę możliwości, jak synusiowi nic nie dolega to nie ma co na siłę wszystkiego zmieniać. Przecież naszym matkom też nikt nie pokazal co i jak i jakoś żyjemy a tyle ile można zapobiec to działajmy
Cytat:
Napisane przez anna99302 Pokaż wiadomość
Rysunki super! Z tym noszeniem to mogiła u nas bo Franek toleruje tyklo w pionie. Jak noszę tak jak na rysunku to się wygina jakby chciał uciec z rąk .

u nas jest to samo Hania bardzo protestuje ale musze ją blokować rękami a jak nie daję rady to mam ja wkładac do fotelika samochodowego, wyciszyć i spowrotem na ręce no ale u nas jest duża asymetria......
Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
super to narysowałaś wszystko jasne, dziękuję bardzo!!!
__________________
Hania

Franuś
chmielinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-10, 11:22   #810
Soleilka
Zakorzenienie
 
Avatar Soleilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Tarnobrzeg, woj. podkarpackie
Wiadomości: 15 098
Dot.: !

Hej Ja jak zwykle ostatnio sama z dzieckiem, więc czasu na pisanie brak.
Zaraz biorę siostrę i idziemy na zakupy i spacer
Tż pojechał do pracy, ma podpisać dziś umowę

---------- Dopisano o 12:22 ---------- Poprzedni post napisano o 12:22 ----------

Cytat:
Napisane przez nicki86 Pokaż wiadomość
Nadal nie mam czasu na bieżące nadrabianie i jutro pewnie wlece dopiero wieczorem na chwilkę, więc zawiadamiam, że Sara konczy dziś 4 miesiące!
__________________
Mężczyzna mojego życia

Bloguję
Soleilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:27.