Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek - cz. VIII - Strona 162 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje ciê motoryzacja? Do³±cz do forum Auto Marianna, podziel siê swoj± pasj± i wiedz±.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2013-03-09, 17:35   #4831
Kasienka1231
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 192
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek - cz. VIII

Cytat:
Napisane przez lagerfeldised Poka¿ wiadomo¶æ
A ja dalej je¿d¿ê Lk± Zapisa³am siê na kurs chyba w wakacje, ale mia³am ³±cznie trzy przerwy w jazdach, z czego ostatnia trwa³a 3m-ce (po drugim niezdanym egzaminie siê za³ama³am i jako¶ pod¶wiadomie robi³am wszystko, ¿eby nie zapisaæ siê na trzeci termin).

No i siê zapisa³am w czwartek... W MORDzie by³y pustki nacisnê³am guzik, ¿eby dostaæ numerek i w tym samym momencie mój numerek wyskoczy³ przy jednym z 3 wolnych okienek. NIKT nie czeka³ w kolejce ani NIKT nie sta³ przy ¿adnym okienku. By³ czwartek, a terminy na praktyczny by³y ju¿ na poniedzia³ek
Przysiêgam, ¿e mia³am wra¿enie, ¿e chyba mi siê to ¶ni. Zapisa³am siê w koñcu na ¶rodê, ¿eby mieæ czas jeszcze po trzymiesiêcznej przerwie trochê sobie poje¼dziæ.

Nie wiem czy to wina tej nowej teorii, ale mam nadziejê, ¿e jeszcze trochê potrwa taki stan rzeczy, bo mam star± teoriê wa¿n± do po³owy maja i jak mam nie zdaæ, to przynajmniej jeszcze na kilka terminów uda mi siê do maja zapisaæ, zanim teoria straci wa¿no¶æ. Wcze¶niej, to mia³abym do tego czasu mo¿e dwa terminy.
Ja w ¶rodê by³am zapisaæ siê na kolejny praktyczny, te¿ by³o pusto, ale termin dosta³am za nieca³e 3 tygodnie.

Cytat:
Napisane przez lagerfeldised Poka¿ wiadomo¶æ

Nie zak³adam, ¿e nie zdam, ale staram siê te¿ nie nastawiaæ, ¿e zdam. Na pierwszy termin sz³am z nastawieniem: jak zdam to super, jak nie to trudno, to tylko pierwsza próba. Na drugi termin my¶la³am sobie za to: zdam na pewno, nie ma co zak³adaæ, ¿e nie zdam, musi siê udaæ itp... I przez to jak nie zda³am, to mia³am straszn± za³amkê (st±d taka przerwa...)
A teraz idê znowu do¶æ neutralnie, czujê, ¿e umiem je¼dziæ, nie stresowa³am siê ani troszkê w trakcie jazd po przerwie - jak zdam, to oczywi¶cie super, ale jak nie, to oby na kolejny termin dalej nie by³o czekania
Ja te¿ nastawi³am siê, ¿e teraz to ju¿ na pewno zdam nawet nie stresowa³am siê tak bardzo, ale i tak nic z tego nie wysz³o Miejmy nadziejê, ¿e kolejny bêdzie tym szczê¶liwym, ostatnim

Edytowane przez Kasienka1231
Czas edycji: 2013-03-09 o 17:39
Kasienka1231 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-03-09, 20:12   #4832
lagerfeldised
Rozeznanie
 
Avatar lagerfeldised
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomo¶ci: 931
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek - cz. VIII

Cytat:
Napisane przez Kasienka1231 Poka¿ wiadomo¶æ
Ja w ¶rodê by³am zapisaæ siê na kolejny praktyczny, te¿ by³o pusto, ale termin dosta³am za nieca³e 3 tygodnie.



Ja te¿ nastawi³am siê, ¿e teraz to ju¿ na pewno zdam nawet nie stresowa³am siê tak bardzo, ale i tak nic z tego nie wysz³o Miejmy nadziejê, ¿e kolejny bêdzie tym szczê¶liwym, ostatnim
Ciekawe z czego to wynika, ¿e ja by³am siê zapisywaæ dzieñ pó¼niej, a termin by³ ju¿ na 11.03, a Tobie zaproponowali dopiero za 3 tygodnie Jakbym to ja by³a dzieñ wcze¶niej, to jeszcze jako¶ logicznie mia³oby sens, ¿e tego jednego dnia wszystkie pozajmowali, ale na odwrót? W przeci±gu dnia nagle siê pozwalnia³y terminy? Ciekawe jak to tam funkcjonuje

Mówimy obie o kat. B?
__________________
13.03.2013 Prawo jazdy
30.03.2013 Pierwszy w³asny samochód

Edytowane przez lagerfeldised
Czas edycji: 2013-03-09 o 20:14
lagerfeldised jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-03-10, 13:09   #4833
Kasienka1231
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 192
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek - cz. VIII

Cytat:
Napisane przez lagerfeldised Poka¿ wiadomo¶æ
Ciekawe z czego to wynika, ¿e ja by³am siê zapisywaæ dzieñ pó¼niej, a termin by³ ju¿ na 11.03, a Tobie zaproponowali dopiero za 3 tygodnie Jakbym to ja by³a dzieñ wcze¶niej, to jeszcze jako¶ logicznie mia³oby sens, ¿e tego jednego dnia wszystkie pozajmowali, ale na odwrót? W przeci±gu dnia nagle siê pozwalnia³y terminy? Ciekawe jak to tam funkcjonuje

Mówimy obie o kat. B?
Tak kat. B. My¶lê, ¿e to zale¿y od tego który to egzamin. Ja bêdê próbowaæ ju¿ 5? raz Moja znajoma na 4 egzamin dosta³a termin po oko³o tygodniu.
Kasienka1231 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-03-10, 13:21   #4834
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomo¶ci: 12 553
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek - cz. VIII


Pierwszy egzamin, po zdanej teorii musi odbyæ siê do 7 dni dlatego trzymaj± miejsca dla tych, którzy zdadz± teoriê. Ci którzy próbuj± kolejny raz nie maj± tak dobrze.
__________________
Frutti jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-03-10, 15:06   #4835
lagerfeldised
Rozeznanie
 
Avatar lagerfeldised
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomo¶ci: 931
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek - cz. VIII

Cytat:
Napisane przez Frutti Poka¿ wiadomo¶æ

Pierwszy egzamin, po zdanej teorii musi odbyæ siê do 7 dni dlatego trzymaj± miejsca dla tych, którzy zdadz± teoriê. Ci którzy próbuj± kolejny raz nie maj± tak dobrze.
Nie wydaje mi siê ¿eby o to chodzi³o. To nie bêdzie mój pierwszy egzamin, tylko tak jak ju¿ pisa³am kilka razy - trzeci.

Pierwszy mia³am ³±czony, wiêc nie wiem
__________________
13.03.2013 Prawo jazdy
30.03.2013 Pierwszy w³asny samochód
lagerfeldised jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-03-13, 20:55   #4836
lagerfeldised
Rozeznanie
 
Avatar lagerfeldised
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomo¶ci: 931
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek - cz. VIII

Cytat:
Napisane przez lagerfeldised Poka¿ wiadomo¶æ
Nie wydaje mi siê ¿eby o to chodzi³o. To nie bêdzie mój pierwszy egzamin, tylko tak jak ju¿ pisa³am kilka razy - trzeci.

Pierwszy mia³am ³±czony, wiêc nie wiem
ZDA£AM!

Ale nawet nie mia³am momentu, w którym bym mog³a siê trochê nacieszyæ. Wyobra¿a³am sobie, ¿e jak zdam, to wysi±dê z samochodu i zacznê skakaæ z rado¶ci, a tu ju¿ pod MORDem, po informacji, ¿e wynik pozytywny, ch³op zacz±³ po mnie jechaæ na ca³ego. Podsumowuj±c - ¿e je¿d¿ê tragicznie i w ogóle nie powinnam zdaæ, ¿e jak nie wezmê jeszcze (najlepiej z instruktorem) kogo¶ do nauki, tylko wsi±dê sama, to zaraz siê rozwalê, ¿e powinnam oblaæ, ale on co¶ tam za pó¼no mi mówi³, ¿e za ma³o zmieniam biegi, niedynamicznie (znowu!), za pó¼no albo za wcze¶nie kierunkowskazy i ¿e nie wiem kiedy jestem na jednokierunkowych (tu akurat ma racje, bo tylko jednej by³am pewna i pojecha³am w lewo do osi). Najgorsze jest to, ¿e ja mia³am w trakcie egzaminu wra¿enie, ¿e on jest bardzo mi³y (nawet zapyta³ mnie gdzie wolê jechaæ, gdzie siê mniej stresujê) i ¿e jakby chcia³, to w paru sytuacjach móg³ by mnie oblaæ, albo przynajmniej ostro mi zwróciæ uwagê, a on sobie tylko siedzia³ rozwalony w fotelu i mia³am wra¿enie, ¿e wszystko jest dobrze. A tu nagle taka "wi±zanka"....

Da³o to efekt taki, ¿e wysz³am z MORDu z papierkiem z literk±"P" ale by³am zaryczana i ledwo mówi³am przez telefon, ¿e zda³am (emocje zrobi³y swoje).

No ale có¿... Zdane. Teraz muszê powoli zacz±æ pytaæ co z samochodem
__________________
13.03.2013 Prawo jazdy
30.03.2013 Pierwszy w³asny samochód

Edytowane przez lagerfeldised
Czas edycji: 2013-03-13 o 20:58
lagerfeldised jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-03-13, 20:57   #4837
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomo¶ci: 19 328
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek - cz. VIII

Cytat:
Napisane przez lagerfeldised Poka¿ wiadomo¶æ
ZDA£AM!

Ale nawet nie mia³am momentu, w którym bym mog³a siê trochê nacieszyæ. Wyobra¿a³am sobie, ¿e jak zdam, to wysi±dê z samochodu i zacznê skakaæ z rado¶ci, a tu ju¿ pod MORDem, po informacji, ¿e wynik pozytywny, ch³op zacz±³ po mnie jechaæ na ca³ego. Podsumowuj±c - ¿e je¿d¿ê tragicznie i w ogóle nie powinnam zdaæ, ¿e jak nie wezmê jeszcze (najlepiej z instruktorem) kogo¶ do nauki, tylko wsi±dê sama, to zaraz siê rozwalê, ¿e powinnam oblaæ, ale on co¶ tam za pó¼no mi mówi³, ¿e za ma³o zmieniam biegi, niedynamicznie (znowu!), za pó¼no albo za wcze¶nie kierunkowskazy i ¿e nie wiem kiedy jestem na jednokierunkowych (tu akurat ma racje, bo tylko jednej by³am pewna i pojecha³am w lewo do osi).

Da³o to efekt taki, ¿e wysz³am z MORDu z papierkiem z literk±"P" ale by³am zaryczana i ledwo mówi³am przez telefon, ¿e zda³am (emocje zrobi³y swoje).

No ale có¿... Zdane. Teraz muszê powoli zacz±æ pytaæ co z samochodem
gratki! jak± mia³a¶ trasê? jak nazywa³ siê egzaminator? nazwisko mo¿esz na PW, je¶li nie chcesz takich danych tutaj pisaæ ja te¿ walczê z mordorem.
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2013-03-14, 00:15   #4838
lagerfeldised
Rozeznanie
 
Avatar lagerfeldised
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomo¶ci: 931
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek - cz. VIII

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Poka¿ wiadomo¶æ
gratki! jak± mia³a¶ trasê? jak nazywa³ siê egzaminator? nazwisko mo¿esz na PW, je¶li nie chcesz takich danych tutaj pisaæ ja te¿ walczê z mordorem.
W sumie to tak w ca³o¶ci nie umiem jej odtworzyæ - nerwy + by³o ciemno, a u mnie wtedy gorsza orientacja w terenie Ale ogólnie rzecz bior±c zapyta³, czy wolê w prawo do Huty czy w lewo na miasto. Wola³am w lewo, bo Hutê mniej wa³kowa³am na jazdach, mo¿e poza rondkiem ko³o Carrefour

No i pojecha³am sobie w lewo Nowohuck±, by³am gdzie¶ w okolicach Zab³ocia na pewno, tam gdzie s± potwornie dziurawe drogi (taka chyba bia³a kostka wystaje z dziur w asfalcie ), poza tym Rondo Grzegórzeckie (od strony mostu i ul. Kotlarskiej) - raz zawracanie, raz w prawo, raz w lewo. Jak pojecha³am w prawo, to potem prze³±czka na Al. Pokoju i znowu rondo, tym razem w lewo. Na szczê¶cie po tym skrêcie w lewo ju¿ prosto na most, nie kaza³ skrêcaæ w prawo na Kazimierz, ale wiem ¿e lubi± stamt±d te¿ pojechaæ na Daszyñskiego. Poza tym to by³y jakie¶ mniejsze uliczki w tych rejonach Nowohucka/Klimeckiego, gdzie¶ tam w okolicy jest strefa skrzy¿owañ równorzêdnych i tam te¿ pojechali¶my. Poza tym przejecha³am wszystkie mo¿liwe w tej okolicy skrêty w lewo na skrzy¿owaniach i te bezkolizyjne i te na których trzeba siê dobrze ustawiæ, bo jad± z naprzeciwka.

A nazwisko prze¶lê na PW, nie wiem czy to ma jakie¶ znaczenie, ale na wszelki wypadek - lepiej tak
__________________
13.03.2013 Prawo jazdy
30.03.2013 Pierwszy w³asny samochód
lagerfeldised jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-03-14, 06:12   #4839
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomo¶ci: 12 553
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek - cz. VIII

Gratulujê co to za egzaminator? pora¿ka
a Ty jak siê czujesz za kierownic±? : >
__________________
Frutti jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-03-14, 09:06   #4840
lagerfeldised
Rozeznanie
 
Avatar lagerfeldised
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomo¶ci: 931
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek - cz. VIII

Cytat:
Napisane przez Frutti Poka¿ wiadomo¶æ
Gratulujê co to za egzaminator? pora¿ka
a Ty jak siê czujesz za kierownic±? : >
Na jazdach czu³am siê ju¿ od d³u¿szego czasu OK, ale ostatnie 8 godzin przed egzaminem, po tej d³ugiej przerwie, czu³am siê naprawdê super. Zero stresu. Instruktorka mówi³a mi ju¿ kilkukrotnie, ¿e wed³ug niej ja mogê spokojnie ju¿ sama je¼dziæ i ona by siê nie ba³a mnie pu¶ciæ, tylko ¿e muszê siê porz±dnie skupiæ na egzaminie i nie denerwowaæ.
Zdarzy³o mi siê w ci±gu tych ostatnich 8 godzin zrobiæ jeden b³±d, na którym obla³abym egzamin i mog³abym mieæ st³uczkê. Tzn nie zrobi³am tego, ale mia³am taki zamiar i gdybym siedzia³a bez instruktorki, to pewnie ¼le bym wjecha³a. Za to na egzaminie mimo, i¿ ci±gle sobie mówi³am w g³owie "jak nie zdasz, to siê nic nie stanie" i inne hase³ka uspokajaj±ce, to jednak przez wiêkszo¶æ czasu by³am zestresowana, noga mi siê kilkukrotnie trzês³a i na sprzêgle i na gazie, my¶la³am trochê bardziej o tym czy ju¿ wracam do MORDU ni¿ o tym co dooko³a mnie, mo¿e dlatego zrobi³am jakie¶ g³upie b³êdy.
Ja nie mam nic przeciwko wziêciu sobie jazdy z instruktork± ju¿ w swoim samochodzie, ¿aden ze mnie chojrak i uwa¿am, ¿e im wiêcej siê pouczê tym lepiej, ale wiêkszo¶æ osób mi mówi, ¿e dopóki nie zacznê je¼dziæ sama, nie bêdê pewna swoich umiejêtno¶ci i siê ju¿ raczej niczego nowego nie nauczê.


No w ka¿dym razie cieszê siê oczywi¶cie, ¿e zda³am, ale przykro mi by³o s³yszeæ a¿ taki komentarz. Kilka kole¿anek mi mówi³o, ¿e te¿ mia³y podobnie, mo¿e to ma sprowadzaæ ludzi do parteru, ¿eby nie m³odzie¿ nie wskakiwa³a za kó³ko z poczuciem wielkiego talentu rajdowego Ale mi³e to nie by³o, tak sobie my¶la³am cicho "to wsad¼ sobie w d*** to POZYTYWNE skoro wcale na nie nie zas³ugujê". Taki trochê policzek w ¶wietle tego, ¿e ju¿ jazda mi sprawia³a tak± przyjemno¶æ i mia³am poczucie, ¿e idzie mi ca³kiem fajnie. No ale trudno, najwa¿niejsze by³y jego ostatnie s³owa "U nas ju¿ Pani nic nie za³atwia." DZIÊKI BOGU!
__________________
13.03.2013 Prawo jazdy
30.03.2013 Pierwszy w³asny samochód
lagerfeldised jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-03-14, 12:08   #4841
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomo¶ci: 19 328
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek - cz. VIII

Cytat:
Napisane przez lagerfeldised Poka¿ wiadomo¶æ
W sumie to tak w ca³o¶ci nie umiem jej odtworzyæ - nerwy + by³o ciemno, a u mnie wtedy gorsza orientacja w terenie Ale ogólnie rzecz bior±c zapyta³, czy wolê w prawo do Huty czy w lewo na miasto. Wola³am w lewo, bo Hutê mniej wa³kowa³am na jazdach, mo¿e poza rondkiem ko³o Carrefour

No i pojecha³am sobie w lewo Nowohuck±, by³am gdzie¶ w okolicach Zab³ocia na pewno, tam gdzie s± potwornie dziurawe drogi (taka chyba bia³a kostka wystaje z dziur w asfalcie ), poza tym Rondo Grzegórzeckie (od strony mostu i ul. Kotlarskiej) - raz zawracanie, raz w prawo, raz w lewo. Jak pojecha³am w prawo, to potem prze³±czka na Al. Pokoju i znowu rondo, tym razem w lewo. Na szczê¶cie po tym skrêcie w lewo ju¿ prosto na most, nie kaza³ skrêcaæ w prawo na Kazimierz, ale wiem ¿e lubi± stamt±d te¿ pojechaæ na Daszyñskiego. Poza tym to by³y jakie¶ mniejsze uliczki w tych rejonach Nowohucka/Klimeckiego, gdzie¶ tam w okolicy jest strefa skrzy¿owañ równorzêdnych i tam te¿ pojechali¶my. Poza tym przejecha³am wszystkie mo¿liwe w tej okolicy skrêty w lewo na skrzy¿owaniach i te bezkolizyjne i te na których trzeba siê dobrze ustawiæ, bo jad± z naprzeciwka.

A nazwisko prze¶lê na PW, nie wiem czy to ma jakie¶ znaczenie, ale na wszelki wypadek - lepiej tak
aa, to no mniej wiêcej wiem jakie to tereny

co do egzaminatorów, to mi na pocieszenie mówi±, ¿e potencja³ jest i co z tego kurna, jak i tak dwa razy nie zda³am
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-14, 12:45   #4842
madzia2306
Zakorzenienie
 
Avatar madzia2306
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Czêstochowa
Wiadomo¶ci: 20 068
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek - cz. VIII

ja nie rozumiem takiego dobijania kursantów na egzaminie. jak sie obla³o to ma sie ciulowy humor a taki egzaminator jeszcze wi±zaneczkê pu¶ci i wtedy to ju¿ w ogóle si±¶æ i p³akaæ ¿e cz³owiek sie do niczego nie nadaje
__________________
11.10.2005-RAZEM

10.10.2009r-ZARÊCZENI

JAKO ¯ONA

27.12.2011 Egzamin na prawo jazdy zdany za pierwszym podej¶ciem
madzia2306 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-03-14, 13:11   #4843
lagerfeldised
Rozeznanie
 
Avatar lagerfeldised
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomo¶ci: 931
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek - cz. VIII

Cytat:
Napisane przez madzia2306 Poka¿ wiadomo¶æ
ja nie rozumiem takiego dobijania kursantów na egzaminie. jak sie obla³o to ma sie ciulowy humor a taki egzaminator jeszcze wi±zaneczkê pu¶ci i wtedy to ju¿ w ogóle si±¶æ i p³akaæ ¿e cz³owiek sie do niczego nie nadaje
Taki w³a¶nie mia³am humor, mimo ¿e zda³am No ale ju¿ by³o minê³o.

Pewnie to ju¿ tutaj by³o sto razy, ale czy kto¶ tak na szybko móg³by mi napisaæ jak to wygl±da z odbiorem? Bo facet mi tylko powiedzia³, ¿e sobie odbiorê w UM.

Na stronie https://www.kierowca.pwpw.pl/ jeszcze mi siê nie pojawi³o, ¿e wniosek przyjêty. Ile to u Was trwa³o od zdania? Nie chodzi mi nawet o dokument gotowy do odbioru, tylko samo przyjêcie wniosku.
Czy za dokument jeszcze siê co¶ p³aci przy odbiorze?
__________________
13.03.2013 Prawo jazdy
30.03.2013 Pierwszy w³asny samochód
lagerfeldised jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-03-14, 13:14   #4844
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomo¶ci: 12 553
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek - cz. VIII

Kilka dni czeka³am, a¿ przyjm± wniosek, kilka trwa³o postêpowanie administracyjne je¶li podawa³a¶ numer telefonu na karcie tej, któr± wype³nia siê na pocz±tku kursu to dostaniesz od razu smsa, ¿e prawo jazdy jest do odbioru.
Równe 14 dni czekania
__________________
Frutti jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-03-14, 13:20   #4845
pendraiw
Zakorzenienie
 
Avatar pendraiw
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomo¶ci: 3 719
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek - cz. VIII

Jak pokonujecie górkê? Macie na ni± niezawodn± metodê? Dajecie gaz przed puszczeniem sprzêg³a czy wtrakcie? Mi czesto ga¶nie auto, zawsze jak spuszczam rêczny to i odruchowo puszczam sprzeg³o i ga¶nie.
__________________
pendraiw jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-03-14, 13:22   #4846
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomo¶ci: 12 553
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek - cz. VIII

Rêczny, sprzêg³o, gaz, rêczny w dó³, sprzêg³o i jedzie
__________________
Frutti jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-03-14, 13:23   #4847
pendraiw
Zakorzenienie
 
Avatar pendraiw
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomo¶ci: 3 719
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek - cz. VIII

Cytat:
Napisane przez Frutti Poka¿ wiadomo¶æ
Rêczny, sprzêg³o, gaz, rêczny w dó³, sprzêg³o i jedzie
Przytrzymaæ to sprzêg³o, prawda? i jak troche pojedzie dopiero pu¶ciæ ca³kowicie?
__________________
pendraiw jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-03-14, 13:24   #4848
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomo¶ci: 19 328
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek - cz. VIII

Cytat:
Napisane przez pendraiw Poka¿ wiadomo¶æ
Jak pokonujecie górkê? Macie na ni± niezawodn± metodê? Dajecie gaz przed puszczeniem sprzêg³a czy wtrakcie? Mi czesto ga¶nie auto, zawsze jak spuszczam rêczny to i odruchowo puszczam sprzeg³o i ga¶nie.
najpierw popuszczam lekko sprzêg³o, jak auto siê podniesie - puszczam rêczny, wtedy lekko gaz i tyle.
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-03-14, 13:45   #4849
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomo¶ci: 12 553
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek - cz. VIII

Cytat:
Napisane przez pendraiw Poka¿ wiadomo¶æ
Przytrzymaæ to sprzêg³o, prawda? i jak troche pojedzie dopiero pu¶ciæ ca³kowicie?
Tak popuszczam sprzêg³o, a¿ auto zaczyna lekko drgaæ pó¼niej delikatnie gaz, rêczny w dó³, wystarczy pu¶ciæ sprzêg³o i auto jedzie
__________________
Frutti jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-14, 13:48   #4850
lagerfeldised
Rozeznanie
 
Avatar lagerfeldised
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomo¶ci: 931
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek - cz. VIII

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Poka¿ wiadomo¶æ
najpierw popuszczam lekko sprzêg³o, jak auto siê podniesie - puszczam rêczny, wtedy lekko gaz i tyle.
Ja to samo, gaz dopiero jak puszczê rêczny. Ale to zale¿y od samochodu. Toyoty, które s± w MORDzie w Krakowie bez problemu na samym sprzêgle sobie poradz±, na innych byæ mo¿e trzeba trochê szybciej dodaæ gazu.

Jak jecha³am raz takim starszym Seicento, to siê strasznie zdziwi³am, ¿e nie mogê podjechaæ w kolejce pod McDrive na samym sprzêgle


Dodam, ¿e na górce mnie pochwali³, a na karcie egzaminacyjnej oprocz fajeczki, ¿e pozytywnie, dopisa³ przy ruszaniu na wzniesieniu jeszcze plusa
__________________
13.03.2013 Prawo jazdy
30.03.2013 Pierwszy w³asny samochód

Edytowane przez lagerfeldised
Czas edycji: 2013-03-14 o 13:59
lagerfeldised jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-03-14, 14:10   #4851
madzia2306
Zakorzenienie
 
Avatar madzia2306
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Czêstochowa
Wiadomo¶ci: 20 068
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek - cz. VIII

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Poka¿ wiadomo¶æ
najpierw popuszczam lekko sprzêg³o, jak auto siê podniesie - puszczam rêczny, wtedy lekko gaz i tyle.
robiê tak samo i nigdy mi nie ga¶nie

---------- Dopisano o 15:10 ---------- Poprzedni post napisano o 15:07 ----------

Cytat:
Napisane przez lagerfeldised Poka¿ wiadomo¶æ
Ja to samo, gaz dopiero jak puszczê rêczny. Ale to zale¿y od samochodu. Toyoty, które s± w MORDzie w Krakowie bez problemu na samym sprzêgle sobie poradz±, na innych byæ mo¿e trzeba trochê szybciej dodaæ gazu.

Jak jecha³am raz takim starszym Seicento, to siê strasznie zdziwi³am, ¿e nie mogê podjechaæ w kolejce pod McDrive na samym sprzêgle


Dodam, ¿e na górce mnie pochwali³, a na karcie egzaminacyjnej oprocz fajeczki, ¿e pozytywnie, dopisa³ przy ruszaniu na wzniesieniu jeszcze plusa
musisz mu wtedy dac gazu ¿eby sie ruszy³, nie ka¿de autm daje radê ruszyæ na samym sprzêgle
__________________
11.10.2005-RAZEM

10.10.2009r-ZARÊCZENI

JAKO ¯ONA

27.12.2011 Egzamin na prawo jazdy zdany za pierwszym podej¶ciem
madzia2306 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-03-14, 14:16   #4852
lagerfeldised
Rozeznanie
 
Avatar lagerfeldised
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomo¶ci: 931
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek - cz. VIII

Cytat:
Napisane przez madzia2306 Poka¿ wiadomo¶æ
robiê tak samo i nigdy mi nie ga¶nie

---------- Dopisano o 15:10 ---------- Poprzedni post napisano o 15:07 ----------


musisz mu wtedy dac gazu ¿eby sie ruszy³, nie ka¿de autm daje radê ruszyæ na samym sprzêgle
O to mi chodzi³o
__________________
13.03.2013 Prawo jazdy
30.03.2013 Pierwszy w³asny samochód
lagerfeldised jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-03-14, 14:18   #4853
pendraiw
Zakorzenienie
 
Avatar pendraiw
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomo¶ci: 3 719
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek - cz. VIII

Mnie uczono tak - zatrzymujê sie , rêczny....dodajê gazu do 2000 obrotów, trzymam tak ten gaz, zaczynam puszczaæ sprzêg³o, gdy samochód drga, spuszczam rêczny i cholera jasna razem ze sprzêg³em

i ga¶nie.....instruktor mówi³, ¿e dlatego bo za szybko puszczam sprzêg³o....a powinnam "ujechaæ " trochê na podtrzymywanym sprzêgle.
__________________
pendraiw jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-03-14, 14:28   #4854
lagerfeldised
Rozeznanie
 
Avatar lagerfeldised
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomo¶ci: 931
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek - cz. VIII

Cytat:
Napisane przez pendraiw Poka¿ wiadomo¶æ
Mnie uczono tak - zatrzymujê sie , rêczny....dodajê gazu do 2000 obrotów, trzymam tak ten gaz, zaczynam puszczaæ sprzêg³o, gdy samochód drga, spuszczam rêczny i cholera jasna razem ze sprzêg³em

i ga¶nie.....instruktor mówi³, ¿e dlatego bo za szybko puszczam sprzêg³o....a powinnam "ujechaæ " trochê na podtrzymywanym sprzêgle.
Strasznie skomplikowanie to brzmi.
Spróbuj sobie przy najbli¿szej okazji po prostu bardzo delikatnie popuszczaæ sprzêg³o. Jak tylko zacznie wibrowaæ, to rêczny w dó³ i w zasadzie to ca³a filozofia
Tak jak w trakcie jazdy na ulicy masz nierówny teren i musisz oprócz sprzêg³a (zak³adam, ¿e na jazdach nie stoisz na "luzie") przycisn±æ hamulec. Wtedy, ¿eby siê nie stoczyæ na samochód za sob± te¿ trzeba najpierw leciutko popu¶ciæ sprzêg³o, a dopiero potem hamulec i ruszamy
__________________
13.03.2013 Prawo jazdy
30.03.2013 Pierwszy w³asny samochód
lagerfeldised jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-03-14, 15:25   #4855
justka89
Zakorzenienie
 
Avatar justka89
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomo¶ci: 20 140
GG do justka89
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek - cz. VIII

Cytat:
Napisane przez pendraiw Poka¿ wiadomo¶æ
Mnie uczono tak - zatrzymujê sie , rêczny....dodajê gazu do 2000 obrotów, trzymam tak ten gaz, zaczynam puszczaæ sprzêg³o, gdy samochód drga, spuszczam rêczny i cholera jasna razem ze sprzêg³em

i ga¶nie.....instruktor mówi³, ¿e dlatego bo za szybko puszczam sprzêg³o....a powinnam "ujechaæ " trochê na podtrzymywanym sprzêgle.
Te¿ mnie tak uczono i wychodzi bez problemu. Wcze¶niej kombinowa³am z biegami nie potrzebnie i by³y problemy.
__________________
08.06.2016 r. Kierowca
24.06.2016 r. Nauczyciel kontraktowy
03.09.2016 r.
04.01.2019 r.
13.06.2020 r.

Pisz±c z telefonu nie mam opcji cytowania. Je¿eli przekrêcê jaki¶ nick to przepraszam.
justka89 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-03-14, 16:12   #4856
Madzialenka170
Raczkowanie
 
Avatar Madzialenka170
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomo¶ci: 61
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek - cz. VIII

Cytat:
Napisane przez lagerfeldised Poka¿ wiadomo¶æ
Taki w³a¶nie mia³am humor, mimo ¿e zda³am No ale ju¿ by³o minê³o.

Pewnie to ju¿ tutaj by³o sto razy, ale czy kto¶ tak na szybko móg³by mi napisaæ jak to wygl±da z odbiorem? Bo facet mi tylko powiedzia³, ¿e sobie odbiorê w UM.

Na stronie https://www.kierowca.pwpw.pl/ jeszcze mi siê nie pojawi³o, ¿e wniosek przyjêty. Ile to u Was trwa³o od zdania? Nie chodzi mi nawet o dokument gotowy do odbioru, tylko samo przyjêcie wniosku.
Czy za dokument jeszcze siê co¶ p³aci przy odbiorze?
Hejka- GRATULUJÊ
Po 19.01.2013 jest podobno tak, ¿e najpierw p³acimy i po tym fakcie dopiero rusza postêpowanie administracyjne. Ja tego nie wiedzia³am i maila napisa³am do Wydzia³u Komunikacji. Dosta³am odp. ¿e muszê najpierw zap³aciæ (poczt± wysy³aj± zawiadomienie, ale by³am szybsza). Ja zda³am 14.02 (), a odebra³am 01.03 (po smsie z urzêdu).
Madzialenka170 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-03-14, 16:23   #4857
lagerfeldised
Rozeznanie
 
Avatar lagerfeldised
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomo¶ci: 931
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek - cz. VIII

Cytat:
Napisane przez Madzialenka170 Poka¿ wiadomo¶æ
Hejka- GRATULUJÊ
Po 19.01.2013 jest podobno tak, ¿e najpierw p³acimy i po tym fakcie dopiero rusza postêpowanie administracyjne. Ja tego nie wiedzia³am i maila napisa³am do Wydzia³u Komunikacji. Dosta³am odp. ¿e muszê najpierw zap³aciæ (poczt± wysy³aj± zawiadomienie, ale by³am szybsza). Ja zda³am 14.02 (), a odebra³am 01.03 (po smsie z urzêdu).
W³a¶nie dzwoni³am do kole¿anki, która zda³a 4.03 i posz³a do UM, bo przez kilka dni nie by³o ¿adnych informacji o jej prawku i babeczka powiedzia³a jej, ¿e p³aci siê przy odbiorze. Wiêc ju¿ sama nie wiem

I dziêkujê!
__________________
13.03.2013 Prawo jazdy
30.03.2013 Pierwszy w³asny samochód
lagerfeldised jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-03-14, 20:13   #4858
Wanilka5
Idealna ¬ona; )
 
Avatar Wanilka5
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Miasto
Wiadomo¶ci: 17 060
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek - cz. VIII

a ja bede miec 3 podejscie do egzaminu-27;03 oby sie udalo
__________________
M±¿ i ¬ona
Listopadowa Dziulka 2017
Wanilka5 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-03-14, 20:22   #4859
justka89
Zakorzenienie
 
Avatar justka89
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomo¶ci: 20 140
GG do justka89
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek - cz. VIII

Cytat:
Napisane przez Wanilka5 Poka¿ wiadomo¶æ
a ja bede miec 3 podejscie do egzaminu-27;03 oby sie udalo
Na pewno siê uda. Trzeba my¶leæ pozytywnie.
__________________
08.06.2016 r. Kierowca
24.06.2016 r. Nauczyciel kontraktowy
03.09.2016 r.
04.01.2019 r.
13.06.2020 r.

Pisz±c z telefonu nie mam opcji cytowania. Je¿eli przekrêcê jaki¶ nick to przepraszam.
justka89 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-03-14, 20:30   #4860
Wanilka5
Idealna ¬ona; )
 
Avatar Wanilka5
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Miasto
Wiadomo¶ci: 17 060
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek - cz. VIII

Cytat:
Napisane przez justka89 Poka¿ wiadomo¶æ
Na pewno siê uda. Trzeba my¶leæ pozytywnie.
Mysle
__________________
M±¿ i ¬ona
Listopadowa Dziulka 2017
Wanilka5 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Auto Marianna


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:52.