matura rozszerzona ang. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-24, 16:28   #1
Meteoryt
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 261

matura rozszerzona ang.


jestem w 2. kl. lo. W szkole mam 3x ang. w tyg, lecz bardzo zależy mi na maturze rozszerzonej.
Jestem mocno zmotywowana: szukam szkoły językowej przygotowującej do matury rozsz., mam zamiar kupić vademecum, czytać książki ang., +pisanie co tydzień różnych listów, opowiadań w 3. klasie. Mimo to nadal nie jestem do końca przekonana, czy sobie poradzę.
Języki szybko wchodza mi do głowy, to samo słówka i gramatyka. Z ang. najniższą oceną była 4.
Jak myslicie, dam radę? Mam jeszcze 2 lata, a to sporo.
I jeszcze drugie pytanie: w 2013 bedzie tylko jedna częśc ustna (pomiędzy podstawową i rozszerzoną)? bo kiedyś była osobno ustna podst. i ustna rozszerzona?
bardzo proszę o odp.
Meteoryt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 16:59   #2
marciar7
Zakorzenienie
 
Avatar marciar7
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: podlasie
Wiadomości: 6 416
Dot.: matura rozszerzona ang.

no podobno ma tak być ze jedna ustna. a co do nauki to jesli bedziesz systematyczne to napewno ci się powiedzie polecam fiszki, do nauki slowek, mi super pomogly
__________________
Zosia 1.02.2016
marciar7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 18:32   #3
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: matura rozszerzona ang.

Cytat:
Napisane przez Meteoryt Pokaż wiadomość
jestem w 2. kl. lo. W szkole mam 3x ang. w tyg, lecz bardzo zależy mi na maturze rozszerzonej.
Jestem mocno zmotywowana: szukam szkoły językowej przygotowującej do matury rozsz., mam zamiar kupić vademecum, czytać książki ang., +pisanie co tydzień różnych listów, opowiadań w 3. klasie. Mimo to nadal nie jestem do końca przekonana, czy sobie poradzę.
Języki szybko wchodza mi do głowy, to samo słówka i gramatyka. Z ang. najniższą oceną była 4.
Jak myslicie, dam radę? Mam jeszcze 2 lata, a to sporo.
I jeszcze drugie pytanie: w 2013 bedzie tylko jedna częśc ustna (pomiędzy podstawową i rozszerzoną)? bo kiedyś była osobno ustna podst. i ustna rozszerzona?
bardzo proszę o odp.
Myślę, że sobie poradzisz. Co prawda gramatyka na rozszerzonej jest dosyć skomplikowana, ale jeżeli znajdziesz szkołę językową, która rzeczywiście będzie nastawiona na przygotowanie do matury to nie powinno być problemu. Ja się uczyłam dokładnie w ten sam sposób- czytanie książek, pisanie, często gadanie sama do siebie po angielsku Do tego chodziłam na korki, bo niestety należę do osób, którym ciężko jest się uczyć w grupie, ale to już jak kto woli. Pisemną zdałam na 82, a ustną na 100%. Masz jeszcze mnóstwo czasu, więc na pewno dasz radę

Co do ustnej to kiedyś rzeczywiście było tak, że wybierało się albo poziom rozszerzony albo podstawowy i co ciekawe poziom pisemnej i ustnej nie musiał być taki sam, można było mieszać.
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 18:45   #4
regretsareuseless
Zadomowienie
 
Avatar regretsareuseless
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 559
Dot.: matura rozszerzona ang.

Cytat:
Napisane przez Meteoryt Pokaż wiadomość
jestem w 2. kl. lo. W szkole mam 3x ang. w tyg, lecz bardzo zależy mi na maturze rozszerzonej.
Jestem mocno zmotywowana: szukam szkoły językowej przygotowującej do matury rozsz., mam zamiar kupić vademecum, czytać książki ang., +pisanie co tydzień różnych listów, opowiadań w 3. klasie. Mimo to nadal nie jestem do końca przekonana, czy sobie poradzę.
Języki szybko wchodza mi do głowy, to samo słówka i gramatyka. Z ang. najniższą oceną była 4.
Jak myslicie, dam radę? Mam jeszcze 2 lata, a to sporo.
I jeszcze drugie pytanie: w 2013 bedzie tylko jedna częśc ustna (pomiędzy podstawową i rozszerzoną)? bo kiedyś była osobno ustna podst. i ustna rozszerzona?
bardzo proszę o odp.
Skoro mówisz, że języki szybko wchodzą Ci do głowy, to na pewno dasz radę Sama zdawałam rozszerzenie i przygotowania zaczęłam w 2 klasie właśnie.
Myślę, że szkoła językowa nastawiona na przygotowanie do matury na pewno da duże efekty Dodatkowo zawsze można sobie coś czytać po angielsku w wolnym czasie
regretsareuseless jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 18:53   #5
kate501
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 74
Dot.: matura rozszerzona ang.

Już od 2012 będzie jeden poziom matury ustnej.
kate501 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 19:15   #6
Meteoryt
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 261
Dot.: matura rozszerzona ang.

serdecznie dziękuję za odpowiedzi. potrzebowałam takiego wsparcia teraz jestem upewniona w decyzji, że będę zdawać rozszerzenie.

---------- Dopisano o 20:15 ---------- Poprzedni post napisano o 20:13 ----------

a może poleciłby ktoś dobrą szkołę językową przygotowującą do matur w Gorzowie?
Meteoryt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-25, 10:02   #7
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: matura rozszerzona ang.

Najlepiej idź teraz dodatkowo na kurs językowy na swoim poziomie i w klasie maturalnej na kurs przygotowujący do matury.
To jednak lepsza opcja niż nauka w szkole, gdzie jest za mało godzin i za dużo uczniów w klasie, żeby naprawdę dobrze nauczyć się języka.
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-25, 16:13   #8
daianeczka
Raczkowanie
 
Avatar daianeczka
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 39
Dot.: matura rozszerzona ang.

Do matury rozszerzonej z ang można moim zdaniem przygotować się samemu, jeśli jednak chce się mieć 100 % to trzeba się przyłożyć. Ja pisząc co jakiś czas rozprawkę (nauczyłam się tylko rozprawki, opowiadań itp nigdy nie pisałam, dlatego też na maturze musiałam wybrać rozprawkę), znając podstawowe konstrukcje (okresy warunkowe, mowe zalezną, if only, have sth done itp. i oczywiście większość czasów) zdałam podstawe na 94 i rozszerzenie na 78 %. Z rozumieniem ze słuchu miałam mało styczności, ale dałam radę. Według mnie matura nie jest trudna więc na pewno dasz sobie radę. Spróbuj porobić w domu testy z rozszerzonych matur z ang, bo może się okazać, że nie musisz wydawać kasy na prywatne szkoły i korki.
__________________
Studentka GiKu
daianeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-27, 18:26   #9
irmusiek
Rozeznanie
 
Avatar irmusiek
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 748
GG do irmusiek
Dot.: matura rozszerzona ang.

od siebie mogę polecić książkę Matura Companion - struktury leksykalno-gramatyczne jeżeli przerobisz tę książkę, to część gramatyczna na maturze nie powinna cię w ogóle zaskoczyć
irmusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-27, 20:02   #10
Torina
Raczkowanie
 
Avatar Torina
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Trn
Wiadomości: 283
Dot.: matura rozszerzona ang.

No wiesz, u mnie w klasie niektórzy zdawali ang rozszerzony, były to osoby reprezentujące przeciętny poziom, ale zdali wszyscy, jednak na max. 50 %.

Ja przed maturą chodziłam do British School - polecam. Poza tym nie polecam tłuc gramatyki na pamięć, raczej na wyczucie. Ja miałam 100 % z podstawy i 80% z rozszerzenia, z takimi wynikami dostałam się na filologię angielską na UŁ.
__________________
***
Torina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-04, 08:53   #11
regretsareuseless
Zadomowienie
 
Avatar regretsareuseless
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 559
Dot.: matura rozszerzona ang.

Cytat:
Napisane przez irmusiek Pokaż wiadomość
od siebie mogę polecić książkę Matura Companion - struktury leksykalno-gramatyczne jeżeli przerobisz tę książkę, to część gramatyczna na maturze nie powinna cię w ogóle zaskoczyć
Dokładnie Sama korzystałam ze struktur leksykalno-gramatycznych i książki Matura Companion do poziomu rozszerzonego
regretsareuseless jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-19, 07:48   #12
AshleyPeace
Raczkowanie
 
Avatar AshleyPeace
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 425
Dot.: matura rozszerzona ang.

hej dziewczyny!
jak tam Wam idzie nauka do matury?
__________________
Ubrania

Książki na wymianę i nie tylko:


rolki 37-39 z ochraniaczami


buty górskie, trekkingowe 39
AshleyPeace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-21, 21:48   #13
201607250926
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 82
Dot.: matura rozszerzona ang.

Cytat:
Napisane przez AshleyPeace Pokaż wiadomość
hej dziewczyny!
jak tam Wam idzie nauka do matury?
Jakoś leci ;p Trochę się obijałam i na próbnej jutro nie liczę na baardzo wysoki wynik, ale ogólnie uważam, że angielski R nie jest aż tak trudny. Osobiście gorzej mi poszło z matematyki :P Teraz przeglądam stare arkusze i wg mnie nie jest najgorzej
A Ty tez zdajesz rozszerzenie? I wybrałaś jeszcze jakiś przedmiot?
201607250926 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-23, 21:49   #14
Meteoryt
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 261
Dot.: matura rozszerzona ang.

minęło sporo czasu, zanim założyłam ten wątek, lecz zdecydowałam się zdawać rozszerzenie. Nie znalazłam szkoły językowej, bo tak naprawdę postanowiłam uczyć się sama w domu, co mi bardziej odpowiada. Książka Matura Companion Struktury Leksykalno-Gramatyczne jest bardzo pomocna. Widać to na moim przykładzie, gdy zaczęłam się uczyć z niej transformacji ze słowem kluczem. Nie szło mi to najlepiej, ale gdy mieliśmy w szkole pierwsze zajęcia z transformacją, było widać efekty, radziłam sobie najlepiej.
Teraz przerabiam książkę Gramatyka Angielska dla Zaawansowanych wyd. Handybook, jest świetna, mnóstwo ćwiczeń. Oprócz tego kupiłam jeszcze Use of English wyd. Express Publishing.
A co do matury podstawowej, to poszła mi świetnie, właściwie to liczę na 90+% z uwzględnieniem nieoczekiwanych błędów wiadomo, zawsze coś się znajdzie. Jak sprawdzałam z kluczem, to mam wszystkie zadania dobrze, tylko nie pamiętam, co zaznaczyłam w 1. zadaniu. A o formy pisemne się nie martwię, bo zawsze wychodzą mi dobrze.
A co tam u Was? Jak się przygotowujecie do matury rozszerzonej?
Meteoryt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-24, 13:11   #15
201607250926
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 82
Dot.: matura rozszerzona ang.

Cytat:
Napisane przez Meteoryt Pokaż wiadomość
minęło sporo czasu, zanim założyłam ten wątek, lecz zdecydowałam się zdawać rozszerzenie. Nie znalazłam szkoły językowej, bo tak naprawdę postanowiłam uczyć się sama w domu, co mi bardziej odpowiada. Książka Matura Companion Struktury Leksykalno-Gramatyczne jest bardzo pomocna. Widać to na moim przykładzie, gdy zaczęłam się uczyć z niej transformacji ze słowem kluczem. Nie szło mi to najlepiej, ale gdy mieliśmy w szkole pierwsze zajęcia z transformacją, było widać efekty, radziłam sobie najlepiej.
Teraz przerabiam książkę Gramatyka Angielska dla Zaawansowanych wyd. Handybook, jest świetna, mnóstwo ćwiczeń. Oprócz tego kupiłam jeszcze Use of English wyd. Express Publishing.
A co do matury podstawowej, to poszła mi świetnie, właściwie to liczę na 90+% z uwzględnieniem nieoczekiwanych błędów wiadomo, zawsze coś się znajdzie. Jak sprawdzałam z kluczem, to mam wszystkie zadania dobrze, tylko nie pamiętam, co zaznaczyłam w 1. zadaniu. A o formy pisemne się nie martwię, bo zawsze wychodzą mi dobrze.
A co tam u Was? Jak się przygotowujecie do matury rozszerzonej?
Fajnie, że podajesz przydatne książki
Ja chodzę na kurs do matury rozszerzonej, w domu przeglądam stare książki, od mamy też dostałam kilka do nauki angielskiego.
Nie pisałam podstawowej próbnej, bo u nas można było wybrać tylko jeden poziom :< Powiem tyle, że pierwsza słuchanka była wg mnie trudna i szczerze to nie wiem jak mi poszło...
201607250926 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-24, 14:43   #16
playboykaa77
Zadomowienie
 
Avatar playboykaa77
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 458
Dot.: matura rozszerzona ang.

kazdy moze dac rade, kurs matury rozsz duzo daje wazne tez by byc systematycznym
playboykaa77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-24, 21:35   #17
201607250926
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 82
Dot.: matura rozszerzona ang.

Cytat:
Napisane przez playboykaa77 Pokaż wiadomość
kazdy moze dac rade, kurs matury rozsz duzo daje wazne tez by byc systematycznym
Zgadzam się Dodam jeszcze, że dobrze jest, gdy między klasami jest podział na grupy językowe względem poziomów.
A mam pytanie, co jeszcze zdajecie oprócz angielskiego?
201607250926 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-01, 18:13   #18
Meteoryt
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 261
Dot.: matura rozszerzona ang.

ja zdaje jeszcze włoski podstawowy i to wszystko. Ja chyba wybiorę się na psychologię czy pedagogikę, jeszcze nie wiem. A z próbnego anglika z podstawy miałam 96 % Nieźle, ale 2 punkty zostały mi odjęte w liście; a listy są moją mocną stroną...

Edytowane przez Meteoryt
Czas edycji: 2012-12-01 o 18:15
Meteoryt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-03, 15:32   #19
sourissou
Raczkowanie
 
Avatar sourissou
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 294
GG do sourissou
Dot.: matura rozszerzona ang.

Przygotowywałam się do rozszerzenia z angielskiego w zeszłym roku praktycznie sama i napisałam je na 96% także - da się . Jeśli chodzi o jakieś złote rady to powtórzę - MATURA COMPANION i ogółem jakieś książki Vince'a - polecam, polecam, polecam - konkret.
Jeśli chodzi o listening, nie ma co babrać się z jakimiś płytami i rozwiązywaniem zadanek - polecam słuchać codziennie BBC . Nic tak nie pomaga w rozumieniu języka ze słuchu, jak słuchanie radia (no i oczywiście filmy z napisami bądź bez nich, ale to chyba oczywiste ).
sourissou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-04, 21:38   #20
albin
Rozeznanie
 
Avatar albin
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 513
Dot.: matura rozszerzona ang.

Są tu jacyś tegoroczni maturzyści?
Ja zdaje w tym roku język angielski na poziomie rozszerzonym i niemiecki w podstawie. Mimo że próbna matura poszła mi średnio to jestem nastawiona pozytywnie
albin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-05, 10:36   #21
moemoe
Rozeznanie
 
Avatar moemoe
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 741
Dot.: matura rozszerzona ang.

Cytat:
Napisane przez albin Pokaż wiadomość
Są tu jacyś tegoroczni maturzyści?
Ja zdaje w tym roku język angielski na poziomie rozszerzonym i niemiecki w podstawie. Mimo że próbna matura poszła mi średnio to jestem nastawiona pozytywnie
Ja! I zdaje roz. angielski, roz. polski i roz. filozofie! I wiecie co? Dam rede!
__________________
my own heart is my temple, my philosophy is kindness
moemoe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-06, 10:29   #22
albin
Rozeznanie
 
Avatar albin
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 513
Dot.: matura rozszerzona ang.

Cytat:
Napisane przez moemoe Pokaż wiadomość
Ja! I zdaje roz. angielski, roz. polski i roz. filozofie! I wiecie co? Dam rede!
A na jakie studia wybierasz się? Ja planuje na lingwistyke stosowaną z angielskim i niemieckim
albin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-06, 11:56   #23
moemoe
Rozeznanie
 
Avatar moemoe
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 741
Dot.: matura rozszerzona ang.

Cytat:
Napisane przez albin Pokaż wiadomość
A na jakie studia wybierasz się? Ja planuje na lingwistyke stosowaną z angielskim i niemieckim
Japonistyke w Poznaniu!
__________________
my own heart is my temple, my philosophy is kindness
moemoe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 11:55   #24
Foulty
Raczkowanie
 
Avatar Foulty
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: okolice Katowic.
Wiadomości: 54
GG do Foulty
Dot.: matura rozszerzona ang.

A wybiera się ktoś może na filologie angielską na UŚ? ;>
__________________
Better late than never
Foulty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-24, 09:46   #25
ewelinaw645
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1
Dot.: matura rozszerzona ang.

hej, ja również w tym roku zdaję maturę rozszerzoną z języka angielskiego i mam do was prośbę, czy polecilibyście mi jakąś książkę skierowaną głównie na czytanie i słuchanie?
ewelinaw645 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-24, 13:30   #26
moemoe
Rozeznanie
 
Avatar moemoe
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 741
Dot.: matura rozszerzona ang.

Najlepiej sie uczyc tak: wchodzisz na jakas angielska strone i codziennie ogladasz jeden odcinek (albo wiecej jak sie wkrecisz) po angliesku- ja ogladam "Suburgatory" jest nawet fajny . Dodatkowo czytasz w necie jakis angielski artykul i czytasz go na glos, pare razy az wyjdzie ci to plynnie i po sprawdzeniu w slowniku nieznanych slowek Mi to bardzo pomaga Nie licz na ksiazki
__________________
my own heart is my temple, my philosophy is kindness
moemoe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-24, 13:35   #27
sylvios
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 123
Dot.: matura rozszerzona ang.

co do słuchania to zdecydowanie polecam oglądanie seriali itp. ja łącze przyjemne z pożytecznym i oglądam programy popularnonaukowe (jakkolwiek się to pisze). na początku trzeba sobie pomóc słownikiem ale te trudności powoli zanikają z upływem czasu.
sylvios jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:07.