Dosyć wstydliwie... Jak zrobić pierwszy makijaż? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-21, 14:59   #1
Zjaponizowana
Przyczajenie
 
Avatar Zjaponizowana
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 3

Dosyć wstydliwie... Jak zrobić pierwszy makijaż?


Może nieco opowiem, o co mi się rozchodzi.

Chciałabym zrobić sobie niedługo pierwszy makijaż. Bardzo niewielką mam wiedzę o kosmetykach, a co do niektórych to nawet nie wiem, do czego służą ani jak ich się używa.
Nie chcę pytać mamy, gdyż moje relacje z nią są mitem, wyśmiałaby mnie, tak samo jak koleżanki. Dlatego zawędrowałam tutaj. Moje pytania brzmią tak:
Jak zrobić sobie prosty makijaż, jakie dobrać kosmetyki?
Jak dobiera się kosmetyki do koloru cery?

Chciałabym zrobić lekki makijaż, byleby podkreślić oczy, może umalować je na "azjatycko", i ukryć niedoskonałości cery, może pieprzyki (da się je zamaskować makijażem?).
Czekam na odpowiedzi, dziękuję za nie z góry!

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Zjaponizowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-21, 15:12   #2
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Dosyć wstydliwie... Jak zrobić pierwszy makijaż?

Może pójdź do jakiejś drogerii, np natura, i poproś konsultantkę o pomoc. Tak w 4 oczy będzie chyba najłatwiej, może pomoże Ci też tych kosmetyków dobrze używać
__________________

2015: 70
2016: 67

kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-21, 15:46   #3
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9 304
Dot.: Dosyć wstydliwie... Jak zrobić pierwszy makijaż?

Cytat:
Napisane przez Zjaponizowana Pokaż wiadomość
Może nieco opowiem, o co mi się rozchodzi.

Chciałabym zrobić sobie niedługo pierwszy makijaż. Bardzo niewielką mam wiedzę o kosmetykach, a co do niektórych to nawet nie wiem, do czego służą ani jak ich się używa.
Nie chcę pytać mamy, gdyż moje relacje z nią są mitem, wyśmiałaby mnie, tak samo jak koleżanki. Dlatego zawędrowałam tutaj. Moje pytania brzmią tak:
Jak zrobić sobie prosty makijaż, jakie dobrać kosmetyki?
Jak dobiera się kosmetyki do koloru cery?

Chciałabym zrobić lekki makijaż, byleby podkreślić oczy, może umalować je na "azjatycko", i ukryć niedoskonałości cery, może pieprzyki (da się je zamaskować makijażem?).
Czekam na odpowiedzi, dziękuję za nie z góry!

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Na pewno musisz ustalić jaki masz typ cery (sucha, mieszana-przetłuszczająca się w strefie T, czyli nos broda i czoło albo tłusta) i na tej podstawie dobrać kosmetyk do danej cery przeznaczony.

Podkład najlepiej jest dobrać w świetle dziennym nakładając na linię żuchwy, jeśli dobrze się wtopi i nie będzie odcinał to znaczy, że to jest Twój kolor Jeśli chcesz dla utrwalenia makijażu albo zmatowienia możesz dokupić jakiś transparentny puder.

Na wszelkie niedoskonałości przyda się korektor, najlepiej w sztyfcie/kremie. Pod oczy lepiej coś płynnego, jeśli odczuwasz potrzebę posiadania tego typu kosmetyku

Co makijażu oczu to na pewno podstawą będzie tusz do rzęs i myślę, że na początek wystarczy jakiś rozświetlający cień nakładany na całą powiekę, ewentualnie jeszcze nieco ciemniejszy położony w załamanie. Chyba, że ciągnie Cię do kresek to wtedy polecam eyelinery w żelu, chociaż nie wiem, czy na początek to przygody makijażowej to dobry wybór.

---------- Dopisano o 16:46 ---------- Poprzedni post napisano o 16:45 ----------

Cytat:
Napisane przez kawa_zmlekiem Pokaż wiadomość
Może pójdź do jakiejś drogerii, np natura, i poproś konsultantkę o pomoc. Tak w 4 oczy będzie chyba najłatwiej, może pomoże Ci też tych kosmetyków dobrze używać
Szczerze mówiąc tym paniom mało kiedy można ufać Czasami wciskają, aby wciskać, a potem wychodzą kwiatki typu pomarańczowy, 4 tony za ciemny podkład..
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-21, 16:18   #4
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Dosyć wstydliwie... Jak zrobić pierwszy makijaż?

Podstawą jest rodzaj cery i do niej dobiera się kosmetyki. Takze mozesz opisać swoją cerę tutaj jaka jest na codzien, a podpowiemy coś, albo poszukaj info. w internecie. Oprócz tego okresl swój kształt twarzy., oczu (małe/duze).

Nie radziłabym nakładać fluidu, duzych ilosci pudru- w twoim wieku (jestes zapewne młoda), po pierwsze źle to wygląda, a po drugie podkłady mogą spowodować tradzik juz nie wchodząc w składy, tak pokrótce. Puder bardzo polecany przez wizażanki to puder bambusowy (albo jego delikatniejsze wersje, bo ta moze przesuszać). Jest on dostepny na biochemii urody i jest transparentny (tj bezbarwny- moze lekko bielic (trzeba wycwiczyc nakładanie, ale nie ma tapety)).

Na dzien zazwyczaj maluje się delikatnie, dlatego polecam taki makijaż. Najprostszy na początek?
-puder (zmatowiona twarz, jesli tego potrzebujesz)
-korektor (nie moze byc za ciemny! Dobrze zakryje ewentualne wypryski, since pod oczami, pieprzyki. Nakładasz minimalną ilość i lekko wklepujesz.)
-tusz do rzęs. Polecam silikonowe szczoteczki- dają naturalniejszy efekt niz klasyczne szczotki, ale nie robią (zazwyczaj) grudek, efektu sztucznych rzes pomalowanych starym tuszem... jak to czasem młode dziewczyny straszą.
- eyeliner w płynie. Osobiscie uwazam, że to mit, zeby kredka dało się łatwiej umalować oczy. Tu trzeba pocwiczyc. Obejrz sobie kwc i dobierz eyeliner który polecaja wizazanki. (zreszta polecam to przed zakupem wszystkich produktow kosmetycznych)
-możesz jeszcze dodać róż do policzków, z tym, że trzeba równiez nałozyc go umiejetnie tj minimalna ilosc, zeby nie straszyć

Wszelkie makijaze poszukaj w internecie typu "krok po kroku", na yt itd. Tam jest duzo info.
-

Edytowane przez Agnieszka987
Czas edycji: 2013-06-21 o 16:20
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-21, 17:01   #5
Zjaponizowana
Przyczajenie
 
Avatar Zjaponizowana
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 3
Odp: Dosyć wstydliwie... Jak zrobić pierwszy makijaż?

Na początku jeszcze raz dzięki za wszystkie rady, wiele mi pomagacie!!
Mam typ cery mieszanej (w strefie T jest tłusta, poza nią... chyba normalna). Wydaje mi się, że mam duże oczy, a kształt twarzy - owalny.
Aha, i mam skończone piętnaście lat )

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Zjaponizowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-22, 08:51   #6
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Odp: Dosyć wstydliwie... Jak zrobić pierwszy makijaż?

też popieram wstępne zaobserwowanie swojej cery - przede wszystkim ustalenie, czy są na twarzy jakieś niedoskonałości, które chciałabyś ukryć (krosty, zaczerwienienia, zasinienia pod oczami) - jeśli tak, warto zacząć od kupienia korektora i pudru, którym go utrwalisz. Jeśli tych niedoskonałości nie ma lub jest ich niedużo nie ma sensu kupować podkładu - co najwyżej lekki krem tonujący lub krem BB, które w sumie są tym samym. Akurat żeby zakryć pieprzyki musiałabyś użyć bardzo mocno kryjącego korektora, mało jej takich łatwo dostępnych, więc raczej bym sobie odpuściła

kolor kosmetyków kolorowych do twarzy (pudry, podkłady, kremy tonujące, korektory) najlepiej sprawdzać na linii żuchwy lub na szyi

Jeśli poza pomalowaniem rzęs chciałabyś podkreślić kształt oka, polecałabym kredkę. Na początek zaopatrzyłabym się w brązową lub ciemnoszarą. I najlepiej poszukała filmików instruktażowych na YT, na przykład: http://www.youtube.com/watch?v=36LvVcwvjbo, choć moze są lepsze (np. z uwzględnieniem roztarcia kredki, które da naturalniejszy efekt)
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:15.