Brak powrotu z Ameryki?!? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-05-25, 02:00   #1
19monika75
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2
Unhappy

Brak powrotu z Ameryki?!?


Witam.
Od paru lat mieszkam nielegalnie w Ameryce. Rok temu przyleciala do mnie corka, ktora teraz tez jest juz nie legalnie jednak bardzo jej sie nie podoba i chce wracac. Staram sie zrozumiec i uszanowac jej decyzje. Gdy tu przyleciala skonczyla wlasnie 2 klase gimnazjum, od wrzesnia tego roku powinna isc do liceum. Jesli ktos moglby odpowiedziec mi na pytanie, czy jesli ona wroci do Polski bedzie mozliwosc ze pojdzie do liceum- razem ze swoimi rowiesnikami , czy bedzie musiala powtarzac 3 klase gimnazjum? Dodam rowniez ze tutaj uczeszczala do tutejszej szkoly i dobrze sie uczy.Jednak slyszalam ze ze wzgledu na inny poziom nauczania moga ja w Polsce cofnac rok do tylu czego zadna z nas by nie chciala.Bardzo prosze o odpowiedz.
Pozdrawiam.
19monika75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-25, 06:28   #2
esolinka
Zadomowienie
 
Avatar esolinka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Washington DC
Wiadomości: 1 045
Dot.: Brak powrotu z Ameryki?!?

Nie wiem jaki jest przypadek Twojej córki, ale moja znajoma w liceum wyjechała na 1 do Stanów na taką jakby wymiane i niby powtarza rok, ale tylko dlatego, że chciała. Wiadomo, ze inny poziom i nie chciała mieć zaległości, więc zdecydowała się na powtarzanie. Może Twoja córka nie będzie musiałą tak zrobić, przecież to tylko rok i łatwo można wszystko nadrobić. Do szkoły przecież chodziła
esolinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-25, 14:11   #3
*angel1710**
Zadomowienie
 
Avatar *angel1710**
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 890
Dot.: Brak powrotu z Ameryki?!?

Oj to życie życie. Ja oddałabym wszystko, aby móc mieszkać w Stanach, a nie mam takiej możliwości.
Ale do rzeczy. Gdy chodziłam do gim to była u nas w szkole dziewczyna, która od małego mieszkała w Stanach ( jest w moim wieku) jednak wróciła do Polski i przyjęli ją do klasy wyżej .
Jednak niech Twoja córka się dobrze zastanowi, skoro napisałaś, że jest już nielegalnie to mogą się do niej przyczepić na odprawie i potem będzie mogła mieć trudności z dostaniem wizy gdyby chciała Cię odwiedzić.
I jeszcze chciałam się zapytać czy do szkoły w Stanach da się dostać gdy pobyt jest nielegalny?
*angel1710** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-25, 15:23   #4
spicegirl
Zadomowienie
 
Avatar spicegirl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 1 872
GG do spicegirl
Dot.: Brak powrotu z Ameryki?!?

czesc Angel1710 haha tutaj tez sie spotykamy. Pewnie, ze sie da chodzic do szkoly gdy sie jest nielegalnie (nie do kazdej, ale do niektorych sie da). Ale mowie ci PRZESTAN SIE TU NIELEGALNIE SZYKOWAC bo jestes za mloda, zeby sobie zepsuc papiery, skoro chcesz przyszlosc ze Stanami wiazac. I co ci z tego, ze tu pojdziesz do szkoly, nawet studia skonczysz, jak nielegalnie i tak dobrej pracy nie znajdziesz, bedziesz kelnerka albo sprzatac bedziesz czy dzieci bawic. Naprawde, dowiaduj sie o wize studencka, pisz do szkol w USA jaka jest twoja sytuacja i zobaczysz, co ci doradza.
__________________
I'm very definitely a woman and I enjoy it. - Marilyn Monroe

Juleczka

Maleństwo




spicegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-25, 16:10   #5
*angel1710**
Zadomowienie
 
Avatar *angel1710**
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 890
Dot.: Brak powrotu z Ameryki?!?

spicegirl nie martw się naprawdę nie zamierzam się tu szykować nielegalnie
Zapytałam o tą szkołę, bo byłam pewna, że nie da się do niej chodzić bez legalnego pobyty i stąd to pytanie Naprawdę uważnie czytam wszystkie Twoje rady i nawet nie myślę o nielegalnym pobycie, zresztą moja babcia też mi to wybiła z głowy opowiadając o Polakach nielegalnie przebywających w Stanach.
*angel1710** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-25, 17:20   #6
spicegirl
Zadomowienie
 
Avatar spicegirl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 1 872
GG do spicegirl
Dot.: Brak powrotu z Ameryki?!?

good girl
__________________
I'm very definitely a woman and I enjoy it. - Marilyn Monroe

Juleczka

Maleństwo




spicegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-29, 18:25   #7
19monika75
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2
Dot.: Brak powrotu z Ameryki?!?

I jeszcze chciałam się zapytać czy do szkoły w Stanach da się dostać gdy pobyt jest nielegalny?[/quote]


- To zaden problem Angel
19monika75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:09.