Dziwny przypadek - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-07, 08:39   #1
norna
Przyczajenie
 
Avatar norna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 8

Dziwny przypadek


Witam!
Założyłam ten wątek ponieważ nie mogę znaleźć nikogo z podobnym problemem. Sprawa wygląda następująco, mam skórę z małymi niedoskonałościami jedynie podczas okresu. Nie miałam z nią nigdy zbyt poważnych problemów aż do tej chwili a okres dojrzewania mam dawno za sobą. Jakieś dwa miesiące temu mniej więcej od nosa do brody, po obu stronach twarzy pojawiły się drobne podskórne krostki. Jest ich naprawdę dużo. Wygląda to jak uczulenie ale uczuleniem nie jest z tego co się dowiedziałam od lekarzy po badaniach. Kazali mi łykać żywe kultury bakterii jelitowych i zmienić dietę. Radziłam się też kosmetyczek,nie potrafiły mi pomóc. Niewiele to wszystko pomogło, a nawet te krosty się powiększyły
Usłyszałam, że być może jest to problem natury hormonalnej. Udałam się do ginekologa i usłyszałam, że to są kłopoty z gospodarką hormonalną. Dostałam leki i mam zgłaszać się na kontrole. Według zapewnień pani doktor problem miał zacząć ustępować w połowie pierwszego opakowania tabletek, a przy drugim już zniknąć.Obecnie kończę drugie opakowanie i jest jeszcze gorzej. Już nie wiem co robić
Dodam, że krostki nie dadzą się wycisnąć,nie bolą,nie ropieją, nie swędzą i nie są zaczerwienione, po prostu są widoczne,a przy próbie zatuszowania jeszcze radośniej prezentują się na twarzy

Edytowane przez norna
Czas edycji: 2014-03-07 o 08:48
norna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 18:16   #2
Figula94
Zadomowienie
 
Avatar Figula94
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 146
Dot.: Dziwny przypadek

Cytat:
Napisane przez norna Pokaż wiadomość
Witam!
Założyłam ten wątek ponieważ nie mogę znaleźć nikogo z podobnym problemem. Sprawa wygląda następująco, mam skórę z małymi niedoskonałościami jedynie podczas okresu. Nie miałam z nią nigdy zbyt poważnych problemów aż do tej chwili a okres dojrzewania mam dawno za sobą. Jakieś dwa miesiące temu mniej więcej od nosa do brody, po obu stronach twarzy pojawiły się drobne podskórne krostki. Jest ich naprawdę dużo. Wygląda to jak uczulenie ale uczuleniem nie jest z tego co się dowiedziałam od lekarzy po badaniach. Kazali mi łykać żywe kultury bakterii jelitowych i zmienić dietę. Radziłam się też kosmetyczek,nie potrafiły mi pomóc. Niewiele to wszystko pomogło, a nawet te krosty się powiększyły
Usłyszałam, że być może jest to problem natury hormonalnej. Udałam się do ginekologa i usłyszałam, że to są kłopoty z gospodarką hormonalną. Dostałam leki i mam zgłaszać się na kontrole. Według zapewnień pani doktor problem miał zacząć ustępować w połowie pierwszego opakowania tabletek, a przy drugim już zniknąć.Obecnie kończę drugie opakowanie i jest jeszcze gorzej. Już nie wiem co robić
Dodam, że krostki nie dadzą się wycisnąć,nie bolą,nie ropieją, nie swędzą i nie są zaczerwienione, po prostu są widoczne,a przy próbie zatuszowania jeszcze radośniej prezentują się na twarzy
A próbowałaś diety? Bo moim zdaniem możliwe, że to właśnie jelita. Chociaż nie do końca wiem, jakie to są zmiany, wolałabym zobaczyć, ale możliwe, że mam coś podobnego... Jednak ja mam trądzik na całej twarzy, ale w różnych rejonach powstają mi różne zmiany i akurat u mnie, wszystko zależy od jedzenia.
Figula94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 18:44   #3
withi_as
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Rzeszów->Warszawa->Białystok
Wiadomości: 3 812
Dot.: Dziwny przypadek

Cytat:
Napisane przez norna Pokaż wiadomość
Witam!
Założyłam ten wątek ponieważ nie mogę znaleźć nikogo z podobnym problemem. Sprawa wygląda następująco, mam skórę z małymi niedoskonałościami jedynie podczas okresu. Nie miałam z nią nigdy zbyt poważnych problemów aż do tej chwili a okres dojrzewania mam dawno za sobą. Jakieś dwa miesiące temu mniej więcej od nosa do brody, po obu stronach twarzy pojawiły się drobne podskórne krostki. Jest ich naprawdę dużo. Wygląda to jak uczulenie ale uczuleniem nie jest z tego co się dowiedziałam od lekarzy po badaniach. Kazali mi łykać żywe kultury bakterii jelitowych i zmienić dietę. Radziłam się też kosmetyczek,nie potrafiły mi pomóc. Niewiele to wszystko pomogło, a nawet te krosty się powiększyły
Usłyszałam, że być może jest to problem natury hormonalnej. Udałam się do ginekologa i usłyszałam, że to są kłopoty z gospodarką hormonalną. Dostałam leki i mam zgłaszać się na kontrole. Według zapewnień pani doktor problem miał zacząć ustępować w połowie pierwszego opakowania tabletek, a przy drugim już zniknąć.Obecnie kończę drugie opakowanie i jest jeszcze gorzej. Już nie wiem co robić
Dodam, że krostki nie dadzą się wycisnąć,nie bolą,nie ropieją, nie swędzą i nie są zaczerwienione, po prostu są widoczne,a przy próbie zatuszowania jeszcze radośniej prezentują się na twarzy
Na jakiej podstawie ginekolog stwierdził, że problem jest związany z problemami hormonalnymi? Mam nadzieję że wydał ową diagnozę z wynikami badań przed nosem?

Jakie tabletki bierzesz? Antykoncepcja?
Dasz radę zmieścić zdjęcie?
withi_as jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 19:49   #4
saghira
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 47
Dot.: Dziwny przypadek

Radzę przyjrzeć się kosmetykom, których używasz Oczywiście mogą to być jakieś problemy z hormonami, ale na wszelki wypadek może zmień kosmetyki? Jeszcze niedawno miałam identyczny problem, dużo krostek na linii od nosa do brody. Bardzo byłam zdziwiona, że pojawiły się jakieś krostki, przecież nigdy nie miałam problemów z cerą. Wtedy myłam twarz pianką Lirene, używałam kremu z tej samej firmy oraz kremu BB. Po 3 miesiącach męczenia się z krostkami piankę zamieniłam na mydło Biały Jeleń, krem na emulsję matującą Iwostin i podkład matujący Iwostin. Wieczorem strefę T smaruję tą samą emulsja Iwostinu, a policzki kremem Babydream. Po niecałym tygodniu krosty zniknęły

---------- Dopisano o 20:49 ---------- Poprzedni post napisano o 20:39 ----------

Zapomniałam dodać, że po myciu twarzy przecieram twarz tonikiem Też myślałam, że mam problemy z hormonami - cała twarz była bez niedoskonałości, tylko te dziwne krostki podskórne po obu stronach twarzy od nosa do brody - dlatego nie chciałam wierzyć, że to przez kosmetyki. Mam nadzieję, że Ci to pomoże. Jeśli nie, to niestety nie umiem inaczej pomóc
saghira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-08, 13:04   #5
norna
Przyczajenie
 
Avatar norna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 8
Dot.: Dziwny przypadek

Cytat:
Napisane przez Figula94 Pokaż wiadomość
A próbowałaś diety? Bo moim zdaniem możliwe, że to właśnie jelita. Chociaż nie do końca wiem, jakie to są zmiany, wolałabym zobaczyć, ale możliwe, że mam coś podobnego... Jednak ja mam trądzik na całej twarzy, ale w różnych rejonach powstają mi różne zmiany i akurat u mnie, wszystko zależy od jedzenia.
Próbowałam.Swego czasu miałam trądzik spożywczy spowodowany za dużą ilością białego cukru w diecie. Ale teraz po kilku latach ograniczania problem się skończył ale na wszelki wypadek nadal pilnuję tego co jem.Nie wiem już co robić

---------- Dopisano o 13:57 ---------- Poprzedni post napisano o 13:52 ----------

Zdjęcia raczej nie wstawię bo mam kiepski aparat i będzie słabo widać.
Jedyne co zrobiła to mnie obejrzała.biorę Cyprodiol. Niejako cera się poprawiła ale nie wpłynęło to w ogóle w żaden sposób na te nieszczęsne wypryski, które nadal sobie sterczą

---------- Dopisano o 14:00 ---------- Poprzedni post napisano o 13:57 ----------

Cytat:
Napisane przez saghira Pokaż wiadomość
Radzę przyjrzeć się kosmetykom, których używasz Oczywiście mogą to być jakieś problemy z hormonami, ale na wszelki wypadek może zmień kosmetyki? Jeszcze niedawno miałam identyczny problem, dużo krostek na linii od nosa do brody. Bardzo byłam zdziwiona, że pojawiły się jakieś krostki, przecież nigdy nie miałam problemów z cerą. Wtedy myłam twarz pianką Lirene, używałam kremu z tej samej firmy oraz kremu BB. Po 3 miesiącach męczenia się z krostkami piankę zamieniłam na mydło Biały Jeleń, krem na emulsję matującą Iwostin i podkład matujący Iwostin. Wieczorem strefę T smaruję tą samą emulsja Iwostinu, a policzki kremem Babydream. Po niecałym tygodniu krosty zniknęły

---------- Dopisano o 20:49 ---------- Poprzedni post napisano o 20:39 ----------

Zapomniałam dodać, że po myciu twarzy przecieram twarz tonikiem Też myślałam, że mam problemy z hormonami - cała twarz była bez niedoskonałości, tylko te dziwne krostki podskórne po obu stronach twarzy od nosa do brody - dlatego nie chciałam wierzyć, że to przez kosmetyki. Mam nadzieję, że Ci to pomoże. Jeśli nie, to niestety nie umiem inaczej pomóc
Właśnie z miesiąc temu na wszelki zmieniłam kosmetyki. Używam hipoalergicznych do mycia i kremu z serii kozie mleko z ziaji bo to jedyna rzecz która ratowała moją suchą twarz

---------- Dopisano o 14:04 ---------- Poprzedni post napisano o 14:00 ----------

Jak myślicie,czy mój organizm mógł tak agresywnie zareagować na zwierzęta z którymi mieszkam od prawie roku? Jeśli tak to dlaczego dopiero teraz?
norna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-08, 22:16   #6
Figula94
Zadomowienie
 
Avatar Figula94
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 146
Dot.: Dziwny przypadek

Cytat:
Napisane przez norna Pokaż wiadomość
Próbowałam.Swego czasu miałam trądzik spożywczy spowodowany za dużą ilością białego cukru w diecie. Ale teraz po kilku latach ograniczania problem się skończył ale na wszelki wypadek nadal pilnuję tego co jem.Nie wiem już co robić[COLOR="Silver"]
Ja sama ciągle muszę uważać na to co jem i nie jadam sporej ilości rzeczy, jednak u mnie przynosi to spore rezultaty i nie twierdzę, że u każdego będzie, ale warto spróbować.


Cytat:
Napisane przez norna Pokaż wiadomość
Jak myślicie,czy mój organizm mógł tak agresywnie zareagować na zwierzęta z którymi mieszkam od prawie roku? Jeśli tak to dlaczego dopiero teraz?
Może nawet nie na zwierzęta, co brudy, które po sobie czasem zostawiają. Na przykład chodzą Ci po poduszce, na której później śpisz, albo dotykasz ich twarzą, bądź one Twojej twarzy. Albo może tak być po podrapaniu przez zwierzę. Jednak alergia to raczej nie jest, ani nic z tych rzeczy.

Z kosmetyków nie wiem, co mogłabym polecić, bo jednak wszystko u każdego działa inaczej. Ja na przykład w ogóle teraz nie używam kremów, tylko mieszam masło shea z olejem z pestek malin i to mi doskonale odpowiada, jednak z kremami miałam sporo potknięć. Możesz wypróbować kurację lipidową z Ziaji, sama nie próbowałam, ale są to dość polecane kosmetyki, szczególnie żel do mycia.
A jeśli cukier Ci szkodzi to możesz albo spróbować pić sok z liścia oliwnego, albo nawet używać go jako toniku (są też takie hydrolaty, jednak sok wychodzi taniej, a dobrze działa na skórę), albo zrobić badania hormonalne, o ile nie robiłaś.
Figula94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-09, 05:20   #7
norna
Przyczajenie
 
Avatar norna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 8
Dot.: Dziwny przypadek

Zauważyłam dziś rano, że te najgorsze zaczęły znikać Figula94 miałaś rację, chyba tak zareagowałam na drugą fretkę, a właściwie pana freta,który gubi wszędzie sierść i zaznacza teren. Tak jak radziłyście zmieniłam też nieco pielęgnację i wróciłam do OCM. Jest coraz lepiej.Dziękuję dziewczyny
norna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-09 06:20:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:09.